Porucime vetru desti, aneb bylo jiz davno rozhodnuto.

Diskusia o stretnutiach


miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Porucime vetru desti, aneb bylo jiz davno rozhodnuto.

Príspevok od užívateľa miloš » 12 Sep 2008, 12:13

To se bude v Americe lepe prodavat, ne?
http://auto.idnes.cz/v-tatrovce-je-vsec ... aktual_fdv

Užívateľov profilový obrázok
Pelda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 275
Dátum registrácie: 30 Okt 2006, 00:01
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3, r. v. 1987
Bydlisko: Zastávka u Brna
Kontaktovať užívateľa:

Re: Porucime vetru desti, aneb bylo jiz davno rozhodnuto.

Príspevok od užívateľa Pelda » 12 Sep 2008, 14:56

Tak jsem z toho nějaký zklamaný. Tento způsob vyhodnocení, zdá se mi poněkud nešťastným. Myslel jsem, že to bude férové a ne, že se výsledky bude takhle účelově manipulovat. Nic proti T87, mám ji velmi rád, ale myslím, že internetové hlasy měly mít stejnou váhu jako ty z muzea. Navíc onen opačný přístup nebyl mediální zástupce Tatry ani schopen nějak přesvědčivě vysvětlit (alespoň tak na mne ten článek zapůsobil). Přece já, kterej bydlím cca. 200 km odsud nepojedu jen kvůli tomu, abych odhlasoval, až do Kopru. Neodbytně mi tenhle přístup Tatry připomíná její marketingové jednání v dobách předrevolučních a v 90. letech, což výrobu osobních automobilů, jak všichni dobře víme, stálo existenci...

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Porucime vetru desti, aneb bylo jiz davno rozhodnuto.

Príspevok od užívateľa bazilisak » 12 Sep 2008, 15:34

Tak tohle není přece žádné překvapení, a je hezké, že se k tomu přiznali - jak to je. Prostě mohli říct rovnou, že vyhrála T87, ale oni řekli - vyhrála T603, budeme ale vyrábět T87...
Jenže - prostě místo toho, aby investovali do modernizace nákladních aut - budou vrážet do předem jisté černé díry stovky milionů korun... Ještě vůbec není jisté, že se něco takového bude vyrábět, a pokud by se začalo - aby to nebyl konec všeho, i výroby nákladních vozů.

*Vláček*

Re: Porucime vetru desti, aneb bylo jiz davno rozhodnuto.

Príspevok od užívateľa *Vláček* » 12 Sep 2008, 15:37

Abych řekl pravdu jsem z výsledku celkem nadšený, neboť jsem doufal, že se do produkce probojuje také jiná než aerodinamická tatra, a konkrétně T 57a je prostě nádherný automobil. Že se do skupiny dostane T 603 bylo myslím jasné a i u T87 se to dalo očekávat. Osobně bych spíš ale přivítal T77 neboť je mi designově bližší. Samozřejmě co člověk, to názor.
Ohledně korekce výsledků ze strany automobilky - Již před zveřejněním ankety bylo řečeno, že výsledky mají spíše poradní hlas, a konečná volba závisí na Tatře jako takové. A věřím, že výběr zrovna těchto tří vozů má svůj smysl. Přece jen nevíme co co si vlastně píšou potenciální zákazníci...
Jsem zvědav jak si ale Tatra poradí /v případě, že dojde na výrobu retro replik/ s "nestandartním chováním" české měny vůči Euru a hlavně Americkému dolaru. Další zajmavou kapitolou bude sledovat technické řešení automobilů. Obávám se že klasická tatrovácká kncepce nebude zachována, pokud si Tatra nechá vyrábět nejen motory ale i podvozky.

Užívateľov profilový obrázok
Krieg
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 21 Mar 2008, 10:02
Tatry, ktoré vlastním: 613, 600, 603-2, 805, 57b, 75
Kontaktovať užívateľa:

Re: Porucime vetru desti, aneb bylo jiz davno rozhodnuto.

Príspevok od užívateľa Krieg » 12 Sep 2008, 17:26

Obávám se že klasická tatrovácká kncepce nebude zachována, pokud si Tatra nechá vyrábět nejen motory ale i podvozky.
Pokud je to retro vůz a nikoliv replika, lze očekávat, že to bude něco jako VW New Beetle, FIAT Neuva 500 či tak něco. Vpředu napříč uložený vodník, karoserie s rysy více méně podobnými původním a snad i nějaký ten chrom. Tak nějak by to podle mě mohlo být. Pokud se tedy vyrobí vůbec něco...

Užívateľov profilový obrázok
carlos
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 577
Dátum registrácie: 14 Okt 2004, 17:35
Tatry, ktoré vlastním: nechcem uviesť, akú Tatru mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: Porucime vetru desti, aneb bylo jiz davno rozhodnuto.

Príspevok od užívateľa carlos » 12 Sep 2008, 19:27

Obávám se že klasická tatrovácká kncepce nebude zachována, pokud si Tatra nechá vyrábět nejen motory ale i podvozky.
neboj podvozok aj motor kupia od Porsche 8)

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Porucime vetru desti, aneb bylo jiz davno rozhodnuto.

Príspevok od užívateľa ondrej » 12 Sep 2008, 21:32

veď to tu už raz (skoro) bolo - a bolo by to konečne oživenie Tatrou "utopeného" projektu TatraPorsche J.Juhana...
bol by som rád, ak by niečo také vyšlo, žiaľ - neverím... :?

vasa26
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: 08 Jún 2006, 22:23

Re: Porucime vetru desti, aneb bylo jiz davno rozhodnuto.

Príspevok od užívateľa vasa26 » 13 Sep 2008, 07:00

:lol: :lol: to je asi poslední věc co mi rve srdce :lol: :lol: :lol: Myslím že to Tatře s finančních důvodů neklapne (euro vs dolar),některé prosperující automobilky už mají problémy :twisted: (p.s. v Kopru jsem také zbytečně nehlasoval.i když za to dávaly Pexseso :lol: .ale to jsem někde tu psal)

Užívateľov profilový obrázok
Pelda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 275
Dátum registrácie: 30 Okt 2006, 00:01
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3, r. v. 1987
Bydlisko: Zastávka u Brna
Kontaktovať užívateľa:

Re: Porucime vetru desti, aneb bylo jiz davno rozhodnuto.

Príspevok od užívateľa Pelda » 13 Sep 2008, 12:45

carlos napísal:
Obávám se že klasická tatrovácká kncepce nebude zachována, pokud si Tatra nechá vyrábět nejen motory ale i podvozky.
neboj podvozok aj motor kupia od Porsche 8)
No, to by nebylo špatné. Alespoň by ta auta zase měla určitý punc vyjímečnosti... Ne, jako kdyby tam narvali třeba motor a podvozek ze Superbu apod.

Užívateľov profilový obrázok
carlos
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 577
Dátum registrácie: 14 Okt 2004, 17:35
Tatry, ktoré vlastním: nechcem uviesť, akú Tatru mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: Porucime vetru desti, aneb bylo jiz davno rozhodnuto.

Príspevok od užívateľa carlos » 13 Sep 2008, 15:39

PS : že vraj sa jedná s dvomi potencionálnymi výrobcami ,jedným z nich je Steyer

vasa26
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: 08 Jún 2006, 22:23

Re: Porucime vetru desti, aneb bylo jiz davno rozhodnuto.

Príspevok od užívateľa vasa26 » 13 Sep 2008, 17:14

carlos napísal:PS : že vraj sa jedná s dvomi potencionálnymi výrobcami ,jedným z nich je Steyer
dobrý partner pro osobní vozy :lol: :lol:

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných