Kačena

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
oldjan
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 14 Feb 2009, 17:50
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa oldjan » 15 Dec 2009, 23:01

Tak jsem ráno brouzdal po inzerátech a našel jsem toto, http://www.armyburza.cz/index.php?page= ... tekLimitu=
Tak nevím jestli už začal silvestr anebo je to pravda. To jsem nezjišťoval.

Užívateľov profilový obrázok
Kiko97
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 11 Nov 2009, 18:05
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru
Bydlisko: Slovensko,Prešovský kraj,Hôrka (pri Poprade)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Kiko97 » 16 Dec 2009, 19:18

Tak to by som kúpil ale nie su investicie :(

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa bazilisak » 21 Dec 2009, 20:46

Nový přírustek .... užitečná a v každé domácnosti nezbytná věc http://www.youtube.com/watch?v=bYK8G2rknbk

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa bazilisak » 21 Dec 2009, 21:40

Sháním k tomuto zařízení hlavně návod k obsluze , schéma elektroinstalace a dílenskou příručku, pokud existuje. Mám tam totiž nějaký problémy ... :cry: Tak pokud by někdo věděl ..... budu moc rád :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Jerry » 22 Dec 2009, 02:03

Hledal sem v PC od 9 večer a nenašel... Vim, že sem to zapojení měl vyfocený z plechovýho štítku, ale netušim kde to mam.

aguma
Diskusný nováčik
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 02 Jan 2010, 16:37
Tatry, ktoré vlastním: 805 valník 2X
Bydlisko: PLZEŇ
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa aguma » 09 Jan 2010, 17:53

Zdravím, jsem čerstvý majitel dvou Kačenek valníků, rok 53 a 54. Našel jsem ve vašich diskuzich dost zajimavých rad... Tak doufám že to bude i na dále. Přeji všem hezký nový rok. Tom.

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa bazilisak » 09 Jan 2010, 22:07

tak jsem se dnes svezl........... http://www.youtube.com/watch?v=CrUpOV_FX40

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Mojžo » 09 Jan 2010, 22:32

Ticho závidím pri pozeraní na to video :oops: Paráda.

Tatra 805 je tak zbytočné, ale pritom tak túžbu vyvolávajúce auto :)

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Jerry » 09 Jan 2010, 23:58

aguma napísal:Zdravím,jsem čerstvý majitel dvou Kačenek,valníků,rok 53 a 54,našel jsem ve vašich diskuzich dost zajimavých rad..tak doufam že to bude i na dale,přeji všem hezký nový rok. Tom.
Vítám Tě Tomáši. Snad se taky brzo přidáš do diskuse ať se zážitkama, obrázkama a nebo i radama.

Povedlo se mi vylovit pár neocenitelných rad k nastavení tak důležitého orgánu motoru jako je rozdělovač. Sice ne každý tomu přikládá takový význam, ale ti, co již nastavovali dvoukladívkový rozdělovač na motor T603A se asi nejednou zapotili, než se jim povedlo motor probudit ke klidnému brumlání na volnoběhu i správnému chodu v otáčkách.
Obrázky jsou z knihy od inž. Milana Pavláka a Milana Vrchovského jenž nese název Opravy elektrické výzbroje motorových vozidel, vydána byla v nakladatelství SNTL v roce 1963.
Prílohy
DSCF0576T.jpg
DSCF0577T.jpg
DSCF0578T.jpg
DSCF0579T.jpg

tomas805
Diskusný nováčik
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 03 Jan 2010, 21:09
Tatry, ktoré vlastním: T805 vysoká skříň
Bydlisko: Trutnov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa tomas805 » 10 Jan 2010, 21:46

Zdravím podobně „postižené“. Jsem rád, že jsem narazil na tyhle stránky. Mám vysokou skříň víc jak 10 let. Bohužel v posledních letech jsem na ni neměl vůbec čas. Začíná se, ale blýskat na lepší časy. Jsem z Trutnova a na fotce je „poslední jízda“. Chtěl bych se zeptat na pár věcí:
1. Kde se dá zrenovovat hlavní jednookruhový brzdový válec?
2. Jak je to s gumami? Dá se sehnat něco nového kromě mitasu ?
3. Kde je umístěn odlučovač oleje kompresoru? Nebylo by nějaké foto?
4. Pak jsem měl problém s fajfkami, že po pár kilometrech se v nich přepáli odpor . Mám jen blbou várku? Daj se ještě někde sehnat?
Prílohy
To 055p.jpg

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa bazilisak » 10 Jan 2010, 22:23

Ahoj Tomáši, teda, koukám , svatební vozidlo ... Tatra 805 ? Jsi tady správně !!! :mrgreen:
Má Tvá tatra přezdívku "žíznivka " ???

2. gumy mimo Mitas asi nebudou, někde staré zásoby Barum. Mitas se dá pořídit za rozumnou cenu....
3.Má Tvá Tatra kompresor ? :shock: Měl by být na stěně kastlíku vercajkové bedny, ze strany podvozkua hadice vedle kanystru .
4.fajfky sežen ten starší typ, jsou rozebíratelné. Rozeber je ze strany od svíčky, provrtej skrz , a VN kabel připájej přímo na tu matici s pružinkou , které se nasazuje na závit. Mám to tak, od t doby neřeším fajfky , dokonce po této aplikaci to jede líp, a volnoběžné otáčky se malinko zvýšily , prostě ta jiskra je lepší......

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Jerry » 11 Jan 2010, 00:19

Musel sem pryč od rozepsanýho příspěvku. Na většinu už odpověděl Honza.

Vítej mezi námi, kolego

1. Hlavní válec, pokud jsi zručný, uděláš i doma. Největší problém je s první manžetou (ta s dírou uprostřed), osobně se mi je nikde nepovedlo sehnat. Ty zbylý jsou běžně v prodeji, dodnes se vyrábí.
Jinak bych opravu svěřil (nebo bych se zeptal, zda to dělají) dílně co repasuje i brzdový prasátka na 805, jméno si teď nevybavim, ale kontakt nebude problém najít.

3. Odlučovač by měl být uvnitř skříně na nářadí, u valníku pak ve schránce za nádrží. Vede mě k tomu fakt, že má vstup vzduchu mezi šrouby, kterýma je přišroubován na stěnu. Ikdyž zase logicky vylpývá, že pokud je vně, je lepší přístup pro odkalení a nedělá to bordel ve skříňce... :? Ještě se na to podívám, kus co mám doma mohl být klidně zapojen nelogicky "proti srsti" a proto mam od oleje zablitý špatný šroubení. Chjo ta lidská hloupost... ještě se k tomu později vyjádřím, možná to je přímo uvedeno v dílenské příručce.
Foto zde a následující.

4. Jakou máš cívku, původní plechovou na 8V nebo už "škodováckou" 12V ze 120? U tý 8V by měla být předřazena krabička s drátovým odporem. U fajfek OK 13-5 je problém s rozsypáním vnitřního odporu a probíjením jiskry přes bakelit, taky s tím zápasím. To co píše Honza schvaluju, v dnešní době se prodávají svíčky s polovodičovým zátavem, popřípadě s odrušovacím odporem. Tím bych považoval odrušení za dostačující. :wink: Ještě juknu na značení svíček, ale mam zato, že s odporem by měla být R14YC (R-odpor, 14-tepel. hodnota, Y-vysunutý jiskřiště, C-měděná elektroda). Já mam na motoru 15 a taky to jezdí :wink:

Mnoho šťastných kilometrů přeje Jiří.

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Jerry » 12 Jan 2010, 15:37

Zde je foto odlučovače v řezu, umístění je tedy jak popisoval Honza. Ještě sem si dovolil pohrát se špatnym obrázkem řazení a níž je výsledek. :wink:
Prílohy
DSCF0587T.jpg
DSCF0588T.jpg
DSCF0589T.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Jerry » 12 Jan 2010, 19:25

Povedlo se mi narazit na obrázky odkalovače v předchozí diskusi na 31. straně, kde se diskutovalo o lanku ruční brzdy.
tomukur napísal:ja tam ten plech mám len sa mi to zdá príliš nízko a lanko moc ohnuté
[url=http://tatraportal.sk/forum/download/file.php?id=21391&mode=view][img]http://tatraportal.sk/forum/download/file.php?id=21391&t=1[/img][/url]
[url=http://tatraportal.sk/forum/download/file.php?id=21390&mode=view][img]http://tatraportal.sk/forum/download/file.php?id=21390&t=1[/img][/url]

tomas805
Diskusný nováčik
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 03 Jan 2010, 21:09
Tatry, ktoré vlastním: T805 vysoká skříň
Bydlisko: Trutnov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa tomas805 » 12 Jan 2010, 22:11

Jojo je to "Žiznivka".
No kompresor jsem konečně sehnal, tak se ho tam hodlám nainstalovat. Kola jsem už jednou dofukoval ruční pumpou a stojí to za to!
Dík za fota!
Ty fajfky jsem chtěl taky tak řešit tak aspoň vím, že to jde.
Co se týče předstihu, tak já jsem to šteloval pomocí hodinek na předních válcích. Nejdřív jedno kladívko a k němu doštelovat to druhé (to už je trochu pakárna). Jak odtrh tak výšku zdvihu. A nakonec stroboskopem na 1 válci komplet.

aguma
Diskusný nováčik
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 02 Jan 2010, 16:37
Tatry, ktoré vlastním: 805 valník 2X
Bydlisko: PLZEŇ
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa aguma » 12 Jan 2010, 23:40

No já mam na jednom motoru rozdělovač stíněný s dvěma kladivama a na druhem je klasický s jedním kladivkem,kterej je lepší?
No a svíčky řeším taky, máte někdo tip? díky

to:Jerry jinak jsem od plzně,takže skoro soused..

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Jerry » 13 Jan 2010, 00:33

Já mam na motoru rozdělovač z 603, protože původní má v uložení velkou vůli a při seřizování si dělal co chtěl, až budu mít náladu, opravím v něm futra a nebo tam nacpu ložiska, jako mají novější. Ale řekl bych, že neni nijak podstatný rozdíl ve výkonu, nebo spotřebě. Akorát 603 má větší odstředivou regulaci a má i podtlakovou (tu ale nemam zapojenou).
Ke svíčkám sem se vyjadřoval o pár přízpěvků výš. Do motoru by měli bejt 14 u nás sem je natruc nesehnal, tak sem koupil 15 a taky to jezdí bez viditelnejch problémů.

Tome až pojedu do Chodový Planý, tak se můžu zastavit. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa bazilisak » 13 Jan 2010, 16:13

Tak jistě na rozdělovači záleží, a záleží i na cívce. Každému rozdělovači odpovídá jiná cívka. Doba sepnutí kontaktů je totiž u 4 a 8 mi hranné vačky rozdílná, tomu odpovídá sycení cívky. Mimo tohle, rozdělovače z Tatry 603 mají jinou charakteristiku - křivku průběhu předstihu než rozdělovač z 805. Totiž každý z těchto motorů má mít jinde kroutící moment a výkon. Např. rozdělovač T805 má 15° 2000 otáčkách. A např. poslední typ rozdělovače z T603 má 12° při 1750 ot + podtlakovou regulaci......

Takže jen tak něco zaměnit není vhodné.

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa bazilisak » 13 Jan 2010, 16:14

Tepelná hodnota svíček odpovídá dnes svíčce N17Y .

tomas805
Diskusný nováčik
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 03 Jan 2010, 21:09
Tatry, ktoré vlastním: T805 vysoká skříň
Bydlisko: Trutnov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa tomas805 » 13 Jan 2010, 17:42

Nevím jestli znáte, ale hlavní brzdovej válec maj tady:
http://obchod.mrp.cz/bekas/

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných