Kvalitní chromování - kde?

Čo jednému chýba, iný môže mať...
Jan Papírník
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 12 Jún 2006, 19:02
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Třebíč
Kontaktovať užívateľa:

Kvalitní chromování - kde?

Príspevok od užívateľa Jan Papírník » 30 Aug 2009, 21:23

Ahoj,
prosím napište mi kontekt na kvalitní firmu na chromování. Prosím o odpovědi někoho z vlastní zkušeností.


Děkuji.

Honza P.

vasa26
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: 08 Jún 2006, 22:23

Re: Kvalitní chromování - kde?

Príspevok od užívateľa vasa26 » 30 Aug 2009, 21:41

Veteran-Smalt a Chrom Pavel Ullmann -renovace chrom.povrchů ,Broušení,leštění Fe ,Al,mosaz,nerez-Galvanické povrchy chrom ,nikl,zinek...-Opravy smaltovaných znaků auto,moto,velo, Dobřenická 92 ,Praha 9 Klánovice mob. tel 607/681906
tel 281962237 :wink: Dělají velice kvalitně :wink:

Užívateľov profilový obrázok
tatrawerke
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 16 Nov 2008, 17:42
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kvalitní chromování - kde?

Príspevok od užívateľa tatrawerke » 31 Aug 2009, 18:13

Aby bylo jasno. Nejkvalitnější chrom a nejlepší povrchová úprava kovů je na Slovensku. Umí pokovit snad i dřevo :D :D :D . Zental, hliník atd. není problém. Pokud je něco poškozené, vyrezlé, pomačkané. Bez problému opraví.
Možná je vyšší cena, ale setkal jsem se v čechách s Típkem - Taraba - LEKO a ten je o dost dražší.
Po včech zkučenostech v Čechách, nedal bych díly jinam. Vše nafotí, nacení. Pošlou Emailem fotku dílu a jeho cenu.
Nic se neztratí a umí od malinkého šroubku od ovládání zadní ventilačky na 603ce až po velký nárazník.
Nechci nikomu dělat reklamu, ale je to opravdu super kvalita.
Kliky na 603ku nejsou problém atd.
Už přijímají díly prý i v Praze.

http://www.classicchrome.eu
Prílohy
scan_001.jpg
scan_002.jpg

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Kvalitní chromování - kde?

Príspevok od užívateľa D.A. » 31 Aug 2009, 23:20

OK, kolik let v provozu už ti ta kvalita u jednotlivých dílů vydržela? Prosím z vlastní zkušenosti.

Užívateľov profilový obrázok
tatrawerke
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 16 Nov 2008, 17:42
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kvalitní chromování - kde?

Príspevok od užívateľa tatrawerke » 01 Sep 2009, 07:19

Z mojí zkušenosti nemůžu soudit, ale ze zkušenosti kolegy co dělá Tatry a hledal dlouho kvalitní chromovnu a doporučil mi je, když už jsem nevěděl kudy kam. Je jeho první 603ka cca 7 let v permanentním provozu a furt super kvalita.
Ovšem jistě si každý může dát chromovat kam chce. Viděl jsem dost hrůz, než jsem to dal k Bogyovy. Taky jsem chtěl ušetřit!

Užívateľov profilový obrázok
Kontráš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 505
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 08:02
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kvalitní chromování - kde?

Príspevok od užívateľa Kontráš » 01 Sep 2009, 09:12

D.A.: ty s nima máš nějakou špatnou zkušenot? zatím jsem žádná negativa (kromě ceny :-) ) nezaznamenal...

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Kvalitní chromování - kde?

Príspevok od užívateľa D.A. » 01 Sep 2009, 22:06

Kontráši, rozhodně ne a 7letý argument je ten, který jsem chtěl slyšet (ještě raději vidět :wink: ). Bál jsem se toho, že se werke jenom rozplývá nad super kvalitou čerstvě přivezeného kusu.

Užívateľov profilový obrázok
tatrovecka
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 07 Sep 2008, 16:01
Tatry, ktoré vlastním: T2-603
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kvalitní chromování - kde?

Príspevok od užívateľa tatrovecka » 02 Sep 2009, 00:15

Pokial viem, tak v tej Dycke robia len upravu dielov, brusenie, zvaranie, odstranenie stareho chromu a pod. (priprava na chromovanie), ale chromovat chodia davat niekam inam (kam neviem). Vlastne skusenosti nemam, ale ja som pocul viac negativnych ohlasov, aj na kvalitu a aj sa postracali nejake veci, dost dlho sa caka a cena je pre kazdeho ina za tie iste veci aj ked je podklad v rovnakej kvalite a este aj dost vysoka. So skusenosti druhych sa viac cenovo oplati dat mensie mnozstva a viackrat ako vsetko naraz. Pokial viem, tak neexistuje ziadny cennik podla ktoreho by si vedel kazdy vypocitat kolko by ho stali diely ktore chce pochromovat, vsetko len po tel. dohovore a aj to nie vzdy plati slubena cena pred chromovanim, po je vyssia. Nechcem robit nikomu negativnu reklamu, hlavne pokial nemam vlastne skusenosti, ale az take "super" to asi nebude.
Uz davnejsie som narazil na diskusiu na tuto temu a tam vsetci odporucali ist do Rakuska, bud je to priamo vo Viedni, alebo v blizkom okoli, ale kde presne to zatial neviem, ale skusim zistit. A cenovo by to malo byt este vyhodnejsie ako v tej Dycke.

Užívateľov profilový obrázok
Kontráš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 505
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 08:02
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kvalitní chromování - kde?

Príspevok od užívateľa Kontráš » 02 Sep 2009, 06:49

hmm... tady unás (sever Moravy ale slyšel jsem ty názory i z Čech) si všichni stěžují že že je tady práce málo kvalitní a drahá, všichni vychvalují jen "Slovensko". Od místních slyším, že slovensko taky nic moc, že radši "Rakůsko". Už jenom čekám že se brzo objeví někdo, kdo řekne "vo Viedni je to na h..vno!" ale slyšel jsem že v rumunsku dělají dobře a ještě levněji...
Ze slovenska mám zkušenost jen s Al klikama, které všude jinde odmítli udělat. Výsledek se mi líbil, zbytek ukáže čas. V každém případě je pravda, že ty kliky byly už vyleštěné když jsem je jim dával a cena byla oproti ceníku "tatrawerke" dvojnásobná.... :o
V každém případě pokud můžu přidat jednu negativní zkušenost - p. Bárta z Klimkovic - na první pohled velmi rozumný člověk se kterým se dá domluvit, kvalita broušení a leštění velmi slušná. Nicméně slíbil udělat práci za 2 měsíce (s tím že jsem mu dal až na vyjímky docela zachovalé věci). Po půlroce nahánění, naléhání, jsem od něj dostal ani ne polovinu hotových věcí. Po dalším půlroce, po dlouhých tahanicích, výmluvách, lhaní, výhružkách a podobně jsem z něj dostal zbytek dílů, pouze částečně vybroušených. Masku na šilhavku jsem hodil rovnou do koše (dělal to nadvakrát a při druhém broušení už se mu to křivilo, tak ji vyrovnal do roviny - můžu jí namontovat tak maximálně na karosu, ne na kulatou T603).

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kvalitní chromování - kde?

Príspevok od užívateľa jack » 02 Sep 2009, 09:07

Do těch klik bych šel, pač jsem mluvil s ing. Pekalou z ostravské chromovny a neodařilo se jim u chromování hliníku dosáhnout dobrých výsledků...tož se na to vy*rali..
Zase abych rozbil další prasátko :mrgreen:

Užívateľov profilový obrázok
tatrawerke
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 16 Nov 2008, 17:42
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kvalitní chromování - kde?

Príspevok od užívateľa tatrawerke » 02 Sep 2009, 12:25

To chromování ve Vídni, na to bych byl taky zvědavej. Mám známé v Rakousku, co se zabývají veterány a ty chromují v Kopřivnici. V Rakousku je totiž chromování problém z ekologických důvodů a když někdo jede z Inssbrucku do Kopřivnice, tak to neni jen tak pro zábavu.
Kopřivnice chromuje taky dobře, ale neumí brousit.
Já viděl od Bogyho 3 kompletní tatry a cena i kvalita podobná, dle stavu dílů.Podotýkám kvalita vynikající. Žádný brusy, ani ďubky a chrom takový až tmavě modrý, jako ten starý. Prý chromuje s kyanidem. Nevím, co to znamená, ale je to moc dobrý.
No a dle mýho názoru chromovat není problém, ale dobře to připravit. To je makačka a to tam dělají dobře.
Kliky nejsou hliník, ale zental. Nevím jak se postupuje při chromování, ale do zentalu to vyžere díry jako do ementálu a výsledek je katastrofa.

Užívateľov profilový obrázok
tatrovecka
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 07 Sep 2008, 16:01
Tatry, ktoré vlastním: T2-603
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kvalitní chromování - kde?

Príspevok od užívateľa tatrovecka » 02 Sep 2009, 22:09

Kontráš napísal:hmm... tady unás (sever Moravy ale slyšel jsem ty názory i z Čech) si všichni stěžují že že je tady práce málo kvalitní a drahá, všichni vychvalují jen "Slovensko". Od místních slyším, že slovensko taky nic moc, že radši "Rakůsko". Už jenom čekám že se brzo objeví někdo, kdo řekne "vo Viedni je to na h..vno!" ale slyšel jsem že v rumunsku dělají dobře a ještě levněji...
Ono to uz bude asi na hovno vsade, kazdy pozera len na peniaze a vsetko cim skor spravit a kvalita je na poslednom mieste, len to nejak ututlat, ved "chvilu" to vydrzi. A ti co si robia nieco pre seba si to potom mozu spravit radsej sami a poriadne. To Rakusko sa ku mne dostalo uz z viacerych "zdrojov" a som tiez zvedavy ci sa niekto s vlastnymi skusenostami ozve (nech su akekolvek). Je mozne, ze o tom vie malo ludi a ti chcu aby to tak aj zostalo a preco to je snad kazdemu jasne.
jack napísal:Zase abych rozbil další prasátko :mrgreen:
Pokial mas "prasaciu farmu", tak ziadny problem. :lol:
tatrawerke napísal:No a dle mýho názoru chromovat není problém, ale dobře to připravit. To je makačka a to tam dělají dobře.
To je pravda. Podklad na chromovanie musi byt spraveny poriadne, inak moze byt pochromovanie neviem ake super, celkovy efekt bude na hovno. Inak je pravda aj to, ze aj chromovanie sa da "odflaknut" - nedaju zakladnu medennu, alebo zinkovu vrstvu, pripadne kratsi cas aplikacie a uz sa to prejavi na celkovej kvalite (skor ci neskor).
Podla mojho nazoru maju toho v Dycke vela a nestihaju a potom je to na ukor kvality, ale netvrdim ze vzdy a pre vsetkych, no nechcel by som byt tym "nestastnikom".

Ruda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21 Feb 2014, 16:33
Tatry, ktoré vlastním: T2-603 r.v. 1971 (+/-, ale v interiéru spíš +/+ let)
Bydlisko: Stredocesko
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kvalitní chromování - kde?

Príspevok od užívateľa Ruda » 19 Jan 2015, 18:02

Ahojte, mám dotaz.
Máte někdo zkušenosti s www.chromrenovace.cz z Bakova nad Jizerou?
Kamarád si tam nechával chromovat součásti na motorku a vzhled je dle mého mínění super.
Co jsem si tak pročítal různá fóra, tak Šternberk se vřele nedoporučuje, s výsledky nějakého chromování v Praze jsou zkušenosti mizerné (nevím přesně jaké, ve forech se píše chromování Praha - to mi moc neřekne).
Tady v tom mi pan majitel napsal, že dělají i Zetal. Nevím zda kliky a zrcátka budu řešit hned, rád bych autu ponechal i kus kouzla historičnosti, ale rámy oken jsou z jedné strany docela v pytli a řekněme že bych to rád dal dokupy, dokud to jde (auto je super, ale tu a tam svůj věk prozradí...).
Jedna klika je docela otřískaná, zrcátka by taky zasloužily, ale hlavně rámy kolem bočních oken - hned by to bylo veselejší pokoukání......

Vím že Slovensko je nej, ale osobně tam nepojedu a přepravním firmám nevěřím - už mám špatných zkušeností dost a dost.

Moc děkuji
R

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kvalitní chromování - kde?

Príspevok od užívateľa Jerry » 20 Jan 2015, 00:25

V Kovohutích Příbram dělají taky pěkně, ale co jsem zabředl pod ruku jednomu motorkáři, tak jedna várka supr a jiná zase slabší... Jako by jim bylo šumák, že to člověk chce na veterána hezký (asi záleží na člověku, co je zrovna na směně). Ale jestli se jim vejde do lázně i rám dveří, by chtělo poptat...

Ruda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21 Feb 2014, 16:33
Tatry, ktoré vlastním: T2-603 r.v. 1971 (+/-, ale v interiéru spíš +/+ let)
Bydlisko: Stredocesko
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kvalitní chromování - kde?

Príspevok od užívateľa Ruda » 20 Jan 2015, 17:25

Ahoj Jerry :-)
Hele v kovohutích podle všeho nechromujou, ale asi by mi to zvládli poolovovat :-)
V Příbrami je toto: http://www.galvanovna.com/cz/technicke-parametry od Ravaku,
zkusil jsem jim napsat, tak uvidíme co mi odepíšou.
Jde spíš o to, že ono řekněme míst, kde dělají chromové úpravy je hafec, ale nevím kdo má s kým jaké zkušenosti.
O Šternberku se moc dobře nemluví, tak o nich neuvažuji. Superpozitiva jsou na Vráble SK ale jak jsem psal, nevěřím špeditérským firmám a předávání dílů v Praze (ani jinde v CZ) nemají.
Tak zkouším sondovat jak se to aktuálně má, protože toto téma je stále aktuální. Navíc na slovensku jsem koukal také na hodně jiné ceny než tu psal Tatrawerke - jestli jim dává díly častěji, tak třebas u nich má nějakou věrnostní slevu, ale i tak to jsou šupy - ale kvalita je tam nekompromisní.
Tak se ještě pohrabu někde ve forech, hodně motorkářů píše, že v Týnci je kvalita jednou super, jindy mizerná.
Tak uvidíme čeho se dohrabu.
Zatím má autíčko řekněme tomu patinu a není to stav kritický, ale nerad bych to nechal zajít přesmoc daleko, abych opravu nedohnal. To by mi ani auto a ani původní majitel neodpustil a přetáhli by mne oba......
Mám k autu velikánský respekt a nechci to podělat
R

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kvalitní chromování - kde?

Príspevok od užívateľa Jerry » 21 Jan 2015, 00:08

A víš, že je to možný, ono Ravak a Kovohutě od sebe nejsou daleko... :oops: Zkusim to přesně zjistit kam to Fanda vozí.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných