Kačena

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa bazilisak » 11 Jún 2008, 13:24

Petr 805 napísal:Zdravim tatrováky.Stal jsem se majitelem T-805 s požární nástavbou,rok výroby kabiny dle štítku je 1956 a nástavba taky.Mám dotaz,má někdo fotky vnitřku vybavení nástavby či možnost nafocení hasičského vybavení nástavby?Dík Petr
Ahoj , šlo by tady nám dát nějaké foto ? Jinak myslím, že u požární nádstavby je celkem srozumitelné kam co patří - bývají tam regály na hadice, savice, rozdělovač, hydrant, čerpadlo...

Petr 805
Diskutujúci
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 11 Jún 2008, 11:57
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Petr 805 » 11 Jún 2008, 14:25

Pokusim se dát pár fotek,ale je to focené telefonem.Petr
Obraz004.jpg
Prílohy
Obraz004.jpg

Petr 805
Diskutujúci
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 11 Jún 2008, 11:57
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Petr 805 » 11 Jún 2008, 14:29

Druhý pokus.
Prílohy
Obraz003 T805.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Jerry » 11 Jún 2008, 16:33

Pěknej a zachovalej úlovek.
Fotky restaurovaný DVSky sem posílal Petr, tedy pokud si to nabyl Ty :)

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa bazilisak » 11 Jún 2008, 18:51

Celkem pěkné autí, jenom trošku opršená barva ... Máš k tomu SPZ- nebo je to bez a půjde na veteránské ? A hodláš ji nechat červenou nebo khaki ? Předpokládám, že to je prázdné- bez výbavy a když jsi se ptal , kam co patří, asi to budeš chtít dovybavit...? Z kterého kraje to je, a kde to bude ted ?

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa bazilisak » 11 Jún 2008, 22:08

Není to sice kačena... ani se jí to moc nepodobá.... Kdyby ta karoserie byla T613...
Prílohy
P6082380zm.JPG
podvozek T805 valník vč. motoru , kola T813 kolos ..

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Jerry » 12 Jún 2008, 01:30

Tak to už jezdí dobře 2 roky galerie. A tady je i video. Pro tyto příspěvky tu je vlákno tuzing.
Děkuji za pochopení. Jiří

Užívateľov profilový obrázok
PAVEL64
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 14 Feb 2008, 15:10
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa PAVEL64 » 12 Jún 2008, 07:42

jen něco málo z toho vnitřku....kdyby měl někdo něco víc- byl bych vděčný...vidíš, že než to posháníš -musíš mít dva životy...a žádné majáky ale světla...a ani blinkry v předu...
Prílohy
P1140730.JPG
P1140729.JPG
P1140728.JPG

Petr 805
Diskutujúci
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 11 Jún 2008, 11:57
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Petr 805 » 12 Jún 2008, 08:20

Moc díky za fotky.Na štítku kabiny i nástavby je rok výroby 1956,v nárazníku vevařen držák hledáčku,a jak připravuju kabinu na stříkání,vyndal jsem přední blinkry a ty byly osazeny v kabině do děr,které byly připraveny podle tvaru při výrobě kabiny.Tak mě překvapilo že nemá mít blinkry na kabině.Dle tachometru má najeto jen asi 4700 km.

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa bazilisak » 12 Jún 2008, 20:24

Petr 805 napísal:Moc díky za fotky.Na štítku kabiny i nástavby je rok výroby 1956,v nárazníku vevařen držák hledáčku,a jak připravuju kabinu na stříkání,vyndal jsem přední blinkry a ty byly osazeny v kabině do děr,které byly připraveny podle tvaru při výrobě kabiny.Tak mě překvapilo že nemá mít blinkry na kabině.Dle tachometru má najeto jen asi 4700 km.
Dá se předpokládat, že Tvá T805 prošla generální opravou, při které samozřejmě se dávaly blinkry na kabinu, vzadu světla dvoudílná místo původních...

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa bazilisak » 12 Jún 2008, 20:29

Jerry napísal:Tak to už jezdí dobře 2 roky galerie. A tady je i video. Pro tyto příspěvky tu je vlákno tuzing.
Děkuji za pochopení. Jiří
Jezdí to dobře 2 roky, ale ne na podvozku Tatra 805 ! To s 613 kastlí má podvozek z T815 :wink:

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa bazilisak » 13 Jún 2008, 15:43

http://ie.youtube.com/watch?v=hB-dTVar3wI Tatra 805 - zkouška brzd než se jede na STK . Taky Ti to Jerry tak brzdí ?

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Jerry » 13 Jún 2008, 16:00

Akorát sem chtěl napsat, že máš brzdnou dráhu 12 - 15m. Ale netušim z jaký rychlosti.
Když to zašlápnu, tak mi gumuje zadek. Předek to zatim neumí. :(
Jo a k čemu máš tu nádrž za poklopem, je na bufíka uvnitř skříně?

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa bazilisak » 13 Jún 2008, 16:21

Jerry napísal:Akorát sem chtěl napsat, že máš brzdnou dráhu 12 - 15m. Ale netušim z jaký rychlosti.
Když to zašlápnu, tak mi gumuje zadek. Předek to zatim neumí. :(
Jo a k čemu máš tu nádrž za poklopem, je na bufíka uvnitř skříně?
Rychlost 55 km /h . Nádrž je k topení ve skříni kde byla rezerva, rozvod je dopředu i dozadu (přepínatelné) a benzín jde spádem do topení BN4 (bez čerpadla) . Když by byla khaki , tak ten benzín v létě se víc odpařuje a smrdí, proto je stříbrná jako spousta věcí na mém autě.
Holt 44,5 je 44,5 a ty umí flokovat i na předních kolech . V 80km/h se při brždění odlepují zadní kola od cesty .

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Jerry » 14 Jún 2008, 00:26

Tak to je vskutku dobře udělaný. Ale ty samý prasátka (44,5) jsou na Avii na zadní nápravě a cena je kolem 400,- tak netušim, proč je někdo vyrábí za 1600,- či kolik? Neni to náhodou nějaká černota? Ale nebudu to rozmazávat, spíš mě zajímá, jestli je identickej brzdovej válec (uchycení do příruby, průměr válce). Ten dvouokruh mi nedá spát. Teď se chystam na technickou a pak na dílnu a tam opravit výdřevu, oplechování, budku řidiče vyvařit a nakonec lak. Potom už do toho nechci vrtět.

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa bazilisak » 14 Jún 2008, 08:58

Jerry napísal:Tak to je vskutku dobře udělaný. Ale ty samý prasátka (44,5) jsou na Avii na zadní nápravě a cena je kolem 400,- tak netušim, proč je někdo vyrábí za 1600,- či kolik? Neni to náhodou nějaká černota? Ale nebudu to rozmazávat, spíš mě zajímá, jestli je identickej brzdovej válec (uchycení do příruby, průměr válce). Ten dvouokruh mi nedá spát. Teď se chystam na technickou a pak na dílnu a tam opravit výdřevu, oplechování, budku řidiče vyvařit a nakonec lak. Potom už do toho nechci vrtět.
Co myslíš tou černotou :shock: ? Já to nebudu rozmazávat z důvodu, že bych se nerad rozčílil !!!. Něco jako zpochybnovači na Gaz foru... viz ( zázračná prasátka )
Jestli si myslíš, že někdo koupí váleček z Avie za 400 Kč , natře ho jinou barvou, a prodá za 1 500 Kč - tak toho by bylo schopno spousta lidí .. i mezi Tatrováky by se jich pár našlo , ale od Kopečných tohle opravdu , opravdu nečekej !!! Jinak může Tě ubezpečit, že kromě odvzdušnovacího šroubku a manžet je VŠECHNO jejich výroba. Jenže všichni zpochybnují a nevěří a já nevím co , a tak hledají ptákoviny .... ale jednoho dne, třeba uvidí, že to s těmi válečky brzdí opravdu líp, a pak mají váleček v ruce a žasnou ŽE JE TO OPRAVDU NOVÝ VÝROBEK, že to tak je a funguje to . Nejvíc mě na tom sere to , že již nejsou, a já si je nemůžu koupit !!!!

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Jerry » 14 Jún 2008, 12:15

Špatně si mě pochopil, nechci zpochybňovat funkci větších prasátek. Je mi jasný, že to brzdí líp a o trochu se prodlouží krok pedálu. Protože je změněnej i hydraulickej převod. Jen mi šťourá hlavou, když se vyrábí na Avii, tak proč identickou věc vyrábí někdo soukromě (forma, odlitek, opracování, vytočit válečky, atd...). Neměl sem ani jedno prasátko v ruce, tak to nemůžu porovnat, je to jen doměnka zakládající se na stejných parametrech. Tak pokud někdo máte přístup k dílům na Avii, tak prosím ověřte rozměrovou shodnost/záměnnost obou prasátek (38mm vs 44,5). Děkuji za pomoc.

Kadyž si prosím osazoval prasátka na štíty, tak si tam už ty původní plechy nepoužil, nebo se vešly? Mě jeden plech drhnul o buben, takže tam moc místa neni, jak se vejdou ty větší? Zde je možná důvod kusový výroby :idea: Avie může mít střed prasátka níž než ty nový do kačeny a tak jsou nepoužitelný. :| Já se k těmhle dílům nemůžu dostat...

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa bazilisak » 14 Jún 2008, 12:35

Jerry napísal:Špatně si mě pochopil, nechci zpochybňovat funkci větších prasátek. Je mi jasný, že to brzdí líp a o trochu se prodlouží krok pedálu. Protože je změněnej i hydraulickej převod. Jen mi šťourá hlavou, když se vyrábí na Avii, tak proč identickou věc vyrábí někdo soukromě (forma, odlitek, opracování, vytočit válečky, atd...). Neměl sem ani jedno prasátko v ruce, tak to nemůžu porovnat, je to jen doměnka zakládající se na stejných parametrech. Tak pokud někdo máte přístup k dílům na Avii, tak prosím ověřte rozměrovou shodnost/záměnnost obou prasátek (38mm vs 44,5). Děkuji za pomoc.

Kadyž si prosím osazoval prasátka na štíty, tak si tam už ty původní plechy nepoužil, nebo se vešly? Mě jeden plech drhnul o buben, takže tam moc místa neni, jak se vejdou ty větší? Zde je možná důvod kusový výroby :idea: Avie může mít střed prasátka níž než ty nový do kačeny a tak jsou nepoužitelný. :| Já se k těmhle dílům nemůžu dostat...
Vždyt jsem to dobře pochopil :wink: - máš obavy, že Kopeční koupí prase za 400KČ a prodávají za 1 500 KČ ???!!!
Kravina ! Od nich se ničeho takového nedočkáš :wink: .
Mám pro Tebe radu . Investuj 400 KČ do prasete z Avie a zkus ho dostat bez ůprav do T805 nebo to uprav - zkus to . Pak zjistíš - že to nejde . Pak Ti dojde, že opravdu vyrábí někdo něco - jiného ( ne identickou) věc :wink:
Plech kolem prasátka u mě vždy letěl ven jako první věc - k čemu tam taky je ?
44,5 váleček je na milimetry napasován do prostoru- jaký tam je - větší by už nemohl ani být - souosost s čepy a dolíky v paknách je ideální - jako z tama ...
Prílohy
PB040697zm.JPG
Tak který je který ? kolik mm mají ?

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Jerry » 14 Jún 2008, 12:53

Tak se Pánům Kopečným omlouvám, za osočení. Ale prasátka nejsou identická. Na fotce je vlevo 44,5mm od Kopečných uprostřed je klasika 38mm a vpravo je 28mm ? Avia či Ifa. Mam zato, že už si to sem jednou dával stačí pozorně číst. :oops:

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Jerry » 14 Jún 2008, 23:55

Bazilišák napísal: Plech kolem prasátka u mě vždy letěl ven jako první věc - k čemu tam taky je ?
Ten plech je tam jako tepelný stínění, když brzdíš, aby se neohřívalo prasátko sáláním od třecí plochy bubnu a (červená) kapalina v něm nezačala vařit. Dot 3 už to asi ustojí, když Ti to tak flekuje. 8) Jiný smysluplný vysvětlení v tom nevidim. Poznal bys to například v serpentýnách, pokud bys jel s plechama a bez nich.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 60 neregistrovaných