Nazdaarek -- novy problem motor nechce naskocit

Technické problémy s našimi tatrovkami

Užívateľov profilový obrázok
613krakenn
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 06 Máj 2008, 20:36
Tatry, ktoré vlastním: Mam 2 chromky jedna je po kompletnej GO a druhu to este len caka,jednu bordovu 3 a stvorku zelenej metalizy
Bydlisko: Presov
Kontaktovať užívateľa:

Nazdaarek -- novy problem motor nechce naskocit

Príspevok od užívateľa 613krakenn » 19 Máj 2010, 16:31

Motor je kompletny su v nom nove sviecky, mam tam aj nove kable ,daval som novy rozdelovac karburatory som zhodil z vozidla na ktorom sa doteraz jazdilo vsetko som upevnil pozapajal a ono to nie a nie naskocit - na motori nieje namontovany vyfukovy system cize ani zberne potrubie(zvody) ani tlmic vyfuku -pokial viem v tom problem nebude musi to ist aj bez nich -- cize pri pokuse o start sa to toci iskry to stiela ako blaznive a sem tam to strely plamen od vyfukoveho ventilu.(ale nie z kazdeho valca)par krat sa stalo ze strelilo z laveho karburatora.... Predzapal som nastavoval manualne pomocou prirucky kedze stroboskop nemam a v tomto pripade by mi asi ani velmi nepomohol kedze motor ani nenaskoci.-po tychto marnych pokusoch som mrkol na sviecky tak boli mokre -viete mi niekto poradit co s tym je? este chcem podotknut ze motor dlhy cas stal a robila sa nanom mensia oprava -vymena piestnych kruzkov, vymena ventilovych semeringov,vymena gufier na vackovych hriadeloch a aj na klukovom hriadeli, bol kompletne pretesneny a zmontovany, samozrejme nove olejove naplne. Vdaka za rady. :?: :(

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nazdaarek -- novy problem motor nechce naskocit

Príspevok od užívateľa ondrej » 19 Máj 2010, 20:12

treba preveriť, či to máš správne zložené:
1 - správne nasadené zapaľovacie káble
2 - správne nastavenie rozvodov
3 - správna poloha rozdeľovača voči kľukovému mechanizmu
ak to máš dodržané, mal by motor chytiť...

Užívateľov profilový obrázok
613krakenn
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 06 Máj 2008, 20:36
Tatry, ktoré vlastním: Mam 2 chromky jedna je po kompletnej GO a druhu to este len caka,jednu bordovu 3 a stvorku zelenej metalizy
Bydlisko: Presov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nazdaarek -- novy problem motor nechce naskocit

Príspevok od užívateľa 613krakenn » 19 Máj 2010, 21:09

nazdar- ano kable su spravne nahodene podla poradia zapalovanie 1-3-6-2-7-8-4-5, rozvody su nasadene spravne vsetky rysky sa mi kriju tak ako sa maju - ventili su takisto nastavene a ten rozdelovac- nastavoval som ho podla prirucky cize vsetky rysky sa mi kriju --ryska na klukovom hriadeli je nastavena v nulovej polohe -- a teraz teleso statora rozdelovaca som otocil tak aby sa krila ryska nanom s ryskou na pastorku. malo by to byt spravne ak nie opravte ma prosim vas pripadna foto by bodla uplne --dik.

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nazdaarek -- novy problem motor nechce naskocit

Príspevok od užívateľa jack » 19 Máj 2010, 21:21

T613 u mě pole neorané, ale to co popisuješ podle mě ukazuje na špatné nastavení rozvodů.

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nazdaarek -- novy problem motor nechce naskocit

Príspevok od užívateľa Jerry » 19 Máj 2010, 21:22

Pokud se dobře pamatuju tak se na řemenici nastaví 12° +- 30´ a na generátorku se pak mají překrýt rysky.
A ještě koukni na pořadí zapalování, abys neměl opačně smysl otáčení (mě se jednou povedlo na 603 nasadit kabely pravotočivě a taky nechylta).

Užívateľov profilový obrázok
613krakenn
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 06 Máj 2008, 20:36
Tatry, ktoré vlastním: Mam 2 chromky jedna je po kompletnej GO a druhu to este len caka,jednu bordovu 3 a stvorku zelenej metalizy
Bydlisko: Presov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nazdaarek -- novy problem motor nechce naskocit

Príspevok od užívateľa 613krakenn » 19 Máj 2010, 21:31

Jack -- rozvody su nastavene spravne na 100% tie som uz robil na mnohych 613 a vzdy bez problemov- .,,,,no s tymi 12°30 to som kusa prekukol --hned zajtra to idem vyskusat -- aa ten smer rotacie- pastorok sa otaca doprava cize to som zrejme spravil dobre ...

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nazdaarek -- novy problem motor nechce naskocit

Príspevok od užívateľa radek » 20 Máj 2010, 01:09

vidím to na předstih, který je příliš pozdě ..... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
613krakenn
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 06 Máj 2008, 20:36
Tatry, ktoré vlastním: Mam 2 chromky jedna je po kompletnej GO a druhu to este len caka,jednu bordovu 3 a stvorku zelenej metalizy
Bydlisko: Presov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nazdaarek -- novy problem motor nechce naskocit

Príspevok od užívateľa 613krakenn » 20 Máj 2010, 21:50

Pekny vecer prajem - tak predstih som nastavil tak ako ma byt na tych 12°30 min pl. min-a ono to nestartuje uz si z toho vlasy vytrhavam :x :?

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nazdaarek -- novy problem motor nechce naskocit

Príspevok od užívateľa ondrej » 21 Máj 2010, 06:51

no - ak si skontroloval všetko, čo som ti napísal a máš to NAOZAJ v poriadku, pozri ešte ventilové vôle a nakoniec vyskúšaj dať nové sviečky...

Užívateľov profilový obrázok
613krakenn
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 06 Máj 2008, 20:36
Tatry, ktoré vlastním: Mam 2 chromky jedna je po kompletnej GO a druhu to este len caka,jednu bordovu 3 a stvorku zelenej metalizy
Bydlisko: Presov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nazdaarek -- novy problem motor nechce naskocit

Príspevok od užívateľa 613krakenn » 21 Máj 2010, 17:51

ventilove vole su v poriadku --nedavno som ich nastavoval aa sviecky su nove --a este som ich aj skusal ci palia vsetky namontoval som ich do druhej 613 a idu :?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných