Poraďte začiatočníkovi

Čo jednému chýba, iný môže mať...
Užívateľov profilový obrázok
Roman Rezníček
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 10 Mar 2005, 22:32
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Banská Štiavnica
Kontaktovať užívateľa:

Poraďte začiatočníkovi

Príspevok od užívateľa Roman Rezníček » 10 Mar 2005, 22:46

Dnes som sa stal aj vďaka hodinám stráveným na Tatraportal.sk šťastným /zatiaľ/majiteľom 613.3 a prosím o radu, kde by som zohnal podbehy na moju novú lásku. Tie moje už načala pani hrdza. Ak niekto má, ponúknite. Tiež by bodli nejaké smerovky /aj biele/ a kryty zadných svetiel. Tiež sa chcem spýtať na problém so štartérom. Točí dosť ťažko aj pri nabytých batérkach, akoby to bolo posledný krát. Dá sa s tým niečo robiť, alebo mám zháňať nový štartér. Vopred ďakujem za každú radu - dobrú.

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 10 Mar 2005, 22:50

Tak ta prva veta ma ako spolutvorcu obzvlast tesi :-) Presne toto som chcel dotiahnut.

K tym dalsim bodom - nuz nebude to lahke... ja sa priznam ze jeden podbeh mam ale bohuzial ho mam odlozeny pre mojich "milacikov"...

Smerovky - Biele urcite niekto ma - ja mam 1 oranzovu :-)

Starter - Nie som si isty ci to moze byt len starterom, nemoze to byt zlym ukostrenim alebo tak ?

A inak... dojdes na CK 2005 ?

Užívateľov profilový obrázok
Roman Rezníček
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 10 Mar 2005, 22:32
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Banská Štiavnica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Rezníček » 10 Mar 2005, 23:03

Na CK2005 by som rád, len neviem či tú krásku dokážem dať dovtedy do takého stavu, aby som sa neprepadol od hamby medzi starými tatrovákmi. Tú smerovku potrebujem ľavú /myslím - na šoférovej strane/ oranžovú, alebo obidve biele, aby z toho nebol kanárik. S tými podbehmi si ma veľmi nepotešil, to ich mám vyrobiť ručne?

Užívateľov profilový obrázok
Erik
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 807
Dátum registrácie: 25 Nov 2004, 22:24
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Erik » 11 Mar 2005, 00:30

Roman tak to gratulujem. Inac nieje toto nahodou ona? dal by som na to krk. Br-okolie ze ano?
Podbehy nevyrabaj, ked sa trosku posnazis, tak este nejake zozenies. so smerovkami a svetlami to budes mat tazsie, vsetky 613 s tym maju problemy. ja som tiez zhanal a nakoniec to vyriesilo sekundove lepidlo a bezfarebny tmel. inac ja by som aj predne smerovky niekde mal mat, ale su v takom stave, ze ti ich ani nechcem ponukat...
A ten starter: to vyzera na vymenu. ale skus zlozit, rozobrat a uvidis co je vo veci.
A este si osetri tie miesta v motore- nech to tam nehrdzavie- ved vies ktore. sice to uz bolo vyvarane, ale zase to tam zacina robit neplechu...
Prílohy
613-3front.jpg
613-3front.jpg (67.35 KiB) 7579 zobrazení

Palo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1006
Dátum registrácie: 16 Dec 2004, 17:46
Tatry, ktoré vlastním: ---
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Palo » 11 Mar 2005, 06:49

Roman:Štartér sa málokedy porúcha spôsobom že pomaly točí alebo slabne,skôr skús skontrolovať úbytok napätia pri štartovaní a potom celý obvod t.j.-odpojovač,kontakty na akumul.,káblové oko na št. a ukostrenie motora.Elektricky zlé spoje sa prehrievajú (pozor môžeš sa popáliť)

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 11 Mar 2005, 07:17

Roman: Cielom Ck neni ukazat kto ma najkrajsie auto, ale priatelsky sa stretnut, porozpravat sa :-) Takze Ta ocakavam :-)))

Užívateľov profilový obrázok
tomas
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2325
Dátum registrácie: 01 Jún 2004, 23:06
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa tomas » 11 Mar 2005, 08:04

Bielych smeroviek (ci uz krytov, alebo komplet) je kopec ... s oranzovymi je trochu problem ... No a starter ako pise Palo. Treba pozriet hlavne ten odpojovac. Ja som mal podobny problem a ked som ho vyhodil prec, tak mi sterter tocil jak nic. Plechy treba zhanat, ale da sa to ... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Thomas
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 585
Dátum registrácie: 08 Dec 2004, 23:07
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Thomas » 11 Mar 2005, 08:10

No a s těmi zadními kryty světel, je třeba říct, že je to hlavně otázka peněz. Nic víc.

D.A.

Príspevok od užívateľa D.A. » 11 Mar 2005, 08:54

:?: Se všemi uvedenými položkmami je to jen otázka peněz, jestli mají být rychle.

Užívateľov profilový obrázok
Thomas
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 585
Dátum registrácie: 08 Dec 2004, 23:07
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Thomas » 11 Mar 2005, 09:01

Bezpochyby. S tím rozdílem, že u ostatního máš na výběr pouze z omezeného souboru, kdežto ty kryty kdosi vyrábí na zakázku.

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 11 Mar 2005, 09:26

D.A.: Mas na mysli zadne svetla pana Svickara ? Ak sa nemylim tam bola cena niekolko tisic KC...

Užívateľov profilový obrázok
Thomas
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 585
Dátum registrácie: 08 Dec 2004, 23:07
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Thomas » 11 Mar 2005, 09:44

Však jsem psal, že je to o penězích. Není to řešení pro všechny, ale na druhou stranu, na takovou krásně zrenovovanou 613ctku to stojí za to. (Kolik že stojí nová př. světla na speciála? .. :) :) )

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 11 Mar 2005, 09:45

Thomas: Budes velmi sokovany. Za moje som dal presne 45 euro aj s dovozom kurierom z Nemecka :-)

Užívateľov profilový obrázok
Thomas
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 585
Dátum registrácie: 08 Dec 2004, 23:07
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Thomas » 11 Mar 2005, 09:51

Vyrazil jsi mi dech.. :shock: To už i M-B vyprodává, nebo jde o nějakou druhovýrobu made in Poland? Orig. Bosch by měl být asi za 11000 Kč co kus. To Ti teda gratuluju!

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 11 Mar 2005, 09:52

Je to original Bosch, ziadny vypredaj, akurat ze to neni z Mercedesu ale cez znamosti v DE :-)

... ale niekto mi hovoril myslim Peto Gajdos ze vie teraz zohnat za 6000/kus ? Alebo to bolo 5000/kus ? Ak ma niekto zaujem tak u neho.

Užívateľov profilový obrázok
Thomas
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 585
Dátum registrácie: 08 Dec 2004, 23:07
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Thomas » 11 Mar 2005, 09:54

Já chci Speciálu!

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 11 Mar 2005, 09:56

Jaaaj tak to uz bude vacsi problem. Ako som hovoril ta jedna posledna policajna bola nedavno za docela dobry peniaz odkupena (inzerat bol dokonca v AVIZE len si to vela ludi nevsimlo)...

... viem este o jednej, ktora uz roky chatra na jednej bratislavskej ulici - ale verim tomu ze by sa dala zrekonstruovat a nie velmi narocne... akurat majitel tvrdi uz tych par rokov ze ju da dokopy. Takze na predaj bohuzial nie je. Aj ja som uz mal zaujem.

... a este ak mozem dodat. Majitel tejto vie aj o dalsej, za cca. 80 000,- Sk (aspon to tvrdi) len bohuzial nechce povedat kde je ...

Užívateľov profilový obrázok
Thomas
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 585
Dátum registrácie: 08 Dec 2004, 23:07
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Thomas » 11 Mar 2005, 10:03

Tady jde, myslím, hlavně o to, aby byla co nejvíce komplet. Koroze nevadí, můj klempíř je čaroděj-dobroděj.

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 11 Mar 2005, 10:08

Nuz ta policajna - komplet urcite nebola chybali hodinky VDO, 2 spinace na svetla, jeden spinac na okna, tiahlo na "rezervne" zapalovania, chybal cely druhy tyristor (bol vybraty takze rezervne zapalovanie by ani nefungovalo)...

Ta druha cierna na tej ulici - chyba komplet predny lavy blatnik, je dotrhana palubovka, chyba tiez 1-2 spinace, trebalo by porobit elektriku, samozrejme hodinky VDO, benzinove cerpadlo, zalozny tyristor... Ale myslim ze nic z tohoto by nebranilo rekonstrukcii... akurat nemala ani jedna povodne specialove narazniky a ani stierace a ani motorceky na ne - ale tiez si myslim ze sa daju zohnat ked sa mne podarilo zohnat tachograf...

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 11 Mar 2005, 10:16

... ja som mal s mojou Specialkou stastie. Bola vpredu jemne tuknuta (preto tak velmi nekricalo do oci ze to je speciala), ale inak az na hodinky VDO a Tachograf je UPLNE kompletna, rezervny tyristor, benzinove cerpadlo, spinace... jednoducho vsetko tak ako ma byt. Stierace a svetla som zohnal, motorceky boli ku nej.

Jedine 2 problemy ktore teraz mam je ze musim zohnat ine motorceky lebo mam 2 lave namiesto laveho a praveho a este potrebujem zohnat ten umelohmotny medzikus medzi motorcek a okno na specialke... Ale snad to bude coskoro vsetko komplet...

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 40 neregistrovaných