TATRA 75

Diskusia o histórii továrne Tatra, jej produktov a súvislostiach
Užívateľov profilový obrázok
Karel
Pravidelný diskutujúci
Dátum registrácie: 28 Feb 2006, 22:16

Re: TATRA 75

Príspevok od užívateľa Karel » 14 Sep 2017, 17:43

Mám dojem že starší T-75 nemají tu rezervu zapuštěnou, ale mají pouze na vrchu přinýtovaný ,,zvon,, na rezervu. Pokud někdo pouze odvrtal nebo odbrousil nýty kterými byl ten ,,zvon,, přidělán, nemusí to být na původním plechu zádě moc vidět. Ty zvony se odstraňovali dost často právě za války, kdy byl nedostatek pneumatik a defekty se řešili lepením. Ten prázdný zvon nevypadal moc dobře a jeho šrouby na rezervu byly dost nebezpečné.

lukas.
Pravidelný diskutujúci
Dátum registrácie: 01 Máj 2009, 23:03
Tatry, ktoré vlastním: samá T75
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa lukas. » 15 Sep 2017, 21:56

limuzíny T75 měly ve všech fázích výroby rezervu vždy zapuštěnou, nezapuštěnou rezervu se zvonem má pouze tovární kabriolet do roku 35

Jano 57B,603
Pravidelný diskutujúci
Dátum registrácie: 25 Jan 2010, 17:58
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57A polokabrio, T57A lim., T75
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jano 57B,603 » 08 Okt 2017, 20:21

Tak dopátral som sa k druhému majiteľovi pred mnou on ju tiež takto kúpil a že pred nim čo ju mal tak on ju robil. Prednú kapotu zohnal zo 6miestnej a tu rozrezal a upravil na to aby sa zdvíhal len stred. Otázka prečo to robil je mi neznáma ako aj to či to takto bola pôvodná, ktorá bola zničená alebo chcel to prerobiť na starší model? Pochádzal z okolia Olomouca ak by ste niekto niečo o ňom vedeli pomohlo by mi to.
Ak by sa mala predná kapota zdvíhať aj z blatníkmi tak potom ten zadok aj strecha je OK ? Rok 35-36?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný