Sundání karoserie z výdřevy

Technické problémy s našimi tatrovkami

Pašo.Tom
Diskutujúci
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 14 Jún 2010, 20:09
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57B
Kontaktovať užívateľa:

Sundání karoserie z výdřevy

Príspevok od užívateľa Pašo.Tom » 10 Júl 2010, 12:14

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat, jak se sundává karoserie z výdřevy. Jak jsem se díval je přibitá hřebíčkama a někde chycená šroubkama. Je nějaká finta na vytahování těch hřebíků ? Jak jsem to zkoušel, tak chytnout kleštěma nejdou a zapáčit šroubovákem pod plech to není také dobré protože se mi ohýbá plech a dělá díra ve výdřevě a hřebík se ani nehne.
Mám Tatru 57b a je to můj první veterán, tak se ptám Vás zkušenějších.

Předem děkuji za info

Užívateľov profilový obrázok
Laco
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 389
Dátum registrácie: 29 Mar 2006, 11:27
Tatry, ktoré vlastním: TATRA 57B r.1946, Plast.model T603-r.1962,
v minulosti T54 , T75 ,T603-1
Bydlisko: TRNAVA
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sundání karoserie z výdřevy

Príspevok od užívateľa Laco » 20 Júl 2010, 11:54

Ahoj !
Treba si upravit klešte a na klince je aj vytahovák. Doma ho vyfotím a pošlem ako to má vyzerať.
Čalúníci to bežne (to už je dávno) používali. Inak tie kliešte nesmú byť moc ostré, lebo by sa odtrhla hlavička! Je ich len treba obrúsiť z vonkajšej strany do roviny po hrot.

Richard
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 08 Mar 2007, 18:43
Tatry, ktoré vlastním: T 57A 1938
Bydlisko: Jablonec n.N.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sundání karoserie z výdřevy

Príspevok od užívateľa Richard » 20 Júl 2010, 19:07

Ten čalounický vytahovák je velmi dobrý na hřebíčky po sundaném čalounění, u plechu jde taky použít, ale už to není ono, zvlášť když hřebíčky mají hlavičku pěkně zaťukanou do roviny s plechem.
Dá se opatrně použít široké dláto mezi dřevo a plech a jakmile hřebíček trošku povyleze, tak buď kleštičky nebo ten vytahovák.
Nevím v jakém stavu máš výdřevu, ale pokud to není nezbytné, plech nesundávej. Pokud je výdřeva shnilá celá, je to jedno, ale jinak je lepší vyměnit jen shnilé části a plech nechat na místě.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných