SENÁT - Hlasovacia otázka

Senát Tatraportálu.
Pravidlá fóra
1) Senat tvoria vsetci registrovani clenovia Tatraportalu (nakolko nieje inak mozne zarucit ze by niekto hlasoval duplicitne z rozlicnych IP adries a podobne)

2) Navrhy do senatu moze zadavat ktokolvek

3) Hlasovanie prebieha (nakolko je pri mnohych "deliktoch" nutne rychle rozhodnutie) vzdy 24 hodin od zalozenia temy v senate. (nezabudnite nastavit hlasovanie!)

4) Postih "delikventa" je podla pravidiel:

a) ban - 7 dni
b) ban - 14 dni
c) ban - mesiac
d) ban - rok
e) ban - permanentne

5) Predsedom senatu je etienne.

6) Predseda senatu ma pravo zrusit hlasovanie, ktore povazuje za neslusne, urazajuce alebo hrube. (hlasovania typu "je x idiot" atd.) Takisto moze zrusit hlasovanie, ktore nesplna podmienky bodu 7.

7) Kazde hlasovanie musi obsahovat:

a) Presny dovod hlasovania (ak ide o konkretny prispevok/vky, aj link)
b) Odpovede vyhradne ano a nie
c) Konkretny navrh trestu z bodu 4)
d) Nazov "SENAT - Hlasovacia otazka"

Hlasovanie je platne, pokial ma jedna z volieb viac, ako 10% rozdiel oproti druhej

8 ) V pripade, ze chce autor hlasovania ostat anonymny, posle SS etienneovi, ktory hlasovanie vytvori bez uvedenia jeho autora a ponecha tuto informaciu v tajnosti.

Považujete správanie miloša voči Lubošovi za nezlúčiteľné s pravidlami tohoto fóra?

Hlasovanie ukončené 17 Jún 2008, 16:51

áno
0
Žiadne hlasovania
nie
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 0

Užívateľov profilový obrázok
ziza
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 12 Máj 2007, 10:56
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENÁT - Hlasovacia otázka

Príspevok od užívateľa ziza » 15 Júl 2008, 09:56

Milí stryci, sleduji pozorně vystoupení všech senátorů a po lékárnicku vážím každý názor. Jak představitelů optimátů tak i zástupců populárů k jejichž stoupencům se počítám. Byvše však coby bezvýznamný jedinec z Drahanské vrchoviny (zato vrchovatě!) poučen dějinami, nelze ode mě čekat aktivní boj proti novodobým Sullům. Jednak jsem na máchání mečem a vrhání kopí již stár a sláb, druhak a to hlavně(!) jsem přispívatelsky jaksi - leč výrazně - znaven. Přesto ještě vyčkám zákonné 24 hodinové lhůty a pak? No, ještě se uvidí! :wink: :mrgreen:

Užívateľov profilový obrázok
michal heky
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 28 Máj 2004, 22:10
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Praha, Kobylisy
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENÁT - Hlasovacia otázka

Príspevok od užívateľa michal heky » 15 Júl 2008, 10:20

Asi jsem něco nepochopil, hlasování mi nejde. Chtěl jsem kliknout na "ANO", ale systém na mě kašle.

Zizovi prsatici závidim. Když si ji vymaže a bude tedy volná, tak si ji vezmu já :P

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: SENÁT - Hlasovacia otázka

Príspevok od užívateľa miloš » 15 Júl 2008, 10:34

Radinko napísal:
Radinko napísal:...Som zvedavý ako to bude fungovať/nefungovať...
Takže by som sa to pokúsil nejako zhrnúť: SENÁT nefunguje.
ondrej napísal:Myslím, že hlasovať by sa malo o aktuálnych problémoch, nie vyťahovať niečo z minulosti - to by totiž potom nikdy nemalo konca a hlavne - úplne by sa to minulo účelom!...
Trvalo cca. 10 dní pokiaľ otázku Etienne "schválil".
Viem, že pre niektorých sú možnosti ÁNO - NIE málo, potrebujú vždy nejaký medzistupeň, aby si nepohnevali ani jednu stranu.
ondrej napísal:...Pokiaľ viem, tak Miloš teraz Luboša oslovuje väčšinou "Lubko"...
Je rozdiel medzi "Lubko" a "Lubko", však ondrejko...
miloš napísal:...Jsme radi, ze se ti tady libi, ale...
Skús sa už zbaviť toho zlozvyku odpovedať v množnom čísle.
ziza napísal:Takže se znovu ptám Tebe Etienne i ctěného fora i jeho senátu: pobuřuje Mary Loo kohokoliv natolik, abys mně doporučil jí raději smazat?
mňa nie
miloš napísal:Mě to spíš připadá jako touha po již nesplnitelných dobrodružstvích starého vypelichaného kocoura.Kdyby majiteli avataru bylo 16 tak bych to snad i pochopil.
Zato ty si sa svojim avatarom celkom trafil...
Hezky rozbor Prdinko. Zaloz si urcite nejake rozborove forum, budes zarucene mezi slepymi jednookym kralem.A prestan mi radit, co mam a co nemam delat, laskave, nejsi muj fotr.

Užívateľov profilový obrázok
ziza
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 12 Máj 2007, 10:56
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENÁT - Hlasovacia otázka

Príspevok od užívateľa ziza » 15 Júl 2008, 10:58

Kruh - to je hrozná geometrie! Nemá začátek ani konec... je všude porád stejnej... a jsme-li uvnitř jak z něj ven? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Michal Heky: ta Radinkova otázka je starší 24 hodin, proto již na hlasování nereaguje.

Osobně si myslím, že pouhá 24hodinová hlasovací lhůta je příliš krátká a Etienne by ji měl cca 3x prodloužit. :idea:

Užívateľov profilový obrázok
peterzz
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 20 Sep 2005, 22:08
Tatry, ktoré vlastním: Ex 613-3 `87,84,81,91
Bydlisko: Pod horou,v zime trochu nizsie
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENÁT - Hlasovacia otázka

Príspevok od užívateľa peterzz » 15 Júl 2008, 17:20

Co sa tyka Zizovho avataru - mne vobec nevadi a ak niekomu vadi,asi mu zavidi ze si taky avatar vybral 8)
A co sa tyka Milosa - jednoznacne je teraz na fore najrusivejsim elementom,taky drzy rypak by si zasluzil dostat po "rypaku",alebo v ramci fora dalsi ban ...
A hlasovat by sa malo dat minimalne 7 dni,nie len 24 hod.,nie kazdy sedi cele dni pri internete...

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: SENÁT - Hlasovacia otázka

Príspevok od užívateľa miloš » 15 Júl 2008, 17:45

hned po tobe, mudrolko.

Užívateľov profilový obrázok
Radinko
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 535
Dátum registrácie: 06 Apr 2007, 15:00
Tatry, ktoré vlastním: svoje
Bydlisko: doma
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENÁT - Hlasovacia otázka

Príspevok od užívateľa Radinko » 15 Júl 2008, 19:31

miloš napísal:Hezky rozbor Prdinko...
miloš napísal:hned po tobe, mudrolko.
Dnes sa fakt prekonávaš...

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENÁT - Hlasovacia otázka

Príspevok od užívateľa ondrej » 15 Júl 2008, 20:05

Radinko napísal:
ondrej napísal:...Pokiaľ viem, tak Miloš teraz Luboša oslovuje väčšinou "Lubko"...
Je rozdiel medzi "Lubko" a "Lubko", však ondrejko......
rozdiel nevidím, Radinko... :)
peterzz napísal:...hlasovat by sa malo dat minimalne 7 dni,nie len 24 hod.,nie kazdy sedi cele dni pri internete...
prečo len 7 dní? keď už, tak som za 365 1/4...

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENÁT - Hlasovacia otázka

Príspevok od užívateľa ladis » 15 Júl 2008, 20:50

ftip? (i jako vtip je to špatné, leda by to měl být návrh na zušení senátu)

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENÁT - Hlasovacia otázka

Príspevok od užívateľa Luboš » 15 Júl 2008, 21:26

Osobně se také domnívám, že tento "senát" vůbec nefunguje a při současném nastavení pravidel a lhůt také nikdy fungovat nebude. Nevím Etienne, co si od toho slibuješ, ale tohle fakt není cesta ke slušné diskusi. Zrovna Miloš Bukáček, když se rozhodne někde opruzovat, tak je dosti neodbytný a nějakým banem to v jeho případě stejně nevyřešíš. A takových "uživatelů" se ti může vyskytnout kupa...

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENÁT - Hlasovacia otázka

Príspevok od užívateľa ondrej » 15 Júl 2008, 21:36

Či senát funguje, alebo nefunguje, by som nedával za vinu Etiennovi - v tomto prípade skrátka Radinko svojou hlasovacou otázkou nikoho neoslovil, takže senát "nezasadal" a v stanovenej 24-hodinovej lehote sa k nastolenému problému nevyjadril nikto. Čo s tým má Etienne? Kde boli vtedy kritici senátu, ktorí teraz vykrikujú, že senát nefunguje? Čo im bránilo sa vyjadriť v stanovenej lehote?
Pravidlá tak ako sú určené sú myslím dobré - meniť ich netreba, stačí len dodržiavať - a hlavne nechať hlasovať o skutočných problémoch, ktoré ľudí oslovia a ktoré ako problémy aj vnímajú a nie o blbostiach...

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENÁT - Hlasovacia otázka

Príspevok od užívateľa ladis » 15 Júl 2008, 21:51

Tak kritikem senátu jsem třeba já a mám pocit, že píšu stále totéž. Senát je zbytečný. Ale když už tu byl nainstalován, bylo by dobré prodloužit hlasovací lhůtu, protože 24hodin je málo. Otázku "Čo im bránilo sa vyjadriť v stanovenej lehote?" doufám nemyslíš vážně... Dokážu sice pochopit, že když pravidla považuješ za dobrá ty, jistě budou dobrá pro každého, ale takový postoj se mi nelíbí.

Užívateľov profilový obrázok
francomk
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 277
Dátum registrácie: 25 Mar 2008, 18:55
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENÁT - Hlasovacia otázka

Príspevok od užívateľa francomk » 15 Júl 2008, 21:51

Treba sa zamyslieť. Nepoznám vás osobne, ale viem, že keď sa vyskytne nejaký problém medzi 2 ľuďmi, mali by si to riešiť sami a nie do toho ťahať celý portál... Možno sa ale mýlim, ktovie :?:

Užívateľov profilový obrázok
Radinko
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 535
Dátum registrácie: 06 Apr 2007, 15:00
Tatry, ktoré vlastním: svoje
Bydlisko: doma
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENÁT - Hlasovacia otázka

Príspevok od užívateľa Radinko » 15 Júl 2008, 22:08

ondrej napísal:Či senát funguje, alebo nefunguje, by som nedával za vinu Etiennovi...
Ako samozvaný predseda snáď trochu kritiky znesie - aj keď sa tvári, že sa ho to netýka.
ondrej napísal:...v tomto prípade skrátka Radinko svojou hlasovacou otázkou nikoho neoslovil, takže senát "nezasadal" a v stanovenej 24-hodinovej lehote sa k nastolenému problému nevyjadril nikto...
Ako už viacerí napísali vyššie, jednoducho to "zasadanie" nestihli. V stanovenej lehote stihlo "zasadnúť" tuším 21 (ak si dobre pamätám) z vtedy nejakých cca. 400 "senátorov".
ondrej napísal:...Čo s tým má Etienne? Kde boli vtedy kritici senátu, ktorí teraz vykrikujú, že senát nefunguje? Čo im bránilo sa vyjadriť v stanovenej lehote?...

Nič, len určuje kedy bude "zasadanie", ale to je asi detail, všakže...
ondrej napísal:...Pravidlá tak ako sú určené sú myslím dobré - meniť ich netreba, stačí len dodržiavať...
Tento názor sa už teraz ukazuje ako výrazne menšinový.
ondrej napísal:...a hlavne nechať hlasovať o skutočných problémoch, ktoré ľudí oslovia a ktoré ako problémy aj vnímajú a nie o blbostiach...
To ako o hladomore v Afrike alebo zbraniach hromadného ničenia?
Etika je blbosť?
francomk napísal:...ale viem, že keď sa vyskytne nejaký problém medzi 2 ľuďmi, mali by si to riešiť sami a nie do toho ťahať celý portál... Možno sa ale mýlim, ktovie :?:
Asi to nebude len medzi dvomi ľuďmi...

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: SENÁT - Hlasovacia otázka

Príspevok od užívateľa miloš » 15 Júl 2008, 23:11

1.Mozna to bude problem mezi tremi mezky a jednim clovekem/ Prdinko, Lubko,PeterZZZZZZZZZZZZZ vs. Milos/, to jen tak na zacatek.
2.Jestli nekdo nekde opruzuje na ruznych forech, tak jsi to jedine ty Lubko-Jabkosi a to na vsech moznych a i nemoznych diskusnich strankach o automobilech!/ nechtej abych vsechny tebou plevelene diskuse jmenoval a dal i odkazy/ ja prispivam pouze do jednoho a to zdejsiho.Na tvem imaginarnim jakobyforu pouze skodim z jasnych duvodu..
3. doba rozhodnuti senatu byla dopredu jasne dana, tak co se ted sklebite a pindate?
4. Prdinko a peterZZZZZZZ. Vzkaz pro vas dva omezence. Nemate Tatru, tak se zdrzte vsech moznych diskusi ohledne Tater, nebot stejne nemate k tematum co rict -pouze vy jste ten rozjebavaci element.

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: SENÁT - Hlasovacia otázka

Príspevok od užívateľa miloš » 15 Júl 2008, 23:53

ladis napísal:Tak kritikem senátu jsem třeba já a mám pocit, že píšu stále totéž. Senát je zbytečný. Ale když už tu byl nainstalován, bylo by dobré prodloužit hlasovací lhůtu, protože 24hodin je málo. Otázku "Čo im bránilo sa vyjadriť v stanovenej lehote?" doufám nemyslíš vážně... Dokážu sice pochopit, že když pravidla považuješ za dobrá ty, jistě budou dobrá pro každého, ale takový postoj se mi nelíbí.
Proc je 24 hodin malo? pro staleho prispevatele a fanouska webu je to vic nez dost!

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENÁT - Hlasovacia otázka

Príspevok od užívateľa etienne » 16 Júl 2008, 09:02

Viete co sa mi vzdy paci ? Ze navrhnem nejake pravidla, navrhnem senat, vsetci sa tesia a chcu ho, suhlasia s pravidlami vratane 24 hodin. A teraz, ked zistia ze to je malo zrazu hovoria ako zle som to nastavil, ako to nefunguje a podobne. Je to podla mna trochu na smiech, pripomina mi to ludi, ktori sa nevedia nikdy s nicim uspokojit. Nenasiel som tu ani jeden prispevok s textom "Blbo sme to zadefinovali, nastavme radsej 7 dni".

Ladis: Senát je zbytečný. Ale když už tu byl nainstalován, bylo by dobré prodloužit hlasovací lhůtu.
Lubos: Osobně se také domnívám, že tento "senát" vůbec nefunguje a při současném nastavení pravidel a lhůt také nikdy fungovat nebude. Nevím Etienne, co si od toho slibuješ atd.
Peterzz: A hlasovat by sa malo dat minimalne 7 dni,nie len 24 hod.,nie kazdy sedi cele dni pri internete...
Ziza: Osobně si myslím, že pouhá 24hodinová hlasovací lhůta je příliš krátká a Etienne by ji měl cca 3x prodloužit.
Radinko: Takže by som sa to pokúsil nejako zhrnúť: SENÁT nefunguje.

Vyborne :D Niekedy sa citim ako plateny web servis.

A na zaver jeden citat, ktory ma naozaj rozosmial:

Peterzz: Co sa tyka Zizovho avataru - mne vobec nevadi a ak niekomu vadi,asi mu zavidi ze si taky avatar vybral. Taketo vety som naposledy pocul v skolke, ked mi moja spoluskolkarka tvrdila, ze ked tvrdim ze jej babika je skareda je to len preto ze jej to zavidim. Smiesne.

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: SENÁT - Hlasovacia otázka

Príspevok od užívateľa D.A. » 16 Júl 2008, 10:50

Etienne, máš brilantní paměť. Já si ze školky nevzpomínám na nic.

Chceš konečně pořádný názor?

Zavři Tportál (včetně senátu) a pojďme debatovat k Lubošovi. Miloš už tam je nakvartýrovaný. :-P

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENÁT - Hlasovacia otázka

Príspevok od užívateľa etienne » 16 Júl 2008, 11:08

D.A.: No, to bude tazke :D Sice uz zmizli stovky ponuk na viagru, ale ten server miestami neunosne pomaly, timeoutuje a ja sa necitim na to byt poucovany...

Užívateľov profilový obrázok
ziza
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 12 Máj 2007, 10:56
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENÁT - Hlasovacia otázka

Príspevok od užívateľa ziza » 16 Júl 2008, 11:27

Ondrej: toužil jsem splnit Tvé přání, ale když jsem manželce navrhnul, aby se sem nechala vyfotit místo Mary Loo, taktak jsem uhnul před letícím kastrolem. Takže místo M. Loo. - no... sám vidíš, zase je to M.L. Snad se vlci nažrali a kozy mě zůstaly doma.

Jen si nejsem jistý, zda nový avatar nebude brán jako nežádoucí tabáková reklama a propagace užívání drog. :roll:

P.S. Omlouvám se však předem, kvůli veleváženému foru tatristů kouřit již nepřestanu a vřelý obdiv a náklonnost k lepému pohlaví nevyměním za lásku k jakkoliv tvarované hromadě železa a plechu.

Miloš: nechápeš, že i šedesátníkovi se můžou líbit ženský? Nooo.... jsi ještě malej. :mrgreen: Jsem optimista a tak věřím, že až dorosteš, tak možná (snad) pochopíš. :wink:

Etienne: Nač ten povyk? Co se kdysi v projektu (bez zkušeností) zdálo od stolu dostatečné, se v praxi ukázalo jenom jako slabé místo. Ano, "Blbo sme to tehdy zadefinovali, nastavme radsej xy dni". Pobavme se tedy v klidu o změně doby hlasování.Hádám, že úprava kódu by Ti víkend nesežrala.

Ovšem mám nutkavý pocit, že se teď chodí jen kolem horké kaše a že by se ta "otázka" měla v senátu znovu otevřít. Já nejsem zatím přesvědčený o zbytečnosti senátu. Jeho funkčnost ovšem samožřejmě mohou zajistit jen vážení senátoři s váženým předsedou! Kdo jiný?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných