T700 a dřevěné interierové doplňky

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
Sportway
Diskutujúci
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 30 Dec 2006, 01:05
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Kontaktovať užívateľa:

T700 a dřevěné interierové doplňky

Príspevok od užívateľa Sportway » 14 Jan 2008, 09:42

Zdravím všechny,

nedávno jsem prohlížel jeden kousek T700-1, a všiml jsem si, že dřevěné doplňky (palubní deska, dveře, řadicí páka....)
se zdály být dost opotřebované a v místech, kde se na ně něšahá rukama, tak i trochu popraskané (lak?) a vybledlé. Připadalo mi to jako přelakovaná stará školní lavice, pokud si na ně pamatujete. Nevypadalo to moc hezky.

Chtěl bych se zeptat majitelů T700 nebo lidí se zkušenostmi s nimi, jestli tento vzhled dřeva v interieru je u všech vozů stejný (způsobený např. dlouhodobým teplotním namáháním, opotřebením) nebo je to problém pouze toho jednoho auta, co jsem viděl? Nebo je snad možné, že se přímo v Příboru/Kopřivnici nedbalo moc na kvalitu těchto dřevěných doplňků?

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: T700 a dřevěné interierové doplňky

Príspevok od užívateľa ondrej » 14 Jan 2008, 10:30

Pokiaľ viem, tak drevené doplnky sa pre T613 a T700 objednávali u jednej stolárskej firmy v Brne. Popraskaný povrch žiaľ nie je žiadnou vzácnosťou a je spôsobený nekvalitnými povrchovými lakmi. Rovnako farebnú nestálosť spôsobujú nevhodné moridlá.
V miestach dotyku ošúchanú hlavicu radiacej páky mi kvalitne prelakoval Roman M. a odvtedy vyzerá úplne inak. Čaká ma to ešte so všetkými lištami.
Volant s dreveným vencom, ktorý je od profesionálej firmy (NARDI) a je popri hlavici páky namáhaný najviac, si však stále zachováva pôvodný vzhľad...

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Re: T700 a dřevěné interierové doplňky

Príspevok od užívateľa radek » 14 Jan 2008, 11:00

Je to použití nevhodné technologie a částečně i nevhodného dřeva. Ony totiž dřevěné části interiérů automobilů musí odolávat úplně jiným vlivům, než nábytek postavený v obývacím pokoji, což zřejmě zadavateli práce ze strany Tatry a.s. jaksi nedošlo (však dřevo jako dřevo, že, hlavně že ho tam napereme a můžeme soutěžit s interiéry BMW). Díky pověstné "kvalitě" těchto povrchů se mimo jiné vžilo to rčení ohledně lišt na čalounění dveří u T7100 - "podélně štípané násady od smetáku" :wink: . Za 90% problémů může, jak už psal Ondrej, lakování, a ten lak ani není tak špatný, jako zcela nevhodný účelu použití. Většina těhto dílů jde náročnou prací zachránit, zbavit toho tvrdého nábytkového hnusu, opatrně domořit k ucelení vzhledu a opatřit kvalitním, leštitelným pružným lakem obsahujícím přísady proti stárnutí a působící jako štít proti UV záření, které běžné laky znehodnocuje nejčastěji. Je totiž třeba použít lak nikoli určený do stálého prostředí s + 20 st.C v rámci obývacího pokoje, ale lak, pružně odolávající změnám teplot v rozmezí - 20 až + 80 st.C, rozličné vzdušné vlhkosti, lak který je dostatečně pružný, aby se přizpůsobil "pracování", tedy dilatacím dřeva, na kterém je nanesen, a tak dále.....

robo

Re: T700 a dřevěné interierové doplňky

Príspevok od užívateľa robo » 21 Jan 2008, 17:49

Dobrý dennevíte kde by se daly sehnat tyto dřevěné doplnky + dřevěný volant Nardi mám zájem díky. Můžete odepsat namail: robert.bobos@seznam.cz

Užívateľov profilový obrázok
Hanz 260
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 14 Okt 2007, 18:47
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1992)
Tatra 613-3 (1985)vrak a dárce ND.
Bydlisko: Benešovsko (CZ)
Kontaktovať užívateľa:

Re: T700 a dřevěné interierové doplňky

Príspevok od užívateľa Hanz 260 » 21 Jan 2008, 18:48

To by mě taky zajímalo ale na 613.

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: T700 a dřevěné interierové doplňky

Príspevok od užívateľa Luboš » 21 Jan 2008, 19:42

To si neumíte vyrobit sami? Práce se dřevem je mnohem snazší než se v domácích podmínkách snažit zvládnout původní technologii vypěňování koženky ipur pěnou. Pokud ne, tak rovnou lištu nebo i celou palubní desku do T613-3 zvládne vyrobit kdejaký truhlář, na tom není nic náročného. Určitě jsme to tu kdysi dávno už řešili, tak pokud něhoho zajímá, jak vypadá kompletní interiér tatry ve dřevě, stačí si vyhledat ty starší příspěvky.

Nardi je pokud vím italská firma, která vyrábí velké průmyslové kotle na spalování dřeva, zda dělá i dřevěné volanty do vozidel T613, to netuším...

peter
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 14 Jún 2005, 13:32
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Senica
Kontaktovať užívateľa:

Re: T700 a dřevěné interierové doplňky

Príspevok od užívateľa peter » 21 Jan 2008, 20:28

Zajtra si idem kúpiť hoblík,dláto a idem nato :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: T700 a dřevěné interierové doplňky

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 21 Jan 2008, 22:03

nakoniec samolepiaca tapeta s drevenym vzorom je tiez riesenie :mrgreen:

Užívateľov profilový obrázok
Hanz 260
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 14 Okt 2007, 18:47
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1992)
Tatra 613-3 (1985)vrak a dárce ND.
Bydlisko: Benešovsko (CZ)
Kontaktovať užívateľa:

Re: T700 a dřevěné interierové doplňky

Príspevok od užívateľa Hanz 260 » 21 Jan 2008, 22:39

Samolepku s imitací dřeva na palubku dávat budu ,stačí to pak ještě přeláknout a je to jak pravý dřevo.Ale mě jde spíš o volant,řadičku a madlo ruční brzdy.

Užívateľov profilový obrázok
michal heky
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 28 Máj 2004, 22:10
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Praha, Kobylisy
Kontaktovať užívateľa:

Re: T700 a dřevěné interierové doplňky

Príspevok od užívateľa michal heky » 21 Jan 2008, 23:12

Ano ano, taky je mým snem, abych v případě nehody dostal po držce nefalšovaně tvrdým dřevěným volantem...

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Re: T700 a dřevěné interierové doplňky

Príspevok od užívateľa ladis » 22 Jan 2008, 01:24

Třeba by někdo dokázal vysvětlit, proč si lidé dávají do domu plastová okna a do auta dřevěné doplňky.

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: T700 a dřevěné interierové doplňky

Príspevok od užívateľa D.A. » 22 Jan 2008, 09:12

Doporučuji dřevěný dekor ve spreji, stačí jenom nahrubo zalepit okna a může se stříkat.
Ačkoliv ani origo kořenová tapeta nebyla na dashboardu Wartburga marná...

Více kvalitních receptů najdete např. na http://www.tuzing.cz. Mne velmi zaujal článek "da homemade érbek"

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: T700 a dřevěné interierové doplňky

Príspevok od užívateľa miloš » 22 Jan 2008, 12:19

Sportway napísal:Zdravím všechny,

nedávno jsem prohlížel jeden kousek T700-1, a všiml jsem si, že dřevěné doplňky (palubní deska, dveře, řadicí páka....)
se zdály být dost opotřebované a v místech, kde se na ně něšahá rukama, tak i trochu popraskané (lak?) a vybledlé. Připadalo mi to jako přelakovaná stará školní lavice, pokud si na ně pamatujete. Nevypadalo to moc hezky.

Chtěl bych se zeptat majitelů T700 nebo lidí se zkušenostmi s nimi, jestli tento vzhled dřeva v interieru je u všech vozů stejný (způsobený např. dlouhodobým teplotním namáháním, opotřebením) nebo je to problém pouze toho jednoho auta, co jsem viděl? Nebo je snad možné, že se přímo v Příboru/Kopřivnici nedbalo moc na kvalitu těchto dřevěných doplňků?
Já dřevěné doplňky opotřebované nemám a ani jsem si nikdy nevšiml,že by na nějaké 700 co jsem kdy viděl někdy opotřebované byly. Na Mi long bývají většinou poškozené pouze dveřní z logických důvodů jejich umístění( ale ani to není můj případ).Ale je to jako se vším. Pokud se o auto staráte, ani tato věc vám neodejde.

Užívateľov profilový obrázok
Marco 613
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 330
Dátum registrácie: 16 Nov 2006, 21:41
Tatry, ktoré vlastním: Zatím žádnou, do které by se dalo sednout.
Bydlisko: Štatl
Kontaktovať užívateľa:

Re: T700 a dřevěné interierové doplňky

Príspevok od užívateľa Marco 613 » 22 Jan 2008, 17:42

D.A. Nemělo to spíš být http://www.tuzing.com ? Tam takovej článek byl a dost jsem se u toho pobavil... :lol:

Užívateľov profilový obrázok
ziza
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 12 Máj 2007, 10:56
Kontaktovať užívateľa:

Re: T700 a dřevěné interierové doplňky

Príspevok od užívateľa ziza » 22 Jan 2008, 19:35

miloš bukáček napísal: Já dřevěné doplňky opotřebované nemám a ani jsem si nikdy nevšiml,že by na nějaké 700 co jsem kdy viděl někdy opotřebované byly. Na Mi long bývají většinou poškozené pouze dveřní z logických důvodů jejich umístění( ale ani to není můj případ).Ale je to jako se vším. Pokud se o auto staráte, ani tato věc vám neodejde.
Dřevo se zdá býti gut, ale na Tvých fotkách se mi jeví odřeným dekl skřínky v palubce! :shock: Dále: ošahaný volant a rozedraný koberec pod pedály! :?: :shock: :shock: Je to způsobené nekvalitním fotem, nebo Tvoji nedostatečnou péčí o auto? :wink:

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Re: T700 a dřevěné interierové doplňky

Príspevok od užívateľa MarekK » 22 Jan 2008, 19:42

ziza napísal:rozedraný koberec pod pedály
manželka predrala viac kobero na koktávke za 9mesiacov a 37000km.....
mat tak zachovalý interier v mojej 4ke... ach...

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: T700 a dřevěné interierové doplňky

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 22 Jan 2008, 19:57

To nechapem, palubovka je calunena kozou a sedadla su textilne... taku kombinaciu tatra bezne dodavala?

robo

Re: T700 a dřevěné interierové doplňky

Príspevok od užívateľa robo » 22 Jan 2008, 20:00

3No spíše jsem myslel zda to někdo nevyrábí, hlavně tedy volant a na řadící páku. Taky marně hledáme origo Al disky používané na Tatrách 700
Ps: Foto našich Tater naleznete na http://www.zetka2.ic.cz odkaz Ostatní fotky

Užívateľov profilový obrázok
Mgr.Petr Naszrával
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 21 Jan 2006, 22:34
Tatry, ktoré vlastním: 4 x T700 M97´ 4,36i V8 2X2 OHC VZDUCHEM CHLAZENÝ !!!!!!
1 x M95´ bordó
Bydlisko: Poklička

Re: T700 a dřevěné interierové doplňky

Príspevok od užívateľa Mgr.Petr Naszrával » 22 Jan 2008, 20:06

Ergo_sum napísal:To nechapem, palubovka je calunena kozou a sedadla su textilne... taku kombinaciu tatra bezne dodavala?
Ne, do 700 běžně dodávali kůži z 10-ti týdenních býků vybraných zákazníkem. A to tak: sedačka = jeden kus hovězího.
Tohle jsou sedačky z T613/2. To nepoznáš :?:

Michal B.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 11 Dec 2006, 13:21
Kontaktovať užívateľa:

Re: T700 a dřevěné interierové doplňky

Príspevok od užívateľa Michal B. » 22 Jan 2008, 22:16

Sportway napísal:Zdravím všechny,

nedávno jsem prohlížel jeden kousek T700-1, a všiml jsem si, že dřevěné doplňky (palubní deska, dveře, řadicí páka....)
se zdály být dost opotřebované a v místech, kde se na ně něšahá rukama, tak i trochu popraskané (lak?) a vybledlé. Připadalo mi to jako přelakovaná stará školní lavice, pokud si na ně pamatujete. Nevypadalo to moc hezky.

Chtěl bych se zeptat majitelů T700 nebo lidí se zkušenostmi s nimi, jestli tento vzhled dřeva v interieru je u všech vozů stejný (způsobený např. dlouhodobým teplotním namáháním, opotřebením) nebo je to problém pouze toho jednoho auta, co jsem viděl? Nebo je snad možné, že se přímo v Příboru/Kopřivnici nedbalo moc na kvalitu těchto dřevěných doplňků?
Neviděl jsem zmíněnou T700, ale soudil bych, že se jednalo o ojedinělý kus. U většiny těchto vozů jsem viděl dřevo v poměrně zachovalém stavu a myslím, že jeho kvalita není špatná. Původní lak mívá silnou vrstvu s hladkým vyleštěným povrchem a rozhodně jako přelakovaná školní lavice nevypadá. Všiml jsem si pouze lehkého vyblednutí, které je nejlépe registrovatelné na rukojeti ruční brzdy, která je v malé části překryta koženým obalem a chráněna tak před UV zářením. Po stáhnutí tohoto obalu lze vidět původní tmavší odstín. Je otázka, zda dřevo zmíněného vozu nebylo nevhodně opravované.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 43 neregistrovaných