2 % z daní

Diskusia o stretnutiach


Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 17 Mar 2007, 20:01

Palo, neodmietol som mu dať odpoveď na jeho pritrublu otázku, len som si chcel ujasniť načo mu táto informácia je, najmä ak nie je občanom SR, ani neviem o tom , že by v SR odvádzal dane a na základe jeho "ODPOVEDE" som sa rozhodol, že mu danú informáciu neposkytnem, aj keby som ju mal, ako že ju nemám.Následne som sa dozvedel , že vedenie TAKSU, je spoločnosť nedôverihodnych, podvodníkov, ktorí si ani žiadne jeho peniaze nezaslúžia.Tomuto sa fakt nedá rozumieť inak, len že tomuto vševediacemu jedincovy zrejme chýba zmysluplná činnosť a preto má nutkanie nustále do všetkého rýpať, ako sám hovorí,"JEN PRO ZAJiMAVOST", teda sa chce beztrestne baviť na účet niekoho iného, aj napriek tomu, alebo práve pre to, že dotknutých ludí nepozná.Už viackrát som tu napísal, že ktokolvek má pocit, že potrebuje čokolvek konzultovať s TAKS, má možnosť sa zúčastniť pravidelných schôdzí, každý mesiac.

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luboš » 17 Mar 2007, 22:05

Romane, jestli se domníváš, že bezduchým tlacháním něco vyřešíš, tak to jsi na omylu. Moje otázka je zcela korektní a odpověď na ní by jistě zajímala více lidí, včetně těch, které chcete přesvědčit, aby vám dali svoje peníze. Pokud na ní neznáš odpověď, tak na nic ani nereaguj a dej příležitost i dalším funkcionářům či členům, třeba ti budou vědět, kolik lidí jim platí zábavu a třeba nebudou mít dokonce ani důvod to utajovat. :D

niak

Príspevok od užívateľa niak » 17 Mar 2007, 22:38

woooow, 4555 bezduchy rejpavy prispevok o nicom od Lubosa, male jubileum, to by sa malo oslavit :lol:

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarekK » 17 Mar 2007, 22:46

ja sa musím luboša zastat......lebo minimálne tých 555 príspevkov bolo hodnotnejších ako tento posledný od niak

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ladis » 17 Mar 2007, 22:53

Luboši, já jsem to pochopil tak, že daň z příjmu (nebo odkud se to odečítá) buď skončí celá ve státní kase nebo bude stát o 2% z této částky chudší ve prospěch nějakého sdružení. Nechápu tedy o jakém "dávání peněz" píšeš a už vůbec mi to není jasné z pohledu občana ČR, který tuto možnost nemá (myslím skutečně tuto možnost, tj. věnovat 2% ze svých daní TAKSu).

Můžeš to brát jako odpověď "čistě ze zájmu" neboť mi do toho vůbec nic není a sám bych je určitě věnoval jiné organizaci než je TAKS, jen jsem tak nějak "čistě ze zájmu" pocítil potřebu zjistit o co ti kurva zasraně jde?

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luboš » 18 Mar 2007, 00:08

To jsi pochopil dobře, ty peníze buď dostanou nebo nedostanou, podle toho, jak se rozhodnou jednotliví poplatníci. U nás by si na ty peníze přišli třeba skrz dotace, kde by rozhodoval státní/krajský/místní úředník, ale to na Slovensku moc nefunguje, resp. ne v takovém rozsahu. Zda s těmi 2% dokáže lépe hospodařit nějaké tajemné sdružení nebo stát, to ať si pohlídají slovenští daňoví poplatníci. Fico své hospodaření před veřejností netají, TAKs bohužel ano...

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ladis » 18 Mar 2007, 00:37

Nejsem si tak úplně jistý, zda-li Fico obratem odpovídá zvídavým poplatníkům na nějakém fóru. Hospodaření státu je věcí všech občanů. Hospodaření TAKSu je věcí několika zainteresovaných. Stále nevidíš rozdíl? Dát peníze TAKSu je zcela dobrovolné, nedát peníze Ficovi je trestný čin krácení daně. Roman Ti už několikrát sdělil, jak je možné tyto informace získat a vzhledem k tomu, že nejsi ten, kdo určuje pravidla, patrně nezbude než držet hubu a krok (a nebo ne, kafrat tu můžeme do nekonečna) nebo se zařídit podle jeho rady. Není mi jasné, co je na tom nepochopitelného a už vůbec nechápu, proč se do TAKSu tak navážíte. Nevoní, nechám ležet. Asi jim tento způsob práce vyhovuje a členové jsou s ním spokojeni. Vliv sdružení TAKS na kvalitu života ostatních občanů je zanedbatelný a Etienne už několikrát psal, že tento portál nemá s TAKSem nic společného.

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luboš » 18 Mar 2007, 01:37

Fico ten státní rozpočet, závěrečný účet a další výkazy rovnou hodí na web ministerstva financí a má pokoj. :P

Dobrovolně se slovenští poplatníci rozhodují pouze o tom, zda a komu případně ty 2% poukáží, když se jim nelíbí TAKS, tak to vyhlášení ani nevyplňují a celá daň zůstane Ficovi. Ale pokud se už byť jen jediný poplatník rozhodne platit z daní TAKS, tak už jeho hospodaření nemůže být věcí jen několika zainteresovaných. Jak by k tomu přišel zbytek národa, že veřejné prostředky z daní jsou neznámo jak utopeny v nějakém TAKSu...?

niak

Príspevok od užívateľa niak » 18 Mar 2007, 10:06

Jak by k tomu přišel zbytek národa, že veřejné prostředky z daní jsou neznámo jak utopeny v nějakém TAKSu...?

Aaaa, zas jeden socialny demokrat, co mu lezi na srdci dobro pospoliteho ludu. Dokonca slovenskeho. Ja pred tebou smekam. Zaujimalo by ma vsak, ci sa aj doma tak angazujes? Ci vies napriklad ako hospodari mesto kde byvas, ci tam nie je korupcia, atd.?

Zda s těmi 2% dokáže lépe hospodařit nějaké tajemné sdružení nebo stát, to ať si pohlídají slovenští daňoví poplatníci.

Ty si hlidas ako hospodari CR s tvojimi prachmi? Kafres im do toho, ked sa ti to nelibi? Maximalne ides raz za styri roky volit, mozno ani to nie, a tym to teda sakramensky ovlivnis. Uz ma to nebavi, nechaj si svoj populizmus a pis radsej nieco na com sa vsetci zasmejeme. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luboš » 18 Mar 2007, 15:00

To mne vždycky dojímá, jak si anonymové myslí, že vždy všechno vědí a všemu rozumí. :D

Užívateľov profilový obrázok
Stevo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1180
Dátum registrácie: 10 Feb 2004, 09:41
Tatry, ktoré vlastním: taka bordova
Bydlisko: Garáž
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Stevo » 18 Mar 2007, 15:44

Luboš napísal:To mne vždycky dojímá, jak si anonymové myslí, že vždy všechno vědí a všemu rozumí. :D
ROFL

Zlodec krici "chytajte zlodeja!" ...

Radinko

2 % z dane

Príspevok od užívateľa Radinko » 18 Mar 2007, 16:49

Luboš - nič v zlom, ale už nechaj 2% na pokoji.
Je celkom dobré počasie, skús sa radšej vrhnúť na renovovanie. Máš tam toho dosť, čo si ju vyžaduje. A ak na to nemáš dosť peňazí, tak potom urobíš lepšie, ak ich pôjdeš zarábať.

Ondrej, Roman - držím palce, aby bol tento rok plodný na príspevky aspoň tak, ako ten minulý. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Zdicho
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1174
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 00:22
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Čórtův hrad
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdicho » 18 Mar 2007, 17:54

ladis napísal:... Není mi jasné, co je na tom nepochopitelného a už vůbec nechápu, proč se do TAKSu tak navážíte...
Je tam množné číslo a vzhledem k tomu, že jsem vyjádřil podobný názor jako Luboš, bych rád uvedl, že nemám pocit, že bych se do někoho navážel.

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 18 Mar 2007, 19:20

Rominko: A mohol by byt aj plodny na aktivity Tatraklubu :D Lebo okrem dunajtour by to chcelo aj nieco naviac...

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ladis » 18 Mar 2007, 23:39

Luboši, zákon 595/2003Zz § 50 odstavec 12 mluví jasně. Máš-li pocit, že pánové z TAKS dělají něco špatně, nic Ti nebrání podniknout příslušně právní kroky. Nebo možná ano - nejsem si jistý, zda-li může občan jiného státu podat na Slovensku trestní oznámení v případě, že nevystupuje v roli poškozeného.

Zdicho: Tak to pardon. Až příliš mi to připomínalo svého času debatu o TKB, kdy několik jedinců, kteří o TKB dohromady nic nevěděli, nechtěli se stát jeho členy, dokázalo popsat několik stran stále se opakující myšlenkou, že TKB je sdružení nafoukanců a s nimi ani za nic.

(možná to chápu špatně já, ale připomíná mi to situaci, kdy bych začal vykřikovat, že se členem anarchofeministické skupiny 8. března prostě nestanu a nestanu, protože je to banda magorů a já jsem ten tvrďák, který vám ukáže, co všechno dělají špatně)

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luboš » 19 Mar 2007, 00:39

Ládisi, to chápeš opravdu špatně. Stačí si všímat, jak tyto dva kluby rozdílně vystupují.

Tady, když jsem se já nebo i někdo jiný zeptal, kolik má to jejich sdružení členů, jaké jsou podmínky členství, kolik se platí příspěvky, zda pořádají nějaké akce, testují historická vozidla atp., tak na mně Ondrej s Romanem okamžitě vyvalili voči, začali mlžit, všechno popírat, všechny obviňovat "z útoků na TAKS" atp. Na konkurenčním fóru TKB, pokud někdo projevil o podobné informace zájem, tak mu Ríšan nebo Lucián bez mrknutí oka slušně odpověděli. Já tady rozdíly tedy vidím a nevím, proč bych na ně neměl upozornit.

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 19 Mar 2007, 09:07

Ahm, myslel som Radinko nie Rominko :oops:

A nerad to hovorim, ale musim s Lubosom suhlasit - ja vidim Tatraklub bohuzial rovnako - netransparentne. Nikto nevie ake akcie organizuju (okrem dunajtour), ake aktivity vyvijaju a ako to vlastne s Tatraklubom je...

Zoberme si to cisto z marketingoveho hladiska, stanem sa clenom akehokolvek zdruzenia, ked neviem, co presne robi ?

Roman, Ondrej: Mozno by ste mohli trosku zacat s informovanim ludi, verim ze by sa Tatraklub urcite podstatne zvacsil. Mozno by stacili strucne zapisy zo stretnuti a podobne...

Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Príspevok od užívateľa Sedo » 19 Mar 2007, 09:56

TAKS pokial chce zachovat nieco aj pre dalsie generacie a chce omladzovat svoj kolektiv, by mal byt podla mna otvorenejsi k novym ludom a k ich otazkam.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 19 Mar 2007, 09:58

Zaujímavá a poučná debata - kde sa objavi slovo "peniaze", ihneď sa v niektorých prebudia ich nízke pudy, lakota a závisť! Lubošovi až "žily trhá", že niekto môže získať legálnou cestou nejaké peniaze, a on nie. Je mi to až trápne...
Luboš - vieš čo? Ako český občan nám svoje 2% daní dať nemôžeš, môžeš však našemu klubu venovať nejaké sponzorské - rád to tu potom zverejním, aby nik o takú dôležitú informáciu neprišiel. A kľudne to tu môžeš zverejniť aj sám a tučným písmom. Nikomu predsa nič nebráni, že ak venuje svoje 2% TAKS, alebo hociakej inej organizácii, aby to zverejnil, kde len chce. Sú však ľudia, ktorí to zverejniť nechcú, a preto to treba aj rešpektovať. Kto v minulosti prispel, vie o tom, kto neprispel - čo ho potom, kto a koľko dal?
Všetci členovia TAKS sú na výročnej schôdzi informovaní o hospodárení klubu, o jeho príjmoch a výdavkoch. Sú to však informácie, ktoré sa nečlenov absolútne netýkajú, a preto im nie sú a ani nebudú sprístupňované iba kvôli ukojeniu ich detinskej zvedavosti. Luboš - veď ty by si ani nespal, keby si sa to dozvedel!
Kto sa chce primitívnym spôsobom navážať do TAKS, nech si radšej pozorne prečíta prvý príspevok tohoto vlákna. Tam som žiadal priaznivcov a sympatizantov TAKS o zváženie možnosti poskytnutia 2%. Nie závistlivcov a neprajníkov!

Etienne - kritizuješ, že TAKS má málo aktivít. Áno, klub by ich mohol mať viac, otázka však je, či ich viacej mať aj chce. Treba si tu uvedomiť, že my nie sme verejno-prospešná organizácia ustanovená na to, aby sme majiteľom vozidiel Tatra organizovali akcie na vyplnenie ich voľného času. V prvom rade je tu klub pre členov - vytvára akúsi bázu na stretávanie sa priateľov, ktorí si majú spolu čo povedať, ktorí majú niektoré záľuby spoločné a to ich určitým spôsobom aj spája. Ak sa aj rozhodneme nejakú akciu aj pre nečlenov klubu organizovať, robíme to na úkor svojho voľného času a iných možných aktivít. Včera som napríklad strávil skoro celý deň prípravou trate na Dunaj Tour a najazdil svojím autom spústu kilometrov. Robím to dobrovoľne a cez svoje osobné voľno. Nikto preto nemá právo mi vyčítať, prečo robím pre tatrovácku obec iba tak málo.
Kto chce, môže robiť viac - nikto mu v tom nebráni - buď samostatne vo vlastnej réžii, alebo v rámci TAKS. Kto má záujem, môže svoje aktivity realizovať v rámci TAKS - aj ty, Etienne, dvere pred nikým, kto má úprimný záujem a kto prichádza s dobrým úmyslom nie sú zatvorené.
Kto však chce iba kritizovať, nech ostane radšej von. Členstvo v klube a možnosť sa v ňom realizovať nie je povinnosť, ale výsada.

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luboš » 19 Mar 2007, 10:46

O peníze jde vždy až v první řadě, ale pokud se budete chovat tak jak se chováte, tak žádné příznivce a symaptizanty nezískáte. Svět není tak černobílý, jak si naivně myslíte, pro mě díky tomu svému přístupu pouze "neexistujete", ale proč bych vám měl něco závidět nebo nepřát? A je vůbec co?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných