Tatrováci berete stopařky?

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
vasa26
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: 08 Jún 2006, 22:23

Tatrováci berete stopařky?

Príspevok od užívateľa vasa26 » 16 Dec 2008, 00:44

Ahoj všichni,berete při svých zážitcích s tatrou či jiným konkurenčním vozem stopařky? já ne ale zajímá mě váš názor.

vasa26
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: 08 Jún 2006, 22:23

Re: Tatrováci berete stopařky?

Príspevok od užívateľa vasa26 » 16 Dec 2008, 01:05

No to mi připomělo v neděli dávají kultovní film Smrt stopařek.mimochodem tam jezdí dost Tatra 603..to bude podívaná pro nás nadšence značky.

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatrováci berete stopařky?

Príspevok od užívateľa Mojžo » 16 Dec 2008, 09:48

Neberiem. Ešte mi zašpiní interiér. Nene

Užívateľov profilový obrázok
Lucián
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 17 Sep 2004, 19:55
Tatry, ktoré vlastním: T2-603 1972
T613-4MiLong M'95 1995
Bydlisko: Brno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatrováci berete stopařky?

Príspevok od užívateľa Lucián » 16 Dec 2008, 11:31

Protože jsem sám byl na vojně, tak jsem spíše brávával vojáky základní služby.
Kdysi jsem občas nějakou stopařku svezl.

Užívateľov profilový obrázok
Karel
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 28 Feb 2006, 22:16

Re: Tatrováci berete stopařky?

Príspevok od užívateľa Karel » 16 Dec 2008, 17:06

Jó kde jsou ty časy kdy jsem mohl brát stopařky :(

D.A._

Re: Tatrováci berete stopařky?

Príspevok od užívateľa D.A._ » 16 Dec 2008, 19:10

Vypečené témátko, Vašo :P.
Já ano i ne, rozhoduji se pudově a impulzivně, jak taky v těchto věcech jinak, že? :P

Užívateľov profilový obrázok
IRONCLAD
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 23:36
Tatry, ktoré vlastním: dle nálady
Bydlisko: Bohumín
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatrováci berete stopařky?

Príspevok od užívateľa IRONCLAD » 19 Dec 2008, 12:30

to zaleží jak stopařka vapadá. Pokud je to krásná blondýnka, tak se pokusím zastavit. Pokud to jsou trempky s krosnama, tak ne :-)

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatrováci berete stopařky?

Príspevok od užívateľa ondrej » 19 Dec 2008, 17:22

IRONCLAD napísal:to zaleží jak stopařka vapadá. Pokud je to krásná blondýnka, tak se pokusím zastavit. Pokud to jsou trempky s krosnama, tak ne :-)
a keď je tá "krásná blondýnka" zároveň "trempkou s krosnama", čo urobíš?... :wink:

D.A._

Re: Tatrováci berete stopařky?

Príspevok od užívateľa D.A._ » 19 Dec 2008, 17:52

Pokusit se zastavit je vrcholně diplomatický obrat. Jakou máš úspěšnost?

Já osobně raději šmrncovní trempky, než blbé barbíny, ale to je věcí fkusu, žeano.

Jak by vás (všechny) ovlivnilo počasí? Rozhodovali byste se za šílené průtrže jinak, než za slunečného počasí? (Hint: Trempky mívají celty a dovedou se v přírodě schovat, na rozdíl od cukrových panenek :twisted: .)

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatrováci berete stopařky?

Príspevok od užívateľa ondrej » 19 Dec 2008, 19:26

D.A._ napísal:Pokusit se zastavit je vrcholně diplomatický obrat. Jakou máš úspěšnost?...
je to síce krásne napísané, ale možno to malo iba vyjadriť určitú nedôveru v brzdový systém používaného vozidla - nakoľko to však mal možnosť napísať, dá sa s určitou dávkou odvahy predpokladať, že funguje, a teda pokusy o zastavenie budú mať vysoké percento úspešnosti... hm.. :?

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatrováci berete stopařky?

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 19 Dec 2008, 22:30

Stoparky (stoparov) neberiem, ja osobne velmi rad soferujem sam a to aj v noci, vseobecne nemam rad ak mi niekto narusa moje sukromie!

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatrováci berete stopařky?

Príspevok od užívateľa ladis » 19 Dec 2008, 22:40

"Tramvaj je lepší než auto, protože v autě jsi se svou blbostí sám."
Stopaře i stopařky beru. Blondýny vyjímečně, protože stojí na nemožných místech a lidí jako Ironclad je dost.

Užívateľov profilový obrázok
IRONCLAD
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 23:36
Tatry, ktoré vlastním: dle nálady
Bydlisko: Bohumín
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatrováci berete stopařky?

Príspevok od užívateľa IRONCLAD » 20 Dec 2008, 21:11

ladis napísal:"Tramvaj je lepší než auto, protože v autě jsi se svou blbostí sám."
Stopaře i stopařky beru. Blondýny vyjímečně, protože stojí na nemožných místech a lidí jako Ironclad je dost.
přesně tvou reakci jsem očekával Blahodárně mě to zas povzbudilo Ano máš pravdu, beru hlavně blondýny,ale tu jejich vyjímečnost ty bohužel nikdy nepoznáš. Tím že spatřuješ stát blondýny s těmito proporci na nemožných místech, bude asi zapřičiněno tím že třeba vůbec nestopují, ale čakjí na taxi :-) jinak obávám se že by tam stály dlouho :-)

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Tatrováci berete stopařky?

Príspevok od užívateľa D.A. » 20 Dec 2008, 22:17

S jakými praporci?

K V Miloš

Re: Tatrováci berete stopařky?

Príspevok od užívateľa K V Miloš » 21 Dec 2008, 03:24

DA: pr O porci.... psal IRONCLAD. Ne to co jsi psal Ty DA. Neoblbuj, nezaváděj!!!!

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatrováci berete stopařky?

Príspevok od užívateľa Mojžo » 21 Dec 2008, 10:48

Keby bolo hrozné počasie, to by som sa asi zľutoval. ale by som ich skontroloval či nemajú nejaké ostré veci na rifľoch a sukniach a či nesedeli predtým v mravenisku a či nemajú psie kaka na topánkach.
Možno vtedy aj hej no

D.A._

Re: Tatrováci berete stopařky?

Príspevok od užívateľa D.A._ » 21 Dec 2008, 11:20

Mildo, nevyhrožuj irskými kamarády! Pr O´Porce mě nevystraší. A přečti si celou větu v kontextu, ne jen jedno slovo. Která varianta překlepu se ti zdá pravděpodobnější:
Tím že spatřuješ stát blondýny s těmito praporci na nemožných místech...
nebo:
Tím že spatřuješ stát blondýny s těmito proporcemi na nemožných místech...

Já se přikláním jednoznačně k první variantě, tu druhou by snad nevymysleli ani Šimek s Grossmannem ("Zdáli na mne mával svými vetvi jasan...")

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatrováci berete stopařky?

Príspevok od užívateľa ladis » 22 Dec 2008, 00:20

V kontextu? Já ten kontext nechápu. Blondýna mávající ručkou na všechna projíždějící vozidla třeba čeká na taxi? Možná by se dal ten vrcholně diplomatický obrat vysvětlit právě souvislostí s nešťastně zvoleným místem ke stopování; pokus o zastavení je učiněn navzdory prudkému brždění a zablokování poloviny jízdního pruhu. Ironclade, kdysi tu někdo přirovnal fórum k virtuální hospodě. Položil bych důraz na slovo virtuální, takže je třeba počítat s tím, že můžeš skončit u jednoho stolu s někým, komu by ses ve skutečné hospodě obloukem vyhnul. A tomu je třeba přizpůsobit reakce. Zkrátka si to neber osobně. Lidí jako Ty, tj. těch, kteří berou blondýny je dost a to je celý význam věty, která tě tak rozrušila (nebo možná ne a tolik překlepů děláš normálně - chápu, čas je drahý a kdo to má po sobě číst, že...) Užijte si to, ze srdce vám to přeju. Jen nechápu na základě čeho předpokládáš, že něco takového musí nutně ocenit každý. Samozřejmě mi nic nebránilo použít neutrální formulaci, ale doufal jsem, že mi vysvětlíš, čím jsou blondýny tak vyjímečné (klasickou teorii o atributech alfasamce snad můžeme vynechat). Až se zase budeš tetelit blahem, zkus věnovat trochu pozornosti alespoň formální stránce odpovědi. Děkuji.

Omezím-li se na zkušenosti s autostopem v Československu, nemohl jsem si nevšimout, že blondýna (ale samo i pohledná bruneta) bez batohu odjede krátce poté, co poprvé mávne ručkou. Teď, jako řidič, se nerozhoduji podle toho, zda řídím tatru nebo konfekci, ale podle toho, zda-li mi vozidlo říká pane a podle jeho rozměrů vzhledem k místu zastavení. Je jedno, jestli stopující předtím seděl v mraveništi, protože takový bordel jak děcka v autě stejně neudělá. Je dobré má-li ceduli se směrem cesty a uvažuje-li na tím, kde řidič zastaví. Je zkrátka málo toho, co typická blondýna dělá při stopování podle mého správně a pohled na jakési praporce to nemůže vyvážit, neboť řidič se má věnovat řízení.

Stopaři s nižšími šancemi - beru obvykle všechny až do plného obsazení vozu. Uváděné důvody nejsou teoretické, ale podložené zkušeností. Seznam níže má charakter pořadníku.
  1. Dvojice, ona stopuje, on přihlíží - stopař žádá laskavost, svezení. Muž, který toto nechá na ženě není celým mužem a neubránil bych se mírné averzi.
  2. Osamělá kráska - obvykle uváděný důvod pro volbu autostopu jako způsobu dopravy, že je to přece rychlejší a pohodlnější, spolu s faktem, že krásce zastaví kde kdo výrazně snižuje motivaci, abych to udělal zrovna já. Ale když si umí stoupnout a není tam nikdo další, samo zastavím.
  3. Santus - smrdí. To se dá naštěstí poznat už při nastupování
Co se však poznat nedá je "morální profil" stopaře. S peněženkou už mi zmizel i člověk, do kterého bych to neřekl. Naštěstí nebyl nijak zvlášť chytrý a nechal se chytit.

Užívateľov profilový obrázok
IRONCLAD
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 23:36
Tatry, ktoré vlastním: dle nálady
Bydlisko: Bohumín
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatrováci berete stopařky?

Príspevok od užívateľa IRONCLAD » 22 Dec 2008, 19:43

ladis napísal:V kontextu? Já ten kontext nechápu. Blondýna mávající ručkou na všechna projíždějící vozidla třeba čeká na taxi? Možná by se dal ten vrcholně diplomatický obrat vysvětlit právě souvislostí s nešťastně zvoleným místem ke stopování; pokus o zastavení je učiněn navzdory prudkému brždění a zablokování poloviny jízdního pruhu. Ironclade, kdysi tu někdo přirovnal fórum k virtuální hospodě. Položil bych důraz na slovo virtuální, takže je třeba počítat s tím, že můžeš skončit u jednoho stolu s někým, komu by ses ve skutečné hospodě obloukem vyhnul. A tomu je třeba přizpůsobit reakce. Zkrátka si to neber osobně. Lidí jako Ty, tj. těch, kteří berou blondýny je dost a to je celý význam věty, která tě tak rozrušila (nebo možná ne a tolik překlepů děláš normálně - chápu, čas je drahý a kdo to má po sobě číst, že...) Užijte si to, ze srdce vám to přeju. Jen nechápu na základě čeho předpokládáš, že něco takového musí nutně ocenit každý. Samozřejmě mi nic nebránilo použít neutrální formulaci, ale doufal jsem, že mi vysvětlíš, čím jsou blondýny tak vyjímečné (klasickou teorii o atributech alfasamce snad můžeme vynechat). Až se zase budeš tetelit blahem, zkus věnovat trochu pozornosti alespoň formální stránce odpovědi. Děkuji.

Omezím-li se na zkušenosti s autostopem v Československu, nemohl jsem si nevšimout, že blondýna (ale samo i pohledná bruneta) bez batohu odjede krátce poté, co poprvé mávne ručkou. Teď, jako řidič, se nerozhoduji podle toho, zda řídím tatru nebo konfekci, ale podle toho, zda-li mi vozidlo říká pane a podle jeho rozměrů vzhledem k místu zastavení. Je jedno, jestli stopující předtím seděl v mraveništi, protože takový bordel jak děcka v autě stejně neudělá. Je dobré má-li ceduli se směrem cesty a uvažuje-li na tím, kde řidič zastaví. Je zkrátka málo toho, co typická blondýna dělá při stopování podle mého správně a pohled na jakési praporce to nemůže vyvážit, neboť řidič se má věnovat řízení.

Stopaři s nižšími šancemi - beru obvykle všechny až do plného obsazení vozu. Uváděné důvody nejsou teoretické, ale podložené zkušeností. Seznam níže má charakter pořadníku.
  1. Dvojice, ona stopuje, on přihlíží - stopař žádá laskavost, svezení. Muž, který toto nechá na ženě není celým mužem a neubránil bych se mírné averzi.
  2. Osamělá kráska - obvykle uváděný důvod pro volbu autostopu jako způsobu dopravy, že je to přece rychlejší a pohodlnější, spolu s faktem, že krásce zastaví kde kdo výrazně snižuje motivaci, abych to udělal zrovna já. Ale když si umí stoupnout a není tam nikdo další, samo zastavím.
  3. Santus - smrdí. To se dá naštěstí poznat už při nastupování
Co se však poznat nedá je "morální profil" stopaře. S peněženkou už mi zmizel i člověk, do kterého bych to neřekl. Naštěstí nebyl nijak zvlášť chytrý a nechal se chytit.
Máš pravdu ve větě že čas je drahý :-) tudiž nemohu plodit tolik psychotických nesmyslů jako ty :-) Předvádět se a dokazovat opak mě bavilo ze začátku a jen chvíli. Bohužel jsem přestal již tuto soutěž o to kdo dále dočurá řešit :-) Naštěstí hnidopych jako ty jenž dotváří své ego v dlouhých a vyčerpavajících odpovědích mě nemůže rozhodit. Měl bys začit psát romány, tvořivost a příběhy které mají děj ti jdou :-)

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatrováci berete stopařky?

Príspevok od užívateľa ladis » 22 Dec 2008, 22:02

Zdá se, že Tvoje polemika s Ambiciózním Tajemníčkem zanechala stopy. A to je dobře. Smutné je, že opak jsi nikdy nedokázal neboť od důkazu jsi vždy utekl. A vždy jsi měl poslední slovo (začíná mi chybět smajlík "zlomená hůl").
Moje ego není zcela dotvořeno a k tomu, krom jiného, schází pochopit tu jejich (blondýn) vyjímečnost. Pomůžeš mi? Nebo to bylo jen takové plácnutí do vody, jako obvykle? Hrnce jako srnce, kráva jako tráva, střední jako generální oprava, ale jak se zeptám na jednoduchou věc, vždycky zdůrazníš jak jsi zaměstnaný a odpověď žádná. Závěr je zřejmý: raději se na nic neptat. Nakonec nejde o nijak zásadní informaci, jen jsem byl trochu zvědavý.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných