Vytápění garáže

Sem budu presuvane prispevky, ktore nemaju suvis s danou diskutovanou temou.
Užívateľov profilový obrázok
Karel
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 28 Feb 2006, 22:16

Re: Vytápění garáže

Príspevok od užívateľa Karel » 07 Dec 2008, 12:04

Doporučil bych alespoň leštící kotouč do vrtačky na větší plochy (samozřejmě origo leštička by byla lepší). Ručně se to sice dá taky zvládnout, ale je to makačka (i když Žehlička není zas tak velká). To Tempo je opravdu dobré a dá se celkem snadno sehnat (u benzínky i v Tescu). I velice vyšusovaný lak s ním ožije (tedy pokud je ještě co leštit). Nesmí tě zmást že po prvním ,,leštění,, plocha po chvíli zmatní. Vytvoří se na ní ,,voskový,, povlak který je potřeba po zaschnutí znovu (lehce) rozleštit.

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Vytápění garáže

Príspevok od užívateľa D.A. » 07 Dec 2008, 22:49

Lze brousit "klasiku" při dosažení stejného výsledku strojně (vibrační bruskou)? A jak by se sneslo jiskření s petrolejem? :o

Užívateľov profilový obrázok
ziza
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 12 Máj 2007, 10:56
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vytápění garáže

Príspevok od užívateľa ziza » 08 Dec 2008, 13:41

Auta teda nelakuji, ale desítky let běžně používám nitropostupy na kytary a pod. Broušení pod petrolejem se kdysi opravdu dělalo. Ovšem od doby, co je na některých šmirglpapírech napsáno "waterproof" používám (a rozhodně nejsem sám :wink: ) vodu a mýdlo s jelenem nebo pár kapek Jaru. Petrolej se používal (někdy i benzin) kvůli pojivu brusiva a klihu v papíru. Na

Užívateľov profilový obrázok
arcibalt
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 01 Okt 2006, 16:01
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: SK: RK, DK
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vytápění garáže

Príspevok od užívateľa arcibalt » 10 Dec 2008, 20:24

To Jack: Ten postup lakovania T-603-2 bol odomňa. zaujimalo yb ma či to aj niekto vyskúšal. Niekto kto uznava naozaj originalne lakovacie postupy.Ja sok to totiž neskušal.

K jemnemu bruseniu...Ja som raz vcelku uspešne preleštil mierne poškodené kryty smerových svetiel mierne navlhčenym flanelom so zubnou pastou s mikrogranulami :D
Tak ma to nejak napadlo ako veľmi šetrne leštidlo pri sledovaní reklám na zubné pasty.Či by to fungovalo aj na laku karoserie som neskúšal..

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Vytápění garáže

Príspevok od užívateľa D.A. » 10 Dec 2008, 23:09

Bylo mi to (zub. pasta) doporučováno na škrábance na skle. Tak jsem tím ošetřil mírnou "rýhu", jejíž původ mi nebyl jasný - oblouk asi v třetině nepoškozené gumky stěrače...
A už jsem to sklo mohl měnit - po zásahu tam byla pěkně tlustá neprůhledná šmouha. Zubní pasta na sklo je naprd :!:

Lenicka1313
Diskusný nováčik
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 22 Sep 2011, 17:46
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vytápění garáže

Príspevok od užívateľa Lenicka1313 » 22 Sep 2011, 17:46

Ahoj, zdravím všechny fanoušky i-rodinky! Jsem rozhodně zastáncem infrazářičů. Velice ráda jich využívám, jejich praktičnost je nedocenitelná! Třeba tady je opravdu pěkné povídání o nich – http://www.tkf.cz/infrazarice

Užívateľov profilový obrázok
koušák
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 570
Dátum registrácie: 14 Dec 2004, 04:12
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 2-603, Tatra 613-4, Tatra 148 AD20
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vytápění garáže

Príspevok od užívateľa koušák » 13 Dec 2011, 09:59

Tak ja jsem zkusil nalakovat timto postupem laminatovou masku na mou 603ku. Nastrikal jsem na ni dohromady 8 vrstev acetonky. V navodu bylo, ze je potreba strikat tryskou o prumeru 2,5 mm, takovou samozrejme nemam. Na sve strikaci pistoli Devilbiss mam trysku 1,5, takze mi to delalo pomeranc, ktery jsem prebrousil 1000 smirkem... nakonec jsem zistil, ze nejlepsi to bude naredit i na vic jak 100%, aby se barva pekne slila pred zaschnutim. Pak jsem lakovany povrch prelestil lestickou a tempem, ale nezdalo se mi ze by tempo nejak moc zvysilo lesk. Maska nema lesk jak zrcadlo, nebo nektere vylestene casti na kastli, ale ma aspon hloubku. Zkusim pridat jeste dnes foto sveho vysledku.... cekal jsem ze to bude jeste lepsi, ale mozna priste.

Užívateľov profilový obrázok
koušák
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 570
Dátum registrácie: 14 Dec 2004, 04:12
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 2-603, Tatra 613-4, Tatra 148 AD20
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vytápění garáže

Príspevok od užívateľa koušák » 13 Dec 2011, 10:37

takto to vypada ve finale...
PS: Nevim proc se tady pridane fotografie nezmensujou automaticky. Silne jsem premyslel, jestli se mi sem nejake chce dat, zmensovat, stahnout program a buhvi co jeste...
Prílohy
131220113150.jpg
121220113145.jpg

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných