Pár fotek z natáčení

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
Užívateľov profilový obrázok
Lojzkův vnuk
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 265
Dátum registrácie: 01 Jún 2006, 13:20
Bydlisko: Kopřivnice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pár fotek z natáčení

Príspevok od užívateľa Lojzkův vnuk » 21 Mar 2008, 13:39

ondrej napísal:
Lojzkův vnuk napísal:Tak dnes na ČT2 ve 22:05 v pořadu RETRO T603.


Tatra 603, legendární auto "papalášů", byla na českých silnicích nepřehlédnutelná. Pamětníci na ní s láskou vzpomínají nejen kvůli vzhledu, ale i nepochybným technickým kvalitám.
Téma: Legendární Tatra 603

Narodila se tak trochu jako nechtěné dítě, později se stala žádanou. Největší ovace sklízela v nelehké době totality i normalizace. Sloužila stranickým pohlavárům i sportovním závodníkům. Dnes je v důchodu, v rukou přímých pamětníků na její slavnou éru nebo automobilových nadšenců: Legendární Tatra 603.

http://www.ceskatelevize.cz/program/101 ... retro.html

hm, asi pred mesiacom ma kontaktovali z ČT2 a pýtali o.i. nejaké kontakty, lebo že vraj chcú natočiť nejaký dokument o T603, ktorý má byť však zameraný predovšetkým na jej športové aktivity... vtedy som im dával nejaké kontakty, taktiež na majiteľov legendárnej bielej T603 zo Závišice... že by to ale stihli tak rýchlo!? asi sa jednalo o ďalší dokument, ktorý sa ešte len objaví...
Tak ohledně závodních T603 se nás nikdo neptal z ČT2. Je fakt, že tento pořad se natáčel před měsícem 19.2.2008, ale právě mi říkali, že se jim závodní T603 do tohoto pořadu nehodí, ale nakonc jsme jim z toho závody s Lubou Rekem přeci jen udělali :D
A jsem rád, že se to povedlo, vždyť to už nikdo ani pořádně neví, že se s T603 i závodilo. Ale na vině tomu byly i tehdejší zpravodajství, vždy byla o úspěchu T603 jen minimální zmínka v médiích a článků z novin je taky poskromnu.

Je to třeba napravit :D materiály nějaké jsou jen to všechno vytřídit a postupně publikovat alespoň na tom našem NETu :)

Užívateľov profilový obrázok
čadík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 09:33
Tatry, ktoré vlastním: mám černočernou T613
hledám barevnou T613VB
Bydlisko: matka měst
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pár fotek z natáčení

Príspevok od užívateľa čadík » 21 Mar 2008, 15:36

...už dlouho se chci zeptat, jaké důvody Tě vedou k tak důkladnému vymazávání SPZ nejen svého vozidla, přestože má tak krásnou dobovou SPZ NJ-xx-xx (jistě stále původní od prvního přihlášení vozidla :wink: ), která dle mého také patří neodmyslitelně k historii vozidla?!

Chápu, když nechtěně vyfotím vozidlo svého zájmu při nějakém přestupku (často nevhodně parkuje...), ztížím pak takto identifikaci vozidla, abych zbytečně nevystavoval majitele nějaké újmě. Ovšem nehrozí-li nic takového...
U speciálních vozidel či veteránů, kterých je málo nebo jsou "obecně známé" lze i bez SPZ vozidlo většinou snadno identifikovat, jako třeba Ondrovo kupé :lol: .

Vždyť jak pěkně působí na černé jedničce původní HK-xx-xx, které mohla obdržet při svém prvním přihlašování do provozu. To červená AES-xx-xx má alespoň "dobovou okresní" SPZ, ovšem přidělovanou cca na přelomu let 1994/1995, t.j. vydávanou dvacet let po ukončení výroby T603, laikům však bude připadat dostatečně dobová, jako např. dobově odpovídající AE či ABA...
Naproti tomu 603-1 pepa musí na své modré strpět dnešní krajskou xSx-xxxx, provedením značně odlišnou od dobových a která se proto dle mého názoru na veterány tolik nehodí, ale co na plat. Přesto máme štěstí, že mohou legálně dosud přežívat tyto staré SPZ a že Česko "nepostihla" povinná výměna SPZ jako Slovensko. Naproti tomu tam dnes může alespoň existovat EVČ (SPZ) např. NR-TATRA !

Sám mám bohužel také zánovní "krajskou" RZ, ale vhodnou dobovou SPZ (z období 1976-1983), nejraději AA-xx-xx :mrgreen: , bych při každé vhodné příležitosti (výstavka, sraz) rád na vozidlo umisťoval... Ostatně ve vedlejším vlákně "nadpozemský voz ZIL" je fotka ex vládního Volva s dobovou poznávací značkou IBM 0-02 (DDR, Berlín). Mimochodem, tato poznávací značka vyskytující se převážně (?) na Volvech se proto lidově hláskovala jako I-ch B-in M-ilioner = jsem milionář...

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pár fotek z natáčení

Príspevok od užívateľa jack » 21 Mar 2008, 18:41

Jirko nemá to chybu..už jsem to viděl asi 10x :lol: Dobrý bylo jak si mu tlesknutím rukou rázně vysvětlil, že tým 603 byl jediný, který dojel celý....a pak vysvětlování majitele stříbrný 603jky, že je nutné aby si slečna ve vozidle při jisté činnosti zula střevíce :D Po shlédnutí přišla štamprlka slivovičky, to snad ani nijak jinak nešlo..
Ale majitele T613 asi moc nepotěšila tato věta :lol: : "Když vylezete s Tatraou 603, tak se všem ohromně líbí. Když vylezete s Tatrou 613, tak všichni říkají, že je hnusná......"

Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Re: Pár fotek z natáčení

Príspevok od užívateľa Sedo » 21 Mar 2008, 22:07

Tam hovori ten ujo, ze kazdy kuka na 603ku ako na pekny voz, ale na 613ku povie, ze je skareda. Ja by som to povedal naopak.

vasa26
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: 08 Jún 2006, 22:23

Re: Pár fotek z natáčení

Príspevok od užívateľa vasa26 » 21 Mar 2008, 22:33

jack napísal:Jirko nemá to chybu..už jsem to viděl asi 10x :lol: Dobrý bylo jak si mu tlesknutím rukou rázně vysvětlil, že tým 603 byl jediný, který dojel celý....a pak vysvětlování majitele stříbrný 603jky, že je nutné aby si slečna ve vozidle při jisté činnosti zula střevíce :D Po shlédnutí přišla štamprlka slivovičky, to snad ani nijak jinak nešlo..
Ale majitele T613 asi moc nepotěšila tato věta :lol: : "Když vylezete s Tatraou 603, tak se všem ohromně líbí. Když vylezete s Tatrou 613, tak všichni říkají, že je hnusná......"
Hnusná- (odlišná-jiná-nedostupná) je (?)to je fakt(?), ale vem si kdy 613 vznikla pro jaký účel a v jaké výbavě dorazila,než ji v tatře dobastlily na šupáckou Repesentační-(toto slovo převzaté z dobového tisku) sedan limuzínu a udělali z ní vejškrabek bez výbavy...jo holt ty patenty něco stojí.. :lol: podle mojí statistiky co běží na mém webu se aktuálně T613 nelíbí 3% ( lidem ) z 94% (lidu) takže ta věta """"Když vylezete s Tatraou 603, tak se všem ohromně líbí""""je nepodložená...italské karosárny jsou stále úspěšné...ty naše Cezechoslvakia vymřely.. :roll:

Mimo- Mohl by jsem poprosit nějakého "Speciála" o technický nákres stěračů v předních světlech T613S .Jak ten mechanizmus vypadá ,funguje ?co ho pohání apod. DĚKUJI :wink:

Užívateľov profilový obrázok
603-1 pepa
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 16 Júl 2005, 14:08
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pár fotek z natáčení

Príspevok od užívateľa 603-1 pepa » 22 Mar 2008, 08:48

U Speciála žádnej mechanizmus neni. Pod světlem je přidělanej motorek z kterýho vede osička,
na kterou je následně přišroubován stěrač. Je to jednoduché a účelné.

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: Pár fotek z natáčení

Príspevok od užívateľa miloš » 22 Mar 2008, 10:30

Motorek je z MB, ale sterac je jiny nez byl pouzit k tomuto motorku u mercedesu.

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pár fotek z natáčení

Príspevok od užívateľa MarekK » 22 Mar 2008, 10:57

uslintal som klávesnicu........

ináč , manželka to sksritizovala a to: ..." prečo české auto? ved vtedy bolo československo!".....

vasa26
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: 08 Jún 2006, 22:23

Re: Pár fotek z natáčení

Príspevok od užívateľa vasa26 » 22 Mar 2008, 13:05

Tož Děkuji "Seciálům" za stručnou odpověď.. :wink:
Ptám se protože zkoumám stejnej mechanizmus u podobně starého vozu model 1981.. má stěrače přes kulatá i hranatá světla(z masky-či z předního čela).Nedával mi smysl nějaký mechanizmus ,jako je u stěračů oken...prostě se tam nevejde.... :idea:

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pár fotek z natáčení

Príspevok od užívateľa jack » 22 Mar 2008, 20:05

Nevím no Vaso..nechci nad tím polemizovat. Pro mě osobně je T613 hnusným vozem, který bych si nikdy nekoupil..toť z mé strany vše..

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pár fotek z natáčení

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 22 Mar 2008, 20:49

jack napísal:Nevím no Vaso..nechci nad tím polemizovat. Pro mě osobně je T613 hnusným vozem, který bych si nikdy nekoupil..toť z mé strany vše..
suhlasim, urcity okamzik som si ju chcel zaobstarat aj ja (Tatru 613) a som rad ze som tu chybu neurobil... Za to uprimne dakujem aj tomuto foru.

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: Pár fotek z natáčení

Príspevok od užívateľa miloš » 22 Mar 2008, 21:15

Tak tahni odsud a neotravuj ty vole Ergo_Sume.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pár fotek z natáčení

Príspevok od užívateľa ondrej » 22 Mar 2008, 21:16

ja som tú "chybu" už urobil veľakrát a dúfam, že ešte párkrát sa mi podarí sa jej dopustiť... :mrgreen:

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: Pár fotek z natáčení

Príspevok od užívateľa miloš » 22 Mar 2008, 21:40

Ergo_sum napísal: suhlasim, urcity okamzik som si ju chcel zaobstarat aj ja (Tatru 613) a som rad ze som tu chybu neurobil... Za to uprimne dakujem aj tomuto foru.
Pokud vim, tak ti na ni chybely money...... chudacku.

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pár fotek z natáčení

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 22 Mar 2008, 21:53

ondrej, ty si uz absolutny vrchol T613 dosiahol vlastnis Coupe 8) Je vela krasnych Tatier pocinaje 603, 87, 77 ale krasne su aj tie s motorom v predu, ci uz chladene vzduchom alebo vodou...

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: Pár fotek z natáčení

Príspevok od užívateľa miloš » 22 Mar 2008, 22:01

Velmi krasne Blablablablabla.........Zikmunde.

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: Pár fotek z natáčení

Príspevok od užívateľa miloš » 22 Mar 2008, 22:02

Karole Ziklmunde. Vole prvni kategorie.

Užívateľov profilový obrázok
Maxono
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 688
Dátum registrácie: 25 Aug 2006, 21:46
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Krušovce, Topoľčany
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pár fotek z natáčení

Príspevok od užívateľa Maxono » 22 Mar 2008, 22:10

Tak ja som to videl ešte v stredu, len som nevedel kam to napísať. Pekný program, múdry bez blbých a zbytočných poznámok. Páčil sa mi ten pán v striebornej Tatre ako si pochvaloval lôžkovú úpravu :) , naopak mi nešlo do hlavy, prečo spomenul vetu z T-613. Ak niekto vylezie s chromky alebo pekného plastu...

Užívateľov profilový obrázok
IRONCLAD
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 23:36
Tatry, ktoré vlastním: dle nálady
Bydlisko: Bohumín
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pár fotek z natáčení

Príspevok od užívateľa IRONCLAD » 22 Mar 2008, 22:12

Ergo_sum napísal:
jack napísal:Nevím no Vaso..nechci nad tím polemizovat. Pro mě osobně je T613 hnusným vozem, který bych si nikdy nekoupil..toť z mé strany vše..
suhlasim, urcity okamzik som si ju chcel zaobstarat aj ja (Tatru 613) a som rad ze som tu chybu neurobil... Za to uprimne dakujem aj tomuto foru.
Když se ti tolik nelíbí, tak proč sem lezeš ???? Ušetřil bys tím spoustě lidí nervy a sebe bys tak často nekorunoval na vola.

vasa26
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: 08 Jún 2006, 22:23

Re: Pár fotek z natáčení

Príspevok od užívateľa vasa26 » 22 Mar 2008, 23:48

Ergo_sum napísal:ondrej, ty si uz absolutny vrchol T613 dosiahol vlastnis Coupe 8) Je vela krasnych Tatier pocinaje 603, 87, 77 ale krasne su aj tie s motorom v predu, ci uz chladene vzduchom alebo vodou...
S první části tvé věty nesouhlasim -co myslíš tim vrcholem??? :lol: :lol: :lol: Ty píšeš o 613 jakožto o bastlu a pak Ondrejovi chválíš dvoudvéřové totéž!!! co je na dvoudvéřáku mimo střechy jiné????? odpověz mi ty ERgo_sume ,ONDREJI TY NEE
!!!!!
Jacku -každého volba co koupí-co se líbí-na co má. Jinak tvůj názor respektuji jelikož jsem 3ks T 603ky taky měl-mohu říct že byla pěkná ale také hnusná,konstrukčně dokonalá echt zrovna nebyla...

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných