Benzínový ventil

Čo jednému chýba, iný môže mať...
Užívateľov profilový obrázok
sqad
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 18 Feb 2006, 16:42
Tatry, ktoré vlastním: T603 r.v. 75
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Benzínový ventil

Príspevok od užívateľa sqad » 07 Okt 2014, 21:40

Zdravím prítomných,

rád by som si do T603 namontoval benzínový ventil - buď elektromechanický, alebo čisto mechanický, ktorý by bol tesne pod benzínovou nádržou, ešte pred rozvetvením hadíc na kúrenie. Ovládal by sa v prípade mechanického páčkou, ktorú by som chcel prestrčiť cez čalúnenie pod prístrojovou doskou.

Nejaké typy som našiel, avšak problém u elektromechanických bol veľmi vysoký pracovný prúd - až 0,8A.
Ak nezoženiem elektromech. s prúdom do 0,3A, vedeli by Ste mi poradiť nejaký miniatúrny guľový ventil, ktorý znesie benzín, vhodný na použitie s originál benzínovými hadicami?

Mimochodom staršie série T603 vraj mali uzáver benzínu priamo na nádrži - viete niekto prečo sa od tohto systému neskôr upustilo?

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Benzínový ventil

Príspevok od užívateľa ondrej » 10 Okt 2014, 19:34

taký, ako je použitý na kúrení, by sa ti nehodil? po úprave by sa na ňom mal dať zvýšiť prietok, aby stíhal pre potreby motora - kedysi som o takom riešení uvažoval..

Užívateľov profilový obrázok
sqad
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 18 Feb 2006, 16:42
Tatry, ktoré vlastním: T603 r.v. 75
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Benzínový ventil

Príspevok od užívateľa sqad » 11 Okt 2014, 20:58

To by iste bola ďalšia možnosť. Je veľmi náročné zvýšiť jeho prietok?
Mám práve kúrenie vonku z auta, tak skúsim zmerať koľko prúdu odoberá.

Objednal som zatiaľ vzorku tohto http://www.stvorkolky-diely.sk/benzinve ... ord=ventil
tak uvidím ako to bude s kvalitou, a či sa vôbec dostane do Tatry.

Užívateľov profilový obrázok
JáPavel
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 513
Dátum registrácie: 04 Aug 2006, 09:15
Tatry, ktoré vlastním: Tatra
Bydlisko: Západ
Kontaktovať užívateľa:

Re: Benzínový ventil

Príspevok od užívateľa JáPavel » 12 Okt 2014, 17:52

nevím jestli to pomůže, jelikož jsem nepochopil smysl, ale tohle celkem funguje :

http://www.skutry-malsice.cz/adly/podtl ... -2483.html

Užívateľov profilový obrázok
sqad
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 18 Feb 2006, 16:42
Tatry, ktoré vlastním: T603 r.v. 75
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Benzínový ventil

Príspevok od užívateľa sqad » 12 Okt 2014, 21:32

Zmysel to pre mňa má vo zvýšení bezpečnosti - pred opustením auta, alebo v prípade nejakej nebezpečnej situácie uzatvorím benzín, a odpojím batérie (odpojovač batérií mám namontovaný tiež pod volantom), a mám akúsi istotu, že napr. nenájdem nádrž vytečenú pod autom a pod.

JáPavel: Aj túto možnosť (podtlakového ventilu) som zvažoval, akurát neviem ako by som spravil podtlak (na otvorenie paliva) pred spustením motora (na ručné načerpanie AC pumpou do karburátorov po dlhšom státí). Ako máš tento stav vyriešený?

Užívateľov profilový obrázok
JáPavel
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 513
Dátum registrácie: 04 Aug 2006, 09:15
Tatry, ktoré vlastním: Tatra
Bydlisko: Západ
Kontaktovať užívateľa:

Re: Benzínový ventil

Príspevok od užívateľa JáPavel » 13 Okt 2014, 05:03

Já tam žádný ventil nemám.

Užívateľov profilový obrázok
Jozef
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 11 Nov 2005, 15:20
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 603 model 68
Tatra 603 72
Tatra 603-1 1960
Bydlisko: Jablonica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Benzínový ventil

Príspevok od užívateľa Jozef » 15 Okt 2014, 06:43

To dočerpávanie sa dá vyriešiť elektrickým benzínovím čerpadlom napríklad z TAZ 1500 a pripojiť ho na spiatočkové svetlá. Zaradíš spiatočku, zapneš zapalovanie a dočerpeš. Čerpadlo by malo byť inak volne priechodné.

Užívateľov profilový obrázok
sqad
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 18 Feb 2006, 16:42
Tatry, ktoré vlastním: T603 r.v. 75
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Benzínový ventil

Príspevok od užívateľa sqad » 15 Okt 2014, 11:10

Neviem, či som to správne pochopil, ale už tak je to veľmi prekomplikované.

Asi najlepšie riešenie by bolo použitie klasického mechanického ventilu, avšak ten, čo som písal v odkaze na to veľmi vhodný nie je. Je na menšie vnútorné priemery benzínových hadíc ako sú tie v Tatre (musela by sa hadica viac stiahnuť, alebo medzera niečím vyplniť), a má úchyt len z jednej strany (lepšie by bolo z dvoch, pretože aj pohyb páčkou vyvoláva veľký ktútiaci moment na ventil, a jeden úchyt by ventil na mieste neudržal).

No nič, idem hľadať ďalej, alebo to nechám tak.

Ruda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21 Feb 2014, 16:33
Tatry, ktoré vlastním: T2-603 r.v. 1971 (+/-, ale v interiéru spíš +/+ let)
Bydlisko: Stredocesko
Kontaktovať užívateľa:

Re: Benzínový ventil

Príspevok od užívateľa Ruda » 17 Okt 2014, 16:09

Ahoj,
jen trochu mimo, ale stále k tématu.
O tomto jsem také uvažoval, jako o dalším bezpečnostním zařízení.
Kdysi jsme ještě za minulé doby měli Trabantíka (prosím žádné narážky, bylo to super autíčko, které nasloužilo jak málo které jiné) a ten měl normální zavírací ventil pod přístrojovkou a tenkrát se nám to autíčko někdo pokoušel ukrást, ale nevěděl že to tam je (tuším ale že to bylo u všech standardně) a tak nastartoval a hned to chcíplo - chytil jen benzín v karbecu a už to nenatočil a než jsme přišli, stihl utéct.
Ale u Traboška byly hadičky asi tak poloviční proti Tatře (nebo tenčí) bych řekl. Nicméně si pamatuji, že jsem ten ventil měnil, když se zasekl a byl přichycen dvěma šroubky - proti sobě po stranách ventilu a neměl šanci se hnout (bohužel málem ani povolit).

Tak pak dej vědět jak jsi to vyšpekuloval, který ventil (byl bych spíš pro mechanický kuláček) a kudy jsi to jak vymyslel.

R

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných