Oldtimer festival Slavkov 2007

Odfotili ste niečo zaujímavé ? Sem s tým !

Užívateľov profilový obrázok
kovoo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 30 Dec 2005, 18:37
Bydlisko: TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa kovoo » 18 Júl 2007, 21:45

Dovolim si pripojit svoj nazor.
Vstupne bolo neuveritelne!!! Nic na tej akcii nemalo hodnotu taku, aby rodinka napriklad s 3 clenmi zaplatila 600 korun!!!
Co sa tyka moznosti nakupu dielov, vseobecne na burzach uroven, ak za uroven povazujeme sirku sortimentu i primeranost cien, klesa. Avsak Slavkov 2007 bol snad extremne o nicom a veru sa tam kvoli dielom ist neoplatilo.
Vystavka vozidiel bola pekna, mam na mysli predvojnove auta, citlivo zrenovovane, ci krasne udrziavane. Bolo na co pozerat. Ale mnohe exemplare povojnove i "prekopane" predvojnove mi ziaden pozitivny zazitok nepriniesli... jemne povedane.
Suma sumarum, keby som (pre mna) daleku cestu absolvoval len kvoli tejto akcii, nadavam ako kocis. Nastastie som pocas vyletu stihol aj co-to hodnotne zazit a vidiet (dopredu naplanovane) a tak vynalozeny cas a peniaze nelutujem.
Slavkov si vsak skrtam z mojho kalendara burz.
absolutny súhlas :evil: :!: bolo to o ničom až na pár kúskov :( a už viem prečo tam bolo toľko šrotu=áut keď je vstup pre účastníkov zdarma :idea:

ondrej.

Príspevok od užívateľa ondrej. » 19 Júl 2007, 07:56

niekoľko mojich postrehov, aj keď tento rok som sa nezúčastnil:
- je právom organizátora určiť si pravidlá akcie podľa svojho uváženia, ak sa to niekomu nepáči, nemusí tam povinne ísť, ale môže ostať doma..
- práve vďaka vstupnému a možnosti oslobodenia od neho pre tých, ktorí prídu historickm vozidlom, je zabezpečená pomerne hojná účasť zaujímavých vozidiel, ktoré v takom množstve a šírke sortimentu hocikde len tak nevidieť
- burza bola v minulosti slušná, ak niekto nenájde na svoje auto nedostatkové diely za lacný peniaz, ešte ho to neoprávňuje tvrdiť, že burza bola nanič; aj keď pravda aj tu sa prejavuje všeobecný trend nárastu cien a zahlcovania búrz šrotovými dielmi z rozobratých motocyklov a "starožitnosťami" pochybného pôvodu
- podľa mňa je to akcia, kde sa dá nájsť vždy niečo zaujímavého, je ľahko kritizovať, ťažšie je už ale niečo podobné zorganizovať sám... kritici, nik vám v tom nebráni ukázať, ako to treba robiť

600Julo

Príspevok od užívateľa 600Julo » 19 Júl 2007, 08:33

ondrej. napísal:niekoľko mojich postrehov, aj keď tento rok som sa nezúčastnil:
- je právom organizátora určiť si pravidlá akcie podľa svojho uváženia, ak sa to niekomu nepáči, nemusí tam povinne ísť, ale môže ostať doma..
- práve vďaka vstupnému a možnosti oslobodenia od neho pre tých, ktorí prídu historickm vozidlom, je zabezpečená pomerne hojná účasť zaujímavých vozidiel, ktoré v takom množstve a šírke sortimentu hocikde len tak nevidieť
- burza bola v minulosti slušná, ak niekto nenájde na svoje auto nedostatkové diely za lacný peniaz, ešte ho to neoprávňuje tvrdiť, že burza bola nanič; aj keď pravda aj tu sa prejavuje všeobecný trend nárastu cien a zahlcovania búrz šrotovými dielmi z rozobratých motocyklov a "starožitnosťami" pochybného pôvodu
- podľa mňa je to akcia, kde sa dá nájsť vždy niečo zaujímavého, je ľahko kritizovať, ťažšie je už ale niečo podobné zorganizovať sám... kritici, nik vám v tom nebráni ukázať, ako to treba robiť

Prepac, pripada mi strasne jednoducha Tvoja formulacia: je pravom organizatora... :D Ale stve ma cast: ze komu sa nepaci, nemusi tam povinne ist... Ak tam pridem po precestovani 500 km a zistim ze parkovanie je na figu, vstupne privysoke... mozem sa slobodne rozhodnut nezucastnit sa akcie. A oslobodenie od vstupneho pri vstupe s veteranom? Ano, vytiahli svoje Fiaty 850 a Skodu Oktavia z kurnika, len kvoli vstupnemu... na ukor kvality akcie :) To je tiez pravo organizatorov, polozit latku kvality co najnizsie...
Ale v podstate mas pravdu, nik tam ist nemusi, mozno onedlho ani nepojde, nebudem vobec polemizovat. :D ale nasmial som sa pekne.
Iste je pravdou aj to ze na kazdej akcii sa da najst nieco zaujimaveho, skoda ze sa neda ist na kazdu...
Si ferovy clovek, ak si priznal ze si na tohorocnom Slavkove nebol, napriek tomu ho obhajujes, co v poriadku nie je - aj ked sa da povedat ze je obhajoba vseobecna na akcie podobneho druhu
pa a pekny den

Užívateľov profilový obrázok
kovoo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 30 Dec 2005, 18:37
Bydlisko: TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa kovoo » 19 Júl 2007, 10:13

Pozor môj osobný postreh :!: Do Slavkova chodím už nejaký ten piatok a môžem povedať úprimne, že tento ročník bol zatial najslabší :? , proste nedá sa to porovnať asi tak s pred troch a viac rokov, aj čo sa týka burzy... áno našli sa tam kúsky ktoré boli 1A ale našlo sa tam aj veľa takých že by som to ani s tej stodoli nevytiahol(aj T613 som tam také vydel), cena vstupneho nech je aká je, ale nech to má aj náležitú kvalitu, ináč podla mňa najlepšie na tom boli zas motorbicykle :lol: , tie boli super 8)
Prílohy
mercedes.jpg
8.jpg
7.jpg
6.jpg
5.jpg
4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg

ondrej.

Príspevok od užívateľa ondrej. » 19 Júl 2007, 10:21

Julo 600 - doteraz som bol myslím na všetkých burzách v Slavkove, a boli zhruba na rovnakej úrovni, nepredpokladám preto, že táto posledná, ktorej som sa nezúčastnil, by sa nejako zásadne mala líšiť od predošlých,
nechcem a nemám osobný dôvod túto akciu za každú cenu nejako obhajovať, iba sa mi nepáčilo jej paušálne odsúdenie od niektorých preto, že tam "bolo vysoké vstupné", alebo že tam bolo "veľa šrotu=áut", a preto bola akcia nanič
bol si tam, videl si, a nabudúce sa môžeš slobodne rozhodnúť, či znova prídeš, alebo nie,
nakoľko sa tam však mnohí ľudía znova a znova vracajú, tak asi ich tá akcia v niečom oslovuje a nebude celá až tak nanič...

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 19 Júl 2007, 10:50

A já budu souhlasit s Ondrejem. Už proto, že odsudky té akce, které se zde objevily, jsou až na detaily postaveny na velmi subjektivních posudcích.

1. kvalita akce se dá měřit různě. Přístup, kdy akce je kvalitní, pokud jsou na ní vozy, které považuje za výjimečné Julo nebo koušák je jen jeden z miliónu. Máte samozřejmě právo na to, aby se vám to nelíbilo, ale Ondrejova věta "je právem organizátora..." je velmi dobrou odpovědí a kdybyste ji pochopili, tak byste pochopili téměř vše. Jestliže je záměrem organizátora mít to co nejpestřejší a účast co nejhojnější, pak je absurdní posuzovat kvalitu poměrem počtu "vzácných" aut ku počtu všech. Kdyby tam chtěl mít jen pár vzácných aut, která se budou ukazovat davům čumilů, tak bude účastníky pečlivě dopředu vybírat systémem přihlášek nebo pozvání. Zde zjevně nešlo o nablýskaný veteransalon, ale o festival majitelů starých aut a motorek ne o pastvu pro oči čumilů. Z tohoto pohledu se akce vydařila. Rasistické výlevy, že jako majitelé oktávek a fiatů mezi nás, opravdové čistokrevné veteránisty nepatří, mi trochu zavání.

2. burza - asi se dá těžko organizačně v tomto měřítku zajistit, aby lidi, co se deklarují při vstupu jako prodejci na burzu prodávali skutečně jen to, co hledáte a za přijatelnou cenu. Je to nemoc společnosti, ne chyba organizátora, že na burze se objevuje předražená veteš. Kdo něco opravdu shání, tak si to musí holt všechno projít a prohlédnout, sám osobně si vytřídit, co mu připadá jako veteš a co jako zajímavé věci. Nevím, kde berete, že shánění věcí na veterána na burze by mělo být snadné. Možná byste se taky divili, že pohled na to, co na tu burzu patří a co ne, by se návštěvník od návštěvníka lišil. Já si pro sebe taky nadávám, když na burze něco sháním a musím se probírat tunama balastu. Ale nedovedu si představit, jak to jednoduše udělat jinak.

3. vstupné pro čumily 200,- bylo jistě horentní a ani mně by to za to nestálo, koukat na nějaký starý verky (do toho zahrnuju i ty Julovy zajímavé kousky) za takový prachy. Myslím, že na vstupném se dost podepsalo Historické muzeum, které provozuje zámek a park. Funguje to tam všelijak a pořadatel festivalu má v podstatě na výběr, jestli (opět) zlikviduje tradici a půjde jinam nebo jestli jim na jejich podmínky kývne. Vedení Historického muzea se v těchto dnech mění, tak uvidíme příští rok, jaké bude vstupné. Třeba bude nové vedení tomuto nakloněno. No já osobně bych se snažil prachy sehnat jinak a podobné akce bych z parku vykopal.

Užívateľov profilový obrázok
kovoo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 30 Dec 2005, 18:37
Bydlisko: TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa kovoo » 19 Júl 2007, 12:10

Páni to akože mám pritakávať, alebo ísť s väčšinou a tý čo idú proti prúdu sú zatratený alebo čo :?: no proste ked som tam vydel škodu 100, ktorá mala namiesto výfuku stovku rúlu a zelené spoylery-kríllá tak ju mám obdivovať :roll: (možno to bol nejaký továrenský kit 8) )
podla mňa tam pustili aj takých čo tam nemali vôbec čo robiť :!: ale to je iba môj názor..... nejaká regulácia mala byť :oops:
keď som bol mladší :lol: tak ma aj bavilo sa hrabať na burze v tých starých haraburdách :wink:
P.S. a asi sa nezhodneme páni :P

Užívateľov profilový obrázok
Karel
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 28 Feb 2006, 22:16

Príspevok od užívateľa Karel » 19 Júl 2007, 16:35

Jak tak koukám docela jsem tady tou svoji otázkou rozjitřil emoce :lol:
Chtěl jsem se letošního Slavkova zůčastnit, ale na poslední chvíli mi to nevyšlo, z čehož jsem byl dost zklamaný. Po návratu mě ale kolega uklidňoval že nemám čeho litovat, že letošní ročník nestál za moc. Proto jsem chtěl slyšet i názory jiných. Pravda bude tedy asi někde uprostřed. Docela dost zajímavých veteránů, ale také hodně veteránských ,,bastardů,, , rozsáhlá burza, ale na ní velké množství předražené ,,veteše,,. Oproti předchozím ročníkům to vypadá na sestupnou tendenci v kvalitě ,,materiálu,,, ale to je patrné i na jiných akcích, (je cosi shnilého ve veteránském hnutí u nás) a pořadatelé jsou v tom mnohdy nevinně. Nejmarkantnějším mínusem je asi to vstupné (dle tvrzení A.T. ovlivněné správcem parku, nikoliv pořadatelem akce).
Jen tak pro zajímavost. Přišla mi pozvánka na jednu místní akci. Je to celkem blízko tak proč bych nevyvezl rodinu. Když jsem si ale přečetl že startovné pro čtyřčlenou posádku (2 dospělí a 2 děti) je 800,- Kč (pravda je v tom zahrnut oběd a možná i večeře) řekl jsem si že si ten výlet s rodinou udělám jindy a levněji. To není zdaleka nejvyšší startovné jaké jsem viděl. Potom mi přišla pozvánka na jinou akci. Je to sice o něco dál, ale registrační poplatek je 50,- Kč za řidiče a 60,- Kč za každou další osobu, což není ani cena oběda který každý člen posádky dostane. Asi je pojedu podpořit.

Užívateľov profilový obrázok
chupacabra
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 24 Dec 2005, 20:56
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 805 valník
Tatra 603; 603-2
Tatra 613-2
Bydlisko: mam
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa chupacabra » 19 Júl 2007, 20:18

Neda mi nereagovat na tuto temu. Podla mna sa tento rocnik nicim nelisil od ostatnych, teda ak myslim kvalitu a to sa zucastnujem Slavkova pravidelne. Ohladne ceny suhlasim, ze bola trochu vyssia, ale na to co som tam videl som bol spokojny. Samozrejme pre niekoho napriklad bugatky nie su zaujimave a hlada tam len 613 a spol. A tych vrakov ako to nazyvate, tam bolo minimum, byvalo to aj horsie a ak ste si nevsimli tak ich sikovali az dozadu. Paaani naco si obzerate vyfukove rury kileciek, mate nejaku uchylku? Ja som sa pozeral len na tie auta, ktore ma zaujimali a mal som co robit aby som to stihol za pol dna aj s burzou, ktora je kazdym rokom vacsia. Tot moj nazor. Adios

Standa Dosadil

Príspevok od užívateľa Standa Dosadil » 19 Júl 2007, 20:23

Letošní ročník byl také obohacen hudebním festivalem. Nic proti hudbě nemám, ale po poledni začali zvukaři ladit aparát (šumy všech barev, pískání, bubnování) a kolem druhé odpoledne oldtimerfest vyvrcholil dvěma hláškama reprodukovanýma naladěnou aparaturou:

"Žádáme návštěvníky veteránského srazu, kteří nemají současně vstupenku na hudební produkci, ať opustí prostor zámecké zahrady"

A deset minut nato:

"Žádáme majitele vozů, kteří parkují na travnaté ploše mezi vypuštěným jezírkem a pódiem, ať opustí tento prostor"

Hlášení byla pronesena tónem, který mě nenechal na pochybách, že mluvčí měl na mysli:"Všichni blbečci s těma starýma kraksnama a ostatní blbečci, kteří se na ty kraksny přišli podívat, vypadnou vocamcať teďka hnedka rovnou doprdele!"

Když si přitom představím, že vstupenka jen na veterány stála dvě stovky...

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarekK » 19 Júl 2007, 21:38

:D
:!:
Prílohy
1.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG

kousak

Príspevok od užívateľa kousak » 19 Júl 2007, 23:50

[quote="Ambiciózní tajemníček"]
1. kvalita akce se dá měřit různě. Přístup, kdy akce je kvalitní, pokud jsou na ní vozy, které považuje za výjimečné Julo nebo koušák je jen jeden z miliónu. Máte samozřejmě právo na to, aby se vám to nelíbilo, ale Ondrejova věta "je právem organizátora..." je velmi dobrou odpovědí a kdybyste ji pochopili, tak byste pochopili téměř vše. Jestliže je záměrem organizátora mít to co nejpestřejší a účast co nejhojnější, pak je absurdní posuzovat kvalitu poměrem počtu "vzácných" aut ku počtu všech. Kdyby tam chtěl mít jen pár vzácných aut, která se budou ukazovat davům čumilů, tak bude účastníky pečlivě dopředu vybírat systémem přihlášek nebo pozvání. Zde zjevně nešlo o nablýskaný veteransalon, ale o festival majitelů starých aut a motorek ne o pastvu pro oči čumilů. Z tohoto pohledu se akce vydařila. Rasistické výlevy, že jako majitelé oktávek a fiatů mezi nás, opravdové čistokrevné veteránisty nepatří, mi trochu zavání.


AT: Já jsem na Oldtimer festivalu ve Slavkově nikdy nebyl, hlavně z časových důvodů. Snad příští rok. Niky jsem nikde nohodotil úroveň nijaké akce, které bych se osobně nezůčastnil, protože z práce vím jaký je problém cokoliv načasovat a připravit tak aby vše klapalo, hlavně pokud se jedná o skupiny lidí.
U akcí, kterých jsem se zůčastnil a líbilo se mi tam, jsem přispěl do fóra pochvalou, porefruji známým a přijedu znovu, pakliže to nebylo dle mého gusta jsem zticha a nepřijedu.
Proč si berete mou přezdívku do svých "úst", pardon textu? Hodnotím já někde ve vláknu úroveň Slavkova? Vy víte na jaké vozy a značky bych se chtěl podívat?
Nemám zájem, aby jste mou přezdívku používal coby příklad ve svých někdy kousavých příspěvcích.

Koušák

Užívateľov profilový obrázok
Julo600
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 19 Okt 2006, 04:31
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Kosice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Julo600 » 20 Júl 2007, 07:11

[quote="Ambiciózní tajemníček"]A já budu souhlasit s Ondrejem. Už proto, že odsudky té akce, které se zde objevily, jsou až na detaily postaveny na velmi subjektivních posudcích.

1. Rasistické výlevy, že jako majitelé oktávek a fiatů mezi nás, opravdové čistokrevné veteránisty nepatří, mi trochu zavání.

")
AT: dovol aby som sa Ti predstavil. Je to sice vec verejna, ale nie kazdemu znama. Ak aj niekto medzi autorasistov patri, nie som to ja ;) Sam sa zucastnujem veteranskych akcii TRABANTOM.
Rad si pozriem akekolvek auto, zaujima ma z hladiska technickeho, estetickeho i historickeho. Mam aj ja ale kusky, o ktore oko zavadi s radostou a dalsie, ktore by mi sice umoznili vstup na Slavkovsku burzu zadara, ale ciste svedomie by som nemal a asi by som sa k nim ani nepriznal. Takto som to myslel. Nie je az tak dolezite ci je to Fiat, tatra alebo Chevrolet... ista selekciu, hoci na vstupe, by som od organizatora ocakaval. Hoci ako som niekde skor naznacil, mne to ako navstevnikovi moze byt jedno. Znizenu uroven vystavy ma organizator, nie ja.

Co sa tyka dielov na burze, ich cien a kvality, je jasne ze to organizator neovplyvni. Moje konstatovanie bolo konstatovanim... nie vytkou organizatorovi.

a ostatnym>
Je fajn ze mi davate vediet ze nemusim o rok ist. Dakujem, casto neviem co robit a teraz ste mi ulahcili zivot. `|

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných