Dobové foto

Odfotili ste niečo zaujímavé ? Sem s tým !
Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarekK » 22 Okt 2005, 17:15

...Vynimka je T816 Liwa, ta sa mi este celkom pozdava a posobi naozaj vojensky. ...
... škoda, že som nemohol odfotit takú "modernizovanú" 815 búdku vo vojenskom. Páčila by sa Vám! bola krásna! a mala len dve námpravy :wink: neuveritelne blízko seba!

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 23 Okt 2005, 10:26

Etienne, ptal jsem se Ti včera jednoho kolegy, co pracuje pro expozici MHD Technického muzea v Brně a také u DP v Brně, jestli neví o nějaké ŠM11. On má celkem přehled, kde co leží. Ale nevěděl.
ondrej napísal: ale teraz vážne - prečo tak záporne hodnotíš dizajn (v tejto debate = grafické spracovanie vozidla) nákladných Tatroviek? Mal by si to odvahu povedať aj napr. pred T111, T141, T138, (T813 si už skritizoval, ale mne sa páči a ja ju obdivujem aj vzľadovo)..?
No to proto, že se mi fakt nelíbí. T138 by mohla být snad i vyjímka. Design T111 je však stejně účelový jako u T813, že by se mi vysloveně líbila říct nemůžu. 141 je trochu lepší. Já obdivuju designéry, kteří dokáží vytvořit dílo, kdy účelovost není hned vidět, přitom ale dokážou myslet na účel, technologii a cenu. Tohle ale neumí každý, chce to opravdu talent na umění i techniku dohromady. Nákladní Tatry to však v drtívé většině nesplňují, design je tam pojatý jako konstrulce plechového obalu, na fantazii designéra je ponechána maximálně sem-tam nějaká hrana, pronik či prolis. S tím se už moc kouzel nenadělá. A designéři nákladních tater byly ve valné většině asi podobně jako Rumburak čarodějové druhé kategorie.
ondrej napísal: Ak si však myslel na dizajn dnešnej produkcie, tu ti musím dať žiaľ čiastočne za pravdu. A to slovko "čiastočne" som mohol použiť iba preto, lebo existuje niečo ako T815 TerNo1, ktorú považujem za vyslovene pekné auto. Aj T816 LIWA dokáže zaujať, aj keď tu už treba trocha prižmúriť oči. Ale bežné T815, ako aj Jamal-y... no comment.
Mám pocit, že ten, kdo dělal facelift T815 byl právě jedním z těch schopných a dokázal z toho mizerného základu vytřískat docela svěží auto.
ondrej napísal: A ešte trocha filozofie - určené hlavne pre AT (ostatní môžu preskočiť, ak ich to nezaujíma, nakoľko to tématicky nepatrí do tohoto fóra, za čo sa im ospravedlňujem):
prečo by si sa bál mať stanovisko, s ktorým by mohli "súhlasiť obidva tábory"? Ja sa nebojím a som rád, ak také stanovisko existuje a sa mi ho podarí nájsť. A prečo hneď tá polarizácia na čierne a biele ("dva tábory"... to nepripúšťaš existenciu mnohých stanovísk medzi tebou naznačenými dvomi extrémami?)- to bolo typické vnímanie sveta vnucované nám za obdobia komunistickej totality, kedy bol svet rozdelený na dobrých (=apaticky so všetkým súhlasiacich a tlieskajúcich) a zlých (=ktorí si dovolili mať vlastný názor a preto boli hneď triedni nepriatelia, zapredanci, atď.). To sa nedokážeš zbaviť tohto dedičstva totalitnej minulosti našeho spoločného štátu, v ktorom sme vyrastali? Veď nie si taký starý, aby sa ti to vpilo až tak hlboko do krvi...
To je samozřejmě optika Rudého práva - dva tábory. Mezi těmi "zlými" bylo mnoho různých názorů, ne jeden. Mezi těmi "dobrými" pak často žádný (použitelný). To bipolární rozdělení jsem tedy myslel na ty konformní (zde přejímající názory komunity tatrováků) a nekonformní. Bál bych se pak, kdyby se mnou souhlasili ti konformní, protože s těmi je vždy potíž. Zavěsí se na Tvé názory a jsi pro ně jednička, ale běda, jak je zklameš! Ti nekonformní jsou však většinou dostatečně schopní se názorově postarat sami o sebe a tudíž nehrozí, že by Tě zatížili svou závislostí. Těch se netřeba bát, vědí, že neshoda neznamená, že nemůžeme žít vedle sebe.
ondrej napísal: Alebo si rád, ak sa ľudia hádajú? Ja som omnoho radšej, ak sa na niečom dohodnú. Ak už hovoríme o tých dvoch polaritách (niekedy sa im nedá vyhnúť, hlavne v zásadných veciach), tak mojou životnou filozofiou je, že láska je lepšia, ako nenávisť. (porozumenie lepšie, ako rozbroj, priateľstvo lepšie, ako nepriateľstvo, veselosť lepšia, ako zlosť...).
Jistě, že porozumění je lepší, ale jsou lidé, se kterými dohoda je možná jen za cenu velkého ústupku z mé strany a žádného ústupku z jejich strany. Jsou lidé schopní velkých nehorázností a takovým já ustupovat nebudu, protože ti se nezastaví. Já osobně nemám vůbec žádný problém s tím, mít spory v odborné, politické či filozofické rovině a nehodlám je přenášet do roviny osobní. Lidé, kteří to dokážou, nemají se mnou žádný problém. Je prostor pro ústup a kam až ustoupím mne tolik netrápí, protože na tom až tak nezáleží. Nebo se neshoda prostě nechá otevřená a také to nevadí. Svět je pestrý. Pokud ale někdo spor přesune do osobní roviny, pak je to horší. Tady už na tom opravdu záleží a prostor pro ústup je malý. Navíc člověk, který odborný spor nedokáže udržet v odborné rovině není férový partner, ale má problém i sám se sebou a je o to nebezpečnější. Můj ústupek bere jako své vítězství a chuť do boje mu roste. Ustupovat a nechat jej přibližovat víc a víc k sobě znamená nastavit druhou tvář k políčku.
ondrej napísal: Ale aby to celé nevyznelo tvrdšie, ako to cítim, myslím si, že ty tu často ani tak neprezentuješ svoje skutočné názory, ako sa snažíš pomocou niektorých extrémnych prirovnaní, alebo podpichnutí, korigovať opačné extrémy u druhých (napr.nekritické obdivovanie značky Tatra a všetkého, čo s ňou súvisí). A dívaš sa na tieto debaty aj ako na určité "intelektuálne cvičenia", žiaľ, málokedy v tomto natrafíš na vhodného a rovného partnera, ochotného aj prijať túto "výzvu".
Ano, je to tak. Děkuji za hezkou filozofickou debatu.

Axel

Príspevok od užívateľa Axel » 21 Jan 2007, 23:10

Mojžo napísal:U nás po Košiciach chodia 3 vyslovene stylingové T148-čky škoda že nikdy nikdy sa mi nepošťastní mi ich vyfotiť
Konecna elektriciek na jazere a potom este 300m dalej k poslednemu veziaku.... Ochotne ti zapozuju aj ked je pravda, ze som tam uz velmi dlho nebol a mozno tam uz nestavaju ;-)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných