Tatra Free Tour SK

Odfotili ste niečo zaujímavé ? Sem s tým !

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 27 Aug 2007, 12:35

Dnes v skorých ranných hodinách bol ukončený II. ročník Tatra Free Tour 2007 SK-CZ. Touto cestou by sme sa chceli podakovať všetkým, ktorí sa podieľali na príprave a bezchybnom priebehu tohoto náročného podujatia. Za etapu Žilina-Pyrovi, Ostrava-Hukvaldy-Edovi, Tomkovi a Angelike. Za etapu Olomouc- Marekovi, Monike, Štěpánovi, za etapu Brno- Peldovi, Praha- Čadíkovi, za etapu Slaný, Křivoklát - Radekovi, Pepovi 603/1, Brtníkovi s jeho medvědí rodinkou / Lade, Kačenke/. Tiež chceme poďakovať za prípravu propagačných materiálov a prípravu Lucy na cestu Mattkovi. Za videodokumentáciu celého podujatia - p. Vladimírovi Krejčímu. Fotodokumentáciu, ako aj niektoré technické parametre podujatia, budú zverejnené hneď po ich spracovaní.

martin h

Príspevok od užívateľa martin h » 27 Aug 2007, 13:31

Mohu se zeptat, kde byl zveřejněný harmonogram pro střední + západní Čechy? Ačkoliv se tady Moraváci a Slováci domlouvali, ohledně západu ani zmínka. Předpokládám, že když je v názvu "free" tak to neznamená, že se lidé domlouvají mezi sebou po e-mailu nebo na nějakém srazu.

Štěpán---

Príspevok od užívateľa Štěpán--- » 27 Aug 2007, 13:57

Dobré to bylo. Doufám v další ročníky této výborné akce.

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 27 Aug 2007, 14:35

martin h napísal:
Mohu se zeptat, kde byl zveřejněný harmonogram pro střední + západní Čechy? Ačkoliv se tady Moraváci a Slováci domlouvali, ohledně západu ani zmínka. Předpokládám, že když je v názvu "free" tak to neznamená, že se lidé domlouvají mezi sebou po e-mailu nebo na nějakém srazu.

Žiaľ. tvoj záujem zúčastniť sa tohtoročnej Free tour som nikde nezaznamenal, napriek tomu, že výzvy boli v tomto vlákne uverejňované od jarných mesiacov, vrátane môjho tel. čísla. Slovo free neznamená, že usporiadateľ má k dispozícii kryštáľovú guľu, či podobné zariadenie na čítanie myšlienok tatrováckej pospolitosti. Len pre úplnosť, našli sa aj takí, ktorí, deklarovali vopred svoju neúčasť a uľahčili tak prácu usporiadateľom. Okrem toho slovo free znamená volný, slobodný, teda je ťažké hovoriť o akomsi harmonograme. Možno by prospelo občas poslúchnuť odporučenie a prečítať si toto vlákno od jeho začiatku. Tatra Free Tour je podujatie, ktoré je plné prekvapení, čo iste potvrdia mnohí jeho účastníci. Nie je to podujatie prísne výberové a môže sa ho zúčastniť prakticky ktokoľvek, v rámci jeho konania, kedy chce, kde chce, a ako chce, dokonca aj viackrát po sebe na rôznych jeho etapách, ako napr. urobil počas tohto ročníka Ladis. V tvojom prípade však zrejme ide o nepochopenie myšlienky Free Tour. Toto podujatie je vo svojej organizačnej podstate opakom tradičného zrazu, ale nebudem sa už na túto tému opakovať, ak máš záujem, dáš si tú námahu a prečítaš si celé vlákno, ak nie, z pohľadu Free tour 2007, je to už aj tak bezpredmetné.

Užívateľov profilový obrázok
kovoo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 30 Dec 2005, 18:37
Bydlisko: TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa kovoo » 27 Aug 2007, 14:49

Roman Maďar napísal: Slovo free neznamená, že usporiadateľ má k dispozícii kryštáľovú guľu, či podobné zariadenie na čítanie myšlienok tatrováckej pospolitosti.
ale šikla by sa ti že :lol: :lol: :lol:
toto treba vytesať každému tatrovákovy na čelo :twisted:

martin h

Príspevok od užívateľa martin h » 27 Aug 2007, 14:55

Toto vlákno jsem četl mnohokrát, ale kromě vtipkování ohledně návštěvy dolů na Sokolovsku a Mostecku jsem nenašel žádné údaje konkrétně trasy nebo míst. Za konkrétní nepovažuju "chtělo by to jet tam a tam" nebo "představoval bych si návštěvu toho a toho". Znovu opakuju, že ačkoliv se potencioální účastníci ostatních částech republik tady hojně veřejně domlouvali, o západní části nepadla ani zmínka. Podle příspěvků soudím, že začátek části v ČR (Brno - Ostrava) vznikla dosti spontálně - nikde náznak nějakého organizování. Načež se dočtu, že je Radek organizátor západní části! Jak je možné, že jeho totožnost coby organizátora nebyla zveřejněna dopředu? A co třeba dotaz Michala Hekyho: "Zítra jste v Praze? Rád bych s vámi pobyl... " Nikdo mu neodpověděl. Začínám tušit, odkud vítr fouká. Je zajímavé, že když Radek chce tak dá o sobě ve fóru vědět. Mám takový špatný pocit, že západní část byla spíš "ProkamarádyRadka Tour".

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 27 Aug 2007, 15:19

martin h napísal:Toto vlákno jsem četl mnohokrát, ale kromě vtipkování ohledně návštěvy dolů na Sokolovsku a Mostecku jsem nenašel žádné údaje konkrétně trasy nebo míst. Za konkrétní nepovažuju "chtělo by to jet tam a tam" nebo "představoval bych si návštěvu toho a toho". Znovu opakuju, že ačkoliv se potencioální účastníci ostatních částech republik tady hojně veřejně domlouvali, o západní části nepadla ani zmínka. Podle příspěvků soudím, že začátek části v ČR (Brno - Ostrava) vznikla dosti spontálně - nikde náznak nějakého organizování. Načež se dočtu, že je Radek organizátor západní části! Jak je možné, že jeho totožnost coby organizátora nebyla zveřejněna dopředu? A co třeba dotaz Michala Hekyho: "Zítra jste v Praze? Rád bych s vámi pobyl... " Nikdo mu neodpověděl. Začínám tušit, odkud vítr fouká. Je zajímavé, že když Radek chce tak dá o sobě ve fóru vědět. Mám takový špatný pocit, že západní část byla spíš "ProkamarádyRadka Tour".
Tak pre tvoju informáciu, Michak Heky s nami strávil pekný večer, v Černošicích , iste to potvrdí. Na jeho dotaz som neodpovedal z jednoduchého dôvodu, prečítal som si ho až dnes ráno/ nemám internet v aute/Ušetrím ti dalšie "dotazy" tohoto charakteru, aj Lucián sa s nami stretol pomocou telefonu.Organizátorom na free tour môže byť každý, kto chce organizovať a koho organizačné návrhy ostatní účastníci prijmú- preto je to free. Celé podujatie bolo "Prokamarády", to si pochopil správne.Ak trpíš nejakou fobiou voči komukolvek, s tým ti asi free tour nepomôže. Medzi "kamarady" sa totiž zaraďuje človek sám, tým, že deklaruje priateľstvo, očakávať však, že som kamaradom pre všetkych, ktorí sa točia okolo tatroviek , len preto, že aj mňa táto značka zaujíma, je mierne povedané pošetilosť. Mimochodom teší ma , že si ma zaradil medzi Radkových "kamaradov" :)

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 27 Aug 2007, 15:29

kovoo napísal:Roman Maďar napísal: Slovo free neznamená, že usporiadateľ má k dispozícii kryštáľovú guľu, či podobné zariadenie na čítanie myšlienok tatrováckej pospolitosti.
ale šikla by sa ti že :lol: :lol: :lol:
toto treba vytesať každému tatrovákovy na čelo :twisted:
Radšej asi nie, vdaka tomu že netuším, čo si o mne väčšina pravoverných tatrovákov myslí, spím vcelku pokojne :lol:

Užívateľov profilový obrázok
michal heky
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 28 Máj 2004, 22:10
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Praha, Kobylisy
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa michal heky » 27 Aug 2007, 16:53

Potvrzuji, že vítr foukal směrem do Černošic:-) a rád jsem s Romanem a spol poklábosil...

Užívateľov profilový obrázok
čadík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 09:33
Tatry, ktoré vlastním: mám černočernou T613
hledám barevnou T613VB
Bydlisko: matka měst
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa čadík » 27 Aug 2007, 17:37

Technická poznámka (a otázka) pro martina h:
martin h napísal:Toto vlákno jsem četl mnohokrát, ale kromě vtipkování ... jsem nenašel žádné údaje konkrétně trasy nebo míst... o západní části nepadla ani zmínka... Načež se dočtu, že je Radek organizátor západní části! Jak je možné, že jeho totožnost coby organizátora nebyla zveřejněna dopředu?...
Opravdu jsi četl (?) na straně 8 tohoto vlákna příspěvek Romana Maďara ze dne 2 mája 2007 21:12 hod. tohoto znění:
"Predbežná aktualizácia trasy a termínov Tatra Free tour 2007 SK-CZ
Štart-piatok 17.8.07 v doobedných hodinách, Bratislava- Žilina /noclah v okolí Žiliny/
sobota 18..8. Žilina - Ostrava /noclah v Ostrave/
nedela19.8. Ostrava- Olomouc/noclah v Olomouci 2 noci/
utorok21.8. Olomouc- Brno/noclah v Brne/
streda22.8. Brno -Praha /noclah v Prahe-okolí 2 noci/
štvrtok24.8. Křivoklátske hvozdy- záp čechy- doplní Radek+Brtník/ noclah 2 noci/
Nedela26.8. Plzeň- Příbram/ Jerry, môžeš sa predviesť /
pondelok27.8. zpiatočná cesta cez Južné čech a Južnú Moravu- Návrat v neskorých nočných hodinách
Opäť prosím všetkých záujemcov, ktorí sa chcú zúčastniť, aby mi to oznámili..."

Možná četl ale nevnímal... :roll:

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 27 Aug 2007, 17:44

niekolko technických parametrov podujatia.
počet zúčastnených vozidiel - 13
počet učastníkov vrátane detí- 30
počet najazdených km Lucy- 2004
počet splavených km na vode - 7
počet najazdených km vlakom - 36
najväčšia hlbka dosiahnutá v bani -/neuveritelných 482 cm/
zaujímavosti:
návšteva 5 hradov
návšteva 2 krasových lokalít s jaskyňami
návšteva 4 múzeí
návšteva 1 skanzenu
návšteva 1 aquaparku
absolvovanie 3 grilpárty /jedna so živou hudbou/

Užívateľov profilový obrázok
michal heky
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 28 Máj 2004, 22:10
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Praha, Kobylisy
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa michal heky » 27 Aug 2007, 18:40

Roman Maďar napísal: najväčšia hlbka dosiahnutá v bani -/neuveritelných 482 cm/
Tak tam jsem rozhodně chyběl :(

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 27 Aug 2007, 18:56

predpokladám, že je to len preklep a že tá baňa bola práve 100x hlbšia, ako bolo udané..čiže 482m ??

Užívateľov profilový obrázok
Pelda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 275
Dátum registrácie: 30 Okt 2006, 00:01
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3, r. v. 1987
Bydlisko: Zastávka u Brna
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pelda » 27 Aug 2007, 19:51

Zdravím Free tour, jsem rád, že se akce vydařila, hodně jste toho projeli, viděli, potkali bezva lidi a dobře dojeli potom domů a o to víc je mi líto, že jsem s vámi nemohl strávit více času než mi bylo dovoleno (snad příště). Rád jsem vás všechny viděl, bylo to hezké odpoledne a večer, jen mně hlupáka mělo napadnout, že když už tady budete, určitě nevynecháte Moravský kras a měl jsem vám rezervovat vstupy do jeskyní atd. Do příště se zlepším a doufám, že se zase někdy uvidíme. S velkým zpožděním, za které se omlouvám, přikládám takyé několik fotek z Brna i když více méně z příjezdu do ubytování atd. Pak jsem už, jak víte, nefotil.
Prílohy
Freetour 011.jpg
Freetour 012.jpg
Freetour 018.jpg
Freetour 020.jpg
Freetour 023.jpg
Freetour 025.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 27 Aug 2007, 20:09

ondrej napísal:predpokladám, že je to len preklep a že tá baňa bola práve 100x hlbšia, ako bolo udané..čiže 482m ??
predpokladáš nesprávne

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa radek » 27 Aug 2007, 20:51

Pro anonyma martina h., neboli Martina Havla: měl-li to být v Tvém příspěvku nenápadně nápadný útok na mou osobu, docela rád bych se dozvěděl, co Tě k tomu vedlo, nějaké konstruktivní důvody, jinak mi to přijde jako nevím, snad čirá závist, nějaká skrývaná křivda, nevím .......? :roll:

Z Tvých příspěvků v tomto vlákně je na první pohled zřejmé, že jsi bohužel zcela nepochopil smysl Free Tour, a jestli toto nepochopení trvá ještě nyní, tož věz, že opravdu nikdo z účastníků této svobodné spontánní akce neobdržel měsíc před jejím konáním doporučenou poštou pozvánku s jejím nalinkovaným programem. Ten program jaksi vznikl cestou, během jejího konání. Pokud chápeš Free Tour jako "tatrovácký sraz", věz že je to přesně naopak. Holt to při čtení chtělo méně si všímat sokolovské pánve a více informací od Romana Maďara, že.....

A k této zajímavé definici:

Mám takový špatný pocit, že západní část byla spíš "ProkamarádyRadka Tour"

Co se týká Tvých pocitů, když už zde ventilovaných, je třeba k nim příště také připsat důvody pro které vznikly. Ale to jsem trochu odbočil, mě zaujala ta definice, je vpravdě originální. Docela nerozumím Tvému rozčilování se, že si tu nikdo nedovolil Tě včas a předem informovat, když tu základní informace byly již drahnou dobu (viz Čadíkův příspěvek). Vezmu-li následně průběh tohoto vlákna až k okamžiku, kdy zde začaly být zveřejňovány příspěvky a fota z jejího průběhu, do poslední chvíle před zahájením FreeTour se tu Roman ptal, kdo jeví zájem, ať se mu hlásí. Když jsi byl tedy tak říčný po programu západní části ČR, co Ti bránilo v tom zvednout telefon/napsat maila/napsat SS mě nebo Romanovi nebo Brtníkovi a zeptat se někoho z nás, co se chystá, kdo tu část bude mít na starosti jsi se v tomto vlákně dozvěděl přeci již 2.května po 21 hod večer, ne? Jo Ty jsi čekal, že Ti to tady někdo naservíruje přímo pod nos, nejlépe v tištěné podobě na křídovém papíru, co?.... Chjo, někdy mám fakt problém některé činy některých lidí pochopit....... :?

Užívateľov profilový obrázok
michal heky
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 28 Máj 2004, 22:10
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Praha, Kobylisy
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa michal heky » 27 Aug 2007, 23:09

ondrej napísal:predpokladám, že je to len preklep a že tá baňa bola práve 100x hlbšia, ako bolo udané..čiže 482m ??
Šmankote, já už neumím číst. Já myslel, že byli v bahně 482cm hluboko a ona to byla nějaká baňa... Co to je? Bylo aspoň na dně bahno? Nebo třeba bahenní příšery? 8)

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luboš » 27 Aug 2007, 23:24

V Praze nemáte doly?

Zdenek

Príspevok od užívateľa Zdenek » 27 Aug 2007, 23:35

:mrgreen: :mrgreen:

martin h

Príspevok od užívateľa martin h » 28 Aug 2007, 09:27

No Radku nevím, jelikož jsi mě pochopil stylem pana Luboše tak si ani nejsem jistý, jestli mám nějak odpovědět. Ale zkusím to, člověk nikdy neví.

1.měl-li to být v Tvém příspěvku nenápadně nápadný útok na mou osobu, docela rád bych se dozvěděl, co Tě k tomu vedlo, nějaké konstruktivní důvody, jinak mi to přijde jako nevím, snad čirá závist, nějaká skrývaná křivda, nevím .....

- Útokem bych to přímo nenazval, ale pořádné rejpnutí ano. Všímám si totiž jaké diskuze zakládáš a hlavně jak ze sebe děláš nepřítonmého když se někdo zeptá na něco konkrétníko. Tvé jméno ve spojení s touto akcí padlo až "po", ačkoliv napsat své jméno s tel číslem v průběhu akce a tím dát jasně najevo že se na "západě" vůbec něco děje by pro tebe nebyl žádný problém že? Závist? Proč si myslíš, že mám zrovna tobě něco závidět? Asi si o sobě myslíš hodně co?



2. ..... neobdržel měsíc před jejím konáním doporučenou poštou pozvánku s jejím nalinkovaným programem........že si tu nikdo nedovolil Tě včas a předem informovat.......tady někdo naservíruje přímo pod nos....

- Znovu a naposled píšu, že po přečtení této diskuze (části 2007) jsem ani netušil, že západní část se vůbec bude konat vhledem k chybějícímu byť jen náznaku nějaké činnosti. Opravdu si myslíš, že jsem požadoval něco z toho co uvádíš? Kdyby tady bylo napsaáno tvé jméno ve spojení s touto akcí, tak by hned jasné komu zavolat.


3. .... co Ti bránilo v tom zvednout telefon/napsat maila/napsat SS mě nebo Romanovi nebo Brtníkovi a zeptat se někoho z nás.....

- Jak jsem mohl tušit, že s tím máš něco společného s Brtníkem? Já také nemůžu mít nějakou křišťálovou kouli! Je pravda, že Roman na sebe kontakt napsal, ale přišlo mi divné vyptávat se někoho na Slovensku přes jaké vesnice povede trasa na západě ČR.


...příspěvek Romana Maďara ze dne 2 mája 2007 ...."Predbežná aktualizácia trasy a termínov ....

- To mám brát vážně, považovat předběžnou aktualizaci udanou několik měsíců dopředu?

O.K., nebudeme se rozčiloval, ostatní jak koukám mojí reakci pochopili tak že chci organizátory a účastníky povraždit. Už začínám chápat jak to bylo myšleno a co mě naštvalo byl fakt, že akce tako zveřejněná byla konkretizovaná prostřednictvím osobních telefonátů a ne taky veřejně.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 75 neregistrovaných