Intro

Návrhy na vylepšenie Tatraportal-u
Užívateľov profilový obrázok
Mr.Tomash
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 09 Nov 2008, 12:35
Tatry, ktoré vlastním: Tatru nemám :-(
Kontaktovať užívateľa:

Intro

Príspevok od užívateľa Mr.Tomash » 03 Jan 2009, 13:37

:D Tatrováci prajem dobrý deň. Chcel by som sa Vás opýtať čo by ste povedali na také krátke video pri vstupe na stránku ako niejaká 613 naštartuje a keby sa niečo dlhšie načítavalo tak by bolo pokračovanie toho videa že z voľnobehu by sa otáčky zvýšili na niejakých 5000/min :D .
Je to len taký nápad, zaujíma ma čo na to poviete. A niejaký malý restyle stránky (to skôr nie ako áno), napr. to drevo či čo to je ako pozadie názvov (MODELY, MÉDIA, INTERAKCIA) nahradiť niečim iným ale to je na dlhšie a ako som písal, skôr nie ako áno.

Tak píšte svoje názory, som zvedaví a taktiež na Etienniho a DRacerov.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Intro

Príspevok od užívateľa ondrej » 03 Jan 2009, 14:42

prvý raz by to možno bolo zaujímavé, ale potom by to už strašne liezlo na nervy - môj názor: "určite nie!"

Užívateľov profilový obrázok
Mr.Tomash
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 09 Nov 2008, 12:35
Tatry, ktoré vlastním: Tatru nemám :-(
Kontaktovať užívateľa:

Re: Intro

Príspevok od užívateľa Mr.Tomash » 03 Jan 2009, 14:49

ondrej -> SKIP INTRO :D .

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Intro

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 03 Jan 2009, 15:03

Nie kazda Tatra je Tatra 613 :evil:

Neregistrovaný

Re: Intro

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 03 Jan 2009, 15:58

Ergo_sum -> :roll: čo tým myslíš ?

Užívateľov profilový obrázok
Mr.Tomash
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 09 Nov 2008, 12:35
Tatry, ktoré vlastním: Tatru nemám :-(
Kontaktovať užívateľa:

Re: Intro

Príspevok od užívateľa Mr.Tomash » 03 Jan 2009, 16:01

Hosť napísal:Ergo_sum -> :roll: čo tým myslíš ?
to bolo odo mňa
:)

Užívateľov profilový obrázok
Marco 613
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 330
Dátum registrácie: 16 Nov 2006, 21:41
Tatry, ktoré vlastním: Zatím žádnou, do které by se dalo sednout.
Bydlisko: Štatl
Kontaktovať užívateľa:

Re: Intro

Príspevok od užívateľa Marco 613 » 03 Jan 2009, 18:23

Taky se přimlouvám za NE, přesně jak říká Ondrej- poprvé fajn, napodruhé to slyšet už nemusím a potřetí uz mě to pěkně štve. Takvouhle ,,vychytávku" mají stránky jednoho amerického restaurátora ,,svalnatých vozů"- tam na úvodní stránce brble nejaký osmivál, což je sice fajn zvuk ale jak říkám, pořád se to poslouchat taky nedá.

Užívateľov profilový obrázok
Mr.Tomash
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 09 Nov 2008, 12:35
Tatry, ktoré vlastním: Tatru nemám :-(
Kontaktovať užívateľa:

Re: Intro

Príspevok od užívateľa Mr.Tomash » 03 Jan 2009, 18:49

Marco 613 -> nemslím niečo dlhé, len to naštartuje a to je koniec.

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Intro

Príspevok od užívateľa Jerry » 03 Jan 2009, 22:19

Tomáši, tak si ty zvuky dej do systému (třeba ke kliknutí, nebo zorazení stránky) a pak nám napiš, jak dlouho to vydržíš poslouchat... :wink:
Jsem také pro "NE" mám rád tichý veci, co na sebe neupozorňujou, pokud nemusí.

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Intro

Príspevok od užívateľa etienne » 04 Jan 2009, 10:28

Jednoznacne nie.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Intro

Príspevok od užívateľa ondrej » 04 Jan 2009, 16:00

Jerry napísal:Tomáši, tak si ty zvuky dej do systému (třeba ke kliknutí, nebo zorazení stránky) a pak nám napiš, jak dlouho to vydržíš poslouchat... :wink:
Jsem také pro "NE" mám rád tichý veci, co na sebe neupozorňujou, pokud nemusí.
tak ako Tomáš, už ti to doma štartuje a túruje pri každom zapnutí počítača a prekliknutí internetu?
Ešte stále si myslíš, že to bol dobrý nápad?

Užívateľov profilový obrázok
Mr.Tomash
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 09 Nov 2008, 12:35
Tatry, ktoré vlastním: Tatru nemám :-(
Kontaktovať užívateľa:

Re: Intro

Príspevok od užívateľa Mr.Tomash » 04 Jan 2009, 16:14

ondrej -> :D nie nie nič mi neturuje, ani auto, ja msom len chcel vediet vaše nazory na to ale ako vidim, skoro ste ma tu ukamenovali. takze ziadne intro a basta

Užívateľov profilový obrázok
Marco 613
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 330
Dátum registrácie: 16 Nov 2006, 21:41
Tatry, ktoré vlastním: Zatím žádnou, do které by se dalo sednout.
Bydlisko: Štatl
Kontaktovať užívateľa:

Re: Intro

Príspevok od užívateľa Marco 613 » 04 Jan 2009, 17:20

Ále kamenování, to né, ale je to pravda, i sebekratší zvuk, který by se objevoval při každém překliknutí na hlavní stránku, by i tobě samotnému začal lézt na nervy. A věř mi, netrvalo by to dlouho... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
DRracer
Správca diskusného systému
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 31 Máj 2004, 22:23
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 2-603 M68
Tatra 130 1:14
Bydlisko: CR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Intro

Príspevok od užívateľa DRracer » 04 Jan 2009, 18:55

Jestli jsem spravne pochopil uvodni dotaz/navrh, melo by jit o video, ktere bude vyplnovat cas nacitani hlavni stranky?

Predne, diky za namet ;) . Obavam se vsak, ze tento napad neni az tak skvely, jak by se na prvni pohled mohlo zdat. Osobne jsem proti jakemukoli intru:

1. Z ciste technickeho hlediska si neumim predstavit video/zvuk, ktery by mel vyplnit cas nacitani stranky - uz jen proto, ze doba nacitani je prevazne dana prenosovou kapacitou prave toho kanalu, kudy se snazite nacist tu stranku. V soucasne dobe ma hlavni stranka TP odhadem 50-100KB, coz je samo o sobe na muj vkus az prilis. A jeste aby se krmila jeste nejakym uvitacim videem?
Nemluve o spotrebovanem vykonu pocitace... nevim jak ostatni, ale ja mam pro svuj pocitac smysluplnejsi vyuziti jeho vykonu, nez aby renderoval videa (nebo reklamy).

2. Kdyz se na to podivam z hlediska dnes beznych internetovych pripojeni a vykonu pocitacu, natazeni 100KB zabere tak 1-2s v beznem prohlizeci. Za tu dobu by uzivatel asi ani nezaregistroval, ze se mu nekde kresli nejaky otackomer. Takove reseni ma smysl treba pri uploadovani videa na server youtube, kde to treba trva desitky minut. Tam je potreba zajistit uzivateli zpetnou vazbu, aby vedel, ze se stale neco deje a ze to nechciplo.

3. Z hlediska designu je intro pomerne neprijemny (zlo)zvyk. Neprinasi zadnou informaci a jen zdrzuje. Vetsina uzivatelu (nejvyse po prvnim shlednuti intra) rychle hleda, kde se intro da preskocit, ti chytrejsi si rovnou udelaji bookmark hlavni stranky, misto aby se priste zdrzovali preskakovanim intra. A to se bavime pouze o beznych uzivatelich (funkcni aspon 1 oko, ucho, ruka atd.) a beznych platformach (FireFox, IE, Opera atd.). ... tak mne napada - jeste ze nejsou bezna vystupni zarizeni generujici pachy :D
Umite si predstavit, jaky problem treba s flashovym :evil: intrem maji nevidomi (zvlast pokud designer stranky je prase a nikde neda textovy odkaz preskocit intro)?

4. Vnucovany zvuk na webovych strankach take neni dobrym designovym prvkem, jak se jiz shodli prispevatele predemnou. Samozrejme o sobe da vedet v tu nejnevhodnejsi chvili (jiste mate dostatek predstavivosti ;) )

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných