Pojišťovací hádanka

Sem budu presuvane prispevky, ktore nemaju suvis s danou diskutovanou temou.
ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Pojišťovací hádanka

Príspevok od užívateľa ladis » 22 Dec 2008, 18:38

Ukázalo se, že pořídit výhodnější povinné ručení je snažší než zrušit staré. Smlouva totiž bere lhůty z občanského zákoníku, ovšem alespoň v případě útěku od ČSOB řešení existuje. Běžné pojistné s roční četností placení uzavřené od počátku roku 2000 lze tedy zrušit až od 1.1.2010. Jak dosáhnout zániku pojistky k 1.1.2009?
(Pozn. Bod h) neznamená, že se prostě dohodnete, nýbrž dohodu na změně smlouvy, tj. například pojištění čelního skla. V tomto případě se sjednává nová smlouva okamžitě nahrazující smlouvu předchozí.)
Prílohy
zanik.jpg

D.A._

Re: Pojišťovací hádanka

Príspevok od užívateľa D.A._ » 23 Dec 2008, 21:28

Co je na tom za hádanku? I na tu nejtvrdší pojišťovnu stačí na jediný den zadepozitovat. Ale právě ČSOB se ke mně vždy chovala natolik slušně, že by nebyl problém se jednoduše písemně dohodnout. To v Komerčce ti parch**** dělali krky. Poslali novou sazbu asi 20 dnů před koncem periody a tvářili se, že jim ty nekřesťanské peníze musím zaplatit. Cheche.

Standa Dosadil
Diskutujúci
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 13 Jan 2008, 23:25
Tatry, ktoré vlastním: T2-603
Bydlisko: Brno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pojišťovací hádanka

Príspevok od užívateľa Standa Dosadil » 24 Dec 2008, 12:09

Já jsem auto prodal a donesl kupní smlouvu do ústavu, kde byla smlouva okamžitě zrušena. Než jsem však stačil auto na dopravce přepsat, nový majitel objevil na voze vadu, kterou jsem zamlčel a auto mi už zůstalo doma. Peníze jsem kupujícímu vrátil a šel si auto znovu pojistit.

Jsem prostě pechfógl :wink:

D.A._

Re: Pojišťovací hádanka

Príspevok od užívateľa D.A._ » 24 Dec 2008, 15:21

:idea: Jj, vždycky, když s nimi jdu podobně v sebeobraně ( :!: ) vydupat, mám nutkání obléci si to staré tričko "od Český" s Jiránkovým vtipem "Život je drsný..." :lol:

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pojišťovací hádanka

Príspevok od užívateľa ladis » 27 Dec 2008, 16:21

Bez depozitování.
Standovo řešení je taky krásné :-)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných