Ako prihlasit auto.

Technické problémy s našimi tatrovkami

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ako prihlasit auto.

Príspevok od užívateľa Jerry » 18 Feb 2008, 20:52

Já Tatry provzuju na pojistku na dobu určitou... Takže když mi zkončí pojistka, zagarážuju a je to OK. Když chci vyjet tak zaplatim a jezdim... Tak není problém a neutrácim za depozit a podobný blbiny... :mrgreen: Takže pokud to jde, tak techničák + RZ vyzvedni a funguj podobně. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Karel
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 28 Feb 2006, 22:16

Re: Ako prihlasit auto.

Príspevok od užívateľa Karel » 18 Feb 2008, 21:00

Nevim jak dnes, ale ještě nedávno vyžadovali při změně majitelů pouze evidenční kontrolu, nikoliv celou TK a ME. A na evidenční kontrole kontrolují pouze výrobní čísla a typ vozidla (jak jsem již psal kolega tam přivezl motorku rozebranou na kusy (samozřejmě s upraveným štítkem a čísly)). Možná bude potřeba vůz (papíry :wink: ) před přepisem zákonně pojistit (samozřejně na co nejkratší dobu) a stejně tak i po přepisu (opět na co nejkratší dobu). Nevím jak to funguje v SR. Chtělo by si to ověřit u někoho kdo má s tím zkušenosti (dovozci ojetin ze zahraničí).

Luboš.T
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 23 Sep 2005, 21:34
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ako prihlasit auto.

Príspevok od užívateľa Luboš.T » 18 Feb 2008, 21:24

vasa26: Mám doklady k T-613 v depozitu a loni v srpnu vypršela roční lhůta. Jel jsem si to nechat o půl roku prodloužit a byl jsem tam " exota " :) prý to nikdo takhle poctivě nedodržuje. Na otázku co se stane, když auto nestihnu zprovoznit ani po tom půl roce, mi řekli že nic. Prostě si to necháte zase na půl roku prodloužit a pak zas a zas dokud budete potřebovat. A když nenecháte, tak až budete papíry potřebovat, tak vám sečteme ty půlroky a dokud to nedoplatíte tak s tím nepůjde nic dělat. Zákon prý neřeší dobu depozita. Ten půlrok stojí 50 Kč.

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Ako prihlasit auto.

Príspevok od užívateľa D.A. » 19 Feb 2008, 11:33

Čerstvá zkušenost z "evidenční kontroly" na Kroměřížsku (říjen 2007):

"VINko na kastli ani štítek nebo čísla motoru mě nezajímají, hlavně,aby TYP motoru odpovídal tomu v TP a úplně nejdůležitější z hlediska EK je rozměr obutých pneumatik. Běda, jestli budou o 10 milimetrů širší nebo užší, to neprojdete!!!"

Chudák vedle mě s bílou Deltou v překrásném stavu vyfasoval z titulu neodpovídajících pneu cejch Nezpůsobilého...

Užívateľov profilový obrázok
Djss
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 15 Júl 2006, 18:57
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57 A r.v 1936
Bydlisko: Detva
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ako prihlasit auto.

Príspevok od užívateľa Djss » 19 Feb 2008, 12:19

No ked sa odhlasuje auto tak sa zvyklo odovzdavat SPZ na DI.Ale dava sa aj T.P.Ak si si nechal T.P tak je uz taky T.P neplatny?Vsak?Uz neni pomoci. :shock:

Užívateľov profilový obrázok
Djss
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 15 Júl 2006, 18:57
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57 A r.v 1936
Bydlisko: Detva
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ako prihlasit auto.

Príspevok od užívateľa Djss » 30 Apr 2008, 10:39

Kupil som T.P na Tatru 57 A.Na T.P neni razitko zrusene a je ktomu stara SPZ-tka.Znamena to ze to neni uplne zaniknute?Ako to vidite vy?

Užívateľov profilový obrázok
Radinko
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 535
Dátum registrácie: 06 Apr 2007, 15:00
Tatry, ktoré vlastním: svoje
Bydlisko: doma
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ako prihlasit auto.

Príspevok od užívateľa Radinko » 30 Apr 2008, 17:42

Možno to bude pre teba novinka, ale (po starom) TP a ŠPZ spolu dosť úzko súvisia.

ŠPZ-ke napr. BLE 12-34 skončila platnosť ku 31.12.2004.

Na ich výmenu bolo treba predložiť:
- technický preukaz,
- osvedčenie o evidencii vozidla,
- doklad o zaplatení zmluvného poistenia,
- doklad o vykonanej technickej kontrole (platné STK),
- správny poplatok (v kolkoch) 1 tabulka 500 Sk + 150 Sk za vykonanie zmeny
- vyplnit príslušné tlačivo na ODI,
- pristavit vozidlo k obhliadke.

Toto bolo nad sily niektorých jedincov a tak im vozidlo AUTOMATICKY po termíne vyradili z evidencie. Služba občanovi. Razítko tam nie je preto, lebo sa dotyčný na celý tento proces vykašlal.

Teda: ŠPZ - neplatná, TP - nenachádza sa v evidencii = definitívne ZANIKNUTÉ (oboje).

Inak, obdivujem ťa pre tvoju výdrž.

Užívateľov profilový obrázok
Djss
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 15 Júl 2006, 18:57
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57 A r.v 1936
Bydlisko: Detva
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ako prihlasit auto.

Príspevok od užívateľa Djss » 30 Apr 2008, 19:06

Pocul som ze sa taky T.P da ozivit len je to poriadna fuska.Ma niekto skusenosti s tym?Ak ano vedel by niekto napisat postupy co treba ako postupovat pri oziveni T.P? :?

Užívateľov profilový obrázok
T.I.B.O.R
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 03 Jún 2008, 19:48
Tatry, ktoré vlastním: 3x Tatra 603-2
Bydlisko: Orava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ako prihlasit auto.

Príspevok od užívateľa T.I.B.O.R » 31 Aug 2008, 20:39

Tak vie niekto ako sa da prihlasit auto ak ma stary t.p. a SPZ ?

Užívateľov profilový obrázok
peterzz
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 20 Sep 2005, 22:08
Tatry, ktoré vlastním: Ex 613-3 `87,84,81,91
Bydlisko: Pod horou,v zime trochu nizsie
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ako prihlasit auto.

Príspevok od užívateľa peterzz » 31 Aug 2008, 21:17

To T.I.B.O.R.:
"O znovu príhlásení vozidla do evidencie rozhoduje príslušný obvodný úrad v mieste trvalého bydliska žiadateľa, resp. kde bolo pôvodne vozidlo zaevidované. Ak bolo vozidlo natrvalo vyradené z evidencie motorových vozidiel na dopravnom inšpektoráte , tak máš nulovú šancu toto vozidlo znovu prihlásiť. Toto vozidlo by muselo splňať všetky homologizácie v zmysle zákona č.725/2004 o právdzke motorových vozidiel na pozemných komunikáciách, čo určite nesplňa a myslím že vzhľadom na hodnotu vozidla sa ti to vôbec neoplatí . Ak ti obvodný úrad vystavý nový technický preukaz, tak potom DI nemá s tým problém vozidlo zaradiť do evidencie." (Zdroj-internet portal PORADA.sk,autor klifton007,27.1.2008)

Tvoja sanca je pouzit existujuce "platne" papiere+ECV,ale zavana to falsovanim identifikacnych udajov na karoserii,prip. motore.
Vraj je mozne trvalo odhlasene vozidlo prihlasit na veteranske ECV,ale postup skus najst na nete,GOOGLE najde toho dost...

Szterbinsky
Diskusný nováčik
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 29 Jan 2009, 01:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ako prihlasit auto.

Príspevok od užívateľa Szterbinsky » 29 Jan 2009, 15:10

Zdravím všetkých,
zaujímalo by ma ako je to s prepisom vozidla v rámci okresu pri vozidle, ktoré má TP+ŠPZ v depozite a nemá STK ani EK. Je potrebné aby ho predávajúci znovu prihlásil a následne došlo k odhláseniu z jeho strany alebo je možný len papierový prepis majiteľa vo veľkom TP s tým, že ŠPZ a TP ostávajú v depozite, auto nie je pojazdné takže prihlasovať ho momentálne nemá zmysel. A je potrebné pristaviť sa na obhliadku ???

Užívateľov profilový obrázok
Jim
Diskutujúci
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 24 Júl 2008, 21:27
Tatry, ktoré vlastním: 613-1 a zatím mi to stačí :-)
Bydlisko: Mikulov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ako prihlasit auto.

Príspevok od užívateľa Jim » 29 Jan 2009, 21:36

Zdravím,
nevím, jak je to v SR, ale u nás (CR) je k prepisu podle modelu co píšešě potřeba :
aby původní majitel odhlásil auto na tebe, nebo ti k tomu dal plnou moc
aby auto mělo EK, tuším, že i TP, pokud je propadlá, ale to pro přihlášení
a pri prihlaseni potrebujes mit zalozeno povinne ruceni na noveho majitele
a to je snad vse....

Užívateľov profilový obrázok
Jim
Diskutujúci
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 24 Júl 2008, 21:27
Tatry, ktoré vlastním: 613-1 a zatím mi to stačí :-)
Bydlisko: Mikulov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ako prihlasit auto.

Príspevok od užívateľa Jim » 29 Jan 2009, 21:40

asi jse se nevyjádřil přímo k otázce - u nás je to možno udělat jen papírově...

Szterbinsky
Diskusný nováčik
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 29 Jan 2009, 01:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ako prihlasit auto.

Príspevok od užívateľa Szterbinsky » 29 Jan 2009, 22:09

Ďakujem za odpoveď,
ide v podstate o to, že kým auto nieje v plne pojazdné a pripravené na prihlásenie tak ho nechcem ťahať na evidenčku. Išlo mi vlastne o to, či sa aj na tento prípad vzťahuje tá lehota prihlásenia auta do 7 dní, ale zrejme nie.

Užívateľov profilový obrázok
tatrovecka
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 07 Sep 2008, 16:01
Tatry, ktoré vlastním: T2-603
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ako prihlasit auto.

Príspevok od užívateľa tatrovecka » 30 Jan 2009, 21:06

Otazka je dobre polozena, ale asi nema nikto skusenosti. Ked je to v ramci okresu, tak znacky ostavaju tie iste, tak by sa to malo dat, ale aky nazor budu mat uradnici je otazne. Pokial by islo auto do ineho okresu, tak by bolo potrebne vybavit aj tu STKcku na prepis, ale uz som pocul aj taku "vyhodu" ze pokial je auto docasne vyradene z premavky (znacky v depozite) napr. do marca tohto roku, tak je vyhodnejsie pockat do tohto terminu a potom "zevraj" netreba vybavovat STK a da sa uskutocnit prepis, ale pokial sa znacky vyberaju z depozitu pred dobou na ktoru boli ulozene je potrebne predlozit platnu STK a zaplatenu zakonnu poistku.
Ja budem riesit inu situaciu a to prihlasenie 603jky dovezenej z CR, mam prevozny TP aj so znackami, v CR je uz vyradena, takze ma caka cely cyklus od kontroly originality a to este uvazujem o zmene farby, tak to bude zaujimave. Mal by som ale jednu otazku: je stanovena doba do kedy sa ma odhlasene auto v zahranici prihlasit u nas (v SR)???

Užívateľov profilový obrázok
mirektatra
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 24 Jan 2009, 10:15
Tatry, ktoré vlastním: 57A, 603"3",138 CAS 32, Beta EL 126
Bydlisko: Krkonoše
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ako prihlasit auto.

Príspevok od užívateľa mirektatra » 30 Jan 2009, 22:14

:!: Chtěl bych upozornit na následující NEBEZPEČÍ :!: :

Jsem test.komisařem a přišel za mnou pán, že má doma asi 30 let auto, má normální SPZ, velký i malý techničák a že to chce dát na veteránské.
Chtěl jsem si vše ověřit, tak jsem s kopií papírů (neustřihnutý roh, nevyznačený depozit, ani vyřazení, neplatná techická) zašel na registr vozidel, kde jsem zjistil, že PŘESTOŽE TO NENÍ ZAPSÁNO V DOKLADECH A MAJITEL MÁ REG.ZNAČKY, TAK VOZIDLO BYLO VYŘAZENO Z REGISTRU :!: . Stalo se to někdy v minulosti, kdy majitel na úřadě nepředložil doklady, ani značky - prohlásil je za ztracené - a úřad vozidlo vyřadil z registru na jeho žádost. Po 5ti letech dokumentaci v souladu se zákonem zkartovali a zůstala jen zmínka v počítadle MD.
DEJTE PROTO POZOR PŘI KOUPI DOKLADŮ, KDY STARÝ MAJITEL PŘEDÁ PLNOU MOC NOVÉMU MAJITELI K PŘEPISU VOZIDLA. Snadno můžete koupit doklady, které nelze přeregistrovat. NAVÍC VOZIDLO SE STEJNÝMI ČÍSLY JIŽ MŮŽE BÝT V REGISTRU HISTORICKÝCH VOZIDEL a Vás lehce obviní z pokusu o padělání veřejné listiny, nebo podvodného jednání (Vy operujete s plnou mocí a chcete provést právní úkon, ne původní majitel) :!:

Užívateľov profilový obrázok
tatrovecka
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 07 Sep 2008, 16:01
Tatry, ktoré vlastním: T2-603
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ako prihlasit auto.

Príspevok od užívateľa tatrovecka » 31 Jan 2009, 17:56

Pokial niekto kupuje doklady bez vozidla a este aj bez identifikacnych stitkou a povodny majitel sa vyhovara, ze da plnu moc a nech si vsetko vybavuje novy majitel, tak ide na 99,9% o podvod, alebo o neplatne doklady. Ja by som poradil vsetkym, ktori kupuju doklady ci uz s autom, alebo bez nech sa daju povodnym majitelom najprv zapisat do technickeho preukazu, pri vyvoze do inej krajiny do prevozneho technickeho a aj vybavit prevozne znacky. Je pravda, ze v tomto pripade povodny majitel riskuje, lebo ked tam uz niekoho napise a kupujuci by zacal "vymyslat" bude mat problemy s navratom na seba, alebo na inu osobu. Na veteranske znacky sa da auto prihlasit LEN ak je TRVALO VYRADENE Z EVIDENCIE a to plati pokial viem vsade. Neviem ci je verejnosti pristupna nejaka databaza (podla mna verejnosti nie, ale policia tuto databazu ma urcite) kde by sa dalo zistit podla VINka ci uz je dane vozidlo niekde prihlasene aj na veteranskych znackach, tym padom by mal kupujuci istotu, ze ma platne doklady (pokial nie je vozidlo a teda aj doklady trvalo vyradene z evidencie, archiv je na SR 5 rokov od vyradenia). Pripadne ci policia poskytuje taketo sluzby v pripade potreby, tym padom by mal kupujuci info z "prvej ruky" a nemal by ziadne problemy s evidenciou daneho vozidla.

Užívateľov profilový obrázok
Jim
Diskutujúci
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 24 Júl 2008, 21:27
Tatry, ktoré vlastním: 613-1 a zatím mi to stačí :-)
Bydlisko: Mikulov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ako prihlasit auto.

Príspevok od užívateľa Jim » 01 Feb 2009, 19:26

Mohu potvrdit, že přesně toto se mi stalo. Svou vinu na tom ale nesu i já, když jsem auto koupil a dlouho otálel s přepisem. Měl jsem ale velký TP a vůz a připadalo mi tedy, že nemusím spěchat a k přepisu jsem se odhodlal až těsně před koncem roku, kdy hrozila ekologická daň 10tis tak jsem chtěl vůz zavčasu přepsat. Na registru jsem zjistil, že původní majitel auto odhlásil s písemným prohlášením, že auto už neexistuje a doklady k němu byly ztraceny... No měl jsem perné chvíle se sháněním nových papírů, ale podařilo se...
Člověk by neměl tedy přepis příliš odkládat :-)

Užívateľov profilový obrázok
Ivo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 02 Mar 2007, 16:10
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57 A 1938
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ako prihlasit auto.

Príspevok od užívateľa Ivo » 21 Máj 2009, 17:13

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Mám možnost koupit platné, přepsatelné doklady na svou Tatru 57 A. Budou odhlášené z původního majitele na mé jméno a další nacionále, s novými značkami, takže v tom by snad problém být neměl. Nevím ale, do jaké míry je problém se zapsanou barvou vozu a typem karoserie. Je tam údajně napsáno sedan, což by odpovídalo zřejmě limusině. ( Fotokopii dokladů bych měl vidět zítra.)
Jak moc je problematické užívat takové papíry pro polokabrio? Zajímá to někoho? Lze tyto údaje (barva a typ karoserie) při přepisu dokladů nechat změnit? A dál, jak moc kritická je ta tuším 7 denní lhůta pro přepis na nového majitele? A jak udělat evidenční kontrolu, když je vůz stále ještě v renovaci? Děkuji za názory.

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ako prihlasit auto.

Príspevok od užívateľa Jerry » 21 Máj 2009, 19:27

Pokud nebude technik žádnej rejpal (i tací aktivní blbci jsou), tak to půjde. Ta doba neni kritická já měl auto v polopřevodu skoro rok a nic nebylo (jinej za to nafasoval 8.000,-Kč, ale ne na našem ouřadě). Jediný kde vidim možnej problém je právě v rozdílnym typu karoserie, to asi nepřepíšou, ale na druhou stranu to asi nebudou na TK hrotit a na ouřadě o tom nebudou vědět. Barvu samo změní bezproblémů (nepamatuju se přesně ale buď 100,- nebo 300,-). Evidenčka je možná i s neůplnym vozem na podvalu (zkontrolujou čísla), ale pro přihlášení je potřeba mít povinný a platnou STK. Prostě to sou zákony lehce nahlavu.

Nevim, jestli ještě jde převést značky v depozitu? A to nechceš na veteránský RZ, ale na běžný čísla do provozu? Pokud na veteránský, tak musí bejt auto trvale vyřazený z provozu a vystaví novej techničák...
Pokud se mýlim, tak si sypu popel na hlavu. :oops:

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných