Tatra 57 "Áčko"

Diskusia o histórii továrne Tatra, jej produktov a súvislostiach
Užívateľov profilový obrázok
Djss
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 15 Júl 2006, 18:57
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57 A r.v 1936
Bydlisko: Detva
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 57 "Áčko"

Príspevok od užívateľa Djss » 28 Feb 2009, 16:47

Cambi ty si kartacom v bruske lestil liatinu?Striekal si sam ciernu farbu na tie diely?Pekna praca.Ivo ty si calunik ked mas uz tak pripravene sedla? :D Ties som spekuloval tuto zimu calunit len nemam zohnatu latku.Ja mam nedaleko jedneho calunika tak jemu som to chcel posunut.

cambi
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 20:26
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 57 "Áčko"

Príspevok od užívateľa cambi » 28 Feb 2009, 20:08

Všecko je to broušené kartáčem v brusce, přední náprava se i pískuje! Stříkané není nic :D je to natírané, ale vypadá to hezky. V nedohlednu budu dělat další podvozek tak ventilátor, přední nápravy a takové ty maličkosti bych už asi videl na komaxit :)

Užívateľov profilový obrázok
Ivo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 02 Mar 2007, 16:10
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57 A 1938
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 57 "Áčko"

Príspevok od užívateľa Ivo » 28 Feb 2009, 21:16

Čalouník nejsem, ale jako český učitel musím umět všechno :D

Petr-Plzeň
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 30 Dec 2008, 17:41
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57a 1937
Bydlisko: Brněnská 28 Plzeň
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 57 "Áčko"

Príspevok od užívateľa Petr-Plzeň » 02 Mar 2009, 13:41

cambi napísal:tak kolik hodin, to fakt nevím nikdy sem to nepočítal...ale tak nejvíce času strávíš nad tim broušením, pak uz to je rychlovka :wink: Na ty kaminka si nestežuju, v zimě -20 a v garazi sauna +30 :D kocur řikal že si to taky chválí :lol: Ty obímky má silhán v nabídce, ale mam jich doma více tak ti pošlu fotku.
No stím broušením máš pravdu,jeden vysavač už je KO.Kdyby bylo pěkně tak to brousím venku.Soused mě v sobotu pomáhal.Sundali jsme dveře a kitovali a brousili a brousili.Pak jsem je fouknul stříkacím kitem a dobrousil jsem je v neděli.Nejhorší je že se to musí brousit až po došponování lanka které je křížem.Jelikož kdyby se to dělalo před tak se udělají prohlubné v plechu jinde.Druhé budu muset udělat stejným způsobem.Ale nažere se toho člověk dost. :lol:

Petr-Plzeň
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 30 Dec 2008, 17:41
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57a 1937
Bydlisko: Brněnská 28 Plzeň
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 57 "Áčko"

Príspevok od užívateľa Petr-Plzeň » 02 Mar 2009, 14:21

Nevím, každý mluví o skříních a ventilátorech z hliníkových slitin. Ale zkoušel to někdo vařit? Zhruba před 3 roky jsem chtěl blok na několika místech zavařit a bylo mi řečeno že je z elektronu.

Užívateľov profilový obrázok
Julo600
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 19 Okt 2006, 04:31
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Kosice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 57 "Áčko"

Príspevok od užívateľa Julo600 » 02 Mar 2009, 15:43

Petr-Plzeň napísal:Nevím, každý mluví o skříních a ventilátorech z hliníkových slitin. Ale zkoušel to někdo vařit? Zhruba před 3 roky jsem chtěl blok na několika místech zavařit a bylo mi řečeno že je z elektronu.
Ja renovujem tatru 75. U nej mam niekolko dielov 2x a prave skrinu ventilatora i skrinu prevodovky mam v jednom pripade z hlinika a druhy kus je z elektronovej zliatiny. Takze je mozne ze aj u T57 sa pouzivaly na odlievanie oba materialy a ty mas elektron.

Petr-Plzeň
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 30 Dec 2008, 17:41
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57a 1937
Bydlisko: Brněnská 28 Plzeň
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 57 "Áčko"

Príspevok od užívateľa Petr-Plzeň » 02 Mar 2009, 16:26

Já jsem se bavil jednou s nějakým pánem co, asi od války, měl kovárnu a opravoval Tatry, všechny typy. Njvíce ale 57. Říkal, že před válkou byl nedostatek hliníku a lilo se to, co momentálně bylo po ruce. Ale nejvíc se prý používak elektron. Ve skříni z elektronu jsou kvůli pevnosti kovové výztuhy což jsem viděl jednu rozbitou a něco z toho koukalo.

Petr-Plzeň
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 30 Dec 2008, 17:41
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57a 1937
Bydlisko: Brněnská 28 Plzeň
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 57 "Áčko"

Príspevok od užívateľa Petr-Plzeň » 02 Mar 2009, 18:07

Jinak všimli jste si odkazy na vláknu T 57 A? přes 90tis.odkazů.Hold Áčka táhnou. :D

Užívateľov profilový obrázok
Karel
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 28 Feb 2006, 22:16

Re: Tatra 57 "Áčko"

Príspevok od užívateľa Karel » 02 Mar 2009, 18:34

Petr-Plzeň napísal: Nejhorší je že se to musí brousit až po došponování lanka které je křížem.Jelikož kdyby se to dělalo před tak se udělají prohlubné v plechu jinde.Druhé budu muset udělat stejným způsobem.Ale nažere se toho člověk dost. :lol:
Doufám že to lanko šponuješ s nasazenýma dveřma v kastli. Jinak se ti může stát že to přešponuješ a dveře se ti zkříží a nebudou do kastle pasovat. U polokabria mám to lanko v jedněch dveřích jen tak zlehka, jinak se dveře kříží a nepasujou do kastle. V místě kde se lanko kříží se svislou výztuhou mechanismu stahování okna je dobré na tuto výztuhu nalepit kus gumy, nebo to lanko omotat izolačkou (páskou). Když je motor ve vysokých otáčkách tak to lanko nepříjemě drnčí o tu výztuhu.

Petr-Plzeň
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 30 Dec 2008, 17:41
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57a 1937
Bydlisko: Brněnská 28 Plzeň
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 57 "Áčko"

Príspevok od užívateľa Petr-Plzeň » 02 Mar 2009, 18:49

Lanko jsem došponoval zlehka na karoserii a pak šli ven a kitovačka.A díky za radu ohledně cinkání lanka.Jinak našel jsem nějaké fotky nevím jestli to tady nebylo?
Prílohy
tatra57a Slovensko.jpg
tatra57a Slovensko.jpg (42.27 KiB) 8989 zobrazení
tatra57a Slovensko2.jpg
tatra57a Slovensko1.jpg
tatra57a Slovensko1.jpg (33.1 KiB) 8989 zobrazení

cambi
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 20:26
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 57 "Áčko"

Príspevok od užívateľa cambi » 02 Mar 2009, 20:27

No naposled jsem kytoval 2x žehličku, vždy bez lanek a zatím jsem s tim neměl nějaký problém, ze by při nasazení dveří a pak došponování lanek se měl nějak vlnit plech, ovšem pokud není někdo dobytek a šponuje to tak že litají třísky :D ale jako nehádám se, i to je možne že se dělají prohlubně! . Jenom z lehka by to snad mělo být, aby se ulehčilo pantům u dveří. Mě se akorát trošku přizvedly. :wink: jinak posílam fotky na čumendo, Áčko jsem zatím ještě nezačal :(

cambi
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 20:26
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 57 "Áčko"

Príspevok od užívateľa cambi » 02 Mar 2009, 20:29

...

Užívateľov profilový obrázok
Karel
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 28 Feb 2006, 22:16

Re: Tatra 57 "Áčko"

Príspevok od užívateľa Karel » 02 Mar 2009, 21:25

U mého Áčka se při utahování lanka přibližuje přední spodní roh dveří ke kastli a tak když se to přešponuje narazí při zavírání přední spodní roh na A sloupek a vrchní roh dveří odstává. Zkrátka dveře se kříží.
Dveře jsem také kytoval a stříkal odstrojené (bez lanek a mechanizmu stahování oken) a lanka pak šponoval jen zlehka (nebylo potřeba to přehánět).

Užívateľov profilový obrázok
Libor
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 24 Feb 2008, 00:07
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57 A kabrio
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 57 "Áčko"

Príspevok od užívateľa Libor » 02 Mar 2009, 22:49

Petr-Plzeň napísal:Já jsem se bavil jednou s nějakým pánem co, asi od války, měl kovárnu a opravoval Tatry, všechny typy. Njvíce ale 57. Říkal, že před válkou byl nedostatek hliníku a lilo se to, co momentálně bylo po ruce. Ale nejvíc se prý používak elektron. Ve skříni z elektronu jsou kvůli pevnosti kovové výztuhy což jsem viděl jednu rozbitou a něco z toho koukalo.



No já mám kovové výztuhy i v hliníkovém odlitku ventilátoru. A že to je hliník vím určitě, protože mě ho svářeli a mimochodem byl o poznání těžší než elektronový odlitek bloku motoru. Asi ty výztuhy, tam byli dávány do všech odlitků.

Petr-Plzeň
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 30 Dec 2008, 17:41
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57a 1937
Bydlisko: Brněnská 28 Plzeň
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 57 "Áčko"

Príspevok od užívateľa Petr-Plzeň » 03 Mar 2009, 09:20

Prohlubně se dělají kvůli tomu ,že dveře byly bourané a někdo je rovnal autogenem a poklepával a materiál se natáhl a udělal vlny.Já je trochu srovnal tím že spodní díl jsem vyměnil/stejně byl sežraný/Ale něco tam zůstalo.Největší výstupky jsem po dokitování zaklepl důlčíkem.Možná jsem měl celý plech dát nový. Ale on je mírně prohnutý tak nevím jak by to dopadlo.

Petr-Plzeň
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 30 Dec 2008, 17:41
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57a 1937
Bydlisko: Brněnská 28 Plzeň
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 57 "Áčko"

Príspevok od užívateľa Petr-Plzeň » 03 Mar 2009, 09:37

Soused mi ukázal jak se člověk přesvědčí o rovnosti povrchu ,stačí dát lampu z boku dveří a je na tom vše vidět.Jelikož bude lak černý,stříknu to černým plničem.Mám šikovnou malou stříkací pistoli 0,3l s velkou tryskou.Utáhne jí i můj malý kompresor.

Petr-Plzeň
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 30 Dec 2008, 17:41
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57a 1937
Bydlisko: Brněnská 28 Plzeň
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 57 "Áčko"

Príspevok od užívateľa Petr-Plzeň » 03 Mar 2009, 09:42

Jinak včera mi přišlo na Tatru bezkontaktní polovodičové relé.Nechal jsem si ho udělat u pana Dubného.Dal mi ho do obalu starého relé které bylo spálené dal jsem za něj 910Kč vč. dobírky.Výhodou je že se nemusí nic regulovat je již nastaveno na dynamo Bosch 6V 90W.Vše je schováno ve starém obalu.Dám jsem nějaké fotky. :D

Užívateľov profilový obrázok
Karel
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 28 Feb 2006, 22:16

Re: Tatra 57 "Áčko"

Príspevok od užívateľa Karel » 03 Mar 2009, 10:21

O tom polovodičovém relé jsem také přemýšlel (mám jejich adresu také uloženou), ale já mám Scintillu (která zatím funguje spolehlivě) a ta má úplně jiné zapojení než Bosch.

O rovnání bouraných dveří mi něco povídej :?

Když jsem dělal nový lak zjistil jsem že i limusínka měla kdysi bourané levé dveře a než by se s tím někdo vyklepával raději natáhl nový plech (asi to nebylo bourané moc, protože výdřeva vypadala původní). Předpokládám že i ty máš bourané levé dveře. Holt ten volant vpravo a pravostraný provoz nejdou moc k sobě.
Prílohy
bouračka m.jpg
Bouračka II.JPG
ervená I.JPG
ervená II.JPG

Petr-Plzeň
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 30 Dec 2008, 17:41
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57a 1937
Bydlisko: Brněnská 28 Plzeň
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 57 "Áčko"

Príspevok od užívateľa Petr-Plzeň » 03 Mar 2009, 10:53

Pravé dveře přesně v půlce/podle zvrásnění v plechu/.Jinak zapojení relé mě poslali ofotím ho budu s tím asi potřebovat helfnout-nejsem eletrikář.

Petr-Plzeň
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 30 Dec 2008, 17:41
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57a 1937
Bydlisko: Brněnská 28 Plzeň
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 57 "Áčko"

Príspevok od užívateľa Petr-Plzeň » 03 Mar 2009, 12:49

Kdo máte 100000tis máte šanci je to v inzerci dnes. :lol:
Prílohy
Tatra 57a prodej 3.3.2009.jpg
Tatra 57a prodej 3.3.2009.jpg (1.62 KiB) 8771 zobrazení

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 88 neregistrovaných