Repro v Tatre

Technické problémy s našimi tatrovkami

B.Kubík

Repro v Tatre

Príspevok od užívateľa B.Kubík » 31 Aug 2006, 12:09

Prosím máte někdo zkušenost s umístěním předních reproduktorů jinde než ve dveřích?Moc se mi nechce řezat do čalounění tak jestli někdo nezkusil nějakou jinou variantu.

Dík

Užívateľov profilový obrázok
Erik
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 807
Dátum registrácie: 25 Nov 2004, 22:24
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Erik » 31 Aug 2006, 18:14

Stretol som sa iba s riešením aké vidno na obrázku. Ale nieje to bohvie co, hlavne koli tomu ze kvalitne repro v takomto prevedeni nezozenies. Ak by som ti mohol poradit, skus zohnat calunenie s uz vyrezanymi otvormi na repro a tie tvoje si odloz ak by si sa niekedy rozhodol ze by si chcel tatru vratit do povodneho stavu.
Prílohy
INTERIER.JPG

Palo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1006
Dátum registrácie: 16 Dec 2004, 17:46
Tatry, ktoré vlastním: ---
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Palo » 31 Aug 2006, 19:44

Tak ma napadlo že vlastne aj ja zháňam tie koženkové čalunenia predných dverí.tiež kvoli zabudovaniu repr..

Užívateľov profilový obrázok
Erik
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 807
Dátum registrácie: 25 Nov 2004, 22:24
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Erik » 01 Sep 2006, 00:54

Ja by som zase mozno pristal k vymene kozenkovych caluneni s otvormi na prednych, za calunene modrou latkou a tiez otvormi na repro.
Inac ked sme uz pri tom caluneni dveri, ktore calunenie je beznejsie, kozenkove alebo latkove? Ja mam teraz na Tatre kozenkove, ale bol by som rad keby sa mi niekde podarilo zohnat latkove. Interier s latkovym calunenim na mna posobi ucelenejsim a lepsim dojmom, ako ked je calunenie na dverach kozenkove...

Užívateľov profilový obrázok
Erik
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 807
Dátum registrácie: 25 Nov 2004, 22:24
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Erik » 01 Sep 2006, 01:09

Inac ked sme uz pri tych repro, tu je jedna zaujimava fotecka :wink:
Prílohy
SW.JPG

Užívateľov profilový obrázok
tomas
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2325
Dátum registrácie: 01 Jún 2004, 23:06
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa tomas » 01 Sep 2006, 02:12

A preco si radsej nexete zohnat to latkove calunenie a strcit si tie repraky zanho, ako to ma special. Ale bez tak kvalitna muzika potrebuje radikalnejsie riesenie.

B.Kubík

Repro v Tatre

Príspevok od užívateľa B.Kubík » 01 Sep 2006, 11:32

Já mám čalounění koženkové,ale červené ,které jsem nesehnal,ale asi do něj holt říznu.Pokud někdo chce černé koženkové tak těch pár mám,musel bych se přesně podívat.

Užívateľov profilový obrázok
michal heky
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 28 Máj 2004, 22:10
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Praha, Kobylisy
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa michal heky » 01 Sep 2006, 21:17

K čemu je dobrá ta reprobedna v kufru?

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa radek » 01 Sep 2006, 21:45

No kdyby byly dvě, řekl bych že si majitel zvyká na to, co zbude z kufru po instalaci LPG nádrže, ale zapomněl, že je kulatá.... :D

Užívateľov profilový obrázok
stastnytatrovak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 295
Dátum registrácie: 07 Jún 2005, 22:34
Tatry, ktoré vlastním: Prechodne bez auta...
Bydlisko: Soenderborg, Dansko
Kontaktovať užívateľa:

Re: Repro v Tatre

Príspevok od užívateľa stastnytatrovak » 01 Sep 2006, 22:33

B.Kubík napísal:Prosím máte někdo zkušenost s umístěním předních reproduktorů jinde než ve dveřích?Moc se mi nechce řezat do čalounění tak jestli někdo nezkusil nějakou jinou variantu.

Dík
Pocul som, ze povodne ta mriezka v strede predneho panelu, tam pri ventilacnych skarach pri okne, je urcena pre mono reproduktor :lol:
Moj nazor na to je, ze auto bez reprosustavy je len pol auta. Ja mam mensie repro v prednych dverach, a velke 6 X 9" repraky v zadnych dverach ! Vynika to velmi, a okna vzady sa nedaju otvarat len tak. Ale stoji to za to :twisted:
Povodny stav sa sice znici, ale niektore veci su podla mna take, ze si neviem predstavit, kto by to vyberal. Aj keby dalsi majitel mojej Tatry (ak taky kedysi bude...) pocuval len potichu klasicku hudbu, aj tak mi bude stokrat dakovat za tuto zostavu.
Jedna moznost by mozno bola urobit nejaku nadstavbu na zadnom okne, ktora by sa dal odstranit, keby sa to chcelo uviest uplne do povodneho stavu.

Užívateľov profilový obrázok
Erik
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 807
Dátum registrácie: 25 Nov 2004, 22:24
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Erik » 01 Sep 2006, 23:22

Ta reprobedna to je subwoofer. Ale basy v interiery to nejak nezvyrazni. Repro v aute to dobre potiahnu. Ale vonku to narobi poriadnu paseku :D Ludia nechapu ked ide tatra po ceste a a vsade vokol nej to poriadne duni. :lol:

Užívateľov profilový obrázok
sqad
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 18 Feb 2006, 16:42
Tatry, ktoré vlastním: T603 r.v. 75
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sqad » 01 Sep 2006, 23:42

Neviem presne ako je riešená podlaha v strede pred zadnými sedadlami v 613, ale jedno riešenie by bolo namontovanie stredo-výškových repro podobne ako na prvej erikovej fotke a basový reproduktor v ozvučnici umiestniť na podlahu do stredu pred zadné sedadlá. Je to možno trochu nezvyklé riešenie, ale asi takto bude možný najmenší zásah do auta - basový repr. nebude veľmi priestorovo náročný a nebude to tak ťažké vrátiť do pôvodného stavu.

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa radek » 02 Sep 2006, 21:16

To musí být pro spoluobčany opravdu hodně hutný pocit, když kolem nich projede T613 se svým dosti hlučným výfukovým traktem posílená ještě doprovodem duc-duc zvuků velmi nízkých kmitočtů, které za deště určitě na přední kapotě vytváří z kapek vody nezapomenutelné obrazce a pomocí vibrací clon v parabolách hlavních světel sympaticky poblikávají na ostatní vozidla. Akorát teď přemýšlím, jestli se Ti ti lidi klaní a v nábožné úctě uskakují z cesty, neb jede nadčlověk - "pan generální", a nebo jestli rozmýšlí, zda vezmou dlažební kostku a přispějí tak alespoň na chvíli na zpětné splnění hlukového limitu dotyčného vozidla, který je zapsaný v jeho TP......

Užívateľov profilový obrázok
tomas
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2325
Dátum registrácie: 01 Jún 2004, 23:06
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa tomas » 02 Sep 2006, 23:13

Ja som kedysi spekuloval dat SUB namiesto stredovej opierky v zadnych sedadlach ... ale rozmyslel som si to, bo to je blbost.

Tiez neviem naco je dobry ten SUB v kufri, ale kazdy mame na to iny nazor. Na kvalitny zvuk netreba neviem aky vykon, ale skor kvalitne repro, staci dobre zastavanie do dveri a je to. Nemusi mat ani obrovske rozmery, pokial sa vsadi na spickovych vyrobcov menicov, patricne sa to namontuje (nemysliet "sup na tapacirung dveri"), odhlucni a utlmi interier, ako montaz dakych lacnych SUB. To robia skor kapovia na 120kach, ale tam nejde ani tak o zvuk, jak o hluk.

Užívateľov profilový obrázok
Erik
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 807
Dátum registrácie: 25 Nov 2004, 22:24
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Erik » 02 Sep 2006, 23:42

Ked som si robil v Tatre audiosustavu, robil som ju hlavne na kvalitnu reprodukciu hudby- mam v nej 4 repro- vzadu trojpasmove, vprednych dverach dvojpasmove- ten subwoofer sa mi podarilo kupit za super cenu z druhej ruky skoro nepouzivany- samozrejme znackovy nie dajaky neznackovy bordel na robenie hluku. Povodne som ho umiestnil na miesto k noham pred zadnymi sedadlami. Sadol tam ako uliaty- jedina nevyhoda bola ze piaty cestujuci musel sediet rozkroceny a medzi nohami mal bednicku s SW. Pocital som ze ten SW pekne doplni a zvirazni basy, no ale ked som to cele zapojil, reproduktory hrali velmi dobre a tak pekne tahali basy ze vobec nebolo citit rozdiel ked bol subwoofer zapojeny alebo odpojeny. Tak som ho dal do kufra nech zvirazni basy aspon v okoli ked to v interieri nemalo dostacujuci efekt. Problem moze byt este v tom ze Sw nedostava tolko vykonu zo zosilovaca kolko by bolo treba, nakolko je zapojeny iba cez vyhybku zo zosiku ktory je v radiu.

Vláček

Príspevok od užívateľa Vláček » 02 Sep 2006, 23:55

Tomas:To robia skor kapovia na 120kach, ale tam nejde ani tak o zvuk, jak o hluk. Buď rád že to tam mají alespoň je dřív uslyšíš.. :wink: Erik: Existuje i dobře hrajcí neznačkový bordel ale musí se hledat..

Užívateľov profilový obrázok
tomas
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2325
Dátum registrácie: 01 Jún 2004, 23:06
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa tomas » 03 Sep 2006, 10:22

No znackovy este neznamena vyhru, samozrejme. Zalezi co pod pojmom znackovy rozumies. Ak napr. Sony, alebo nejakeho podobneho velkovyrobcu, tak to si zrejme stupil uplne mimo. Ak napriklad Focal, Dynaudio, Sinuslive, ESX a pod. uspech je z polovice tvoj ;-)

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa radek » 03 Sep 2006, 17:01

Ano Tomasi, ale i těm značkovým produktům se musí vytvořit patřičné podmínky, aby dokázaly, co se od nich očekává.To je zřejmě těch druhých 50% úspěchu... :D
Prílohy
KAPS_VYSK_2.jpg
KAPS_VYSK.jpg
KAPS_OT_2.jpg
KAPS_OTOC.jpg
KAPS_STBAS.jpg
KAPS_SPL_BM.jpg
KAPS_PRED.jpg
KAPS_TAP_2.jpg
KAPS_TAP_1.jpg

Užívateľov profilový obrázok
tomas
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2325
Dátum registrácie: 01 Jún 2004, 23:06
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa tomas » 03 Sep 2006, 19:20

Ano Radku, to je tych druhych 50%, presne ako pises :-)

Eda__

Príspevok od užívateľa Eda__ » 04 Sep 2006, 13:09

radek napísal:To musí být pro spoluobčany opravdu hodně hutný pocit, když kolem nich projede T613 se svým dosti hlučným výfukovým traktem posílená ještě doprovodem duc-duc zvuků velmi nízkých kmitočtů, které za deště určitě na přední kapotě vytváří z kapek vody nezapomenutelné obrazce a pomocí vibrací clon v parabolách hlavních světel sympaticky poblikávají na ostatní vozidla. Akorát teď přemýšlím, jestli se Ti ti lidi klaní a v nábožné úctě uskakují z cesty, neb jede nadčlověk - "pan generální", a nebo jestli rozmýšlí, zda vezmou dlažební kostku a přispějí tak alespoň na chvíli na zpětné splnění hlukového limitu dotyčného vozidla, který je zapsaný v jeho TP......
Dávat si do uší místo vaty dlažební kostky nepokládám z estetického hlediska za vhodné. I když účinnost tohoto řešení je jistě velká.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 39 neregistrovaných