"Anketa" o řízení

Sem budu presuvane prispevky, ktore nemaju suvis s danou diskutovanou temou.
Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

"Anketa" o řízení

Príspevok od užívateľa D.A. » 10 Nov 2008, 19:26

Milí zbylí na_prstech_jedné_ruky_spočítatelní aktivní přispívající, už jsme se tu (v lepších časech) zpovídali, kolik komu je, jaké má vozy, čím se živí apod. Tak jsem při koukání na Simpsonovy přišel na myšlenku vyzvědět, jak vlastně řídíte své Tatry? Mám na mysli jen a pouze posaz. Bylo by fajn zároveň uvést, o jaký model jde, protože u kačeny si umím docela dobře představit lokomotivní ovládání (do půli těla z okýnka ven ;-) ), kdežto u sedmistofky by to bylo dost obtížné...

Začnu od sebe. V Tatře 613 (a nejen v ní :lol: ) obvykle držím volant přesně jako Bart, tedy v poloze "tři čtvrtě na nic". Pravá je pak ruka šmátralka, která při rozjezdu nakvedlá něco málo rychlostních stupňů a pak už se může věnovat naprosto jiným záležitostem, případně oddechu.
A co se týká posazu, sedačku si dávám na přiměřeně dlouhé ruce a nohy (asi 2. nejvzdálenější stupeň v ne-longových kolejničkách a relativně malý sklon opěradla od svislé osy).

V konfekci se nedovedu pořádně usadit, ať dělám, co dělám, furt jsem "moc blízko a moc nízko". A opěradlo nastavuji ještě více svisle, protože řídím ostřeji, kdežto Tatry používám už jen na ležérní výlety.

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: "Anketa" o řízení

Príspevok od užívateľa Jerry » 10 Nov 2008, 20:29

Mirku, u mě je to v 613-3 stejný, moc mi vyhovuje tapacír a široká hrana pod okýnkem, kde mám opřenou ruku. Volant držím stejně, nebo mam palec opřenej o držák obruče (8h). Pravou ruku mívam na volantu dle nálady. Když si zařadim sportovní vložku tak levá ruka je na dvanácté a pravá obsluhuje fofrklacek. Sedačku mám ustavenou na téměř propnutí nohy při vyšlápnutí spojky (lišta v autě je skována lištou sedáku) a sklon opěráku je cca 30° od svislý polohy. Opěrku hlavy mam poměrně vysoko, co potah povolí. :)

U 805 neni co nastavovat... a jezdí se podle terénu :mrgreen:

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Re: "Anketa" o řízení

Príspevok od užívateľa MarekK » 10 Nov 2008, 20:46

jazdím s kolmým posadom, v predklone, mám rád ked mám fšetko nadosah, rád držím volant lavou rukou dole na šiestej hodine jedným prstom, a pravú ruku mám prehodenú cez pravú sedačku.... skrátko to žeriem....konfekcia? čo to je? :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Štěpán
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Okt 2006, 13:12
Tatry, ktoré vlastním: T613 2/3 1977
Bydlisko: Týn
Kontaktovať užívateľa:

Re: "Anketa" o řízení

Príspevok od užívateľa Štěpán » 11 Nov 2008, 01:32

Taky mám opěradlo celkem kolmo, ale sedadlo hodně vzadu - předposlední zub. I když mám v techničáku napsané že nedosáhnu na ovládání topení tak tam dosáhnu. Většinou mám loket na dveřích a druhou ruku né na volantu. Případně když není třeba řadit (to je v tatře častěji než jinde)
řídím pravou....
Pokud nejezdím tatrou jezdím nejčastěj v autě bez posilovače řízení s malým volanetem a širšíma kolama kde se vyplatí mít obě ruce na volantu.

PS služební nová fábie to rači ani nekomentovat holt asi to dělali pro trpaslíky s rentgenovýma očima!!!!!

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 36 neregistrovaných