Palubka Tatra 57b

Diskusia o histórii továrne Tatra, jej produktov a súvislostiach
Užívateľov profilový obrázok
Zdenek
Diskutujúci
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 30 Aug 2010, 12:51
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57b
Kontaktovať užívateľa:

Palubka Tatra 57b

Príspevok od užívateľa Zdenek » 24 Okt 2010, 12:51

Zdravím kolegové,na různých foto jsem už viděl několik druhů palubek,ale tu co mám já na Tatře 57b jsem našel pouze na foto Tatry která je v Americe.Neví někdo o mé palubce něco víc(popř.rok výroby)? Mám pravostranné řízení a nad čelním sklem není kšilt.Všechny díry jsou po sundání přístrojů vyráběny 1 rukou.
Prílohy
tatra-1938-092281.jpg
Tatra 57b z Muzea v Americe s nejpodobnější palubkou.
DSC00138.JPG
Stejná palubka bez přístrojů.
tatra1.JPG
Moje palubka nahoře 3 kontrolky vedle sebe a je bez úprav.

Užívateľov profilový obrázok
Ivo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 02 Mar 2007, 16:10
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57 A 1938
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Re: Palubka Tatra 57b

Príspevok od užívateľa Ivo » 24 Okt 2010, 19:45

Řekl bych, že Vaše palubka i ta z muzea v Americe jsou výsledkem postupného vylepšování (bastlení). Viz přepínač blinkrů a kontrolky z 50-60 let. Pokud máte Béčko s pravostranným řízením, bude z roku 1938 a mělo by mít palubku stejnou jako na Áčku. Viz obrázky. Řadící páku (rovnou) máte asi z Áčka.
Prílohy
palubka.JPG
Palubní deska popis.JPG

Užívateľov profilový obrázok
Zdenek
Diskutujúci
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 30 Aug 2010, 12:51
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57b
Kontaktovať užívateľa:

Re: Palubka Tatra 57b

Príspevok od užívateľa Zdenek » 24 Okt 2010, 21:51

Myslíte,že to upravovala továrna,nebo nějaký majitel?Na palubce nejsou žádné zavařené díry vše je původní,díry mají stejné výseky,mě se nezdá ,že by to někdo dodělával.Čistě teoreticky nebyly nějaké úpravy u vozu vyvezených do Anglie?Bohužel v Kopřivnici o tomto voze chybí záznam(jako u spoustu ostatních Béček),nepomohlo by i vodítko ,že vůz má znak TATRA s černým podkladem?Bohužel,ani o tomto typu znaku nezná paní archivářka původ,možná by pomohlo kdyby se dalo spojit s panem K.Rozenkranzem,který určitě ví o těchto vozech vše,ale kontakt na něj bohužel nemám.Třeba by tento typ palubky znal.
Prílohy
palubka2.JPG
Palubka z druhé strany

Užívateľov profilový obrázok
Ivo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 02 Mar 2007, 16:10
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57 A 1938
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Re: Palubka Tatra 57b

Príspevok od užívateľa Ivo » 24 Okt 2010, 22:31

Já bych se řídil podle těch přepínačů a kontrolek, to je jednoznačně všechno hodně poválečné, tzn., někdo na tom bastlil. Dále ten otvor pro volantovou tyč je několikrát převrtávaný a palubka je celá prostřižená, což v originále určitě nemohlo být. Taky asi nebylo třeba nic zavařovat, ale jen otvory přidávat. Nevím, nejsem žádný znalec, ale tady se mi zdá nejjednodušší vysvětlení, že někdo auto dobově upravoval.

Užívateľov profilový obrázok
Ivo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 02 Mar 2007, 16:10
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57 A 1938
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Re: Palubka Tatra 57b

Príspevok od užívateľa Ivo » 24 Okt 2010, 22:43

Když mrknete na palubku klasického béčka (viz foto) s volantem vlevo, má palubku přesně jako áčko, jen zrcadlově převrácenou. Nezdá se mi, že by pro nějakou exportní verzi používali jiný typ palubky, než se běžně používal v letech 1936-1948 (38-48 zrcadlově obrácený).
Prílohy
palubka béčko.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Zdenek
Diskutujúci
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 30 Aug 2010, 12:51
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57b
Kontaktovať užívateľa:

Re: Palubka Tatra 57b

Príspevok od užívateľa Zdenek » 25 Okt 2010, 10:54

Bastlení se zdá být logické,ale proč nemám po obou stranách tachometru dvě díry pod sebou jako je tomu na dobovém foto?

Užívateľov profilový obrázok
Zdenek
Diskutujúci
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 30 Aug 2010, 12:51
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57b
Kontaktovať užívateľa:

Re: Palubka Tatra 57b

Príspevok od užívateľa Zdenek » 11 Feb 2011, 11:48

Neví někdo jaký nejvhodnější typ barvy použít na palubku 57 b z 38 roku?Zajímalo by mě i to jestli se dělali jen černé a nebo se natíralo podle laku karoserie(myslím v té době).Plánuju,karosérii do tmavě modré a nevím jestli by bylo vhodné dát palubku do stejné barvy,dík za Vaše názory.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 38 neregistrovaných