Tatra 603 na prodej

Tu môžete diskutovať o automobiloch Tatra, ktoré sú na predaj
Užívateľov profilový obrázok
skovi
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 14 Dec 2004, 18:15
Tatry, ktoré vlastním: T603 1959,1961,1962, 1973
Bydlisko: Nové Mesto n/V
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa skovi » 05 Júl 2009, 20:59

Šilhavky už mali dvojkovu palubovku

Užívateľov profilový obrázok
juro 613 NM
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 26 Nov 2008, 17:34
Tatry, ktoré vlastním: TATRA 613-4 r.v. 1992 stav auta riešim
613-3 zachranný systém slovakia
613-3
Bydlisko: pri NMnV
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa juro 613 NM » 05 Júl 2009, 21:51

tatrawerke: ak sa môžem spýtať,aký nastrek podvozku si dal na tú 603?

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa D.A. » 05 Júl 2009, 22:09

Tak se nemůžu rozhodnout, jestli jste vy jásalové jenom hloupí, nebo navedení a nebo oboje současně!!! :evil:
Kuba si pořídil (nejspíš záměrně) tento kompletní vrak šejdy, který chce (zdůrazňuji CHCE) postavit nanovo. Asi má do té práce chuť, ne? Všimněte si, že má v plánu ještě dvě jiné tatrovky. Takže začít mu na to blábolit: "...z takovýho šrotu udělat auto prostě nejde.Teda jde, ale za šílenej balík a nebude to nic moc." a doprovodit to nějakým rozpočtem komerční renovace zadávané různým firmám je podle mého _ZCELA MIMO MÍSU_.

Pletete tu všichni dohromady Dalmácii s decimálkou... Vašku, tobě snad nikdo nebere, že tatrawerke renovuje auta pro nějaké solventní kupce. No a co? To není tento případ. I dneska naštěstí ještě žijí kluci, kteří si chtějí na autě maximum věcí udělat sami. Neřeší ani za kolik, ani kolik stovek hodin tomu dají. Koupit si auto sebelépe zrenovované a pak se s ním naparovat je pro ně jenom nezajímavý snobismus*.

Dovedu pochopit, že se tento postup dvakrát nezamlouvá těm, kteří se překupováním či renovacemi živí, ale to je jejich boj a pláčou na špatném hrobě! Pokud se, tatrawerke, mělo z tvé strany jednat pouze o zviditelnění a reklamu, tím hůř :( .

__________
* Dovoluji si počítat se rovněž do této skupiny lidí, mezi veterány mám nějraději co nejpůvodnější stroje, klidně s patinou. A když už něco renovovat, pak co nejvíc vlastnoručně.

Užívateľov profilový obrázok
tatrawerke
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 16 Nov 2008, 17:42
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa tatrawerke » 05 Júl 2009, 22:40

D.A. mimo mísu jsi tady asi jenom Ty! Já udal rozpočet opravy když si dělám práce sám. Lak, čalounění, chromy si teda udělat neumim. Aby Kuba věděl do čeho se pouští. Jestli se ti to nezdá, tak si jednu 603ku zrenovuj a pak si o tom pošpitáme.
Jsou tam ceny, co jsem platil a hodiny, co jsem odpracoval.
Tatra pro solventní pány stojí od renovátora 800tis a v Ekoře se zeptej, co by to stálo.
Chceš slyšet, že Kuba dobře koupil a že za 30tisíc to dá dohromady a td?? Nebo co?
Tatra je luxusní limuzína a stála 200tisíc. Připočítej inflaci a práci s rozebíráním vozu a máš současnou cenu.

K tý německý krasavici.
Kdyby to bylo z 57ho, tak je na nádrži lanko pro uzavření benzínu a prolis ve středu nádrže. Je to ze šilhavky. Interier jasná dvojka.Madla dveří styl tapu a bílé kličky. Kdo by se přendaval s palubovkou. To je nesmysl. Vsadim 5tisíc, že tam zítra vedle motoru očistím ten štítek a bude tam rok výroby 1966. Přinesu fotku jako důkaz :D

vasa26
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: 08 Jún 2006, 22:23

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa vasa26 » 05 Júl 2009, 22:49

Honzo to nemá cenu je taky zmanipulovaný :(

Užívateľov profilový obrázok
tatrawerke
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 16 Nov 2008, 17:42
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa tatrawerke » 05 Júl 2009, 22:52

juro 613 NM napísal:tatrawerke: ak sa môžem spýtať,aký nastrek podvozku si dal na tú 603?
Spodek jsem nastříkal takovou tou krupicí, co prodávaj na spodek proti otlučení kamínkama přelakovatelná a pak barvu. Je to takový hrubý a jakoby furt gumový.
Dávám to, co mi kdo poradí, nebo doporučí v prodejně. Dycky jim řeknu na co to chci a že to chci kvalitní. Myslím od MOTYP to bylo. Cca 250,- balení.Je to na pistoly. Prodávaj jí k tomu. Jen se to napíchne a stříkáš. Do dutin jsem napral nějakej vosk. Taky Motyp.Hlavně do předu dírama pro panty na dveře a do zádu taky. Provrtal jsem pod zadnáma sedákama ty výstuhy na ramena a ve předu u rezervy tu příčku a tam jsem taky voskoval.
Na fotce jsou ještě ty díry. Musim je nějak zaslepit.
Prílohy
P6200140.JPG

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa D.A. » 05 Júl 2009, 22:59

Vašku, prosímtě, nepleť se do toho. Nevíš vůbec, která bije.

Honzo, jsem rád, že se s tebou dá mluvit :wink: . Rád ti to vysvětlím. I když nejlépe by to udělal Kuba sám. Asi nečekal odrazování od "šrotu", věděl, do čeho jde. A vykládat mu, za kolik renovaci pořídíš ty, nač? Umím si představit, že třeba všechno vč. čalounění a laku si spíchne sám, takže zaplatí jenom materiál - koženku, látku, tmely, laky, ředidla. Před tím samozřejmě plech, plyn, elektřinu. Jak si dokáže sehnat ND je opět jeho záležitost. Jde to i velice levně.

Mezi vámi dvěma je opravdu rozdíl v motivu, v cíli. On podle toho, jak jsem to pochopil, si chce užít renovace a staví to pro sebe. Ty děláš auta pro ostatní a logicky při tom kalkuluješ, protože přece nebudeš dotovat cizí lidi. Tyhle dvě renovace se musí lišit, nejen cenou, ale třeba rychlostí, přístupem, improvizacemi. Kapišto?

vasa26
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: 08 Jún 2006, 22:23

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa vasa26 » 05 Júl 2009, 23:08

D.A. napísal:Vašku, prosímtě, nepleť se do toho. Nevíš vůbec, která bije.

Honzo, jsem rád, že se s tebou dá mluvit :wink: . Rád ti to vysvětlím. I když nejlépe by to udělal Kuba sám. Asi nečekal odrazování od "šrotu", věděl, do čeho jde. A vykládat mu, za kolik renovaci pořídíš ty, nač? Umím si představit, že třeba všechno vč. čalounění a laku si spíchne sám, takže zaplatí jenom materiál - koženku, látku, tmely, laky, ředidla. Před tím samozřejmě plech, plyn, elektřinu. Jak si dokáže sehnat ND je opět jeho záležitost. Jde to i velice levně.

Mezi vámi dvěma je opravdu rozdíl v motivu, v cíli. On podle toho, jak jsem to pochopil, si chce užít renovace a staví to pro sebe. Ty děláš auta pro ostatní a logicky při tom kalkuluješ, protože přece nebudeš dotovat cizí lidi. Tyhle dvě renovace se musí lišit, nejen cenou, ale třeba rychlostí, přístupem, improvizacemi. Kapišto?
D.A. jsi moc slepí** otevři oči**

vasa26
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: 08 Jún 2006, 22:23

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa vasa26 » 05 Júl 2009, 23:11

já si můžu diskutovat kde chci :wink:

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa D.A. » 05 Júl 2009, 23:12

:shock: :shock:
:D Neevangelizuj mě :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

vasa26
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: 08 Jún 2006, 22:23

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa vasa26 » 05 Júl 2009, 23:20

D.A. napísal::shock: :shock:
:D Neevangelizuj mě :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
dokonce bez nápovědy a sám :lol: :lol: :lol:

Užívateľov profilový obrázok
tatrawerke
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 16 Nov 2008, 17:42
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa tatrawerke » 05 Júl 2009, 23:33

Nechci ho odradit, ale taky řikat dobrý a super nebude to pravý ořechový.
Já nedělám auta na kšeft. Dělám první Tatru a když jí prodám, tak jen proto, že mám jedničku, kterou chci a potřebuju penize na její renovaci.
Pokažená renovace musí nejvíc mrzet majitele a je to škoda času , peněz a práce. 603ka nejde udělat na koleně a za pár korun dobře. Těžko někdo udělá všechny práce sám dobře. Od sváření karoserie až po šití tapecu.
Že jsem pár aut koupil a prodal je pravda, nikdy sem se s tím netajil a nevidim na tom nic špatnýho, pokud nějak nepodvádim.
Tu možnost tu mají všichni.

603a613
Diskusný nováčik
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 28 Jan 2009, 02:19
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa 603a613 » 05 Júl 2009, 23:46

Ano , Honzo , máš naprostou pravdu , myslím si , že mám také dost zkušeností s renovací a Tvá slova mohu jen potvrdit.

vasa26
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: 08 Jún 2006, 22:23

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa vasa26 » 05 Júl 2009, 23:52

Honzo tihle lidé to nepochopí sami to dělaj ve velkém a tebe soudí spíš mi přijde že jim šlapeš do zelí ale přeju ti to : idea: pitomečků je plný ten chacha-tatra svět jen jsou lemplové a nemakačenkové :idea: :idea: :idea:

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa D.A. » 06 Júl 2009, 00:19

:lol: :lol: :lol: do zelí - asi samé Nanynky s košíčky, no.



To jsem rád, že se vlastně všichni máme rádi... A že nešlo o shazování, ale o dobře míněnou radu. Té pravé kolegiality je, Honzo, fakt strašně málo. Go my son, go!

vasa26
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: 08 Jún 2006, 22:23

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa vasa26 » 06 Júl 2009, 00:22

Znám větší šmejdojakospolumajiteletatrakolegy :wink:

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa D.A. » 06 Júl 2009, 00:25

Jen nechápu, what´s the point. Ale to je fuk. Od začátku mi šlo o princip a teď jsou do toho vtaženi nějací konkrétní Lidé.cz :roll:

603a613
Diskusný nováčik
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 28 Jan 2009, 02:19
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa 603a613 » 06 Júl 2009, 00:31

Když ti teda jde o princip , udělej svou kalkulaci opravy takového vozu svépomocí a seznam nás s ní .Uvidíme , jak bude reálná. :shock:

oldjan
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 14 Feb 2009, 17:50
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa oldjan » 06 Júl 2009, 10:33

Nechtěl jsem se do toho míchat, ale dobře jsem se vyspal :) a poslední příspěvek mě přiměl vzít do ruky tužku a papír a počítat. Jako předlohu jsem vzal rozpočet tatrawerke, který je myslím celkem reálný při náročné renovaci. Na druhou stranu se mi moc nelíbí auta, která jsou po renovaci v lepším stavu , nežli kdy opustily výrobní závod. To už není podle mě o renovaci, ale o tunningu, byť v dobrém úmyslu.

8 000kč pískování levněji to snad jde už jenom bruskou , špachtlí a smirkem
20 000kč plechařina hrubý odhad, nevím kolik toho bude potřeba
35 000kč material lak a nátěry vycházím z vlastní zkušenosti, levněji snad jenom při lakování syntetikou nebo samovypalovacím emailem
15 000 chromy vycházím z předpokladu, že by většina šla vyleštit a třeba nárazníky jdou koupit ještě zachovalé
10 000 brzdy hrubý odhad při repasi to ho nejnutnějšího
10 000 podvozek zase jenom hrubý odhad, nelze určit co bude potřeba
3 000 spojovací a drobný material k tomu není asi co dodat
5 000 těsnící gumy
10 000 pneu levněji snad jenom na burze
10 000 čalounické materialy a lepidla
5 000 pozinkování a pod.
20 000 baterie, náplně, těsnění, gufera, nějaké to ložisko atd.
----------
151 000
Za předpokladu, že si Kuba udělá vše sám. Protože osobně si na větší klempířinu netroufám, ušít a natáhnout strop taky neumím a o konečném lakování ani nemluvě, dovolím si připočíst 30 000 za honorář pro klempíře, čalouníka a lakýrníka a ještě musí jít o kamarády.
To vše za předpokladu max. použití dílů stávajícího vozidla, bez go motoru a převodovky.
Čas nepočítám na hodiny, ale na roky. :lol: Ještě jedna neméně důležitá věc a to je podpora rodiny. Naštěstí manželka je stejně praštěná jako já , tak mi to celkem prochází.
Myslím D.A. , že levněji to asi nepůjde. Alespoň na tom konkrétním autě . Když náhodou se koupí lepší, tak taky bude náležitě dražší, takže nula od nuly pojde.
Ale souhlasím s tebou, že ten pocit, že jsi opravoval sám, se nedá ničím nahradit.
Jinak Kubo, sice to je hodně času, peněz a odříkání, ale až poprvé vyjedeš s hotovou tatrou, tak si určitě řekneš , že to stálo za to.

Užívateľov profilový obrázok
tatrawerke
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 16 Nov 2008, 17:42
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa tatrawerke » 06 Júl 2009, 15:06

Jééééé, dám vrak. Lepší než má Kuba a 100000 tisíc k tomu rozpočtu. Uděláš mi jednu prosssííím???

Koukni na to, co Kuba dovezl. Kolik myslíš že padne silichromu na ty chromové díly a ten lak by taky možná šel rozleštit ne?
Ne bezesrandy. Za ty peníze by to neudělal ani doktor semtamťuk.

Ještě jsem viděl levnější renovaci od jistého renovátora z Královohradecka. Cca 30 tisíc za kyt, štětku a barvičky.

Zamknuté

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných