Znak na T613

Čo jednému chýba, iný môže mať...
Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 14 Jan 2007, 13:37

Pali, môže byť, keď mne ten sklenený znak praskol, stalo sa to pri odformovaní, tzn. vynímaní z formy.Nepôsobil som naň príliš velkou silou, ale zato sila pôsobila len na jednom mieste.Dosť ma to prekvapilo, ale vysvetlil som si to tak, že mal vnútorné pnutie, kedže teraz sú na svete aj dalšie podobné prípady, celkom ma tá príčina zaujíma, ale je možné , že u každého prípadu sú príčiny rôzne, hm

Palo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1006
Dátum registrácie: 16 Dec 2004, 17:46
Tatry, ktoré vlastním: ---
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Palo » 14 Jan 2007, 13:42

Podla mňa je u všetkých prípadov príčina jedna - nešikovnosť. :P Ale nie teraz vážne.Podla mňa má pravdu Roman s tým vnútorným pnutím.Možno zlá technológia výroby alebo čo.Moc do toho nevidím.Ale aspoň vieme že si máme pri manipulácií s nimi dať pozor.

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 14 Jan 2007, 13:48

Asi máš pravdu, treba rátať s tým, že staré sklenené znaky sú krehké.

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ladis » 14 Jan 2007, 17:35

Palo napísal:No určite ukáže o niečo menšiu teplotu ako okolie.
Rozdíl může být klidně desítka stupňů, ale vtip je v tom, že k žádné skokové změně nedojde. Když to sklíčko vytáhnu, zbude na něm jen pár kapek ředidla. Ty se odpaří a něco málo tepla odvedou. Leda by to sklo bylo tak křehké, že i to minimální místní ochlazení stačilo (a navíc jsem na něj nějak nešikovně sáhnul ;-)). Asi bude třeba dávat ještě větší pozor nebo použít ty "nedokonalé" Romanovi náhražky. Třeba mi jednou nějakou taky vyrobí... :-)

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 14 Jan 2007, 23:22

NO , neviem, aby to nebolo nekalé podnikanie :lol:

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 15 Jan 2007, 09:46

Lubošův problém je, že pořád Romanovi podsouvá, že vyrábí repliky znaků a prodává je. Musím říct, že když si to čtu, tak taky kroutím hlavou, proč jinak tak inteligentní člověk píše takové bláboly. A přitom je skutečnost tak jednoduchá, proč ji Luboš nevidí?

Roman si dělá některé věci pro svoji potěchu a pro svoji potřebu. Prostě je v situaci, že mu něco chybí, něco potřebuje a než by lítal po burzách a rval si vlasy, že tam mají staré krámy nebo nemají nic, vleze do dílny a udělá si náhradu. Použije technologie, jaké jdou zvládnout v jeho dílně, což nejsou vždy tytéž, které použil výrobce originálu, zaexperimentuje, zkusí něco nového. Roman ví, že to nejsou tytéž technologie, jaké použil výrobce originálu a nemaje muzejnické ambice (jako někteří majitelé stodol se starými auty v různém stupni rozpadu), nevadí mu to. Je škovný a tak výsledek je pěkný (tím nemyslím nerozeznatelný od originálu, ale vypadající profesionálně). Pak to u něj uvidí nějaký jeho kamarád (který také nemá muzejnické ambice) a uprosí jej, aby to pro něj taky udělal. Roman je dobrák a nakonec ho baví dělat takové věci, tak to pro kamaráda udělá. A to je celá pohádka.

Jenže pak přijde Luboš a udělá z toho prodej replik. A už se těší, jak Romanovi dokáže podvod na zákazníkovi, daňové úniky z podnikání atd. Tím upozorní a vlastně zachrání celou tatrováckou komunitu před velikou blamáží, opět se potrvrdí, jak je komunitě užitečný. Ale všichni se divíme, kde Luboš vidí podnikání, kde vidí zákazníky, kde vidí obchod, kde vidí tvrzení, že jde o repliku.

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 15 Jan 2007, 10:34

velmi trefné :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luboš » 15 Jan 2007, 11:24

Ríšane, co je to zase za konstrukce? :roll:

Roman tu sám "dobrovolně" uvedl, že nějaké znaky vyrobil, sám si určil nějakou prodejní cenu a pořád mi nedochází, jakým způsobem by měl zákazníka podvádět? Pokud se ti nelíbí označení "replika", tak tomu říkejme třeba náhražka.

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Príspevok od užívateľa D.A. » 15 Jan 2007, 12:02

Konstrukce by měla být sklo+hliník, ne :?:

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ladis » 15 Jan 2007, 12:20

Registrovaný agent... No teda :-)

Romane, kdybys ten znak ještě někdy vyráběl (chápu, že dělat se jen s jedním kusem pro někoho, koho jsi nikdy neviděl je blbost), udělej i jeden pro mne. Určitě bych to ocenil, ačkoliv nemůžu napsat jak, aby to náhodou nebyl výdělečný podnik a nevletěl na tebe berňák. Děkuji.

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 15 Jan 2007, 13:32

Luboš napísal:Ríšane, co je to zase za konstrukce? :roll:
To je konstrukce, která má popisovat nastalou situaci. Jak vidíš, tak ji asi popisuje věrně, protože Roman (a ten by to měl sakra dobře vědět, když píšu o něm), souhlasí. Uvedenou konstrukci jsem vytvořil proto, abys lépe viděl, jak se zde jeví to, co tady provádíš.

Užívateľov profilový obrázok
Zdicho
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1174
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 00:22
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Čórtův hrad
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdicho » 15 Jan 2007, 13:44

Zajímavé je, jak bazíruješ na tom jednom slovíčku, kterým se snažíš vysvětlit tvoje pohnutky, Luboši. Lpíš na něm i přesto, že jsi to už dávno vlastně pochopil. Nakonec co ti zbývá, každý máme nějakou povahu.

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Príspevok od užívateľa D.A. » 15 Jan 2007, 14:17

Laďo, to je 100% altruismus. Když jsem zjistil, že jinak se s vámi už čas od času nebudu moct podělit o nějaký ten obrázek, zatnul jsem zuby a ne právě jednoduchým registračním procesem na podruhé prošel 8) .

Přesto si o systému registrovaných patriciů a neregistrovaných plebejců myslím stále totéž. Život plný <hnusných> kompromisů. :twisted:

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 15 Jan 2007, 15:16

ladis napísal:Registrovaný agent... No teda :-)

Romane, kdybys ten znak ještě někdy vyráběl (chápu, že dělat se jen s jedním kusem pro někoho, koho jsi nikdy neviděl je blbost), udělej i jeden pro mne. Určitě bych to ocenil, ačkoliv nemůžu napsat jak, aby to náhodou nebyl výdělečný podnik a nevletěl na tebe berňák. Děkuji.
Kludne ti jeden vyrobím, práve sa im totiž venujem, okrem iného.kedže tu bola aj diskusia ohladom vernosti podoby oproti pôvodným/originálnym znakom, rozhodol som sa skúsiť vyrobiť aj ten hliníkový rámček s upevňovacou skrutkou.Ak sa to podarí , nafotím a dám sem.Cena znaku sa tým pochopiteľne zvýši.Na výrobu rámčeka chcem použiť dural, z ktoreho vysústružím misku s dierou uprostred . Do diery by sa mala vložiť mosadzná skrutka s upravenou hlavou, ktorá by sa roznitovala. Znak by sa potom do misky nalepil.Uvidíme či to pôjde a ako to bude vyzerať.

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 15 Jan 2007, 16:09

A co zkusit vysoustružit spíš raznici na rámečky a zkusit Carlosův postup s 0,5mm hliníkovým plechem? Nedovedu si představit, jak by duralová miska s vlepeným znakem přispěla k cíli, což má být podobnost originálu. Podle mne takto bude vidět, že dural není "přes znak" jako plech původního rámečku. Když už by to mělo být co nejpodobnější originálu, tak bych ten nabarvený odlitek s pozitivně vystouplými písmeny zkusil zalít do polyesterové pryskyřice, aby to bylo mírně vypouklé (třeba to lít do hodinového sklíčka) a kolem toho udělal rámeček Carlosovým postupem.

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

D.A.

Príspevok od užívateľa D.A. » 15 Jan 2007, 16:31

A kdo vypracuje poloprofipostup renovace znaků původních? Určitě bych nějaké našel. Zažil jsem ještě časy, kdy byly v servise za 6,50 tak jsem jich hrst koupil a šrouboval do středů polských puklic na zimu. Hliníku to moc dobře neudělalo, ale sklíčka to přežila bez úhony. A poslední sadu jsem myslím z vyhazovaných krytů demontoval, takže bych je bůhvíkde zaházené mohl najít.

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 15 Jan 2007, 17:14

To AT. Písmo na mojich znakoch je negatív na rubovaj strane, tak ako originál, čelná strana je hladká.Súhlasím , že pri mnou navrhovanom postupe rámik neprekryje znak, avšak myslím, že to je zanedbatelné, ak bude znak s rámikom presne zlícovaný.

Užívateľov profilový obrázok
Zdicho
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1174
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 00:22
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Čórtův hrad
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdicho » 16 Jan 2007, 13:14

Menší provokace...;)

Kdyby někdo měl rozumný nápad, jak udělat kvalitní kopii, tak bych jeden na orgány možná pustil. Možná.
Prílohy
provokace.JPG

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luboš » 16 Jan 2007, 13:27

Tolik znaků a ještě ty šestsettrojkový kliky! :evil: Kam na to jen chodíš...?

Užívateľov profilový obrázok
Zdicho
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1174
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 00:22
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Čórtův hrad
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdicho » 16 Jan 2007, 13:45

Do skříně:)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných