Tak nám zrušili Dakar

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Tak nám zrušili Dakar

Príspevok od užívateľa miloš » 04 Jan 2008, 14:03

Dle nejnovějších zpráv byl letošní ročník Dakaru zrušen....

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tak nám zrušili Dakar

Príspevok od užívateľa etienne » 04 Jan 2008, 14:14

Tiez som pocul, kvoli bezpecnostnemu riziku.

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tak nám zrušili Dakar

Príspevok od užívateľa Jerry » 04 Jan 2008, 14:17

A já se tolik těšil... Jen sem zahlíd ve zprávách, jak vyjíždí Tatry do Libye. :(

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: Tak nám zrušili Dakar

Príspevok od užívateľa miloš » 04 Jan 2008, 14:20

Já je potkal na Nový rok v Praze. Je to škoda.

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tak nám zrušili Dakar

Príspevok od užívateľa radek » 04 Jan 2008, 15:02

Rallye ZRUŠENA! ::...

Dnes 4.1.2008, den před plánovaným zahájením 30. ročníku dakarské rallye, svolali na 12. hod. „dakarského“ času organizátoři narychlo briefing pro účastníky. Na briefingu bylo oznámeno, že letošní Dakar byl z bezpečnostních důvodů zrušen. V Mauretánii a Maroku řádí nepokoje, které připravili o život francouzské turisty a vojáky.

Tomáš Tomeček se k situaci vyjádřil krátce po briefingu: „Z vývoje letošního dakaru jsme smutní. S rozhodnutím pořadatelů však bez diskuzí souhlasím. Přepadení jsem zažil na vlastní kůži již před 10 lety a dvakrát pokoušet osud se nevyplácí.“

I když organizátoři slíbili, že Dakar tímto úplně nekončí a pro příští rok připraví dobře bezpečnostně zajištěnou trasu, otázkou je, jak dopadne vypořádání zrušeného ročníku. Týmy v Lisabonu momentálně připravují tiskové zprávy, sčítají ztráty a shánějí informace, zda organizátoři vrátí zápisné, které není zrovna nejnižší.

Zuzana Nohavicová, Letka Racing Team

(04.01.2008 13:55)

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: Tak nám zrušili Dakar

Príspevok od užívateľa miloš » 04 Jan 2008, 15:03

Jubilejní ročník dakarské rallye byl den před startem zrušen
Slavná pouštní Rallye Dakar byla den před startem jubilejního 30. ročníku zrušena. Organizátoři se k nečekanému kroku rozhodli s ohledem na bezpečnost účastníků rallye v Mauritánii, kde se měla uskutečnit hlavní část soutěže. Jako první o tom informoval dnes před polednem šéfredaktor televizní stanice France-Télévisions Daniel Bilalian, o několik desítek minut později to světovým agenturám potvrdili i pořadatelé. Něco podobného se stalo poprvé v historii rallye.

4. 1. 2008 12:00 - 4. 1. 2008 13:16 Aktualizováno PAŘÍŽ
"Po řadě konzultací s představiteli francouzské vlády jsme se na jejich doporučení rozhodli po důkladném zvážení ročník 2008 zrušit," uvedli zástupci pořádající organizace Amaury Sport Organisation (ASO) v oficiálním prohlášení. Podle nich totiž existovaly přímé teroristické hrozby.

Informace o možném zrušení soutěže se začaly objevovat již dopoledne. Pořadatelé na 13:00 svolali všechny účastníky rallye na setkání, kde jim mají sdělit, co se děje.

"Zatím nám nikdo nic oficiálně neřekl. Jsem pozvaní na briefing, kde se máme dozvědět, co se děje," řekl v poledne ČTK pilot kamionu Aleš Loprais, který měl v nadcházejícím ročníku obhajovat třetí místo.

Obavy souvisely s vraždou turistů
Obavy o bezpečnost souvisely s incidenty, které se na konci roku odehrály v Mauritánii. Na Štědrý den byli poblíž města Aleg na jihu země nedaleko hranic se Senegalem zabiti čtyři francouzští turisté a o několik dnů později při násilnostech na severovýchodě země zahynuli i tři vojáci.

Do Mauritánie se poté vydali zástupci organizátorů, aby o možných bezpečnostních rizicích jednali se zástupci tamní vlády. Ta jim slíbila, že na ochraně účastníků rallye se bude podílet několik tisíc lidí včetně armády. Po několika dnech pořadatelé slavné akce oznámili, že jubilejní ročník uspořádají i přes obavy o bezpečnost.

Ty ve čtvrtek vyjádřilo i francouzské ministerstvo zahraničí, které pořadatele varovalo před teroristickými útoky v Mauritánii. Tam se měla uskutečnit stěžejní část závodu s nejnáročnějšími etapami. Konvoj měl v zemi strávit devět dnů. "Varovali jsme, že je to nebezpečné. Věřím, že nám rozuměli, ale je to jejich byznys. Jde o soukromou akci," uvedl francouzský ministr zahraničí Bernard Kouchner.

ČTK, Sport.cz

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Tak nám zrušili Dakar

Príspevok od užívateľa D.A. » 04 Jan 2008, 15:10

Jestli se organizátorům nechce vracet startovné, tak ať udělají v Lisabonu na pláži aspoň Citrus. Rozloží pár kuželek, vypustí startovní hejno, změří to, ať můžou ty natištěné diplomy aspoň za něco rozdat ;-).

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tak nám zrušili Dakar

Príspevok od užívateľa Jerry » 04 Jan 2008, 16:22

Koukam, že DA má odpovědi na všechno... Agente pošli jim to, aby se tak zařídili :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Marco 613
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 330
Dátum registrácie: 16 Nov 2006, 21:41
Tatry, ktoré vlastním: Zatím žádnou, do které by se dalo sednout.
Bydlisko: Štatl
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tak nám zrušili Dakar

Príspevok od užívateľa Marco 613 » 04 Jan 2008, 16:29

A mě se jenom honí hlavou záběry z roku 1988, jak se tam nahánějí Tatrovky, Liazky a Turbotwiny navzájem (myšleno obrazně) a jak to tehdy vypadalo. Potom si ještě vybavuju rok 1998 a tehdy novou "Pumu," jaká to byla bomba. A rok 2008 je v kélu. Nic moc.
docela by mě zajímalo, co s tou soutěží bude dál. Po tom letošku je myslím víc než jasné, že řada lidí už do toho nepůjde a radši zůstanou doma. Co dál? Je možné, že by se příští rok mohl jet někde jinde, ale to už by pak nebyla Rallye Dakar. Nechci malovat čerta na zeď, ale mám dojem, že letos skončila jedna velká, tradiční událost.

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tak nám zrušili Dakar

Príspevok od užívateľa radek » 04 Jan 2008, 20:01

Dakar už několik let není tím co býval. Tato náročná, tvrdá soutěž se podobně jako F1 mění spíš na zábavný podnik a mašinu na peníze....

Užívateľov profilový obrázok
Dan
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 15 Jan 2007, 17:49
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Slovácko
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tak nám zrušili Dakar

Príspevok od užívateľa Dan » 05 Jan 2008, 15:34

Zrušení Dakaru je škoda. Zase budou mět tatrovky o pár titulů méně.

Užívateľov profilový obrázok
kovoo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 30 Dec 2005, 18:37
Bydlisko: TT
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tak nám zrušili Dakar

Príspevok od užívateľa kovoo » 06 Jan 2008, 20:01


bazilisek

Re: Tak nám zrušili Dakar

Príspevok od užívateľa bazilisek » 06 Jan 2008, 21:40

No snad 1 vyhodu to má... Lopraisovi mohou do doby, než se pojede něco dalšího, nebo jiného dál oslavovat a chlubit se "bronzem" .

Matyjas
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 22 Jan 2005, 18:37
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Šumperk
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tak nám zrušili Dakar

Príspevok od užívateľa Matyjas » 17 Jan 2009, 21:37

Abych nezakládal zbytečně nové vlákno ,tak pro ty co nesledují dakarskou soutěž jedoucí v Jižní Americe: Azevedo se umístil na 6. místě,Loprais pro poruchu spojky dnes z 8. místa odstoupil ze závodu a Tomeček v 9.etapě skončil kvůli škaredě vypadající havárii naštěstí bez následků na zdraví.

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tak nám zrušili Dakar

Príspevok od užívateľa bazilisak » 17 Jan 2009, 22:53

Tak Azevedovi lze blahopřát ke krásnému umístění , Tomášův konec na letošním dakaru mě moc mrzí přál jsem si, aby se konečně ta smůla prolomila, a byl aspon mezi prvními deseti. Mrzí mě nedojetí do cíle zelené Liazky . Holt, to je smůla... :cry:

Užívateľov profilový obrázok
mirektatra
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 24 Jan 2009, 10:15
Tatry, ktoré vlastním: 57A, 603"3",138 CAS 32, Beta EL 126
Bydlisko: Krkonoše
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tak nám zrušili Dakar

Príspevok od užívateľa mirektatra » 24 Jan 2009, 11:57

:D No, proslýchá se, že prý se příští DAKAR pojede ve Vesci u Liberce, akorát tam Káťa nenaveze sníh, ale písek ze Sahary a takto připravené kolo se pojede 1373 krát.

Neztrácím již tak malou naději ve zdravý rozum, zato o to víc držím klukům palce.

Mirek.

Užívateľov profilový obrázok
Mr.Tomash
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 09 Nov 2008, 12:35
Tatry, ktoré vlastním: Tatru nemám :-(
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tak nám zrušili Dakar

Príspevok od užívateľa Mr.Tomash » 26 Jan 2009, 14:55

Je to škoda :( ale lepšie ako keby mali niekomu niečo urobiť alebo pri najhoršom zabiť :?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných