T613 speciál

Čo jednému chýba, iný môže mať...
miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: T613 speciál

Príspevok od užívateľa miloš » 24 Mar 2008, 20:06

Nahlas zavidi... :lol: :lol: :lol: :lol: - to jsem jeste neslysel, ale velmi me to pobavilo. Doufam, ze to neni tim..

Užívateľov profilový obrázok
michal heky
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 28 Máj 2004, 22:10
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Praha, Kobylisy
Kontaktovať užívateľa:

Re: T613 speciál

Príspevok od užívateľa michal heky » 24 Mar 2008, 20:44

etienne napísal:Michal: Tempomat sa da zohnat ? Do specialy si prosim ten VDO. Dam 5000 Sk, ked hovoris ze nieje problem zohnat.
Nový podtlakový tempomat vhodný do namontování do tatry jsem z Německa vezl loni ladisovi pro jeho trojku. Bohužel jsem zapomněl, kolik to stálo, ale rozhodně o několik řádů míň, než renovace speciála:-).

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: T613 speciál

Príspevok od užívateľa miloš » 24 Mar 2008, 20:47

Co je to? 613-3, nebo 613-Special?

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: T613 speciál

Príspevok od užívateľa miloš » 24 Mar 2008, 20:52

michal heky napísal:
etienne napísal:Michal: Tempomat sa da zohnat ? Do specialy si prosim ten VDO. Dam 5000 Sk, ked hovoris ze nieje problem zohnat.
Nový podtlakový tempomat vhodný do namontování do tatry jsem z Německa vezl loni ladisovi pro jeho trojku. Bohužel jsem zapomněl, kolik to stálo, ale rozhodně o několik řádů míň, než renovace speciála:-).
Pockej Michale. Vhodny do Tatry 613, nebo originalni puvodni typ montovany sveho casu do Speciala? To je napriklad pro me nezanedbatelny a tudiz nepripustny rozdil. A zrejme i pro Etienna.
A navic, co ma cena jedne soucastky spolecneho s celou rekonstrukci Tatry Special?

Užívateľov profilový obrázok
michal heky
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 28 Máj 2004, 22:10
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Praha, Kobylisy
Kontaktovať užívateľa:

Re: T613 speciál

Príspevok od užívateľa michal heky » 24 Mar 2008, 20:55

Je to stará dobrá karburátorová šestsettřináctka.

Já to prostě vidím ze svého pohledu někoho, kdo má jedno auto - tatrovku. A jestli za chvíli vyrazím na hokej trojkou nebo speciálem, je jedno - styl jízdy, řízení a pocity za volnatem budou tytéž.

No nic, jestli neumíte pochopit, že jsou tací, pro které je rozdíl mezi trojkou a speciálem zanedbatelný a malicherný, tak si třeba myslete, že vám toho speciála děsně závidím...

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: T613 speciál

Príspevok od užívateľa Luboš » 24 Mar 2008, 20:59

603-1 pepa napísal:No Lubošku, tak zkus posadit někdy svůj originál (sebe) do Speciála nebo jakého koliv longa.
Hned poznáš že je něco jinak. Somozřejmě změna k lepšímu.


Moje dojmy z prodloužené karoserie jsou víc než pozitivní. Je pohodlnější na jízdu a stabilitu auta.

Luboš napísal:Miloši, já jsem neseděl v žádném autě, to všechno můj dvojník... :D

Milý Pepíčku, můj rozhled zřejmě není tak omezený jako ten tvůj. Co se týče tatrovek, tak už jsem seděl v kde čem, od T12, přes asi všechna provedení T613 (včetně Speciálu, "supertatry" MTX, autokrosové buginy, ...) až po T815, takže představu, jak se kde sedí a co je kde stejné mám celkem dobrou. Mnohokrát jsem řídil vozidla, která mají rozvor oproti běžné T613 větší o 3-4 metry, tak mi věř, že z nějakých 15 cm navíc rozhodně unesený nebudu... :lol:

Užívateľov profilový obrázok
603-1 pepa
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 16 Júl 2005, 14:08
Kontaktovať užívateľa:

Re: T613 speciál

Príspevok od užívateľa 603-1 pepa » 24 Mar 2008, 21:00

miloš bukáček napísal:
michal heky napísal:
etienne napísal:Michal: Tempomat sa da zohnat ? Do specialy si prosim ten VDO. Dam 5000 Sk, ked hovoris ze nieje problem zohnat.
Nový podtlakový tempomat vhodný do namontování do tatry jsem z Německa vezl loni ladisovi pro jeho trojku. Bohužel jsem zapomněl, kolik to stálo, ale rozhodně o několik řádů míň, než renovace speciála:-).
Pockej Michale. Vhodny do Tatry 613, nebo originalni puvodni typ montovany sveho casu do Speciala? To je napriklad pro me nezanedbatelny a tudiz nepripustny rozdil. A zrejme i pro Etienna.
A navic, co ma cena jedne soucastky spolecneho s celou rekonstrukci Tatry Special?
Přece to že je SPECIÁL stejnej jako každá jiná Tatra Milošku. Tos nevěděl? :wink:

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: T613 speciál

Príspevok od užívateľa miloš » 24 Mar 2008, 21:03

Zavidis-nezavidis...., na tom nesejde. Nejedna se o jednu a tu samou 613.. Ikdyz k odvozu na hokej poslouzi obe naprosto stejnolu sluzbou.

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: T613 speciál

Príspevok od užívateľa miloš » 24 Mar 2008, 21:08

Luboš napísal:

Milý Pepíčku, můj rozhled zřejmě není tak omezený jako ten tvůj. Co se týče tatrovek, tak už jsem seděl v kde čem, od T12, přes asi všechna provedení T613 (včetně Speciálu, "supertatry" MTX, autokrosové buginy, ...) až po T815, takže představu, jak se kde sedí a co je kde stejné mám celkem dobrou. Mnohokrát jsem řídil vozidla, která mají rozvor oproti běžné T613 větší o 3-4 metry, tak mi věř, že z nějakých 15 cm navíc rozhodně unesený nebudu... :lol:
Tak to je gol......S Pepou se ani nechtej srovnavat v cem vsem nejenze sedel-stejne jako Ty- ale i se aktivne podilel na rizeni. V tom asi bude velky rozdil Lubosku.

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: T613 speciál

Príspevok od užívateľa miloš » 24 Mar 2008, 21:14

603-1 pepa napísal: Přece to že je SPECIÁL stejnej jako každá jiná Tatra Milošku. Tos nevěděl? :wink:
Zacinam chapat.... Jen nechapu, proc na ni tedy vsechno stoji tak moc penez, kdyz uz to po nekolika mesicich shaneni vubec sezenes.......

Užívateľov profilový obrázok
603-1 pepa
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 16 Júl 2005, 14:08
Kontaktovať užívateľa:

Re: T613 speciál

Príspevok od užívateľa 603-1 pepa » 24 Mar 2008, 21:20

Luboš napísal:
603-1 pepa napísal:No Lubošku, tak zkus posadit někdy svůj originál (sebe) do Speciála nebo jakého koliv longa.
Hned poznáš že je něco jinak. Somozřejmě změna k lepšímu.


Moje dojmy z prodloužené karoserie jsou víc než pozitivní. Je pohodlnější na jízdu a stabilitu auta.

Luboš napísal:Miloši, já jsem neseděl v žádném autě, to všechno můj dvojník... :D

Milý Pepíčku, můj rozhled zřejmě není tak omezený jako ten tvůj. Co se týče tatrovek, tak už jsem seděl v kde čem, od T12, přes asi všechna provedení T613 (včetně Speciálu, "supertatry" MTX, autokrosové buginy, ...) až po T815, takže představu, jak se kde sedí a co je kde stejné mám celkem dobrou. Mnohokrát jsem řídil vozidla, která mají rozvor oproti běžné T613 větší o 3-4 metry, tak mi věř, že z nějakých 15 cm navíc rozhodně unesený nebudu... :lol:
Milý Lubošku, řekl bych, že tvůj rozhled v tomto směru omezený je! Já Speciála vlastním a tak si myslím, že mohu s klidnou hlavou tvrdit, že rozdíly jsou ( a to velké ). Kdyby jsi si místo kupování stejných typů aut Speciála koupil tak by jsi také poznal! I když ve tvém případě nevím, nevím. To, že jsi seděl v kde čem ještě neznamená, že jsi si pochopil. Jo a jinak připojjuji včem jsem seděl já: Tatra 12, všechna provedení T 603, téměř všechna provedení T 613, 613 MTX, T815 Dakarka, T 813 Kolos, T 57, T 75.................A to ještě podotýkám, že já pouze neseděl, ale i řídil!!! A to bude asi ten kámen úrazu.

Užívateľov profilový obrázok
tom
Diskusný nováčik
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 23 Mar 2008, 22:45
Tatry, ktoré vlastním: T613-3 (1:1)
T815 GTC (1:43)
T815 hasiči (1:43)
Bydlisko: Morava
Kontaktovať užívateľa:

Re: T613 speciál

Príspevok od užívateľa tom » 24 Mar 2008, 21:28

Dobrý den pánové, co jsem byla na šmigrustu, tak se to tady rozjelo ve velkém. Pokusím se reagovat:

Speciály jsem ještě vypátral za Prahou. Co se týká speciálů, jsem začátečník, ale na tom jednom mě matou ty kulaté světla.
Příkládám fotky obou aut. Cena 150 000,- pro případné zájemce kontakt - lidasimanova@seznam.cz. Do toho bych ale rozhodně nešel. Pokud bych neměl možnost si ho rozpitvat, do kompletace bych se nechtěl pouštět.
No a pak jsem ještě prošvihl jednoho za 200 000,- Ze spoda vypadal jak ten v krnepu, a byl zaprášený a pokaděný od slepic. Propásll jsem ho a dost mě to mrzí.

Co se týká Krnepa. Ty koberce bych si udělal i sám, jako správný Ferda mravenec, to by mě ani tak netrápilo :D Mi spíše vadila poškozená a vybrakovaná palubovka, interiér ošuntělý. A překvapilo mě že podle fotek skoro nové auto, lak jak lusk, ale zespoda a po víkem v předním kufru k pláči (z mého pohledu).Myslím si prostě, že kdybych to za ty prachy koupil, tak se nakopu :)

A jinak ta moje troječka je parádní. Mám v plánu si ji určitě nechat a udělat z ní krásné auto až bude čas a až budu mít toho speciála, abych nemusel chodit pěšky :D

Souhlasím, že speciál se liší dost, majitelé ví :D
Prílohy
special_01.jpg
special_01.jpg (18.5 KiB) 7503 zobrazení
special_02.jpg
special_02.jpg (21.98 KiB) 7503 zobrazení

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: T613 speciál

Príspevok od užívateľa miloš » 24 Mar 2008, 21:32

Co je u Tebe vybrakovana palubka a osuntely interier? Ja to auto taky videl.

peter
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 14 Jún 2005, 13:32
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Senica
Kontaktovať užívateľa:

Re: T613 speciál

Príspevok od užívateľa peter » 24 Mar 2008, 21:39

Zohnať speciala v dobrom stave nieje vôbec ľahká vec.
Luboš keby si mal speciala tak by si ináč hovoril.
Bez problemu som zohnal 3ks 613-1 s problébami jeného speciala :wink: .

Užívateľov profilový obrázok
IRONCLAD
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 23:36
Tatry, ktoré vlastním: dle nálady
Bydlisko: Bohumín
Kontaktovať užívateľa:

Re: T613 speciál

Príspevok od užívateľa IRONCLAD » 24 Mar 2008, 21:44

michal heky napísal:Je to stará dobrá karburátorová šestsettřináctka.

Já to prostě vidím ze svého pohledu někoho, kdo má jedno auto - tatrovku. A jestli za chvíli vyrazím na hokej trojkou nebo speciálem, je jedno - styl jízdy, řízení a pocity za volnatem budou tytéž.

No nic, jestli neumíte pochopit, že jsou tací, pro které je rozdíl mezi trojkou a speciálem zanedbatelný a malicherný, tak si třeba myslete, že vám toho speciála děsně závidím...

stejný styl ,řízení apod !!!! :lol: :lol: Jel jsi se speciálem,nebo longem ???? pokud se ti zdá stejné řízení,tak nesmíš sedět na zadní sedačce, ale řídit ! :lol: :lol: :lol:

Užívateľov profilový obrázok
IRONCLAD
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 23:36
Tatry, ktoré vlastním: dle nálady
Bydlisko: Bohumín
Kontaktovať užívateľa:

Re: T613 speciál

Príspevok od užívateľa IRONCLAD » 24 Mar 2008, 21:48

Jak tak sleduju v čem všem jste jezdili, zkoušeli jset třeba už BVP,nebo OT-64 ??? V tom druhém je i motor TATRA

Užívateľov profilový obrázok
tom
Diskusný nováčik
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 23 Mar 2008, 22:45
Tatry, ktoré vlastním: T613-3 (1:1)
T815 GTC (1:43)
T815 hasiči (1:43)
Bydlisko: Morava
Kontaktovať užívateľa:

Re: T613 speciál

Príspevok od užívateľa tom » 24 Mar 2008, 21:54

Miloši a kdy jsi to auto viděl? Na Tvých fotkách má stěrače u světel a když jsem tam byl já, nebyly tam. třeba už to auto dali do kupy a i palubka, která mi přišla vyprakovaná už je vyměněná. Co si pamatuju nebyly tam hodiny a rádio, kus plastu okolo klíčku zapalování chyběl, ...

Užívateľov profilový obrázok
michal heky
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 28 Máj 2004, 22:10
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Praha, Kobylisy
Kontaktovať užívateľa:

Re: T613 speciál

Príspevok od užívateľa michal heky » 24 Mar 2008, 22:03

IRONLANDe, už dvakrát jsem tu psal, že jsem speciálem nejel, tak proč se mě na to probůh ptáš potřetí? Znovu opakuju, že s longama jsem jezdil. A ty čtyři vykřičníky v řadě si mám v tvém příspěvku vyložit tak, že na mě imaginárně řveš?

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: T613 speciál

Príspevok od užívateľa ondrej » 24 Mar 2008, 22:04

ja som mal možnosť sedieť na mieste vodiča obidvoch týchto obrnencov, našťastie nie počas jazdy,
bolo to pre mňa utrpenie sa tam dostať - napriek tomu som to hrdinsky dokázal aj za cenu, že som sa pri tých úkonoch praštil o akýsi poklop, medzi rebrá ma pichla nejaká páka, odrel som si koleno, a bolo treba dávať veľký pozor, aby si človek nevyrazil zuby, aj keď v mieste predného priezoru bola akási symbolická filcová podložka pod bradu.
Sám som však už odtiaľ vyliezť nedokázal ani pri najlepšej vôli a dvaja kamaráti ma museli odtiaľ vytiahnuť... hrozné oceľové rakvy. Predstava, že sa taký stroj so mnou rúti a skáče v teréne - nočná mora! Neviem, ako to môže niekto prežiť, asi to bolo konštruované pre výrazne nižších ľudí, ako som ja..

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: T613 speciál

Príspevok od užívateľa ondrej » 24 Mar 2008, 22:10

a prestaňte už blbnúť s tými Speciálmi, dá sa to len ťažko čítať...
jasne, že je Special iný, ako terbárs "trojka", aj že longy sa na ceste správajú inak, ako krátke tatry, pre niekoho to však môžu byť rozdiely podstatné, pre iného zanedbateľné - a každý sa drží zubami-nechtami svojho stanoviska..
načo sa prieť o také kraviny!? :shock:

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 62 neregistrovaných