NOVÁ TATRA 603 !!!! (ČTĚTE,DŮLEŽITÉ!!!!)

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
Užívateľov profilový obrázok
FÍK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 21 Mar 2005, 19:59
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: BRNO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FÍK » 22 Nov 2006, 21:02

Napadá mě ještě jedno řešení, jak se takovýchto vláken o ničem zbavit. Prostě a jednoduš je IGNOROVAT :!:
A Davide: Mylím si , že jedinej, kdo tuto debatu nepochopil, jsi vážně TY.

Užívateľov profilový obrázok
Maxono
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 688
Dátum registrácie: 25 Aug 2006, 21:46
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Krušovce, Topoľčany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Maxono » 22 Nov 2006, 21:16

To FÍK: Total blbosť. Toto fórum by podľa mňa bolo oničom keby tu občas neboli aj veci ktoré s Tatrou nemajú nič spoločné. Ako je známe mnohý Tatraportalisti sú priaznivcami aj iných áut, ktoré naše fórum vždy trochu osviežia.
Napr. Škoda 110R, Volha 21...

Užívateľov profilový obrázok
FÍK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 21 Mar 2005, 19:59
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: BRNO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FÍK » 22 Nov 2006, 21:24

Maxono: O tom se snad nikdo nepře... Jde o to, jakou formou to prezentuješ. Jestli ti tady toto vlákno připadne jako "ČTĚTĚ, DŮLEŽITÉ!!!", tak potom se nemáme opravdu o čem bavit... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Maxono
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 688
Dátum registrácie: 25 Aug 2006, 21:46
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Krušovce, Topoľčany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Maxono » 22 Nov 2006, 22:30

Tak FÍK, ani ťa nepoznám tak si to nechcem s tebou rozhádať. Dávam ti za pravdu že toto vlákno ma príliš neoslovilo, avšak prečo hneď napádate všetci Davida? Tiež ho vôbec nepoznám ale možno to myslel dobre. Chcel nám jednoducho priniesť novú správu o dobastlenom Roveri ktorý sa trochu podobá na prvú šestotrojku. Nič viac.

vasa26
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: 08 Jún 2006, 22:23

Príspevok od užívateľa vasa26 » 22 Nov 2006, 23:28

Tak jste se pánové a dámy pěkně pohádaly,v téma je: nová 603 pozor achtung atd... David oběvil studii tatry jak by mohla vypadat,skritizovali jste to teda pěkně.aniž by jste ji viděli ve skutečnosti.místo tématu šijete do Davida který se jen snažil nahodit téma------mimo to když jsou jiná vlákna tak se tam zas hádají členové jakého si klubu .a diskuze vždy odbočuje. takže řešte téma a né kaviny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!máte svobodné rozhodnutí ,ale k tématu! ....každý vůz je něčím zajímavej ,mam Tatru rád jako vůz a koníček ale nejsem ji zaslepenej,líbí se mi i Jaguár a pár jinej vozidel mimo jiné :twisted: ten projekt 603 rover vrací na svět kus historie i když to má motor v předu (holt pokrok jde kupředu) s pozdravem vasa26TRW Automotive :idea: doufám že jsem vám zvedl pulz :twisted: :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Roman Rezníček
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 10 Mar 2005, 22:32
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Banská Štiavnica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Rezníček » 22 Nov 2006, 23:35

Podľa môjho názoru je ROVER 75 silne nadčasové auto s nádherným vypracovaním exteriéru aj interiéru. Keby som nebol počul viacero sťažností na jeho spoľahlivosť a nekonečné dodacie lehoty ND, už dávno by patrilo do môjho vozového parku. To čo s ním urobil maďarský "tuner" je smutné. Na T603 sa to absolútne nechytá (je to celé nevyvážené, zadok je akoby nakopnutý) a autor ROVERU 75 by asi pár nocí nespal, keby uvidel, ako sa dá znehodnotiť jeho práca. Skrátka H U M U S ! :evil:

Užívateľov profilový obrázok
čadík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 09:33
Tatry, ktoré vlastním: mám černočernou T613
hledám barevnou T613VB
Bydlisko: matka měst
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa čadík » 23 Nov 2006, 09:45

ondrej napísal: ...Mne ten návrh určite pripomenul T603 a potešilo ma to, že niekto si dal s tým takú prácu a pokúsil sa niečo takéto vytvoriť...
No právě to okaté připomenutí T603 přední trojsvětlovou maskou a zadním lapačem vzduchu dosti tvrdě naroubované na celkem uhlazené karosérii by asi šlo vytvořit jemněji (když odhlédnu od výstižné připomínky koušáka ohledně legislativy a předpokládaného umístění motoru). Asi úpravce už neměl tolik času na doladění.
Právě z tohoto hlediska se mi podstatně více líbí ta retrovolga 21, i v původním provedení kupé...

*Vláček*

Príspevok od užívateľa *Vláček* » 23 Nov 2006, 10:34

vasa26 napísal:třeba viděl Jaguar také na fotce... :lol: :lol: :lol: ...prosím detajl ::jaké místo va voze se podobá Jaguáru?????
Kola jsou stejné :lol: Ale vážně když jsem viděl ten nadpis hned jsem čekal nějaký zázrak (spadl tatrapoltál) ale takhle....

D.A.

Príspevok od užívateľa D.A. » 23 Nov 2006, 10:41

Tolik jsem o tom nepřemýšlel, abych našel Rover 75, ale na první pohled mě napadlo, že to nakreslil stejný Váňa, který navrhnul poslední generaci VAZů. A ty se mi nelíbí. Jsou to takové nafouklé tanky s malými průzory pod střechou.

Užívateľov profilový obrázok
FÍK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 21 Mar 2005, 19:59
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: BRNO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FÍK » 23 Nov 2006, 11:23

D.A.: Podle toho, co jsem slyšel, tak bych v Rusku ničím jiným než tankem asi nejezdil... :lol:

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 23 Nov 2006, 11:39

Myslím, že autorovi toho návrhu vôbec nešlo o to, aby vzbudil dojem skutočného vozidla, alebo aby jeho návrh poslúžil ako predloha pre jeho výrobu. Z tohoto hľadiska je potom úplne od veci riešiť, kde a aký motor to má a ako to splňuje, alebo nesplňuje nejakú legislatívu. Je to čiste virtuálny úlet a takto sa na to treba aj dívať - akési technické pripomienky sú tu úplne od veci.
Ostáva teda iba estetické hľadisko. Predpokladám, že takýto návrh by už mal splňovať akési estetické kritériá, a preto pripomienky ku vzhľadu už na mieste sú. Ani mne sa nepáči spracovanie zadnej časti karosérie, k čomu mám najväčšie výhrady. Naopak - prednú časť vozidla celkom beriem - T603 tu zdaleka nepriúpomínajú len 3 svetlomety, ale aj umiestnenie blikača a tvar prelisu blatníku pod a pred ním. Podľa mňa je táto partia návrhu spracovaná pekne.
A ešte k tomu, že ako základ bol použitý Rover 75 - aj v minulosti sme sa mnohokrát mohli stretnúť s karosárskymu kreáciami existujúcich vozidiel, prezentovaných potom pod značkou úpravcu karosérie - bola to bežná prax tak neviem, prečo sa nad tým toľkí pozastavujú (robil to o.i. vo veľkej miere aj nám známy A.Vignale...)
Takže môj celkový názor na túto T603-kreáciu je vcelku pozitívny a ako som už rád napísal, potešila ma a zaujala - aj napriek niektorým estetickým výhradám....

Užívateľov profilový obrázok
čadík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 09:33
Tatry, ktoré vlastním: mám černočernou T613
hledám barevnou T613VB
Bydlisko: matka měst
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa čadík » 23 Nov 2006, 13:00

ondrej napísal: Je to čiste virtuálny úlet a takto sa na to treba aj dívať - akési technické pripomienky sú tu úplne od veci...Ostáva teda iba estetické hľadisko...
...A ešte k tomu, že ako základ bol použitý Rover 75 - aj v minulosti sme sa mnohokrát mohli stretnúť s karosárskymu kreáciami existujúcich vozidiel, prezentovaných potom pod značkou úpravcu karosérie - bola to bežná prax...
V tom se náš pohled odlišuje: pokud je to "úlet" ve směru dnešní redesign T603, pak "profesionální" novostavby Volhy 21, ale i VW Beetle či retrostudie VW mikrobus, Fiat 500 (Topolino) jsou řešeny komplexněji (třeba i v možné návaznosti na legislativu) a je to na těch vozech vidět i z každého jejich detailu. To už je mi milejší ten "podtatranský" tuning T603, kde mi "nesedí" zejména ta přední (asi nedokončená) partie...
Pokud autorovi "úletu" šlo o úpravu (vylepšení) vozu, který si vzal za základ, pak nerozumím těm okatým imlantacím dílů z T603. Pod jakou značkou se to pak prezentuje je vedlejší. Takové úpravy téměř vždy odkazují na původní vůz. Nepočítám-li extrémy tunerů, kdy Š110R coupé se snaží vyhlížet jako Ferrari Tescarossa :lol:
Bohužel celkové pojetí "úletu nová T603" však na mě působí obdobně jako snaha konstruktérů v Togliatti (viz příspěvek D.A.) změnit (zmodernizovat) zcela auto, ale zároveň ho ponechat co nejpůvodnější...
ondrej napísal: T603 tu zdaleka nepriúpomínajú len 3 svetlomety, ale aj umiestnenie blikača a tvar prelisu blatníku pod a pred ním. Podľa mňa je táto partia návrhu spracovaná pekne.
Tato partie není špatná, ale daleko více vzhledem k celkovému charakteru vozidla by mi tam "pristala" (snad je to správně slovensky napísané, zdá se mi to výstižnější než české "hodila by se") poslední široká čtyřsvětlová maska z T603 a nebál bych se dokonce ani modifikace T700! :wink:

D.A.

Príspevok od užívateľa D.A. » 23 Nov 2006, 13:12

Po našem městě už pár let jezdí "šestioká" Š 110 R - kromě původních hlavních a přídavných světlometů má v masce zapoštěný ještě jeden pár "dálek" navíc. Zrovna včera jsem ji zase předjížděl, tak mě napadá, půlku mu toho zalepit, další papundekly formátu A3 lípnout na nasávací mřížky - hned by byla další retrodresinková šestsettrojka. :lol:

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 23 Nov 2006, 13:15

D.A.: :D :D :D

Užívateľov profilový obrázok
čadík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 09:33
Tatry, ktoré vlastním: mám černočernou T613
hledám barevnou T613VB
Bydlisko: matka měst
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa čadík » 23 Nov 2006, 13:20

P.S.: před časem jsem si ve snu taky uletěl... Byl jsem v Kopřivnici zakoupit zcela novou osobní Tatru :D .
Tmavě zelená metalíza, velký vůz s menší plochou prosklení (takové elegantnější než u Chrysleru M300 nebo sportovního typu MB), zpředu připomínající Vel Satis se středovým prolisem jako T12 (obdoba reminiscence na Králově Prazidentu) a úzkým protaženým zadkem jako zmíněný Rover 75 či spíše Jaguár "S"...
Vůz nakreslit neumím (zkusil by to někdo?), jen stále přetrvává ten hezký pocit, když jsem ho před předáním viděl vyjet z haly a důstojně, ale svižně přejet do proskleněné prodejny Tatra naproti muzeu...
Škoda, že to byl jen sen.

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 23 Nov 2006, 13:23

Achtung dolezite ! Dalsi retro prototyp T603 sa objavil !
Prílohy
achtung.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 23 Nov 2006, 14:06

Etiene, no k tomuto už chýba len biela palička a slepecký vlčááák :lol:

Zdenek

Príspevok od užívateľa Zdenek » 23 Nov 2006, 14:24

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

D.A.

Príspevok od užívateľa D.A. » 23 Nov 2006, 16:22

Čadíku, nepromítal sis před spaním "Marečku, podejte mi pero"?

Užívateľov profilový obrázok
čadík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 09:33
Tatry, ktoré vlastním: mám černočernou T613
hledám barevnou T613VB
Bydlisko: matka měst
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa čadík » 23 Nov 2006, 17:28

D.A. napísal:Čadíku, nepromítal sis před spaním "Marečku, podejte mi pero"?
Nepromítal, za to jsem celý večer popíjel lahodný, lehce alkoholický long drink příjemně temné zelenomodré barvy už zapomenutého názvu. Ale ta Tatra ze snu je pořád jako živá...

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných