Venku prší jak cyp, nezbývá než čučet z okna...

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
Užívateľov profilový obrázok
arcibalt
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 01 Okt 2006, 16:01
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: SK: RK, DK
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa arcibalt » 17 Júl 2007, 07:29

Ja mam odskusane:
- zakladovka
- Body 910 - sive - stetcom aspon 2 vrstvy..Prva vrstva redsia a potom hustou
- Body 930 - čierne - jedna az dve vrstvy mierne yriedené, tak aby sa to dobre natieralo
vsetko nanasane stetcom.

Užívateľov profilový obrázok
Lukas Giza
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 26 Feb 2007, 14:59
Tatry, ktoré vlastním: T613-2-1985
Bydlisko: Liberec-CZ
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Lukas Giza » 28 Júl 2007, 21:00

Já mám na tatře prahy natřený ze spodu tlumexem,nebo spíš lepenku-která drží prahy.. :? :?

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Re: Venku prší jak cyp, nezbývá než čučet z okna...

Príspevok od užívateľa jack » 10 Okt 2009, 18:06

A je to tady zase, opět nezbývá než čučet z okna :!:
Prílohy
deštík.jpg

Užívateľov profilový obrázok
613krakenn
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 06 Máj 2008, 20:36
Tatry, ktoré vlastním: Mam 2 chromky jedna je po kompletnej GO a druhu to este len caka,jednu bordovu 3 a stvorku zelenej metalizy
Bydlisko: Presov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Venku prší jak cyp, nezbývá než čučet z okna...

Príspevok od užívateľa 613krakenn » 11 Okt 2009, 11:05

Pripajam sa :lol: :twisted:
Prílohy
ttr.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Pelda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 275
Dátum registrácie: 30 Okt 2006, 00:01
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3, r. v. 1987
Bydlisko: Zastávka u Brna
Kontaktovať užívateľa:

Re: Venku prší jak cyp, nezbývá než čučet z okna...

Príspevok od užívateľa Pelda » 11 Okt 2009, 11:38

Není to škoda, nechat na ní takhle venku pršet? Vypadá ještě v docela dobrém stavu. Já teda tu svou garážuji.
Prílohy
IMG_3817.JPG

Užívateľov profilový obrázok
613krakenn
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 06 Máj 2008, 20:36
Tatry, ktoré vlastním: Mam 2 chromky jedna je po kompletnej GO a druhu to este len caka,jednu bordovu 3 a stvorku zelenej metalizy
Bydlisko: Presov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Venku prší jak cyp, nezbývá než čučet z okna...

Príspevok od užívateľa 613krakenn » 11 Okt 2009, 13:51

Pelda napísal:Není to škoda, nechat na ní takhle venku pršet? Vypadá ještě v docela dobrém stavu. Já teda tu svou garážuji.
Mal si na mysli mna?? lebo ak ano tak 2 garaze mam uz plne a hadaj coho??

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Venku prší jak cyp, nezbývá než čučet z okna...

Príspevok od užívateľa ondrej » 11 Okt 2009, 22:30

Asi posledné tohtoročné venčenie - už som dnes z T-603 vymontoval baterky a pripojil k nabíjaču....
Prílohy
S6301755b.JPG
S6301738b.JPG

Užívateľov profilový obrázok
francomk
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 277
Dátum registrácie: 25 Mar 2008, 18:55
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Venku prší jak cyp, nezbývá než čučet z okna...

Príspevok od užívateľa francomk » 11 Okt 2009, 23:10

Krásne fotky Ondrej, krása :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: Venku prší jak cyp, nezbývá než čučet z okna...

Príspevok od užívateľa Mojžo » 12 Okt 2009, 07:35

603-ky!!

Ja už tiež uvažujem že T613 pomaličky asi už nechám na stacionárnych gumách. Ešte sa dakde vyveziem a čau papa. Počasie už asi nebude zázračné nijak raz

Užívateľov profilový obrázok
Pelda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 275
Dátum registrácie: 30 Okt 2006, 00:01
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3, r. v. 1987
Bydlisko: Zastávka u Brna
Kontaktovať užívateľa:

Re: Venku prší jak cyp, nezbývá než čučet z okna...

Príspevok od užívateľa Pelda » 12 Okt 2009, 18:29

Krásné Ondreji, podzim je kouzelný těmi barvami. Počasím už o to méně. Jinak jsem na tom podobně jako ty Mojžo. Ale ještě musím absolvovat geometrii neb mi ji v jistém Tatra servisu zmršili a také tam ještě chci namontovat dozadu bezpečnostní pásy, abych tam mohl upínat dětskou sedačku, protože v lednu čekáme rodinu a já si chci manželku a svého prvního syna (rád bych tento zvyk aplikoval samozřejmě i u případných dalších možných potomků, bude-li příznivá konstelace) z porodnice odvézt slavnostně - Tatrou, s kterou je samozřejmě hodlám dopravovat i nadál a s její pomocí je pro tento koníček i nakazit. Bude to její jediná zimní cesta a tak řeším i věc zimních pneu. Mám dvě Barumky 215/70 R14 s perfektním vzorkem a v dobrém stavu a tak se chci při této příležitosti zeptat na radu. Byla by moc velká "prasečina", kdybych je osadil dozadu a v předu ponechal ty 205ky letní (též s výborným vzorkem) a jel takto? Je to vůbec možné takto udělat bez nějakých vážnějších následků např. geometrie, bezpečnost jízdy, ovladatelnost vozu atd.? Díky.

Užívateľov profilový obrázok
Mirek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 554
Dátum registrácie: 23 Okt 2007, 22:14
Tatry, ktoré vlastním: T603 M68
T603 M69
T613-3 OTS EX
T613-4M
Bydlisko: střední Čechy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Venku prší jak cyp, nezbývá než čučet z okna...

Príspevok od užívateľa Mirek » 12 Okt 2009, 18:45

Pokud plánuješ jet jen rovně, bude to OK :)

Užívateľov profilový obrázok
team613
Diskutujúci
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 26 Aug 2009, 19:06
Tatry, ktoré vlastním: tatra 613-1 1977
Bydlisko: Brno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Venku prší jak cyp, nezbývá než čučet z okna...

Príspevok od užívateľa team613 » 12 Okt 2009, 18:57

jo není nad odborně seřízenou geometrii v jistém tatra servisu to se pak dějou věci...... :lol: :lol: :D

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Re: Venku prší jak cyp, nezbývá než čučet z okna...

Príspevok od užívateľa jack » 12 Okt 2009, 19:22

Na podzim když kvetou jiřiny, chodívám tak sám a samojediný, v dolejší hospodě hrála muzika, každý se svou milou hned tam pospíchá... :mrgreen:
Prílohy
jiř.jpg

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Re: Venku prší jak cyp, nezbývá než čučet z okna...

Príspevok od užívateľa MarekK » 13 Okt 2009, 05:37

Pelda napísal: Byla by moc velká "prasečina", kdybych je osadil dozadu a v předu ponechal ty 205ky letní (též s výborným vzorkem) a jel takto? Je to vůbec možné takto udělat bez nějakých vážnějších následků např. geometrie, bezpečnost jízdy, ovladatelnost vozu atd.? Díky.
to nerob, tatra aj so zimnými pneu má tendencíu íst rovno. na riadenej náprave teda velmi záleži. ak ti to pomože tak ti darujem 4ks ešte schopných 15skových zimných protektorov.

Užívateľov profilový obrázok
Lojzkův vnuk
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 265
Dátum registrácie: 01 Jún 2006, 13:20
Bydlisko: Kopřivnice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Venku prší jak cyp, nezbývá než čučet z okna...

Príspevok od užívateľa Lojzkův vnuk » 13 Okt 2009, 08:35

Pelda napísal:Krásné Ondreji, podzim je kouzelný těmi barvami. Počasím už o to méně. Jinak jsem na tom podobně jako ty Mojžo. Ale ještě musím absolvovat geometrii neb mi ji v jistém Tatra servisu zmršili a také tam ještě chci namontovat dozadu bezpečnostní pásy, abych tam mohl upínat dětskou sedačku, protože v lednu čekáme rodinu a já si chci manželku a svého prvního syna (rád bych tento zvyk aplikoval samozřejmě i u případných dalších možných potomků, bude-li příznivá konstelace) z porodnice odvézt slavnostně - Tatrou, s kterou je samozřejmě hodlám dopravovat i nadál a s její pomocí je pro tento koníček i nakazit. Bude to její jediná zimní cesta a tak řeším i věc zimních pneu. Mám dvě Barumky 215/70 R14 s perfektním vzorkem a v dobrém stavu a tak se chci při této příležitosti zeptat na radu. Byla by moc velká "prasečina", kdybych je osadil dozadu a v předu ponechal ty 205ky letní (též s výborným vzorkem) a jel takto? Je to vůbec možné takto udělat bez nějakých vážnějších následků např. geometrie, bezpečnost jízdy, ovladatelnost vozu atd.? Díky.
Krásný zvyk máš v úmyslu, i já jel před mnoha a mnoha lety z porodnice v NJ naší bílou T603 a tak i má třetí dcera před třemi týdny jela tou samou Tatrou z porodnice v NJ domů :D (druhá je v zimě za vichřice, kdy padaly stromy tak jsem to Tatrou vzdal a první už byly 4 roky, když se stala mou dcerou :wink: tak taky nejela).

Hlavně, jakmile bude potomek umět aspoň trochu sedět, tak ho posaď za volant, jako jsem to udělal já se svou druhou dcerou (viz. první foto). Vyplatí se ti to uvidíš, ta už od svých dvou let nedá na Tatru dopustit a večer i s tou první dcerou neusnou dříve dokud jim neřeknu pohádku o třech žlutých T603 B5 v Marathonu de la Route. :wink: (Velká už jí zná celou nazpaměť, a malá už bravurně zvládá začátek :D :D :D nejmenší má na pohádku tak rok ještě čas :) )
Prílohy
PICT9738.JPG
P9251962.JPG
P9251963.JPG
P9251960.JPG

Užívateľov profilový obrázok
Pelda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 275
Dátum registrácie: 30 Okt 2006, 00:01
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3, r. v. 1987
Bydlisko: Zastávka u Brna
Kontaktovať užívateľa:

Re: Venku prší jak cyp, nezbývá než čučet z okna...

Príspevok od užívateľa Pelda » 13 Okt 2009, 10:07

MarekK napísal:
Pelda napísal: Byla by moc velká "prasečina", kdybych je osadil dozadu a v předu ponechal ty 205ky letní (též s výborným vzorkem) a jel takto? Je to vůbec možné takto udělat bez nějakých vážnějších následků např. geometrie, bezpečnost jízdy, ovladatelnost vozu atd.? Díky.
to nerob, tatra aj so zimnými pneu má tendencíu íst rovno. na riadenej náprave teda velmi záleži. ak ti to pomože tak ti darujem 4ks ešte schopných 15skových zimných protektorov.
No to by bylo super, to bys mi vytrhl trn z paty. Ale je tady jeden menší problém. Já mám jen originál plechové disky a ty jsou 14ti palcové, rozteč mám 5x120. To bych ty gumy asi neobul. Leda sehnat nějaké 15palcové disky, že.

Užívateľov profilový obrázok
Pelda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 275
Dátum registrácie: 30 Okt 2006, 00:01
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3, r. v. 1987
Bydlisko: Zastávka u Brna
Kontaktovať užívateľa:

Re: Venku prší jak cyp, nezbývá než čučet z okna...

Príspevok od užívateľa Pelda » 13 Okt 2009, 10:10

Lojzkův vnuk napísal:
Pelda napísal:Krásné Ondreji, podzim je kouzelný těmi barvami. Počasím už o to méně. Jinak jsem na tom podobně jako ty Mojžo. Ale ještě musím absolvovat geometrii neb mi ji v jistém Tatra servisu zmršili a také tam ještě chci namontovat dozadu bezpečnostní pásy, abych tam mohl upínat dětskou sedačku, protože v lednu čekáme rodinu a já si chci manželku a svého prvního syna (rád bych tento zvyk aplikoval samozřejmě i u případných dalších možných potomků, bude-li příznivá konstelace) z porodnice odvézt slavnostně - Tatrou, s kterou je samozřejmě hodlám dopravovat i nadál a s její pomocí je pro tento koníček i nakazit. Bude to její jediná zimní cesta a tak řeším i věc zimních pneu. Mám dvě Barumky 215/70 R14 s perfektním vzorkem a v dobrém stavu a tak se chci při této příležitosti zeptat na radu. Byla by moc velká "prasečina", kdybych je osadil dozadu a v předu ponechal ty 205ky letní (též s výborným vzorkem) a jel takto? Je to vůbec možné takto udělat bez nějakých vážnějších následků např. geometrie, bezpečnost jízdy, ovladatelnost vozu atd.? Díky.
Krásný zvyk máš v úmyslu, i já jel před mnoha a mnoha lety z porodnice v NJ naší bílou T603 a tak i má třetí dcera před třemi týdny jela tou samou Tatrou z porodnice v NJ domů :D (druhá je v zimě za vichřice, kdy padaly stromy tak jsem to Tatrou vzdal a první už byly 4 roky, když se stala mou dcerou :wink: tak taky nejela).

Hlavně, jakmile bude potomek umět aspoň trochu sedět, tak ho posaď za volant, jako jsem to udělal já se svou druhou dcerou (viz. první foto). Vyplatí se ti to uvidíš, ta už od svých dvou let nedá na Tatru dopustit a večer i s tou první dcerou neusnou dříve dokud jim neřeknu pohádku o třech žlutých T603 B5 v Marathonu de la Route. :wink: (Velká už jí zná celou nazpaměť, a malá už bravurně zvládá začátek :D :D :D nejmenší má na pohádku tak rok ještě čas :) )
Krásné, fotky super. Až budu moct, taky něco takového nafotím a zavěsím.

Užívateľov profilový obrázok
juro 613 NM
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 26 Nov 2008, 17:34
Tatry, ktoré vlastním: TATRA 613-4 r.v. 1992 stav auta riešim
613-3 zachranný systém slovakia
613-3
Bydlisko: pri NMnV
Kontaktovať užívateľa:

Re: Venku prší jak cyp, nezbývá než čučet z okna...

Príspevok od užívateľa juro 613 NM » 13 Okt 2009, 18:40

:D jedného takého tatrováka mám doma aj ja. Je to môj tri a pol ročný syn Kristián :D
Prílohy
Snímka001.jpg
Snímka000.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Kontráš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 505
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 08:02
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Venku prší jak cyp, nezbývá než čučet z okna...

Príspevok od užívateľa Kontráš » 15 Okt 2009, 07:13

zkoušel někdo osadit pásy na zadní sedadla T603? začínám o tom uvažovat právě v souvislosti s uchycením autosedačky....
Nemá někdo doma přebytečné pásy, co se dávaly na přední sedadla? (nejlépe v šedém provedení....)

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Re: Venku prší jak cyp, nezbývá než čučet z okna...

Príspevok od užívateľa jack » 15 Okt 2009, 09:43

Kontráš napísal:zkoušel někdo osadit pásy na zadní sedadla T603? začínám o tom uvažovat právě v souvislosti s uchycením autosedačky....
Nemá někdo doma přebytečné pásy, co se dávaly na přední sedadla? (nejlépe v šedém provedení....)

Týden tomu byly na aukru za cenu KUP TEĎ, právě ty šedé za 100 Kč, se mi to zdálo moc :mrgreen: Jak je to vlastně s autosedačkou ve vozech bez pásů? Nesmí se používat? Nebo se nesmí v takovém voze přepravovat děti?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných