2 % z daní

Diskusia o stretnutiach


etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 22 Mar 2007, 08:55

Roman: Myslim si ze je to velmi lahko porovnane. Gunagu=divadelne predstavenia, udrzba priestorov atd.

Tatraklub=? Dunajtour ? A co este ? A... ?!

A myslim ze vykony niektorych ludi v tejto teme naozaj uz hranicia s divadelnymi - hereckymi vykonmi...

Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Príspevok od užívateľa Sedo » 22 Mar 2007, 11:26

Tu islo o to, ze Gunagu ma na svojej stranke uvedeny ucel vyuzitia 2% z dani. To bolo uvedene ako priklad a nie, ze niekto porovnava Gunagu s TAKS.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 23 Mar 2007, 08:50

tomas napísal: ....
Teda moj skromny nazor na vec je, ze pokial niekoho ziadam o tie percenta, mal by som aspon zhruba napisat, ako s tymi peniazmi bude nalozene
Stále dokola, ako pokazená platňa... Tomáš, ty si predsa inteligentný a rozmýšľajúci človek - kde vidíš, alebo kde si videl, nejakú žiadosť?
Mnohí tu píšu príspevky v "oprávnenom rozhorčení", a pritom si ani poriadne neprečítali prvý príspevok tohoto vlákna. No čo už - stará pravda - "čo sa babe chcelo, to sa babe snilo", asi stále platí...

Takže ešte raz pre tých, ktorí ťažšie chápu (nie pre tých, ktorí nechcú pochopiť):
1 - v prvom príspevku som sa obrátil výlučne na priaznivcov a sympatizantov TAKS
2 - nežiadal som ich o 2%, iba som si dovolil im pripomenúť možnosť, že ak sa rozhodnú, je možnosť ich poukázať aj TAKS

Niekoľkokrát som tu tiež uviedol aj tieto myšlienky:
1 - kto má seriózny záujem, dozvie sa, ako boli/sú/budú peniaze v rámci TAKS využívané
2 - kto má len všetečné otázky a zlomyseľné poznámky, nedozvie sa nič - boli by sme sami proti sebe, podávať takýmto ľuďom akékoľvek informácie o Tatraklube. Som preto rád, ak takíto ľudia vnímajú TAKS ako "tajomnú organizáciu" - pre nich taká je a aj zostane, až pokiaľ sa nezmenia - závisí to len od nich...

Zároveň ďakujem všetkým, ktorí nám vyjadrili svoju podporu - v minulosti, aj teraz. Som rád, že sú aj ľudia, ktorí sa nenechávajú zaslepiť závisťou a neprajnosťou. Týchto ľudí obzvlášť srdečne pozývam na naše akcie - naozaj rád ich tam uvidím.
Týmto príspevkom považujem za seba túto diskusiu na jeden rok za uzavretú.

Užívateľov profilový obrázok
tomas
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2325
Dátum registrácie: 01 Jún 2004, 23:06
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa tomas » 23 Mar 2007, 09:30

Ondrej, vidis, vobec si ma nepochopil. Ja viem o co slo na zaciatku, dokonca som si precital aj text na stranke. Na to som ako vidis nereagoval. Reagoval som len na tuto dlhosiahlu debatu, kde sa mnoho ludi zaujimalo o nejake informacie.

Tiez som pisal, ze nikomu radit, ako to ma robit nebudem, len som napisal nazor, ako by som to robil ja. Nic viac, nic menej. Bolo to skor mienene ako rada. Myslim, ze pociatocna myslienka bola, ziskat co najviac ludi. No a ja si stale myslim, ze pokial by ste boli ustretovejsi, ziskali by ste daleko viac. Ja to vnimam ako klasicku sutaz o zakaznika.

Ak si chcete z tohoto mojho prispevku zobrat nieco dobre, nech sa paci, ak si ale myslite, ze som len rypak, ktori nebazi po nicom inom, len to roztahovat kdesi po forach, aby som zdiskreditoval klub, potom mi to je naozaj uprimne luto, lebo ste fakt mimo. Nemam na take veci cas.
Inak nemam ziadny problem s TAKS, ani s jeho clenmi, ani s nikym inym a mufam, ze ani oni somnou.

Roman

Príspevok od užívateľa Roman » 25 Mar 2007, 00:06

No takto. Etiene chodí na predstavenia Gou Na Gu...... pozná ich predstavenia a ie čo od nich očakávať. Sú tam herci ktorí sú PLATENÝ!!!!!!! a to znamená ,že musia za peniažky ktoré dostali napr od Etiena a iných ludí ktorých nepoznajú povedať na čo boli POUŽitÉ. To znamená že napr Etiene a ich sympatizanti a diváci si povedia áno páči sa mi čo títo hercia celý personál robia a ja im dám nejakú sumu-hocijakú.Ale vysvetli mi prosím Ťa že načo by som dával niekde peniaze napr do TAKS keď nepoznám ich činnosť, myšlienky ,ľudí ,ktorí sú v klube......Jednoducho a jasne buď som ich sympatizant , alebo im to chcem darovať s tým ,že sú mi nejakým spôsobom sympatický a aspoň trocha sa približujem k ich mysleniu a činnosti. A preboha nie že niekoho napadne že tie 2 percentá sú nejaká obrovská suma.Kto má chuť ten ich poskytne a kto nie dá ich trebárs na detské domovy.tiež výborná investícia.čo sa mi zdá určite lepšia investícia ako GuNaGU.ale proti gustu žiaden dišputát.Takže ešte raz dávame 2 percentá len tam kde si myslíme že pomôžu.A ešte niečo, čo ja viem tak nikto z členov TAKS nedostal nikdy ani korunu.

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 25 Mar 2007, 12:31

Roman: Herci mozu byt akurat PLATENI nie PLATENY. A nemas anilen paru, ako Gunagu funguje a rozpisujes tu, ako to tam chodi. Ak do niecoho vidis, pis o tom, ale ak si o tom prvy krat v zivote pocul...

Roman, ty stale na zaklade dohromady ziadnych argumentoch obranujes Tatraklub, Ondrej pise ze kazdemu kto sa sukromne opyta da informacie, je to stale o tom istom.

Ja sa uz nebudem radsej do tej diskusie zapajat, vidim ze to je uplne zbytocne.

Roman

Príspevok od užívateľa Roman » 25 Mar 2007, 13:03

Dúfam ,že sa tu nechceš hrať na nejakého slovenčinára.....anilen. Ale k veci. To ako funguje GuNaGu ma nikdy nezaujímalo a do budúcna ma zaujímať nebude. Nakoľko ani Teba zjavne nezaujíma činnosť TAKS, tak neviem prečo si tu pýtaš info z klubovej činnosti? Nedal si tam ani korunu tak prečo sa tak vehementne dožaduješ -čo tam robíte??????? Klub organizuje podujatie na ,ktoré má kapacity ,či finančné ,alebo personálne. nepýta od nikoho žiadne peniaze.Robí schôdze na ,ktoré môže každý čo sa zaujíma o klub prísť. V čom máš problém?Si pozvaný.Ale nakoľko nie si členom ,tak nemôžeš zasahovať do jeho činnosti a pod. Môžeš sa zúčastniť ako hosť, ako každý druhý sympatizant TAKS.

Palo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1006
Dátum registrácie: 16 Dec 2004, 17:46
Tatry, ktoré vlastním: ---
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Palo » 25 Mar 2007, 14:10

Takže ked to zhrnieme je to asi takto:Priaznivci a sympatizanti o.z. TAKS môžu darovať 2% zo svojích daní.Darcovia ktorých zaújíma ako budú ich peniaze použité by sa mali zúčastňovať aspoň niektorých pravidelných schôdz alebo sa spojiť s členom TAKSu ktorý má možnosť mu túto informáciu odovzdať.
Ešte presne neviem ako je to s potenciálnymi darcami.Kvôli tejto vete od Romana:"Nedal si tam ani korunu tak prečo sa tak vehementne dožaduješ -čo tam robíte???????"
A možno by bol problém keby sa našlo napr. 300 zvedavých darcov.

Roman

Príspevok od užívateľa Roman » 25 Mar 2007, 14:28

TAKS nepoberá od štátu ani deravý groš.Daňový poplatníci môžu pokojne spávať. V klube funguje všetko na báze dobrovoľnosti a zostane to aj tak naďalej. Každý člen klubu pracuje pre klub vo svojom voľnom čase a nepoberá z toho žiadnefinančné ocenenie.Pali , keď funguješ aj Ty v nejakom klube tak Ti nemusím asi nič vysvetľovať to sú pre Teba známe veci.Predsa v každom klube sú aj nejaké kontlolné páky, napr. pokladník a výbor klubu.Stále si myslíš ,že nie je zabezpečená kontlola toku peňazí?

Užívateľov profilový obrázok
Stevo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1180
Dátum registrácie: 10 Feb 2004, 09:41
Tatry, ktoré vlastním: taka bordova
Bydlisko: Garáž
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Stevo » 25 Mar 2007, 14:53

Bozemoj, ste jak male deti. Kazdy rok to iste. Jak jedna tak druha strana. Chodte jeden druheho "povedat mame" a bude klud.

Palo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1006
Dátum registrácie: 16 Dec 2004, 17:46
Tatry, ktoré vlastním: ---
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Palo » 25 Mar 2007, 15:04

V podstate som presvedčený že v TAKS je všetko v najväčšom poriadku.A je mi jasné že členovia musia pre klub prinášať navždy pre nich stratené obete.Ja som chcel naozaj poukázať len na to že informácie na čo sú využívané peniaze sú náročnejšie prístupné.
Pre nejakého sympatizanta z východu slovenska bude ťažké sa zúčastňovať stretáviek TAKSu alebo sa spájať s niektorým členom.A je normálne že ludia chcú informáci nie len kam ale aj načo sa ich peniaze použijú ešte predtým než ich niekomu dajú.

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luboš » 25 Mar 2007, 15:45

Roman napísal:TAKS nepoberá od štátu ani deravý groš.
Opravdu, a ty 2% ze STÁTNÍCH DANÍ jsou jako co? :shock:

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 25 Mar 2007, 15:56

Roman, v mojej odpovedi vobec neslo o to, ci ma taks zaujima alebo nie (mimochodom by som chcel vediet, podla coho a kde konkretne si tu usudil), ale slo o Tvoju odpoved - zacal si sa rozpisovat kto je ako v Gunagu plateny a ko to tam funguje a pritom si o tom nemal a nemas ani paru. O to jedine mi neslo - nemam rad, ked niekto "trepe" a argumentuje niecim, o com ani nevie. Ja proti TAKS nic nemam, dokonca som kedysi davno aj na schodzi bol.

Roman

Príspevok od užívateľa Roman » 25 Mar 2007, 17:15

Etiene musím ťa dôrazne upozorniť , aby si zvážil Tvoje slová. Myslím si ,že máš prirodzenú inteligenciu a nemusíš sa znižovať k niečomu takémuto.Skutočne nemám tu záujem sa naťahovať kto je vtipnejší alebo inteligentnejší, a pod. Takéto prekáračky ti nesvedčia.

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 25 Mar 2007, 18:12

Ano Roman, mas pravdu, dorazne dakujem za upozornenie.

Vláček

Príspevok od užívateľa Vláček » 25 Mar 2007, 19:55

Až budu velký chci se taky celé dny jen hádat o kravinách.....

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 25 Mar 2007, 20:25

:D

Užívateľov profilový obrázok
Maxono
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 688
Dátum registrácie: 25 Aug 2006, 21:46
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Krušovce, Topoľčany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Maxono » 25 Mar 2007, 22:03

A ja keď budem veľký, chcem byť požiarnikom a nebudem mať na takéto blbosti čas.

Užívateľov profilový obrázok
PETR 613
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 632
Dátum registrácie: 18 Okt 2006, 17:29
Tatry, ktoré vlastním: T 613-3 88´
kancelář ČNR ČSSR
http://www.skodaclub.wbs.cz/
Bydlisko: OSTRAVA , CZECHOSLOVAKIA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa PETR 613 » 25 Mar 2007, 22:18

Tak to jsi Soptík (Dráčik) :lol:

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 26 Mar 2007, 09:24

Vláčku a další, až budete velcí a budete opravdu něco dělat, tak možná pochopíte, že různí lidé vnímají důležitost věcí různě. Můžeš mi zjevit, jaké je kritérium, podle kterého je debata zde ještě důležitá či už nedůležitá? Aby se náhodou nestalo, že toto fórum je vůbec nedůležité a mohlo by se zrušit.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 33 neregistrovaných