Tatra 805, velitelsky special pro gen. Cepicku

Diskusia o histórii továrne Tatra, jej produktov a súvislostiach
Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 805, velitelsky special pro gen. Cepicku

Príspevok od užívateľa bazilisak » 29 Nov 2008, 23:17

ondrej napísal:nejako mi to ušlo - dá sa niekde vidieť tá spomínaná dobová fotografia!?
Ano, na stránkách 805kového krále pana Buchty .
http://www.buchta-ra.cz/t805/dzipy_tatra5-1.htm Doufám, že se na mě p. Buchta nebude zlobit .. :lol:

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 805, velitelsky special pro gen. Cepicku

Príspevok od užívateľa ondrej » 30 Nov 2008, 10:51

ďakujem - na základe porovnania tej čiernobielej foto so súčasným autom možno konštatovať, že autá sa navzájom podobajú, už len pri pohľade zpredu je tu však viacero odlišností (ako už bolo spomenuté volant, ale aj napr. výška blatníkov vpredu a poloha nárazníka, alebo spodný kryt, sú najmarkantnejšie).
Či sa jedná o repliku, alebo o prekopaný originál, sa dá z týchto podkladov ťažko tvrdiť.
Čo si myslia ostatní znalci - napr. Joseph, a ďalší?

Užívateľov profilový obrázok
JáPavel
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 513
Dátum registrácie: 04 Aug 2006, 09:15
Tatry, ktoré vlastním: Tatra
Bydlisko: Západ
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 805, velitelsky special pro gen. Cepicku

Príspevok od užívateľa JáPavel » 30 Nov 2008, 12:49

K dobové fotografii je přidán text kde je psáno,že třetí vůz byl údajně u VÚ 3869 Stříbro. Ovšem číslo útvaru 3869 náleží VÚ Holýšov.. Myslím,že pro někoho kdo se tímto opravdu zabývá by asi nebyl problém potvrdit či vyvrátit existenci tohoto vozu ve Stříbře.

Užívateľov profilový obrázok
tatraman
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 10 Mar 2007, 22:20
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 805, velitelsky special pro gen. Cepicku

Príspevok od užívateľa tatraman » 30 Nov 2008, 14:13

Jsou tu dvě verze a každá je něčím jiná, originály asi již nejsou, věrnější mi přijde ta Randovka.



Zadní část karosérie "Buchtovky" mi nápadně připomíná GAZ 69. Vím o čem mluvím - použili jsme jej při tvorbě "Siluety" T 803 MoR , která je upravenou verzí- neměla teda být věrnou stavbou.

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 805, velitelsky special pro gen. Cepicku

Príspevok od užívateľa bazilisak » 30 Nov 2008, 15:11

Ondrej : V tom popisku u toho osvědčení je psáno o POSUDKU na VOJENSKE vozidlo, je tam psáno o vojen. oprav. záv . Zlaté Moravce. Pokud někdo se stejnou pečlivostí s jakou ověřoval, zdali vůbec někdy existoval závod Zlaté Moravce , ověřoval někde ve Stříbře či kde to auto bylo, dá se předpokládat, že je to jen tak vymyšlená existence potvrzená 2 pány z nějaké Třebové aby se s tím autem dalo jezdit ofic po cestě. Můj názor je, že na každém šprochu je pravdy trochu, je možné , že takové auto někdo někdy postavil, ale vypadá to tak , že pan Randa čistého vína asi zatím nikomu nenalil .http://www.buchta-ra.cz/t805/images/dzipy/v_posudek.jpg

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 805, velitelsky special pro gen. Cepicku

Príspevok od užívateľa bazilisak » 30 Nov 2008, 15:15

A pokud si přečtete, že k tomu vlastní neůplný technický průkaz, a má stejné číslo podvozku a motoru .....
Nevím, jestli Ing Václav Šmidlík má čisté svědomí ... :roll:

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných