Tatra 603 na prodej

Tu môžete diskutovať o automobiloch Tatra, ktoré sú na predaj
Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa D.A. » 08 Júl 2009, 21:53

Bezva, tatrawerke a mně se tato debata od začátku líbí a ostatní ať nám nezrenovované chromy políbí :lol:

Znovu si pročítám Kubův příspěvek zakončený slovy "tak hodnoťte" a nikde v něm ani netuším náznak dotazu "Na co mě to ještě přijde?" Pořád to chápu tak, že to neřeší (ví, má pořešené). A teď se jenom chláme :mrgreen: .

Užívateľov profilový obrázok
Kontráš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 505
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 08:02
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa Kontráš » 08 Júl 2009, 22:46

Kuba se na začátku ptal, jestli dobře koupil za deset.... já říkám ano koupil dobře za deset auto, jehož kompletní renovace bude stát o 30 000,- více za vyvaření, než auto které se běžně nabízí v inzerci za 90 000,- :wink: (všechno ostatní musí udělat tak jako tak - pokud do hry nevstoupí náhoda v podobě již něčeho nedávno udělaného - viz OldJan)

Užívateľov profilový obrázok
tatrawerke
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 16 Nov 2008, 17:42
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa tatrawerke » 09 Júl 2009, 02:05

No a já se přidám a taky si zopakuju, že Tatra za 10.000,- no už nebudu tvrdit, že udělat nejde, ale myslím si to, ale balík to stát bude. Protože až to Kuba a to už tu taky někdo řekl opískuje, tak se bude divit, co mu z toho nezbude.
Proto prosím Kubu, až bude tak daleko ať nám dá vědět kdo tu byl víc pravdě. Kde sehnal, nebo jak opravil chromové rámy dveří jistě dole shnilé na padrť. K čemu chytil manžety řízení a co s prostorem za rezervou, Prahy mezipraží a podlaha. Děravý zadek za zadnímy sedáky, shnilé vrchní zadní hnízda včetně silentbloků. Přední by mohly snad pískování přežít. To je pár hlavnách oříšků.
Auto jsem neviděl, ale myslím , že tydle díly budou KO. Prohlížím ty fotky a nemám z toho dobrej pocit. Víko rezervy chycený drátem tam nevypadá moc pevně a že by auto bylo v suchý stodole od pohledu asi ne. Ale pravda je, že když ty části bránící průtoku vody proreznou, tak se autu uleví, protože už se v něm voda nedrží, ale jen proteče.
Nechme se překvapit. Zatím myslím, že má jiný těžký úkol - hledat ten traktůrek s motorem z Osmy :D :D :D

Užívateľov profilový obrázok
Kontráš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 505
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 08:02
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa Kontráš » 09 Júl 2009, 07:28

Tatrawerke:
No ono taky posuzovat zda se tatra dá nabo nadá udělat podle toho kolik stála je nesmysl.... důležitý je její stav (což by sice logicky mělo mít vazbu na cenu, ale realita je bohužel jiná) Kuba prostě koupil tatru, do které bude muset investovat hodně sil a peněz, za cenu která byla aktuální tak před pěti lety. V tom je výhoda jeho nákupu. Sám víš nejlíp jaký cenový kolotoč 603 v posledních cca 2 letech zažívají. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Audin
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 02 Jan 2008, 20:31
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 603 r.v. 1962, Tatra 603 r.v 1973, Tatra 603 r.v.1974
Bydlisko: Třebíč
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa Audin » 09 Júl 2009, 20:46

Trochu se tady motají pojmy renovace a oprava. popř.restaurace (ne jídelna).

Dovolil bych si podotknout, že renovace je proces opravy, kdy se pomocí dobových procesů a technologií snažíme o to, aby stroj vypadal jako v době, kdy byl vyroben. (což akrylátový laky, dvousložkový tmely, různý galvanický věcičky asi nejsou)

Restaurování je uvedení věci do původního stavu, nebo uchování v dobovém stavu.

Užívateľov profilový obrázok
tatrawerke
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 16 Nov 2008, 17:42
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa tatrawerke » 09 Júl 2009, 21:23

Slovník českých slov a slovo renovovat znamená -

• restaurovat

• obnovit

• modernizovat

• opravit

tak babo raď. Ukončeme to slovy. Jak jsem říkal. Každý podle svých představ, možností a chuti. Jen prosím, nenamlouvat lidem (nováčkům) že jde auto opravit za 150tisíc. Oni pak koupí s nadšením a mylnou představou něco, na co jejich síly nestačí a na Tatru zanevřou a to by byla chyba. Protože rozvrtaný auto je průser.

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa D.A. » 09 Júl 2009, 22:40

"Rozvrtaný auto" je jen a pouze každého vlastní věc a zaplaťpánbůh už do toho majitelům nikdo nemá co kecat :) . Kdo chce vidět JEN samé "renovované" a s maximální péčí trvale provozované klasiky, ať si pustí nějaké záběry z Havany :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .

Užívateľov profilový obrázok
Kontráš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 505
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 08:02
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa Kontráš » 10 Júl 2009, 07:28

D.A.: ano, pořád si říkám, že by Fidel měl vytáhnout z garáže tu bájnou klimatizovanou T603 a poslat mi ji expresně třeba k narozeninám - Zn. "lepší jak nová"

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa jack » 10 Júl 2009, 16:27

Kontráš má občas dobrý nápady.
Fidelovi jsem napsal a nezapomněl slušně pozdravit: "Se soudružským pozdravem a Míru zdar Jack!"

kuba565
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 21 Feb 2009, 23:41
Tatry, ktoré vlastním: Nějaké to autíčko v garáži mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa kuba565 » 17 Júl 2009, 20:16

Promiňte,že jsem se dlouho neozval,ale byl jsem na dovolené.
Abych pravdu jsem znechucen nějakými ,,odborníky´´,kteří odrazují,počítají tady každou korunku.Příspěvky jsem přestal číst na 6. stránce a sem z toho velice zklamaný :( .Chtěl bych tady poděkovat D.A. ,který se mě zastává a asi jako jeden z mála ví jaké to je si udělat svoje auto a mít z toho krásný pocit.Tu nejde o to jestli do toho vrazím 100 000kč nebo 300 000kč.Já počítam určitě s častkou kolem 200 000kč,protože lak si sám neudělám a slyšel jsem,že stojí kolem 100 000kč,chromy 30 000kč,motor budu mít možná úplně nový za 10 000kč,nějaké náhradní díly,které ještě nvm zda budu potřebovat.A kdo umí za levno sehnat sežene...jen pro příklad piskování za 1000kč celé kastly...nebudu nikomu říkat kde a jak sem to sehnal.Už jen z důvodů jak tady tato komunita spolupracuje.Dejte se do hromady,vždyť máme společného koníčka.Já sem rád,že mě někdo řekne svůj názor,ale to stačí a né,že někoho začnu odrazovat od svého snu.Když se někdo zeptá jak toto auto hodnotíte tak řeknu...hnus,ale dá se to zrenovovat,ale počítej s 500 000kč a to je celé.Nebo to je krása,ale počítej s 50 000kč za renovaci.
Teď pracuju na druhém autě a víc kolik to obnáší času,peněz.
Takže teď to shrnu....odpovídejte na to co se vás kdo ptá a když chcete něco navíc tak to dejte najevo tak ať to nikoho neodrazuje,ale spíše naopak nabudí jít do této renovace!!!Ještě jednou děkuji D.A. !

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa D.A. » 17 Júl 2009, 21:00

:oops:
Kubo565, najdou se tu i normální chlapi od Tater. Třeba Mojžo bude mít (resp. už skoro má hotové) dva takové Fénixy z popela vydupané. Jede si svoji lajnu a na nejapné řeči nedá. :wink: Další "dříč od píky" je Robo Hanák a tak by se dalo pokračovat.

oldjan
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 14 Feb 2009, 17:50
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa oldjan » 17 Júl 2009, 23:38

Tak sorry, příště si dám pozor. :mrgreen: Je mi celkem jedno jak a za kolik opravíš tatry, jenom myslím, že portál je přístupný všem a to , že se diskuze stočila na ceny opravy tater, není nikomu a ničemu na závadu. A vůbec , chtěl si to ohodnotit, tak se tak stalo. :lol:

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa jack » 18 Júl 2009, 19:31

Já si teda Kubo žádnýho odrazování nevšim...každý napsal svůj pohled na daný problém a že Ti to neleze pod fousy tak se hoď o zem a neurčuj směr, chceš-li vývoj, diskuze... A s tím odrazováním, no mnoha lidem u 603ky došel v průběhu renovace dech.

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa Luboš » 19 Júl 2009, 21:38

Ve vlákně na téma "T603 na prodej" bych tedy docela čekal, že se diskuse bude týkat cen aut a oprav a případných doporučení, co s tím vrakem dál dělat... Já na tom nic znechucujícího nevidím. Hold kolem tatrovek se motají různí lidé s rozdílnými názory i záměry, s tím těžko něco uděláš...

Užívateľov profilový obrázok
tatrawerke
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 16 Nov 2008, 17:42
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa tatrawerke » 20 Júl 2009, 20:48

No, já neříkám tak, ani tak, ale na moje slova už mnohokrát došlo. A co se týče pískování za 1000 Kč ??? Bych chtěl vidět, co se potom z karoserie bude moct použít. Ale samozřejmě držím palec. Mám jednu 603ku hnedle za sebou a vím, co to stojí a jak to vypadá. Ono je rozdíl zrenovovat a udělat auto 603ce více či méně podobající se.
Taky myslím, že si tu každý může svůj názor na téma pěkně povědět, protože to nejsou jen zlá slova, ale zkušenosti a děkovat jen pochlebovačům??? Každý dle svého uvážení . . . . .

vasa26
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: 08 Jún 2006, 22:23

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa vasa26 » 20 Júl 2009, 20:57


Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa D.A. » 20 Júl 2009, 22:17

Vasa26 to rozsekl! :)

Tatrawerke, kde vidíš nějaké pochlebování? Vrať se až na fotku Skrblíka a přemýšlej trošku. Tvůj příspěvek (nejde o jakési cifry, platné právě pro tvůj modelový případ), který se skládal z hodnocení "koupil jsi vrak na prd, utopíš v něm půl mega a pořád to bude hnusná plečka" byl přinejmenším neslušný a nekorektní, o nic lepší, než blahé paměti Lubošovo osočení R. Hanáka z pojišťovacího podvodu. Že se potom strhla bouře ve sklenici vody ze strany skupinky tvých mladistvých pochlebovačů, je věc druhá a je mi ganz wurst, Genosse! Nikdy zde nikdo nenapsal, že jsi něco "zrenovoval" špatně, nebo odfláknul. Tak se konečně prober. Můžeš psát jakékoliv názory, házet libovolné ceny, OK, jenom tě chci _sám za sebe_ poprosit o slušné chování k novým členům. Toť vše.

Užívateľov profilový obrázok
tatrawerke
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 16 Nov 2008, 17:42
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa tatrawerke » 21 Júl 2009, 20:58

Podivej se na můj začátek a pak povídej o slušnosti. Nikdo mi tu nic dobrýho neřek. A uznání tatrováků jsem si musel zasloužit. Dál se zdržuju komentáře. Bereš to moc osobně. Ani se neznáme a už Tě nemám rád! :twisted: :twisted: :twisted:

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa D.A. » 21 Júl 2009, 21:26

Jene, tvůj začátek zde si dobře pamatuju a jsem toho názoru, že sis zavařil sám. Jestli chceš nějaké konkrétní povídání o slušnosti, prosím, stačí říct.
Pokud ovšem navrhuješ vzájemné zdržování se komentářů (tzn. příměří až do dalšího flame), souhlasím, budiž :evil: . Co jsem chtěl, jsem ti ke "kauze" Kuby565 napsal.

Užívateľov profilový obrázok
tatrawerke
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 16 Nov 2008, 17:42
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa tatrawerke » 22 Júl 2009, 08:40

Danke, danke. Ich liebe Dich! :oops:

Zamknuté

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných