SOBOTNAJSIA BURZA V BRNE.

Čo jednému chýba, iný môže mať...
Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 06 Nov 2005, 20:35

S tím kontaktem na 600 jsem se ptal proto, že mi přišlo komické když člověk, který svou identitu velmi úzkostllivě tajil najednou napíše někomu "a že se neozveš"... Jinak ne, že bych po tom kontaktu toužil.

"Udělané je to pěkně, pouhým okem sotva poznám kde jsou sváry" - to znám, takhle se vaří elektronovým paprskem ve vakuu :D

Ne, ale vážně, to asi COčkem nebylo, tím se takové kvality dosáhnout asi nedá, to asi bylo plynem. Plechy na tupo, pak svar vyklepat a vybrousit. Svar z COčka prý vyklepat nejde, je údajně moc tvrdý. Ale já to nezkoušel, to bych asi nesvedl. Takhle se prostě doma s COčkem dělat nedá, takže ono koupit domů svářečku taky není všechno. Ale za tu Tebou naznačenou cenu jsem měl stylem "sotva poznám, kde jsou sváry" vyvařené 2/3 Hadimršky. A že tam bylo co dělat.

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luboš » 06 Nov 2005, 22:05

Abych řekl pravdu, tak jsem nepátral po tom, čím tam svářejí, ale myslím, že to bylo COčkem.

Ta "tvá" technologie využívá přesně jaký plyn a co ještě k tomu? Kromě sváření v ochranné atmosféře už rozlišuju akorát autogen a sváření elektrodou - trafa, invertory.

Když to tak vemu, tak na stejnou částku vlastně vyšlo vyvaření zbytku auta a to včetně opravy výfuku. Je fakt, že na tom zbytku nic tak náročného nebylo, měnily se prahy, ty byly nový, podlaha pod kufrem a pár dalších drobností.

Spousta věcí na tatře by se dala zvládnout doma COčkem. Máme i montážní jámu, takže přístup by k tomu byl. Takhle, když je člověk úplně odkázán na ostatní, tak to nestojí za nic. Tahle tatra pořád není na mně přepsaná (díky propadlé TK), všichni věděli, že to spěchá, tak jsem počítal, že to bude v dubnu nebo květnu komplet vyvařené a nejlépe už po laku a né že budu teď před zimou, kdy už na to nemám čas sotva dopasovávat plechy...

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 07 Nov 2005, 10:10

"Plynem" jsem myslel klasicky acetylen + kyslík.

Užívateľov profilový obrázok
Kontráš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 505
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 08:02
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Kontráš » 07 Nov 2005, 10:38

jedním slovem "masakr" :shock:

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných