renovovať 603?

Technické problémy s našimi tatrovkami

Užívateľov profilový obrázok
sqad
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 18 Feb 2006, 16:42
Tatry, ktoré vlastním: T603 r.v. 75
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

renovovať 603?

Príspevok od užívateľa sqad » 29 Aug 2011, 17:02

Dobrý deň,

zdá sa, že by som už bol schopný započať renováciu mojej T603 r.v. 72, avšak rád by som Vás požiadal o pomoc pri rozhodovaní.
Dôvodov prečo som nezačal s renováciou doteraz je viac - od finančných, cez obavy z byrokracie, ktorá ma bude čakať po renovácií, až po ten, že som sa s renováciou jednoducho nechcel unáhliť, a počkať, pokým ju budem schopný spraviť perfektne...

Súčasný stav je taký, že motorických súčiastok mám dostatok, ale bude ju treba kompletne vyvariť (čo mi až také starosti nerobí), avšak čo je horšie, nemám k nej žiadne doklady, a preto sa obávam, že po renovácií sa nebude dať nijako prihlásiť, čím sa asi stane celá renovácia zbytočná.


Osobne si (trochu naivne) myslím, že by riešenia po renovácií mohli byť tieto:
1. Požiadať o vydanie nového TP, prihlásenie sa do poisťovne, po technických kontrolách snáď požiadať o vydanie bielych EČ.
Ak by to šlo, tento spôsob by som uvítal najviac, pretože by som chcel mať auto na týchto značkách.

2. Zúčastniť sa obhliadky u testačnej komisií, a prihlásiť auto na veteránske čísla - tu sa však obávam toho, že buď s autom neprejdem ani na X-tý pokus, alebo ak aj áno - ak by som sa niekedy potom zúčastnil cestnej premávky, a natrafil by som na policajta, ktorý sa bude chcieť ,,vybúriť", s výhovorkou, že idem do dielne nejako neobstojím...

3. Radšej nerenovovať toto auto, ale pokúsiť sa zohnať iné s ŠPZ aj za cenu premrštených nákladov.


Určite sa tu nájde veľa ľudí, ktorí tento proces absolvovali, tak ak by Ste mali záujem, podeľte sa, prosím, o možné konštruktívne riešenie.
Vďaka za odpovede, ak budeme spolu rozmýšlať ako sa to dá, a nie ako to nepôjde.
Prajem príjemný zbytok dňa.

Luboš.T
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 23 Sep 2005, 21:34
Kontaktovať užívateľa:

Re: renovovať 603?

Príspevok od užívateľa Luboš.T » 29 Aug 2011, 20:32

Pokud jak píšeš, jsi nasbíral dostatek zkušeností a informací pro renovaci, tak předpokládám, že auto zrenovuješ tak jak se má. Neměl by jsi mít tedy obavy z testace.
A jestli máš veteránské doklady, tak proč auto jako veterán neprovozovat? Tady trochu nerozumím tvé narážce na policistu?

To jestli dokážeš přihlásit auto na normální značky, určitě dokážeš zjistit už nyní. A podle výsledku se můžeš rozhodnout, kde pro tebe budou menší nároky (legislativní) na provoz po případné renovaci.

Užívateľov profilový obrázok
sqad
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 18 Feb 2006, 16:42
Tatry, ktoré vlastním: T603 r.v. 75
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: renovovať 603?

Príspevok od užívateľa sqad » 29 Aug 2011, 22:37

Luboš.T napísal:To jestli dokážeš přihlásit auto na normální značky, určitě dokážeš zjistit už nyní.
Vedel by si mi poradiť ako to zistiť? S prepisovaním ani prihlasovaním auta nemám žiadne skúsenosti...

S prevádzkou na veteránskych značkách som to myslel tak, či riskujem nejakú pokutu ak sa s autom s vet. značkami zúčastním normálnej cestnej premávky (v minulosti som počul, že veterány majú dosť veľké obmedzenia na premávku po pozemných komunikáciách, avšak neviem či to je pravda).

Luboš.T
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 23 Sep 2005, 21:34
Kontaktovať užívateľa:

Re: renovovať 603?

Príspevok od užívateľa Luboš.T » 30 Aug 2011, 20:22

Potřebné informace pro přihlášení vozidla, by ti měl podat dopravní inspektorát, nebo úřad, který to má na starosti. Kdo to u vás zařizuje nevím. Možná to je někde přístupné i na netu těchto úřadů.

Co si pamatuji, tak v čechách s historickým vozidlem nesmíš podnikat a používat ho ke každodennímu provozu (např. dojíždění do zaměstnání). Nic nikam nezapisujeme ani neevidujeme (kniha jízd). To jsou asi nejdůležitější omezení k provozu, ale je možné, že je ještě něco.
K provozu veterána na slovensku, by ti mohli opět odpovědět na příslušném úřadu, nebo v nějakém klubu.
Určitě se i tady někdo najde, kdo to bude vědět. Tipnul bych si, že Ondrej bude mít kvalitní informace.

Užívateľov profilový obrázok
Volgač
Diskutujúci
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 30 Aug 2011, 20:53
Kontaktovať užívateľa:

Re: renovovať 603?

Príspevok od užívateľa Volgač » 30 Aug 2011, 21:07

ahoj sqad,tak ja osobne Ti doporucujem si najprv zohnat tie doklady,veteranske cisla to by som Ti vobec neodporucoval,niet nad original doklady.Testacie na slovensku su velmi prisne,ovela jednoduchsie je to v cechach.Takze mas 2 moznosti,bud si zohnat papiere alebo to dat na ceske veteranske cisla.No ja by som volil len tu prvu moznost ale to by som sa musel pekne udriet po vrecku,zohnat papiere na 603 no.....prajem vela stastia.

Užívateľov profilový obrázok
Tatra 75
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 05 Sep 2005, 18:32
Kontaktovať užívateľa:

Re: renovovať 603?

Príspevok od užívateľa Tatra 75 » 31 Aug 2011, 08:27

Zdravím ťa
Získať veteránske papiere nie je problém ,keď to auto je pekne zrenovované . Platí nepísané pravidlo že čím novšie auto tým musí byť lepšie zrenovované a zvlášť Československé autá veľmi dobre poznajú ! Maximálna dĺžka platnosti testácie + - 100%-ho stavu je 5 rokov ,ale to je skôr výnimka . Cena za jednu testáciu je 200 € a ked si členom klubu je 100 € . Pozri na www.zzhv.sk. Obmedzenia na jazdu sú - žiadne každodenné používanie napr. do práce, zakázaná jazda po dialniciach . Malo by sa používať hlavne na zrazy veteránov . Ale aj na občasné skúšobné jazdy. Ja mám veteránske čísla viac ako 10 rokov a za počet najazdených 18700 km ma policajti zatavili len jeden raz !!! :shock: Aj to hlavne len pozeral.

Užívateľov profilový obrázok
Volgač
Diskutujúci
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 30 Aug 2011, 20:53
Kontaktovať užívateľa:

Re: renovovať 603?

Príspevok od užívateľa Volgač » 31 Aug 2011, 10:17

Len pre doplnenie z jedneho clanku: ,,obzvlášť sú prísni na automobily pohybujúce sa na vekovej hranici (vyrobené v rokoch 1970 až 1975). Tie dostávajú preukaz historického vozidla s platnosťou len na jeden rok s možnosťou predĺženia."

Užívateľov profilový obrázok
tatrovecka
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 07 Sep 2008, 16:01
Tatry, ktoré vlastním: T2-603
Kontaktovať užívateľa:

Re: renovovať 603?

Príspevok od užívateľa tatrovecka » 31 Aug 2011, 17:45

"Mojzo" by urcite vedel povedat presne ako je to s veteranskymi znackami na Slovensku, kedze cca. pred rokom uspesne riesil testaciu na svoju 603jku, ale odvtedy sa tu (na TP) uz akosi neobjavil.

Užívateľov profilový obrázok
sqad
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 18 Feb 2006, 16:42
Tatry, ktoré vlastním: T603 r.v. 75
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: renovovať 603?

Príspevok od užívateľa sqad » 01 Sep 2011, 12:34

Ja som nejaké informácie o prihlasovaní áut na stránke DI našiel, ale všetko sa týkalo prihlasovania nových áut - o znovuprihlasovaní starších nikde ani zmienka... (a to nespomínam taký hardcore, že auto nemá doklady)

Inak dokladmi mám rozumieť, že stačí TP s ustrihnutým rohom, alebo niečo iné?

Zdá sa, že najschodnejšia by bola asi cesta získania dokladov, avšak nevyžaduje sa pri tomto nejaká protekčná známosť na DI? :D
Lebo tú bohužiaľ nemám...

Užívateľov profilový obrázok
Volgač
Diskutujúci
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 30 Aug 2011, 20:53
Kontaktovať užívateľa:

Re: renovovať 603?

Príspevok od užívateľa Volgač » 01 Sep 2011, 16:24

Tak ked mas strihnuty rozok tak to Ti uz nepomoze,to sa uz prihlasit neda.Ale tento strihnuty technicak ze vraj potrebujes nato aby si mohol ist na veteransku testaciu.

Užívateľov profilový obrázok
Maxono
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 688
Dátum registrácie: 25 Aug 2006, 21:46
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Krušovce, Topoľčany
Kontaktovať užívateľa:

Re: renovovať 603?

Príspevok od užívateľa Maxono » 01 Sep 2011, 20:04

Ahoj squad. Pri prihlasovaní auta máš v podstate výber medzi dvoma možnosťami. Biele čísla alebo žlté, historické. Ak chceš mať odhlásené auto na bielych číslach, máš dve možnosti. Auto prihlásiť na iné papiere, a k nim prispôsobiť auto, čo je nelegálne, alebo podstúpiť novú testáciu auta, ktorou auto homologuješ, ako napríklad individuálne dovezené auto z US a podobne. Tu však neviem či to nieje obmedzené do určitého veku auta, resp. roku výroby. Ak ti budú stačiť veteránske čísla, stačí sa po renovácií prihlásiť na testovanie HV, ceny už tu niekto uvádzal. Historické autá majú určité obmedzenia pre prevádzku, ale viac-menej záleží na akého natrafíš policajte keď ťa prípadne zastavia.

Užívateľov profilový obrázok
chromkar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 28 Mar 2009, 09:02
Kontaktovať užívateľa:

Re: renovovať 603?

Príspevok od užívateľa chromkar » 01 Sep 2011, 21:25

moj nazor - nerenovovat. teda zatial. mas este podla mna dost roznych obav, a vrazit kopec prachov do auta to chce odvahu.

Užívateľov profilový obrázok
Volgač
Diskutujúci
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 30 Aug 2011, 20:53
Kontaktovať užívateľa:

Re: renovovať 603?

Príspevok od užívateľa Volgač » 03 Sep 2011, 00:01

A nie len kopec prachov ale aj vela času, ked vidim napr ako renovuju motorky a venuju tomu neskutocne vela casu atd a to su len motorky a co taka 603,a mam info ze ani motorky to na testacii nemaju lahke,.......sam mam doma velku kravu alias volga 24 a viem ze nieco take zrenovovat do sroubky a este pri tom zachovat co najviac povodny stav velky brutal a na testaciu s niecim takym ist, tak to by som na to kaslal. Clovek si povie nestoji to zato renovovat to? Ale na to treba mat aj nervy :) a ked ich aj clovek ma tak o ne kludne moze prist ked auto neprejde testaciou :-) veteranske testacie by som vobec neriesil. Poznam jedneho chlapa, ktory sa venoval renovacii volgy 21, fakt sa tomu venoval a mal vela zkusenosti a bolo to k nicomu, nepresiel, nasral sa a auto predal.

Užívateľov profilový obrázok
Volgač
Diskutujúci
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 30 Aug 2011, 20:53
Kontaktovať užívateľa:

Re: renovovať 603?

Príspevok od užívateľa Volgač » 03 Sep 2011, 00:17

A este doplnim,ak uvazujes o testacii tak auto budes mat super zrenovovane ale nemusis prejst a druha moznost je ze za tie prachy co by si dal do super prespikovanej renovacie si mozes kupit napr aj 603 v zlom stave ale dobrou kostrou a original papiermi,kde len prehodis diely a nemusis robit tak financne narocnu renovaciu,prisposobis si ju ako ty chces.Testacia je velky risk,ale ked mas vela penazi tak skus :-)

Užívateľov profilový obrázok
sqad
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 18 Feb 2006, 16:42
Tatry, ktoré vlastním: T603 r.v. 75
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: renovovať 603?

Príspevok od užívateľa sqad » 03 Sep 2011, 00:19

Maxono napísal:... alebo podstúpiť novú testáciu auta, ktorou auto homologuješ, ako napríklad individuálne dovezené auto z US a podobne.
Táto možnosť ma celkom zaujala, vedeli by Ste mi poradiť ako sa tento postup oficiálne nazýva (nech o tom viem zistiť niečo viac), prípadne skúsenosti kto to podstúpil? Viem, že to bude drahé, ale možno lacnejšie ako iná 603 s ŠPZ...

Užívateľov profilový obrázok
sqad
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 18 Feb 2006, 16:42
Tatry, ktoré vlastním: T603 r.v. 75
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: renovovať 603?

Príspevok od užívateľa sqad » 08 Sep 2011, 14:54

Niečo som o tomto spôsobe pohľadal, jedna firma sa na toto priamo špecializuje http://www.homologizacia.sk cena okolo 1400€, čo by nebolo zasa také strašné.
Avšak po tom ako som im napísal mi došla táto odpoveď:

Dobrý den,
pokud k tomu nemáte žádný technický průkaz to možné nebude.
Jediný možný způsob jak přihlásit automobil bez žádných dokladů - myslím tím bez technického průkazu - je formou stavby (auto bylo vyrobeno).
To se však bere jako nový vůz, rok výroby bude ten, ve kterém ho budete chtít zaregistrovat a tedy musí splnovat emisní normu euro 5 (což vaše auto určitě nebude).
Bohužel Vám s tím nedokážu poradit...

Na veteránske značky tiež treba starý TP.

Takže som znova na začiatku, a zvažujem že sa asi odsťahujem zo SR...
Jediná cesta v tejto banánovej republike, aj keď nerád, vedie asi zasa len formou porušenia zákona - kúpeniu iného TP a ,,dopasovania" auta...

Užívateľov profilový obrázok
chromkar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 28 Mar 2009, 09:02
Kontaktovať užívateľa:

Re: renovovať 603?

Príspevok od užívateľa chromkar » 08 Sep 2011, 19:52

vitaj v realite :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Tatra 75
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 05 Sep 2005, 18:32
Kontaktovať užívateľa:

Re: renovovať 603?

Príspevok od užívateľa Tatra 75 » 08 Sep 2011, 20:01

Na veteránske papiere určite netreba starý technický preukaz , stačí kúpna zmluva a pod .!!!! Mal by si žlté čísla .

Užívateľov profilový obrázok
tatrovecka
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 07 Sep 2008, 16:01
Tatry, ktoré vlastním: T2-603
Kontaktovať užívateľa:

Re: renovovať 603?

Príspevok od užívateľa tatrovecka » 09 Sep 2011, 09:46

Toto asi nebude uplne pravda. Pokial viem, tak veteranske SPZ a doklady sa vydavaju v SR len na vozidla, ktore su trvalo vyradene z premavky na pozemnych komunikaciach a to treba nejakym sposobom dokladovat aby sa nestalo, ze pod rovnakym VINkom bude niekde registrovane vozidlo aj na klasickych a aj na veteranskych dokladoch. Najlepsim dokazom je stary TP s odstrihnutym rohom, alebo so zapisom VYRADENE (resp. aj aj). Neviem ci sa da (v SR) dopracovat k nejakemu inemu doveryhodnemu dokladu iba podla cisla karoserie (kupna zmluva nedokladuje trvale vyradenie vozidla), ktory by postacoval na oficialne prihlasenie na veteranske doklady (mozno na dopravnom inspektorate na ziadost vedia vydat nejaky dokument, aj ked pri ich "ochote" to bude asi problem aj keby to vedeli).
Samozrejme vylucujem moznost "korupcie" a znamosti, vtedy sa da vybavit aj "nemozne" - Bohuzial, na slovensku je to stale tak, ze poctivostou sa daleko nedostanes (tym nikoho nenahovaram na opak, len konstatujem).
Skus porozmyslat nad cestou kupy dokladov (najlepsie s autom, "vrakom") napr. v CR, este sa nejake najdu a je dost pravdepodobne, ze ta to bude stat aj najmenej.

Užívateľov profilový obrázok
sqad
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 18 Feb 2006, 16:42
Tatry, ktoré vlastním: T603 r.v. 75
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: renovovať 603?

Príspevok od užívateľa sqad » 10 Sep 2011, 18:39

Ja práve rozmýšľam nad kúpou auta s platnými značkami STK atď., aby som sa týmto nepríjemnostiam vyhol, ak nejakú zoženiem, svoju bez TP asi predám.

Viem, že toto nie je príliš vhodné miesto na inzerát, ale ak by Ste niekto o 603 na predaj vedeli (tak do 10tis.), uvítam každú pomoc, snažím sa ju totiž zohnať celý život...

Vďaka všetkým za príspevky, vážim si.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných