TATRA 613

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 613

Príspevok od užívateľa radek » 10 Apr 2013, 14:04

Mysli si co chceš, mě Tvůj projekt nijak neoslovuje a já osobně bych do takové věci neinvestoval čas ani peníze. Ale to je každého věc. Samozřejmě že bych to dokázal nakreslit, z technického kreslení perem, tuží i z AutoCadu jsem měl výbornou. Když mi uhradíš ztrátový čas, klidně Ti to překreslím i do 3D...

Ano mám, a nechápu jedinný důvod, proč bych je měl zrovna zde publikovat. Pro Tvé krásné oči? :-D Kritizovat na tom projektu není co, on už kritikou, oponenturou i optimalizací prošel, podle těch byl upraven a nyní ve stadiu výrobní dokumentace čeká na započetí realizace. Neobsahuje však žádný prvek z T613, ani nevypadá jako okopírované lamborghini, takže by jsi vlastně ani neměl co kritizovat :wink:

P.S. Vím moc dobře z čeho a jak jsou postavené autobusy, a právě proto jimi nejezdím ani do nich nelezu. Byl jsem přítomen jak mnoha záručním zásahům firmy SOR, tak barierovým zkouškám při homologacích, tak stavbě elektrobusů a trolejbusů. Víš, Plzeň není jen město piva :wink:

P.S. 2: Pokud máš psychologický problém s tím, že se tu objevil příspěvěk Tvé dílo neoslavující, prostě ho nečti a šetři svou nervovou síť tak, aby jsi svůj projekt dotáhl do zdárného konce. To je mnohem důležitější než nesmyslné hádání se a urážení někoho, o jehož práci, činnosti a vzdělání vůbec nic nevíš :wink: Tohle je svobodné diskuzní forum a i když Ti není můj názor po chuti, je můj a jen můj a prostě jsem jej vyjádřil. Tečka, hotovo. Nech čtenáře ať si ho přečtou a buď se s ním ztotožní, nebo jej odmítnou, je to opět jejich svobodná volba a můžou si s ním dělat co chtějí. A nebo tu příště nenech cizího člověka operovat s Tvým dílem (Oto), pak se nebudeš divit těm reakcím. Já si za svým názorem stojím, ale nikomu ho nenutím, je můj. A myslím že je ve společnosti normální, že na jednu věc může mít X lidí X názorů. Přeji krásný den.

lancorghini
Diskutujúci
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 25 Nov 2012, 19:44
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 613

Príspevok od užívateľa lancorghini » 10 Apr 2013, 17:41

bez komentáru

Užívateľov profilový obrázok
koušák
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 570
Dátum registrácie: 14 Dec 2004, 04:12
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 2-603, Tatra 613-4, Tatra 148 AD20
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 613

Príspevok od užívateľa koušák » 14 Apr 2013, 08:14

A ja si porad myslim, ze vyrabet domaci trakturky a auta je ztrata casu, protoze se porad tvurci musi prizpusobovat, komponentum, ke kterym se dostali... Takze vysledny stroj vetsinou zradi nevhodna soucastka, kdy se tvurce prizpusobil tomu co sehnal a ne co by tam melo byt... a na silnici se vetsinou legalni cestou stejne nedostane.
Ale at si kazdy dela co chce a hraje si s cim chce :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 613

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 14 Apr 2013, 10:26

Nuz priatelia, uz dlho som na toto forum nereagoval, ale teraz mi nedá , aby som neuviedol niektoré veci na pravú mieru. Nie je pravda, že by Radek nepriložil ruku k dielu ak je o to požiadaný, práve naopak a to dokonca aj v prípadoch kedy zjavne nesúhlasí s daným projektom, je ochotný pomôcť s dielčími úkonmi.Dalej si mylsím, že akakolvek konštruktivna kritika posuva kvalitu projektu, alebo počiatočnej myšlienky ak je adresátom prijatá, ale naopak ak prijatá nie je, len zbytočne múti vodu, zvyšuje tenziu, z čoho vyplýva, že za účinok kritiky je spravidla viac zodpovedný prijimatel, ako jej autor. Ak autor nejakeho projektu pristúpi k jeho zverejneniu, alebo ho dovolí, musí byť pripravený na kritiku a rovnako aj schopný ju uniesť, hovorím z vlastnej skúsenosti a rozhodne nie je rozumné, ani prijatelné reagovat osobnými invektívami, svedčí to totiž o nedostatku relevantných argumentov a tiež o istej" miere inteligencie"! Nepochybujem o tom , že autorvi sa jeho dielo páči a je s ním spokojný /mimochodom pre mna je prinajmenšom zaujímavé/ taketo dielo však nemožno posudzovať z hladiska jedneho časového momentu, ale ale z hladiska dlhšieho obdobia a tiež z hladiska funkčnosti a použitelnosti, inak sa jedná len o zaujímavý polotovar priemyselnej sochy.
Aj mojimi vlastnými počinmi už nie som s odstupom času taký ohúrený, ako v čase ked vznikli :-D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných