Kačena

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa bazilisak » 26 Apr 2008, 13:25

Jerry napísal: Jedinej problém, co s brzdama mam, že je v potrubí vysokej zbytkovej tlak a prosvěcujou mi brzdový světla (dělá to i s novym spínačem). Brzdovka mi přijde nějak moc hustá, asi zelená a kdovícoještě smíchaná se žlutou, proto to chci vypustit, vyčistit, dát nový gumičky a zprovoznit, pokud bude problém stejnej, tak pak šahnu na šroubek pro seřízení, co je na spínači.
To, že v systému zůstává zbytkový tlak, to není vůbec dobré, příčiny můžou být 2 , jedna je ta, že někdo zkrátil volný chod pedálu tak, že hlavní brzdový válec je trochu zasunutý, a nedovoluje tolik vrátit kapalinu zpět (velký tlak se zpět protlačí, malý už tolik ne, hlavně (vrací se pouze objem vytlačené kapaliny valce) . No a druhá je ta, že v hlavním válci bude nějak zatvrdlý třeba pomocný píst, nebo narostlá koroze, že se nevrací , nebo přívod z nádobky, když by byl ucpaný a nedovolí zrátit kapalinu zpět - však Ty si nějak poradíš. Jinak byl u mě Pavel s kolegou co má radiovůz, tak zkus z něho vytáhnout nějaké zážitky :lol: z návštěvy - byli jsme se malý kousek s kačkou (která má od ledna propadlou technickou :shock: ) project , tak třeba něco k tomu bude moct prozradit.

Užívateľov profilový obrázok
PAVEL64
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 14 Feb 2008, 15:10
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa PAVEL64 » 26 Apr 2008, 20:46

Jo jo -je to pravda- byli jsme tam , taky s těma majákama jezdíme u nás rychle -ale trošku mě mrazilo v zádech -asi to bylo z pohledu spolujezdce,to je vždy jiné než za volantem-jede mu ta tatra jako nějaký závoďák-nebo co... :shock:jinak moc hezky udělané ke kempování i praktické topení do kabiny -my jezdíme jen v létě, takže je tam horko i tak...i různé úpravy jako alternátor a ještě hromada jiných věcí .....no -machr -fakt.... :shock:

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa bazilisak » 26 Apr 2008, 20:53

PAVEL64 napísal:Jo jo -je to pravda- byli jsme tam , taky s těma majákama jezdíme u nás rychle -ale trošku mě mrazilo v zádech -asi to bylo z pohledu spolujezdce,to je vždy jiné než za volantem-jede mu ta tatra jako nějaký závoďák-nebo co... :shock:jinak moc hezky udělané ke kempování i praktické topení do kabiny -my jezdíme jen v létě, takže je tam horko i tak...i různé úpravy jako alternátor a ještě hromada jiných věcí .....no -machr -fakt.... :shock:
No teda, až tak ??? :shock: :lol: :lol: . Teda , že by ta 805ka jezdila nějak zázračně rychle ... :lol: V každém případě díky ! :wink: Doufám, že mě taky někdy svezeš !!!

Užívateľov profilový obrázok
PAVEL64
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 14 Feb 2008, 15:10
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa PAVEL64 » 26 Apr 2008, 20:58

Svézt není problém -asi nějak takto?Počkej si na osmou minutu....
8) http://www.youtube.com/watch?v=G9q1cIRR-eA

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa bazilisak » 26 Apr 2008, 21:10

PAVEL64 napísal:Svézt není problém -asi nějak takto?Počkej si na osmou minutu....
8) http://www.youtube.com/watch?v=G9q1cIRR-eA
Když se jezdil terénní okruh, tak věř, že jsme jezdili tak, že i s vypuštěnou sedačkou a zapnutym bezpečnostním pásem jsi měl problém v té kabině se udržet :lol: . Vnitřnosti a záda dostaly pěkně zabrat :oops: ...

Užívateľov profilový obrázok
PAVEL64
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 14 Feb 2008, 15:10
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa PAVEL64 » 26 Apr 2008, 21:31

Asi máš pravdu -po tom svezení už věřím.... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa bazilisak » 09 Máj 2008, 22:39

Právě jsem začal zprovoznovat valníka, kterého jsem v listopadu koupil . Začal jsem brzdama. To, co jsem vypustil - no ne že by mi to vyrazilo dech - ale v nádobce byla ještě trochu červená kapalina - ale dál - už neee.
Prílohy
P5091941zm.JPG
P5091961zm.JPG

Užívateľov profilový obrázok
PAVEL64
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 14 Feb 2008, 15:10
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa PAVEL64 » 10 Máj 2008, 22:07

No vidíš aspoň to máš hezky zakonzervované a ne zhrdzavelé.... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Jerry » 11 Máj 2008, 13:57

Našel sem na webu barevnej záznam 805 z cesty inženýrů Hanzelky a Zikmunda :arrow: zde 8)

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa bazilisak » 11 Máj 2008, 14:43

Jerry napísal:Našel sem na webu barevnej záznam 805 z cesty inženýrů Hanzelky a Zikmunda :arrow: zde 8)
No to video, ještě se špatně napsaným příjmením pana Ing Miroslava Zikmunda , mě moc nezaujalo, víc jsem zvědav , jak Jerry pokračuje na Tatře 805 , jestli se mu podařilo zprovoznit brzdy ....

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Jerry » 11 Máj 2008, 15:08

Bazilišáku jsi rychlejší než já. Slibovaný gumičky mi nedorazili a na auto sem poslední 3 tejdny vůbec nesáh, dělal sem na jinym autě (stříkal se lak a byla obsazená garáž), neboli kovářova kobyla... :( Nemůžu pochopit, jak může mít elektrikář na vysokej škole fungující "autoservis"... :lol:
K tomu videu, tvořil to náctiletej klučina a vložil sem to sem pouze pro odreagování. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Karel
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 28 Feb 2006, 22:16

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Karel » 11 Máj 2008, 19:24

Sice na srazu veteránů, ale jinak stále v činné službě u dobrovolných hasičů.
Prílohy
T-805    1.jpg
T-805  2.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Jerry » 23 Máj 2008, 23:01

Tak po roce nečinnosti se mi povedlo sehnat miskový manžety a vrhnul jsem se konečně na ty brzdy. Povolit šlo všechno lehce. Když sem dostal ven prasátko, tak sem čekal uvnitř divočinu, marně, byla tam pouze žlutá brzdovka. Holt to někdo cca v 90 roce udělal komplet celý, ale za 17 let stání, to krásně zarostlo, ovzdušňováky se ucpaly a tak. Po rozebrání jsem koukal krs prasátko smutně, bylo chycený honování. Jal sem se smirkovýho plátna hrubosti 1200 a trochy petroleje a to kvítí rozleštil, naštěstí koroze byla povrchová a tak se mi povedlo obnovit vnitřek do původního lesku. nasadil sem nový manžety a vyčištěný pístky ze zinkohliníkový slitiny, který byly původně téměř nehybný. Na štítu sem vyčistil a namazal všechny čepy a poskládal to zpět do kupy. Nahodil buben a připravil si excentry na zítřejší oživování. Pak se na řadu dostal hlavní brzdovej válec. Ten se po sešlánutí pedálu při vytlačování kapaliny kousnul a měl sem o zábavu vystaráno. Nakonec to odnesla pouze proříznutá manžeta. Po vyčištění sem si válec složil a při zasunutí pístku se nevrací až na začátek ale asi 6 mm před výchozí polohu. Znova sem vše pozorně prohlídnul a drhnoucí místo odstranil, byla to malá ploška zatvrdlýho kalu na hliníkovym nálitku. Už to běhá líp. Doufam, že to vrátí pružiny z kol. Na zítra udělam zbylý prasátka a podam zprávu, jak to brzdí. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
PAVEL64
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 14 Feb 2008, 15:10
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa PAVEL64 » 24 Máj 2008, 18:40

tož to jsem zvědav....

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Jerry » 24 Máj 2008, 21:03

Nestíhám to nestačím.... akorát se najim a fičim z5 abych to měl do tmy z krku. Oživovat se bude zítra. Já to dělam moc pečlivě a řešim každou ptákovinu kolem, abych se k ničemu nemusel vracet. Vnoci písnu víc...

Užívateľov profilový obrázok
PAVEL64
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 14 Feb 2008, 15:10
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa PAVEL64 » 24 Máj 2008, 22:25

To ti chválím -hlavně poctivě---na vojně nám před dvaceti lety říkali " majetek svěřený ti pracujícím lidem"-musíš na tom makat jako na svém... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Jerry » 25 Máj 2008, 00:03

Tak sem akorát přiběhl. Do tmy sem to nestihl, ale vezmu to popořadě. Zbytek auta se odehrával přibližně jako bylo napsáno včera , pouze přibyli 2 zarezlý samostavy na zadní nápravě, čepy byly ok. Díky kvalitním přípravkům se mi je povedlo rozhejbat, ikdyž šrouby sem nevyndal. Plní to svojí funkci, jde to lehce a má to dostatečnou vůli proti opětovnýmu zareznutí. Všechno sem namazal a poskládal. Na pravém přednim kole mi pořád chytal plech pod prasátkem o buben. Na tom jsem se zasekl dlouho, než sem ho naohybal aby nedřel. Už sem chtěl realizovat myšlenku, že ten plech zrušim, ale nakonec se povedlo. Levý zadní kolo sem dělal jako poslední, po večeři, tam sem se moc nezdržoval, bylo to celkem dobrý, umyl sem štít, namazal čepy, nasadil rozhejbaný pakny a skládal sem to už pouze po hmatu, měl sem strach z pružiny, že si přerazim prsty, ale povedlo se ji nahodit napoprvé. Co oči nevidí... :mrgreen: Najednou se ty kola točí moc lehce. Zejtra to odvzdušnim a ještě zkontroluju excentry, aby nechytaly pakny. A hurá se project, pak se na mě třesou manžety na polonápravy, jedna už to vzdala a zbylý jsou jako vemena. Na řízení bude asi vymlácenej čep, ale to zatim neřešim, nato přijde řada jindy, při jízdě to nevadí. Přišel sem na to, když jsem povoloval kolo, že má malou vůli.

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa bazilisak » 26 Máj 2008, 21:00

Jerry - vidíš, co dělá žlutá kapalina po létech... Koukni na můj příspěvek o brzdách na valníkovi- jakej marast tam byl, červená byla jen v nádobce... , ale zarezlého nic :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Jerry » 26 Máj 2008, 21:59

Pokud by to auto bylo v provozu, tak ani po tej žlutej by nebylo vyžraný prasátko, ale jak sem psal, bylo to zarostlý ne zarezlý. Povolit mi šlo všechno bezproblémů.
Jinak bych do týmu uvítal fotografa, vůbec se mi nelíbí jak zacházim s foťákem při takovejch pracích :?

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa bazilisak » 26 Máj 2008, 22:10

Jerry napísal:Pokud by to auto bylo v provozu, tak ani po tej žlutej by nebylo vyžraný prasátko, ale jak sem psal, bylo to zarostlý ne zarezlý. Povolit mi šlo všechno bezproblémů.
Jinak bych do týmu uvítal fotografa, vůbec se mi nelíbí jak zacházim s foťákem při takovejch pracích :?
Jo jo , ted si uvědomuju, že jsem měl v některých prasetech litinové - ne hliníkové pístky - což by tedy nemuselo tak oxidovat ???

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných