Něco o T2-603 B5 1966

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
Užívateľov profilový obrázok
michal heky
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 28 Máj 2004, 22:10
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Praha, Kobylisy
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa michal heky » 24 Aug 2006, 14:51

Já taky stránky nemůžu načíst. Blbne mně kompletně celé webzdarma...

Vláček

Príspevok od užívateľa Vláček » 24 Aug 2006, 16:10

Já mám sdílených 256 kb/s a nahahuje se mi to celkem normálně.... Jinak Lojzově vnukovi přeju mnoho úspěchů do dalších ročníků.

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarekK » 24 Aug 2006, 17:06

Mne to ide úplne fpohode.... gratulujem k úspechu

Užívateľov profilový obrázok
Lojzkův vnuk
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 265
Dátum registrácie: 01 Jún 2006, 13:20
Bydlisko: Kopřivnice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Lojzkův vnuk » 28 Aug 2006, 14:37

Děkuji všem za gratulace a jsem rád, že se vám článek líbil, tak můžete mrknout na pokračování už tam mám i neděli. Do konce týdne bych chtěl udělat fotogalerii ze setkání pod Trůbou.

Užívateľov profilový obrázok
Lojzkův vnuk
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 265
Dátum registrácie: 01 Jún 2006, 13:20
Bydlisko: Kopřivnice
Kontaktovať užívateľa:

Foto ze setkání pod Trúbou

Príspevok od užívateľa Lojzkův vnuk » 30 Aug 2006, 11:58

92 Fotografií ze setkání pod Trúbou naleznete zde: http://www.t603-marathon.wz.cz/akce/str ... mb06_3.htm
další fotografie chystám.

Užívateľov profilový obrázok
Lojzkův vnuk
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 265
Dátum registrácie: 01 Jún 2006, 13:20
Bydlisko: Kopřivnice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Lojzkův vnuk » 05 Sep 2006, 12:22

http://www.t603-marathon.wz.cz Tak konečně mám hotový článek i s fotografiema a kompletními výsledky z 1. setkání pod Trúbou. Už chybí jen to video z nejlepšího průjezdu, ale to už asi neuvidím :cry: Přidávám sem aspoň jedno foto, co jsem si po závodech udělal nad štramberským okruhem.
Prílohy
stram06_225.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Eda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 30 Máj 2004, 00:41
Tatry, ktoré vlastním: T613 Elektronic ´93
Bydlisko: Moravská Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Eda » 06 Sep 2006, 10:23

super!

Užívateľov profilový obrázok
Lojzkův vnuk
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 265
Dátum registrácie: 01 Jún 2006, 13:20
Bydlisko: Kopřivnice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Lojzkův vnuk » 12 Sep 2006, 15:00

etienne napísal:Ak ma autor tych stranok zaujem neni problem ich umestnit zadarmo na tatraportal vo formate akekolvekmeno.tatraportal.sk
Chlapi právě se vyřešil problém pro ty co se nedostanou na mé stránky došlo mi místo na web zdarma :( mám toho asi 65 Mb a určitě bych chtěl přidávat dále, zatím materíály i chuť je, ale další prostor na web zdarma se mi nechce registrovat. Svého času mi etienne nabízel prostor na tatraportal.sk, ale pak jsem tu něco četl, že tu taky dochází místo. Myslíte že se někde něco najde, nebo mám pytlíkovat další web zdarma?

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 12 Sep 2006, 15:04

Casy sa zlepsili, priestor je, staci povedat.

Užívateľov profilový obrázok
tomas
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2325
Dátum registrácie: 01 Jún 2004, 23:06
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa tomas » 12 Sep 2006, 15:25

sice ta nepoznam, ale kludne mi napis mail.

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luboš » 12 Sep 2006, 16:32

Na WZ je možné mít až 150 MB, ale vrazí ti na všechny stránky reklamní pruh...

Užívateľov profilový obrázok
Lojzkův vnuk
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 265
Dátum registrácie: 01 Jún 2006, 13:20
Bydlisko: Kopřivnice
Kontaktovať užívateľa:

Prostor pro WEB

Príspevok od užívateľa Lojzkův vnuk » 13 Sep 2006, 08:06

Etienne tak já tedy povedám, že by jsem rád umístil svoje stránky na doménu t603-marathon.tatraportal.sk. Že na WZ se dá zvětšit prostor reklamou vím, ale to se mi nelíbí, byla by to samá reklama. Tomas díky taky za nabídku.

Užívateľov profilový obrázok
tomas
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2325
Dátum registrácie: 01 Jún 2004, 23:06
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa tomas » 13 Sep 2006, 08:15

Neni zac, aj nabuduce.

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jack » 13 Sep 2006, 10:34

musím říct, že stránky jsou nádherně udělány..a když jsem četl o vyjížďách pana Marka z garážě, tak se mi připomnělo mé krásné dětství, kdy můj děda měl v garáži nastartovanou šestsettrojku a já ve svých čtyřech letech jemně přiotrávený výfukovými plyny a s vlasy načechranými od exhaustorů, si užíval tyto parádní chvíle :D Celé dny sem trávil v garáži. Seděl na místě řidiče a přede mnou byl ten obrovský volant :wink: A co teprv když se vyjíždělo z garáže, na bývalé chalupě byl strmý výjezd, takže se před garáž museli dát nájezdy..u plotu se muselo bravůrně vyhnout sloupu el. napětí a přitom nesrazit plot sousedního baráku..kde jsou ty časy..proto za stránky Lojzova vnuka mnohokráte děkuji :D se slzou v oku Jack :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Lojzkův vnuk
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 265
Dátum registrácie: 01 Jún 2006, 13:20
Bydlisko: Kopřivnice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Lojzkův vnuk » 13 Sep 2006, 11:39

Jack, moc dobře vím o čem mluvíš :)
Včera, když jsem jel s T603 zjistit jak to vypadá s Maratonem Závišice - Monte Carlo jsem náhodou u pořadatelů narazil na jednoho traťového komisaře ze Štramberka a že má nějaké fotky z průjezdu u Dallasu tak jsem je od něj dostal. Jinak Monte Carlo už vypadá nadějně, už jsou i plakáty :-) asi dojde k nejhoršímu a budeme muset v neděli jet :-)
Prílohy
montecarlo.JPG
U_Dallasu1.jpg
Sobotní průjezd
U_Dallasu2.jpg
Sobota, Filip Landa a jeho létající pasažéři :-)
U_Dallasu3.jpg
Nedělní 1. jízda, to levé přední kolo po cestě moc nejede :-)
U_Dallasu4.jpg
Nedělní 2. jízda - na jistotu
U_Dallasu5.jpg
Neděle - odjezd po závodě do depa

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jack » 13 Sep 2006, 12:10

Něco pro ´´Lojzového vnuka´´
Jinak bych chtěl řici, že s panem Věřmiřovským se děda velice dobře znal, seznámila je teta Anička Friedlová, která byla sekretářkou ředitele Tatry, před během a po 2. sv. válce :wink: Nikdy nezapomenu z vyprávnění jak tuším v roce 1975 ji děda vzal v 603ce k rodině do Polska. Po dlouhé době se sešla se svým bratrancem a řekla mu : Podívej se dobře Lojzíku, toto je nejlepší vůz v celém Českoslovenku ba dokonce v celé Evropě..a vyrábíme ho my..v Kopřivnici :D Trocha nostalgie nikdy neuškodí :wink: A jinak věci, které nám pan Věřmiřovský obstaral v 80tých letech se mi při renovaci motoru T603H opravdu šiknou..

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 13 Sep 2006, 12:12

Pekné obrázky, bravúrny prejazd...
Ja by som si to s T603 takto asi netrúfol. Aké máš na aute pneumatiky a ako boli hustené? Zvlášť na obr. U_Dallasu4 je vidieť, ako má podvozok čo robiť, aby sa vyrovnal s odstredivými silami. Auto vyzerá, akoby sa sunulo bokom do zákruty - predné kolesá sú skoro rovno, čiže už vykonali svoj podiel práce a nasmerovali auto do zákruty, opdvaľujú sa ale ešte stále so značnou smerovou odchýlkou. Naklonené vozidlo a silne podkosené zadné koleso svedčí o tom, že zadná náprava má toho už akurát dosť a zad začína výrazne vybočovať - v takomto stave už auto začína uvažovať, či sa prevráti, alebo bude šmykom pokračovať v jazde. Pekná momentka, rád by som to videl naživo.
Ja by som ešte uvažoval o spustení zadnej časti nižšie (pokiaľ to pôjde), aby auto lepšie sedelo v zákrutách.

Ja som s T603 raz jadil ostrejšie jazdu zručnosti (slalom, jazda dokola okolo majáčiku atď...) na akejsi veterán rally, ale bol to v kuse piskot pneumatík (OR17) - bolo mi ich ľúto, tak som potom ubral. Aj tak som nemal šancu na nejaké umiestnenie oproti viacerým malým a ľahším vozidlám. Moja jazda skončila tak, že pri prajazde kolesami na strane spolujazdca cez dosku sa táto pod váhou T603 rozštiepila na kusy a usporiadatelia museli túto disciplínu vynechať :oops:

Inak na tej čiernej T603 p. Landu sú akési malé pneumatiky - s nízkym profilovým číslom. Môže to tiež výrazne zlepšiť sedenie vozu v zákrute.

Užívateľov profilový obrázok
Lojzkův vnuk
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 265
Dátum registrácie: 01 Jún 2006, 13:20
Bydlisko: Kopřivnice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Lojzkův vnuk » 13 Sep 2006, 13:42

Ondrej: Já jsem si to taky troufal postupně :-) ten obrázek U_Dallasu4 byl už vlastně osmý průjezd tou zatáčkou. 4x v sobotu 4x v neděli a troufal jsem si postupně víc a víc :-) Taky mě hodně hecovali diváci a Tatra ve smyku pěkně poslouchala na pokyny volantu až jsem byl překvapený jak se dá přesně vést. Pneumatiky jsou 195/80 R15 Hankook vybírali jsme levné a ne moc nízké kvůli spotřebě do Monte Carla, vybíral to brácha. Byly i nižší, ale to by jsme museli více točit motor a stoupla by spotřeba. Ještě nám Hajdušci nějaký rozměr doporučovali, ale ten rozměr byl drahý přes 2500 kč za kus. Tyto byly kolem 1800 kč za kus. Nahuštěné byly na 2,2 až po závodech mě napadlo, že jsem měl přidat, ale před závodama mne nenapadlo, že to tam budu tak řezat :-)
Snížení by bylo lepší, jenže to by chtělo postavit druhou T 603 repliku téhle v podobě z roku 1966 a mít to jen na závody jako mají Hajdušci z roku 1967. Ale o tom si můžeme nechat iba snívat :cry:
Naživo bych to taky rád viděl, víš jak je to, když sedíš uvnitř tak se ti zdá jak to neřežeš a zvenku to je takový obyčejný smyk a na videu to je pak úplná nuda :D

Takovou jízdu zručnosti jsem taky jel na rallye beskydy asi 2001 a taky jsem se nechal unést závodním duchem, čas byl skvělý, kužely neporažené, jen tu desku jsem v té rychlosti nějak netrefil :oops: No přesněji přeskočil jsem ji z jedné strany na druhou.

Jack: Tak doufám, že brzy vyjedeš ať má "Dola" "tam nahoře" radost, že ti T603 vyjela díky jeho pomoci :-)
Prílohy
Obraz018.jpg
Obraz017.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Lojzkův vnuk
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 265
Dátum registrácie: 01 Jún 2006, 13:20
Bydlisko: Kopřivnice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Lojzkův vnuk » 13 Sep 2006, 13:53

sorry pneumatiky 185/80 R15, obrázky pneumatik mi nějak nezobrazují náhled, ale když klikneš tak je vidím.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 13 Sep 2006, 14:24

Tiež uvažujem o kúpe nejakých novších pneu na T603, tie pôvodné sú síce zaujímavé, ale už na nich treba dávať pozor. Preto by ma zaujímalo, aké pneu odporúčali Hajdušci. Ten rozmer 185/80-15 je asi najvhodnejší, hlavne, ak nie sú Cargo. Aj tak sú ale o niečo menšie, ako pôvodné 180/90SR15 OR 17.
Hustenie vpredu 2,2 pri takom tempe môže byť OK, vzadu je to ale absolútne nedostatočné. Tam by som normálne dal 2,5 a pri ostrej jazde kľudne aj 2,6.
Konštrukcia zadnej nápravy T603 umožňuje v určitých medziach zmenu svetlej výšky - centrálnou skrutkou v ramene pod pružinou - to som mal na mysli, nie stavbu závodnej repliky. Ak sa Tatra spostí dolu, tak získa negatívny odklon a v zákrutách o poznanie lepšie sedí.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných