Tatra 30 valník

Diskusia o histórii továrne Tatra, jej produktov a súvislostiach
cambi
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 20:26
Kontaktovať užívateľa:

Tatra 30 valník

Príspevok od užívateľa cambi » 01 Apr 2009, 18:42

Zdravím...nemáte někdo dobovou fotku 30ky valníku, nebo scháním jakekoliv informace :wink: jestli je to originál a má cenu se pouštět do renovace, na kolik by jste si ho cenili?

Richard
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 08 Mar 2007, 18:43
Tatry, ktoré vlastním: T 57A 1938
Bydlisko: Jablonec n.N.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 30 valník

Príspevok od užívateľa Richard » 01 Apr 2009, 20:32

Někde na tatraportálu je fotka T52 valníku a ten vypadá poněkud jinak (fotku přikládám). Vodítkem, jde-li o originál by mohly být B sloupky a dveře. Pokud by byly na dveřích pozůstatky po výřezech pro panty zadních dveří, případně na sloupcích (ocelových) zbytky po 2.sadě pantů, tak bych to viděl spíš na předělanou 4dv. limuzínku.
Pokud tam nic takového není bude to asi originál..., ale nejsem odborník...
Prílohy
t52_01.jpg

Páca
Diskutujúci
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 09:15
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 30 valník

Príspevok od užívateľa Páca » 01 Apr 2009, 23:01

Mám neodbytný dojem, že se jedná o tuhle valníkovou Tatru, lehce zkulturněmou a natřenou na zeleno. Pokud mám pravdu, co do identity vozu, pak se jedná o dosti starou (minimálně 55 až 60 let), avšak neuměle udělanou přestavbu čtyřdveřové limuzíny Tatra 54/30, do které byl dodělán absolutně nepůvodní vnitřek kabiny a dosti předělané příslušenství motoru. Slušná renovace se sehnáním původních tatrováckých dílů do motoru a kabiny, původní světlomety, předělání předních blatníků na zakulacené (ty co jsou na voze pouze připomínají tvarem třicítkové) apod. vyjde asi dost draho jenom na dílech. U prací záleží, zda to zadáš celé nebo nějaké práce firmě anebo si budeš dělat skoro všechno sám. Po uvedení do historicky co nejpůvodnějšího stavu to bude velice zajímavý kousek. Jinak tu Tatru, jejíž obrázek přidávám, jsem mohl koupit v roce 2005 včetně originálních, platných a převoditelných dokladů za 75.000,- Kč, ale když jsem si vše (viz výše) dopodrobna prohlédl, tak jsem od úmyslu na renovaci velice rychle upustil.

cambi
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 20:26
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 30 valník

Príspevok od užívateľa cambi » 01 Apr 2009, 23:43

No vypadají jako by si z oka vypadly, ale vůbec mi nesedí ten tvůj zadní blatník vůči mé korbě???ty máš 6 místný podvozek a ja 4 místnou rouru...nebo je postupem času přehozeny podvozek a korba zrácená!

Páca
Diskutujúci
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 09:15
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 30 valník

Príspevok od užívateľa Páca » 02 Apr 2009, 08:11

Ta jediná fotka, kterou mám je z inzerátu na i-veteran a je bohužel rozměrově zkreslená. Myslel jsem si také podle tohoto snímku, že je to na dlouhé rouře a z toho důvodu jsem se o koupi zajímal, ale bylo to nakonec na krátkém čtyřmístném podvozku. Já jsem to nefotil, neboť vzhledem k tehdejšímu místu uložení vozu to prostě vůbec nešlo. Moje domněnka, že je to tentýž vůz se mimo jiné týká viditelného nastavení spodku plechu dveří a tvaru předních blatníků. Je dost nepravděpodobné, že by se v Čechách v současnosti vyskytovaly 2 takhle si téměř navlas podobné přestavěné Tatry před renovací.

Richard
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 08 Mar 2007, 18:43
Tatry, ktoré vlastním: T 57A 1938
Bydlisko: Jablonec n.N.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 30 valník

Príspevok od užívateľa Richard » 02 Apr 2009, 11:05

Ta zelená fotka zmizela, ale těžko by to někdo o půl metru zkrátil a netřel na zeleno, to si myslím je blbost. Nějaká takováto zelená byla asi před rokem v inzerci za 60 tisíc...

Užívateľov profilový obrázok
Michael
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 05 Dec 2004, 20:42
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 30 valník

Príspevok od užívateľa Michael » 02 Apr 2009, 12:03

Dobrý den,
tento vůz si také pamatuji z inzerce…. V žádném případě nechci nikomu těmito řádky kazit obchod či prodej !
Po prvním prohlédnutí zeleného valníčku jsem ihned porovnával s valníčkem v základní barvě. Jedná se skutečně o identické vozy ( Jak už zde zmínili jiní uživatelé TP ).
Jenže proběhla v průběhu doby „amputace“ = výměna dlouhého podvozku T-52, za podvozek pro krátkou Tatru 54/30 ( Může být složen z různých 4válců. ). Řekl bych, že někdo potřeboval dlouhý podvozek s hydraul. brzdami a silným motorem T-52. Korba a dřevěné podélníky jsou zkráceny… Na zeleném valníčku jsem také postrádal „bednu“ na nářadí, která se díky výměně podvozku již nedala umístit do menšího prostoru.
Karosérie byla původně šestimístná – přechodový model T-52 ( Po úpravě této karosérie vznikla čtyřdvéřová T-54/30 nebo T-54, na stále krátkém podvozku ! ).
Tyto předělávky limuzín na valníčky byla zcela běžná věc… A u Tatrovek asi nejčastější.

Zelený valníček může ovšem dělat parádu i na krátkém podvozku – v současném stavu !!!
Kompletní podvozky T-52 se také už nedají skoro vůbec sehnat !!! Tudíž chápu výměnu…


Přikládám obrázek z dřívějšího inzerátu + boční pohled na „přechodový“ šestisedadlový model T-52.
Prílohy
TATRA 52 valník.jpg
T-52 a.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Laco
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 389
Dátum registrácie: 29 Mar 2006, 11:27
Tatry, ktoré vlastním: TATRA 57B r.1946, Plast.model T603-r.1962,
v minulosti T54 , T75 ,T603-1
Bydlisko: TRNAVA
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 30 valník

Príspevok od užívateľa Laco » 02 Apr 2009, 13:19

Doma mám vystavačnú dlhú trubku s hriadem, prevodovkou a predným hliníkovým dielom rozvodovky. Je to v celku , nálezový stav. Ak by bol záujem , môžeme sa dohodnúť.
S pozdravom Laco

Užívateľov profilový obrázok
Michael
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 05 Dec 2004, 20:42
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 30 valník

Príspevok od užívateľa Michael » 02 Apr 2009, 18:42

:shock:
Proč se ztrácejí fotky z tohoto vlákna ???
Prosím o vysvětlení....

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 30 valník

Príspevok od užívateľa etienne » 03 Apr 2009, 21:12

Michael:

Jedine co som nasiel v logoch: cambi St, 01 Apr 2009 18:42 Odstránenie témy
» Tatra 30 valník

Užívateľov profilový obrázok
Michael
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 05 Dec 2004, 20:42
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 30 valník

Príspevok od užívateľa Michael » 03 Apr 2009, 22:46

Etienne: Ok... O nic v podstatě nejde.

Všimnul jsem si dvou „ztracených“ fotek.
Šlo mi hlavně o to, aby uživatelé, kteří reagují na příspěvek se smazanou fotkou potom s odstupem času nevypadali jako „trubky“ :evil: .
Já jsem reagoval na foto zeleného valníčku – to zmizelo. Po té zmizel boční pohled na valníček v základní barvě od jiného uživatele…. Nyní zbylo na začátku vlákna pouze foto – boční pohled na valníček Detra + moje dvě fota.
Tak co si mám o tom myslet ?
Pokud si nejsou jisti, že fota mohou zveřejnit na internetu a dotazovat se na cenu a původnost, tak ať je nezveřejňují….
Nebo mohlo být aspoň napsáno uživatelem-dotazovatelem, že foto musí nebo chce smazat z důvodu toho a toho…. Klidně i formou SZ - to bych plně chápal !
Ale takto to smáznout bez jediného řádku se mi jeví jako klukovské jednání….

Užívateľov profilový obrázok
JáPavel
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 513
Dátum registrácie: 04 Aug 2006, 09:15
Tatry, ktoré vlastním: Tatra
Bydlisko: Západ
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 30 valník

Príspevok od užívateľa JáPavel » 05 Apr 2009, 18:17

Tak zde pro Michaela jeden přestavěný valník po řezníkovi v nálezovém stavu.
Prílohy
28,1.jpg
28.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Michael
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 05 Dec 2004, 20:42
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 30 valník

Príspevok od užívateľa Michael » 05 Apr 2009, 18:48

JáPavel: Tak to je velice pěkná záležitost !!!
Povedená kabina.... Sloupek uprostřed čelního skla dodá vozu takový starší vzhled.
Zachovalost solidní... Vypadá to na krátký podvozek/mech. brzdy z T-54 nebo 54/30. Kapota má "tatrovácké" blatníky.
Je známá minulost vozu před překarosováním ?

Užívateľov profilový obrázok
JáPavel
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 513
Dátum registrácie: 04 Aug 2006, 09:15
Tatry, ktoré vlastním: Tatra
Bydlisko: Západ
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 30 valník

Príspevok od užívateľa JáPavel » 05 Apr 2009, 19:31

Jedná se o šestimístnou Tatru 30, vyrobenou v roce 1928 . Byla karosovaná v roce 1935 .Karosářská firma neznámá.

Užívateľov profilový obrázok
Michael
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 05 Dec 2004, 20:42
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 30 valník

Príspevok od užívateľa Michael » 05 Apr 2009, 19:34

No, roura už na tom ze šestimístné T-30 není....
Na motoru je magneto, nebo je to přehozeno na rozdělovač ?

Užívateľov profilový obrázok
JáPavel
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 513
Dátum registrácie: 04 Aug 2006, 09:15
Tatry, ktoré vlastním: Tatra
Bydlisko: Západ
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 30 valník

Príspevok od užívateľa JáPavel » 05 Apr 2009, 20:18

Nelze udělat boční foto vozu ohledně délky. Tatru vlastní můj známý .Myslím,že jsou k vozu deponované SPZ a vše je doloženo. Ale nerad bych se hádal. Pokusím se udělat lepší fotky a rovněž detaily motoru.

cambi
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 20:26
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 30 valník

Príspevok od užívateľa cambi » 05 Apr 2009, 22:37

Takovou 30ku tatru, jsem taky viděl ale ve formě cisterny, i s tou prostřední přepažkou okna a pro změnu nahoře ve střeše měla zabudovane další dva reflektory.

Užívateľov profilový obrázok
JáPavel
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 513
Dátum registrácie: 04 Aug 2006, 09:15
Tatry, ktoré vlastním: Tatra
Bydlisko: Západ
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 30 valník

Príspevok od užívateľa JáPavel » 08 Apr 2009, 08:41

Na voze byla původně elektrika Scintilla s magnetem. Dále přidávám dobové foto jednoho valníku ,který zde rovněž jezdil a nese podobné znaky jako valník Tatra 30. Patrně se bude jednat o Tatru 12 ,ale to nedovedu přesně říct. Jen ta příčka čelního skla tam chybí.
Prílohy
val2.jpg
val1.jpg
valník.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Michael
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 05 Dec 2004, 20:42
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 30 valník

Príspevok od užívateľa Michael » 08 Apr 2009, 11:57

Nazdar !
Spletl jsem se… Roura je skutečně šestimístná. Z bočního pohledu to bylo zkreslené.
Valníček na dobové fotce je Tatra 12. Pokud dobře vidím, tak pod dveřmi je i štítek karosáře. Na tomto valníčku jsou už vyměněny př. blatníky ( řekl bych upravené z Áčkových ).
Na obou Tatrovkách jsou stejně hrubé výlisky dveřní lišty, což by poukazovalo na stejného stolaře-karosáře. Jak píšeš, tak jsou i ze stejné oblasti-regionu…
Osobně si myslím, že ta T-30 byla překarosovaná o něco dřív než T-12.

Užívateľov profilový obrázok
JáPavel
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 513
Dátum registrácie: 04 Aug 2006, 09:15
Tatry, ktoré vlastním: Tatra
Bydlisko: Západ
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 30 valník

Príspevok od užívateľa JáPavel » 08 Apr 2009, 12:26

Jasně, jak jsem již psal. Tatra 30 je překarosovaná v roce 1935. Vlastnil ji řezník několik km odtud . Na bočních sajtnách což asi nejsou klasické sklápěcí satjny je ještě velkýma písmena něco jako dřívější SPZ. Ten bok toho vozu nelze dobře vyfotit,je tam málo místa.
Tatru 12 vlastnil zdejší majitel hospody a mezi jménem a názvem obce je nápis " stáčírna piva" :lol:

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných