Cena 613tiek ???

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
TatraplanuZdar

Príspevok od užívateľa TatraplanuZdar » 05 Okt 2006, 15:27

Ambiciózní tajemníček napísal:Ne, tohle není podnikání ani spoluvlastnictví ani nic takového (tedy jestli jsem to dobře pochopil). To by jistě nefungovalo. To není vztah, který vznikne rozhodnutím obou stran v určitém okamžiku a který má jasně definovaná pravidla a vývoj, kdy od začátku je jasné, že dojde k převodu vlastnictví. Ten vztah vznikne spontánně. Vlastně ani možná nemá smysl, aby mezi těmi dvěma byl menší věkový rozdíl než jednu-dvě generace.
Nehnevajte sa, toto ponikanie JE. Totiž spolu sa niečo robí za účelom dosiahnutia uečitého výsledku, aj ked v tomto prípade to nie je zisk finančný ale výsledkom je automobil v čo najlepšom stave.

Na rozdiel od všeobecného názoru malí podnikatelia podnikajúci spolu sa obvykle nevadia na peniazoch, to sa nejako dohodne. problem je ze -ešte toto sa neurobilo- a -tento termín sme pešvihli- -kto zase zmrvil tuto z8kazku- -prečo si to neurobil- - to zasa musím urobiť všetko sám- a posledné štádium -musím to urobiť sám lebo to nebude urobené poriadne-.

A súhlasím že pri rozdielnom veku by to fungovať mohlo. Pokiaľ by som v niekom videl seba samého v mladých rokoch tak som ochotný prepáčit aj také veci ktoré je inak ťažko tolerovať.
A to som človek ktorý sa v živote dohodol s každým. Skoro - výnimka bol len komunistický šéf koncom 80 rokov a neskôr 3 spolupodnikajúci...

Akonáhle by sa s vozom niečo stalo tak kamarádstvo by prechádzalo ťažkou skúškou. Pokiaľ teda k vozu je silný citový vzťah...

TatraplanuZdar

Príspevok od užívateľa TatraplanuZdar » 05 Okt 2006, 15:29

ospravedlňujem sa za viacnásobné zaslanie, zmažte to, prosím.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 05 Okt 2006, 15:57

Ja sa prikláňam k tomu, čo uviedol rišan - myslím, že správne pochopil podstatu veci.
TatraplanuZdar - o podnikaní nemôže byť v takomto prípade ani reči. Tu nastupujú vyššie princípy a nadhľad nad vec. Citový vzťak k autu (inej veci) sem už nepatrí. Aj Jiří mi pred mnohými rokmi tvrdil, že svoje auto (veterána) nedá z ruky a nikdy s ním nepôjde rýchlejšie ako 60 km/h a aj to iba ak chvíľku. To bolo v období, kedy auto renovoval. Vtedy u neho dominoval práve ten citový vzťah a jeho motív bol vlastniť vetrána. Dnes je niekde úplne inde a motív vlastniť bol u neho nahradený motívom dávať. Tu nejde ani tak o to jedno konkrétne auto, ako skôr o uvedomenie si pominuteľnosti ľudskej existencie a o snahu v maximálnej miere zabezpečiť pre ďalšie generácie odovzdanie technickej pamiatky v takom stave, v akom to majiteľ považuje za dôležité. Toto je to poslanie, v mene ktorého koná tak, ako koná.
No a k tomu zvereniu auta niekomu druhému dochádza postupne, nie je to jednrázový akt, ale postupný proces získavania si dôvery, než k tomu dôjde. Aj Jiří sa popálil s jedným strojom a vzal si ho potom späť - hľadal ďalej..

neregistrovany_603

Príspevok od užívateľa neregistrovany_603 » 05 Okt 2006, 16:16

amen...

vasa26
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: 08 Jún 2006, 22:23

Re: Cena 613tiek ???

Príspevok od užívateľa vasa26 » 06 Okt 2006, 01:26

Tomino napísal:Nazdar tatrovaci, som tu novy, ale tatry ma drzia uz odvtedy ako ma kamos previezol a ukazal mi blizsie jeho 613-3 :lol: . Teraz mam 17 a planujem kupit na buduci rok ked bude vodicak kupit 613-3, ale neviem za kolko sa daju zohnat a kolko mam este setrit :roll: . RAd by som nejaku s plynom, pretoze ako student by som sa potom moc nepovozil. Dik za rady
tak vidíš jak se věci mají :)

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 06 Okt 2006, 08:01

vasa_26: ja by som to nevidel nejako skepticky. Postoj Jiřího tu bol uvedený iba ako jedno z mnohých riešení do budúcna na otázku "ako ďalej s mojimi autami", pred ktorou raz bude stáť každý. Možno je dobre sa na to trocha pripraviť. Svoje autá si však myslím treba teraz užívať a mať z nich radosť. Prajem Tominovi, aby natrafil na nejakú slušnú Tatru a potom túto štafetu potiahol kus aj on.
Ja som si práve objednal na T603 nové pneumatiky, dnes mi ich majú doviezť, takže budúci rok na jar by som ju chcel po 3 rokoch zase vytiahnuť z Múzea a trocha s ňou pojazdiť - už na poriadnych pneumatikých. Tie doterajšie OR17 sú pekné na výstavy, ale jazdiť na nich treba už veľmi opatrne.
Už začínam pomaly rozmýšľať, s akým autom sa budúci rok prohlásiť na Rally Viedeň-Kopřivnice, ktorá býva každých 10 rokov. V 1997 som to absolvoval s Kupé, chcel som aj budúci, ale toto auto dovtedy nestihnem zrenovovať do stavu, aký si predsatvujem. Takže budem asi voliť medzi T603 (s novými pneumatikami :wink: ), MiLongom a Speciálom, ktorý by dovtedy mal byť už tiež zrenovovaný a aj odskúšaný.

vláček nezareg

Príspevok od užívateľa vláček nezareg » 06 Okt 2006, 12:30

Prosím prosím kde se dají najít bližší informace o té rally? Třeba trasa...

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 06 Okt 2006, 12:47

ty si nejaký netrpezlivý - pochybujem, že "bližší informace o té rally" sú už stanovené - treba si počkať do budúceho roku...

takto vyzeralo parkovisko pred hotelom Tatra v nedeľu ráno pri odjazde účastníkov (1997)...

Pre tých, čo majú radi hádanky - koľko Tatroviek je na obrázku?
Aké typy dokážete identifikovať?
Prílohy
park1.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Michael
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 05 Dec 2004, 20:42
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Michael » 06 Okt 2006, 13:14

Napočítal jsem 60 tatrovek :wink:
Typy: T-613, 603, 87, 49, 54, 57..., 11, 12, 17, 75, 70,

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 06 Okt 2006, 13:29

no, skúsim tú fotku ešte pohľadať a lepšie naskenovať, aby sa dali lepšie rozlíšiť napr. T613-2 a T613-3 a tak, aj keď asi veľmi kvalitne to nafotené nebolo..

Michael - T600? a čo to veľké bielo-modré vpravo?

Užívateľov profilový obrázok
Michael
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 05 Dec 2004, 20:42
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Michael » 06 Okt 2006, 13:38

Vedle T-17 jeden tatroš vlastně stojí....
T-603 MB jsem zahrnul pod T-603 :wink:

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ladis » 06 Okt 2006, 13:43

Tý jo, tam je snad i Tatra 603 MB. Tak s tou bych někam vyrazil. Škoda že je jen jedna :-( Ty ostatní se mi počítat nechce, je jich víc než prstů na ruce ;-)

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 06 Okt 2006, 14:34

Michael napísal:Vedle T-17 jeden tatroš vlastně stojí....
T-603 MB jsem zahrnul pod T-603 :wink:
a myslím, že na hornom okraji snímku môžu byť ďalšie 2, nedá sa to ale určiť na 100%...
no a s tými 603 si si to poriadne zjednodušil :)

Užívateľov profilový obrázok
Michael
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 05 Dec 2004, 20:42
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Michael » 06 Okt 2006, 14:40

Možná, že to bude T-77A....jedna tam v roce 1997 byla!

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 06 Okt 2006, 14:55

Michael - T77 je výrazne dlhšia, ako T600 - to si pomýliť nemožno ani na takto nezreteľnej fotografii..
bola tam táto T77a
Prílohy
t77wzk2.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Michael
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 05 Dec 2004, 20:42
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Michael » 06 Okt 2006, 15:05

Pořád se mi zdá, že ten vůz má 3 světla....možná to je T-87.
Chtělo by to lepší scan.

Doufám, že se těch 110 let bude trochu více propagovat....

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 06 Okt 2006, 15:35

pohľadám tú fotku,
na rozhraní svetla atieňa hore by som povedal že zelený T600, to auto vľavo pri tej T603 môže byť aj T87 - stála tam taká jedna dosť ošumelá, akoby s pôvodným lakom - to by mohla byť aj ona...
Moje kupé si našiel? :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Michael
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 05 Dec 2004, 20:42
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Michael » 06 Okt 2006, 16:00

Stojí za červenou T-603.2 :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Karel
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 28 Feb 2006, 22:16

Príspevok od užívateľa Karel » 06 Okt 2006, 18:12

Ondrej ta větší fotka by mě zajímala (někde bych tam měl taky být).
Jen pro upřesnění byla tam i jedna AUSTROTATRA (tuším že je to ta červená cca. uprostřed pravého okraje).

michal olejko

Príspevok od užívateľa michal olejko » 06 Okt 2006, 18:31

eee ja mam z té fotky infarkt :) :)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 53 neregistrovaných