Kačena

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
Hynek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 30 Jan 2007, 12:18
Tatry, ktoré vlastním: T613-3 1990 (Hasičský útvar Praha)
Bydlisko: Odolena Voda
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Hynek » 15 Okt 2008, 16:43

Petr805 - ve chvíli, kdy na ní namontuješ modré kryty majáků, bude z toho bastl. Buďto červené kryty majáků, nebo světla jako napsal PAVEL64. Modré na to historicky nepatří...

Petr 805
Diskutujúci
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 11 Jún 2008, 11:57
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Petr 805 » 22 Okt 2008, 15:32

Tak jak jsem řekl,majáky jsou dole,na burze jsem koupil světla-nejsou tedy orig.,ale dal jsem na vaší radu a jsou červená.Nevíte jak jsou zapojená?Blikají spolu,nebo na přeskáčku?Taky jsem se chtěl zeptat.Mám dvě nové nejeté pneumatiky na kačenu 10,5x16,ale každá má jiný druh vzorku.Potřeboval bych některou z nich vyměnit,abych je mohl spárovat.Nemáte někdo potřebu,nebo možnost výměny?Dopravu zajistím,jsou uplně nové,nejeté.Foto dodám.Zdraví Petr
Prílohy
805 majáky.jpg

Petr 805
Diskutujúci
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 11 Jún 2008, 11:57
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Petr 805 » 22 Okt 2008, 15:34

1.typ pneu k výměně
Prílohy
Pneu 805.jpg

Petr 805
Diskutujúci
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 11 Jún 2008, 11:57
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Petr 805 » 22 Okt 2008, 15:35

2.typ pneu k výměně
Prílohy
Pneu 805 +.jpg

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa bazilisak » 22 Okt 2008, 22:36

Petře, tu 1. s tou zmijí tak o tu bych měl zájem, ovšem- momentálně jsem na tom tak, že nemám co Ti za ni dát, pokud počkáš do jara, doufám, že se zmátořím a budu moct koupit novou, na výměnu . Takže bych Ti dal tu spodní, a Ty mě tu horní. Mám totiž na valníkovi všechny 4 ty s tou zmijí - a nemám žádnou rezervu.

Užívateľov profilový obrázok
PAVEL64
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 14 Feb 2008, 15:10
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa PAVEL64 » 22 Okt 2008, 23:05

Petr 805 napísal:Tak jak jsem řekl,majáky jsou dole,na burze jsem koupil světla-nejsou tedy orig.,ale dal jsem na vaší radu a jsou červená.Nevíte jak jsou zapojená?Blikají spolu,nebo na přeskáčku?Taky jsem se chtěl zeptat.Mám dvě nové nejeté pneumatiky na kačenu 10,5x16,ale každá má jiný druh vzorku.Potřeboval bych některou z nich vyměnit,abych je mohl spárovat.Nemáte někdo potřebu,nebo možnost výměny?Dopravu zajistím,jsou uplně nové,nejeté.Foto dodám.Zdraví Petr
Máš to moc hezké ..pořád lepčí červené takové -než nějaký paskvil....světla svítí a vůbec nic nedělají...od pojistky drát přes vypínač na světla-nějakou kontrolku ale to nevím jistě ....jo -jen detail -trumpety jsou pod sebou svisle ale to je fakt malichernost...tak ať to jezdí bez nehody....

Petr 805
Diskutujúci
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 11 Jún 2008, 11:57
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Petr 805 » 23 Okt 2008, 08:24

Mám ještě dotaz,pod nárazníkem jak mám houkačky,tak je tam na rám přivařený takový držák a nevim na co je.Vyfotím a dodám foto.Co se týká pneumatik,nehoří to.Zdravím Petr

Petr 805
Diskutujúci
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 11 Jún 2008, 11:57
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Petr 805 » 23 Okt 2008, 09:41

Tak tady je to foto držáku,ale nevim na co?Že by na houkačky,neví to někdo?Petr
Prílohy
držák 805.jpg

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa bazilisak » 23 Okt 2008, 10:42

Tak ten držák, se objevuje často. Ale neviděl jsem v něm nikdy nic,předpokládám, že je na ty houkačky ale Pavel 64 - ten to ví...

Užívateľov profilový obrázok
PAVEL64
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 14 Feb 2008, 15:10
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa PAVEL64 » 23 Okt 2008, 17:13

JO- motorek kompresoru má být nastojato (nejsou v tom plechovém držáku 4 dírky??) a ovládání dvoutónové houkačky je přes čep (táhlem ukončeném v kabině kuličkou jaká je na řadící páce nebo i menší)vyvedeno k nohám spolujezdce (v podlaze by měla být díra..)který ji za jízdy ovládá pohybem nahoru a dolů
Ještě má být v kabině na podlaze spolujezdce tlačítko (jaké je na palubní desce ke startéru)překryté plíškem a na pantu-a šlape se na ten plíšek nohou a tím se to spouští .
Možná se i pletu ale tak jsem to zažil a bylo to z továrny...nikdo s tím nic nedělal...

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa bazilisak » 27 Okt 2008, 21:23

Dneska se fotilo.... Něco se pojezdilo.... Jedno auto by bylo. Ještě musím opravit zbývající 2 . Brzdy :roll: , tekoucí motory :roll: ... korodované karoserie... :roll:
Prílohy
PA274039zm.JPG
PA274035zm.JPG
PA274045zm.JPG

Užívateľov profilový obrázok
PAVEL64
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 14 Feb 2008, 15:10
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa PAVEL64 » 27 Okt 2008, 21:51

To je krása!!!To už není hoby -to už je diagnóza... :wink: ale je nás více...takto postižených...jak mi říká manželka-máš ty peníze někde prochlastat-tak jsi aspoň pod kontrolou-v garáži :)

Užívateľov profilový obrázok
PAVEL64
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 14 Feb 2008, 15:10
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa PAVEL64 » 03 Nov 2008, 13:12

Tu jsem našel konečně tu moji fotku -náš stroj z mého mládí....všimněte si -
žádné blinkry v předku kabiny- ty byly až pozděli...(v šedesátých letech)
červená světla,(jen svítící) ,
dvoutónová houkačka ovládaná velitelem vozu(spolujezdcem),
kulaté vypouklé zrcátko s pérem jen na dveřích řidiče,
notek -tam kde má být
a ochrana předních světlometů
jinak nahoře nosítka -dřevěná a dřevěné nastavovací žebříky
a cítíte jak to ještě voní novotou?? :)
Prílohy
Den otevřených zbrojnic r. 59..jpg
Den otevřených zbrojnic r.59..jpg

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Jerry » 07 Nov 2008, 01:55

Dneska se zadařilo. Přivezl sem si domů barvu na 805, je to rychleschnoucí syntetika odstín ČSN 5450. Je trochu tmavší, než původní v kabině (ta se odstínem shoduje se základovkou "bažina"), po rozmíchání se mi zdála víc do šeda (míchal sem jí pod zářivkou, denní světlo ukáže víc). Zítra se pustim do nátěru disku, abych se po dlouhej době pohnul kupředu...

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa bazilisak » 08 Nov 2008, 16:22

To máš pražskou nebo hradištskou ? Hlavně, abys ji měl z jedné várky na celé auto, ty barvy jsou pokaždé jiné, takže pokud jsou třeba 3 pixle z jedné várky - o.k. , ale koupené s odtupem několika let byt od stejného výrobce - je zle. Jedině u polyuretanu 5450 co kupuje fabrika je dodržený odstín, jinak je opravdu problém .

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Jerry » 08 Nov 2008, 21:03

Já pevně věřím, že z 10 kg barvy si vystačim na celý auto. :lol: Když jí naředim na stříkání, tak ještě přibude... Původně sem počítal s 6kg, ale měli pouze jednu 10kg, která v prodejně zůstala po vojákách. Výrobce je z Lanškrouna a spadá pod Bohemia color.

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa bazilisak » 08 Nov 2008, 21:28

Rád bych se mýlil, ale myslím, že 10 kg je málo. Na sanitku jsem mimo disků, mimo krytů motoru , mimo motor,mimo podlahu v kabině, tedy pouze na kabinu zvenku- zevnitř :roll: , zespodu - skřín zvenku, kastlík baterky , podvozek pod kabinou - zadní dveře zevnitř, spotřeboval 12 kg a přiznám se, že jsem barvou šetřil . Tak nevím....

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Jerry » 08 Nov 2008, 23:49

Já to mam na venek auta, a kola, podvozek a rám je ok. A když zbyde tak ještě udělam kabinu. Vnitřek skříně bude ve světle šedivej. Už jsem o tom mockrát přemejšlel, jaká barva by byla hezká a příjemná. Slonová kost mi nejde pod fousy, bílá je nepraktická, zelená (khaki) si nedovedu dost dobře představit, ale bylo by tam asi málo světla (ikdyž v kabině sem jednoznačně za tmavej interier), Tak mi prostě zůstala tahle neutrální světle šedá barva.

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Jerry » 30 Nov 2008, 02:18

Mám tu pro Vás tak trochu oříšek. Leden se kvapem blíží a já mam na 805 trochu moc čísel v techničáku a trochu málo čísel na autě... Jenou ze záhad je i číslo motoru... 82-60-12/A. Nenašel sem nikde vůbec význam čísel a ani mi to nedává smysl. Byly opravdu takhle číslovyný motory? Osmsetpětky opouštěli fabriku s šestimístným číslem 25xxxx. O mym značení nikde ani zmínka, prosím poraďtě mi. Lubošovo stránky sem prohlédnul a tam taky nic o tomto značení není... :( Ještě zkusím vykouzlit číslo na rámu, jak praví katalog ND, pokud ho ve Zlatovcích pro jednoduchost nevybrousili. Přihlašuju to auto na sebe a na technickej se na mě moc příjemně koukat nebudou kvůli tomu "číselnýmu" hokeji. Nechce se mi šetřit 10 tKč pro zelený prachychtíče, když bych auto přihlásil až v lednu... Použiju je jinak a mnohem šetrněji k životnímu prostředí, než bych je vhodil do prohnilý kasy státu.

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa bazilisak » 30 Nov 2008, 03:14

Sem s oříšky, ty já rád , ale loupané ... :lol: Číslo motoru, jak popisuješ je naprosto běžné označení, takovýmto značením mám sám vozy značené . Prostřední dvojčíslí značí rok výroby motoru . Pokud já vím, tak katalog N.D. praví na straně 138 , že k identifikaci vozidla slouží štítek (typová tabulka vozu ) - kterou pokud nemáš - okamžitě objednej u pana Buchty, vyraz na ni svoje číslo motoru a číslo podvozku které ´máš ve velkém techničáku... a měl bys být v klidu. :wink:

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných