Video PRAGY V3S

Sem budu presuvane prispevky, ktore nemaju suvis s danou diskutovanou temou.
Užívateľov profilový obrázok
ivkej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 19 Sep 2007, 15:58
Kontaktovať užívateľa:

Video PRAGY V3S

Príspevok od užívateľa ivkej » 07 Jan 2008, 21:15

prepáčte, nie je to tatra, ale vraví sa že je to aspoň polovica TATRY 111..všetci vieme že mám na mysli PRAGu V3S.Chcel by som sa spýtať či nie je nejaké fabrické video PRAGY V3S ako mala napríklad TATRA 603 Happy yourney???alebo či niekto nemá podobné video...alebo odkaz naň na nejakej internetovej stránke by ma aspon potešil....no rád by som bol ak by mi niekto video poslal....ak bude ozvem sa a pošlem e-mail.Vopred díky

Užívateľov profilový obrázok
PAVEL64
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 14 Feb 2008, 15:10
Kontaktovať užívateľa:

Re: Video PRAGY V3S

Príspevok od užívateľa PAVEL64 » 14 Feb 2008, 22:40

Zdravím videa s pragou V3S jsou na - youtube.com
jeden odkaz bych si dovolil doporučit....je to delší, ale vyplatí se čekat do konce je tam asi v osmé minutě bonbónek..... :wink:
http://youtube.com/watch?v=G9q1cIRR-eA

Užívateľov profilový obrázok
IRONCLAD
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 23:36
Tatry, ktoré vlastním: dle nálady
Bydlisko: Bohumín
Kontaktovať užívateľa:

Re: Video PRAGY V3S

Príspevok od užívateľa IRONCLAD » 14 Feb 2008, 23:19

foto i videa najdeš na http://www.vojenskatechnika.net

Užívateľov profilový obrázok
ivkej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 19 Sep 2007, 15:58
Kontaktovať užívateľa:

Re: Video PRAGY V3S

Príspevok od užívateľa ivkej » 15 Feb 2008, 22:13

hehe pavle ten odkaz keď spomínaš tak to video som videl nejeden raz :D he fakt dobré a ten bonbónik na konci je najlepší hehe....no chcelo by to niečo originálnejšieho...ja som chcel vedieť či neexistovalo nejaké také video ako bolo od T-603 Happy journey............. keby niekto mal niečo tak nech dá vedieť alebo nejaký odkaz odrem youtube...lebo tie mám pozreté všetky....inák praga je docela dobrý stroj....mám už na ňom odkarované nejaké km ;-)

Užívateľov profilový obrázok
PAVEL64
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 14 Feb 2008, 15:10
Kontaktovať užívateľa:

Re: Video PRAGY V3S

Príspevok od užívateľa PAVEL64 » 16 Feb 2008, 16:43

tak o žádném jiném videu o T-603 nevím ale možná se časem něco objeví....

Užívateľov profilový obrázok
ivkej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 19 Sep 2007, 15:58
Kontaktovať užívateľa:

Re: Video PRAGY V3S

Príspevok od užívateľa ivkej » 16 Feb 2008, 17:17

pavel64 ja som myslel nejaké také video originálnejšie od pragy v3s či nie je nie od 603.....ja som myslel že také video od pragy či neexistuje ako bolo to hapy yourney

Užívateľov profilový obrázok
PAVEL64
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 14 Feb 2008, 15:10
Kontaktovať užívateľa:

Re: Video PRAGY V3S

Príspevok od užívateľa PAVEL64 » 16 Feb 2008, 20:58

Existuje a má ho Jozef z BA ,ale nechce ho moc půjčit ,nedivím se- je to asi unikát....
jedná se o vojenský instruktážní černobílý film asi z padesátých let a je na něm "jak se jezdí s novými vozy vyráběnými pro armádu -tatrou 805 a pragou V3S" Perfektní ....
-jak se má ovládat vozidlo na sněhu
-jak v terénu
-Jak vyprošťovat
-jak přejíždět různé překázky
-apod....
http://www.tatratruck.sk/

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Video PRAGY V3S

Príspevok od užívateľa ondrej » 16 Feb 2008, 22:16

mal som možnosť videť nejaké Joseph-ove videá a priaznivci nákladných automobilov (hlavne armádnych) si tu naozaj môžu prísť na svoje..

Užívateľov profilový obrázok
ivkej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 19 Sep 2007, 15:58
Kontaktovať užívateľa:

Re: Video PRAGY V3S

Príspevok od užívateľa ivkej » 17 Feb 2008, 13:41

no škoda....a nie sú niekde také aspon zostrihy alebo niečo podobné?alebo nejaký iný dokument kde sú alebo kde sa tieto autá spomínajú?

Užívateľov profilový obrázok
PAVEL64
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 14 Feb 2008, 15:10
Kontaktovať užívateľa:

Re: Video PRAGY V3S

Príspevok od užívateľa PAVEL64 » 18 Feb 2008, 23:08

Jo- něco je sem tam na youtube....jen to chce hledat....amíci byli vyvalení z toho jak naše tatra hasí jejich požáry někde v jejich lesích- veze hodně vody a taky se dostane tam, kde ty jejich auta s kardany ne...a říkali že se nediví, že vojáci nemohli najít ty rakety u Husajnů v poušti, že než je zaměřili,tak už dávno odtamtud zmizely...a na našich podvozcích tatra :P
http://www.youtube.com/watch?v=wjXf8hww ... re=related

Užívateľov profilový obrázok
ivkej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 19 Sep 2007, 15:58
Kontaktovať užívateľa:

Re: Video PRAGY V3S

Príspevok od užívateľa ivkej » 19 Feb 2008, 10:15

no tak T-813 to je iná kapacita......a v trucktriale neviem ako by to vyzeralo bez nej....jednoducho ten sa bez nej nezaobíde.....len mám taký pocit že tá tatra tam bez uzávierok nemá šancu alebo že by nie?

Užívateľov profilový obrázok
ivkej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 19 Sep 2007, 15:58
Kontaktovať užívateľa:

Re: Video PRAGY V3S

Príspevok od užívateľa ivkej » 28 Júl 2008, 12:27

ahoj,poprosil by som o radu.Niekedy pred týždňom sme uviazli v teréne s pragou v3s. bolo to fakt o vlások že sme sa odtiaľ dostali, a to s použitím navijáku, ktorý nefungoval podľa naších presdstáv.Naviják pri väčšom odpore začal akosi rapkať a neťahal, no nevieme aký je v tom háčik. Mohol by mi niekto poradiť?

Užívateľov profilový obrázok
ivkej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 19 Sep 2007, 15:58
Kontaktovať užívateľa:

Re: Video PRAGY V3S

Príspevok od užívateľa ivkej » 28 Júl 2008, 12:35

a ešte niečo, za predným nárazníkom som našiel jedno šesťmiestne číslo, neviem čo to číslo označuje je to: 128 759 , bolo pred motorov vyrazené do karosérie.Nevie niekto čo to znamená? V3S-ka je vraj rok výroby 1953-má ešte aj veľký vzduchojem,vyklápacie čelné okná

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Video PRAGY V3S

Príspevok od užívateľa D.A. » 28 Júl 2008, 12:40

1953 se mi nezdá, první předsérie vyjela 1954 nebo 1955, ne?

Užívateľov profilový obrázok
ivkej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 19 Sep 2007, 15:58
Kontaktovať užívateľa:

Re: Video PRAGY V3S

Príspevok od užívateľa ivkej » 28 Júl 2008, 14:23

ja pokiaľ viem tak sa Praga V3S začala vyrábať v r. 1953

Užívateľov profilový obrázok
PAVEL64
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 14 Feb 2008, 15:10
Kontaktovať užívateľa:

Re: Video PRAGY V3S

Príspevok od užívateľa PAVEL64 » 28 Júl 2008, 18:14

Když ti začal naviják-jak píšeš "rapkať" to znamená že při velikém odporu lana je na kardanu který pohání naviják taková třecí spojka, která začne přeskakovat a to je ten zvuk.....musíte lano celkom odvinůť a otevřít dekl nad ním na korbě a koukat jak to ukladač pěkně ukladá - když ne- je spadlý řetěz nebo jiná závada...je s tím dřina, ale je dobré když to všecno funguje jak má...my jsme kdysi podobnou spojku navijáku na Tatře 148 ale střižnou na tři šrouby kvůli neustálému ustřihávání celkom zavařili a při vytahování buldozeru-nebo spíš pomoci -aby vyjel tak napřed vyskočil celý naviják zpod auta....a bylo po parádě....takže radši když "rapká"....
a to číslo není na kastli ale na rámu před motorem-ne? a veliký vzduchojen je opravdu u prvních typů...měl jsem z r.57 a taky tam byl i notek i mřížky před světly a jiné detaily...
Prílohy
V3S pohled zepredu.jpg

Užívateľov profilový obrázok
ivkej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 19 Sep 2007, 15:58
Kontaktovať užívateľa:

Re: Video PRAGY V3S

Príspevok od užívateľa ivkej » 28 Júl 2008, 18:32

s tým odtrhnutím navijáku a strihaním šróbov......raz mi o tom vravel jeden známy...ale keď on je taký aký je, natrepe toho aj navyše, tak som si z toho veľkú hlavu nerobil...a tiež vravel o tom istom postupe ako ty-odtrhávanie šróbov,a neskoršie ich privarenie.....tak vravel pravdu asi :D uvidíme, takže zhodíme dekel z korby odvinúť a pozerať-OK a čo to s tou reťazou?alebo čo urobí za mňa ten ukladač?chceš tým povedať, že lano pekne navynie a bude to all right?

Užívateľov profilový obrázok
PAVEL64
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 14 Feb 2008, 15:10
Kontaktovať užívateľa:

Re: Video PRAGY V3S

Príspevok od užívateľa PAVEL64 » 28 Júl 2008, 20:10

Ten ukladač je poháněn řetězem od kardanu a je to součást navijáku-pomáhá ukládat lano hezky jeden závit na buben za druhým...asi je zakrytovaný v plechovém krytu -jsem už z vojny 25let -možná se mi to plete s tatrou- fakt už nevím někde musí být naviják na fotce.....ale nic jsem nenašel... :cry:

Užívateľov profilový obrázok
ivkej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 19 Sep 2007, 15:58
Kontaktovať užívateľa:

Re: Video PRAGY V3S

Príspevok od užívateľa ivkej » 28 Júl 2008, 22:47

okey, a môže byť aj to v tom že keď začne rapkať tak prestane ťahať a len rapká?môže to mať niečo do súvisu s tou spadnutou reťazou, alebo s tým že teda ten ukladač neukladá tak ako má?

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Video PRAGY V3S

Príspevok od užívateľa D.A. » 29 Júl 2008, 05:56

S rokem výroby to netvrdím na 100%, vycházím z přečtené monografie, kterou nedávno vydala Grada. Doma jsem na to bohužel zapomněl a jak se znám, zapomenu i dnes. Nemáte tu knížku někdo při ruce?

Notek, rámy před reflektory i uvedený velký vzduchojem jsou správné indicie první série, výklopná okna to mělo snad až do první velké modernizace počátkem 80. let. Ale co je původní po 50 letech provozu?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných