T700 a dřevěné interierové doplňky

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
Užívateľov profilový obrázok
ziza
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 12 Máj 2007, 10:56
Kontaktovať užívateľa:

Re: T700 a dřevěné interierové doplňky

Príspevok od užívateľa ziza » 23 Jan 2008, 22:24

Michal B. napísal:...
propustnost bývá přibližně někde pod 20%. Je tedy chyba se domnívat, že žádné UV záření se do interiéru auta nebo např. domácnosti nedostane...
Není to chyba.

"Propustnost ... někde pod 20%" je údaj téměř bez obsahu.

Prvak: údaj transmitance bez vlnové délky záření je v tomto případě k ničemu.
Druhak: Propustnost běžných skel (tedy i autooken) je již v okolí 350nm téměř neměřitelná.
Tretjak: UV záření opravdu škodící org.molekulám (lakům aj.) má vlnové délky dost pod 300nm a tyto vlnové délky už sodným sklem neprojdou.



Pokud by toto vážené auditorium mělo o věc hlubší zájem, jsem ochotný se obětovat a vrazit vzorek auto- (i jiného) skla do registračního spektráku a absorbanční křivky zde publikovat. Neděkujte, má oběť nebude nijak mimořádná, spektrofotometrie je můj denní chléb.

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: T700 a dřevěné interierové doplňky

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 23 Jan 2008, 22:43

Analýza, či iná Líza, podla mňa to bledne:
a) od závisti
b)z dôvodu odfláknutej práce
c)zásahom vyššej moci
d)len tak
e) kombináciou predchádzajúcich alternatív
Kedže sa jedná o exelentný výrobok, skúste si tipnúť :-)

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: T700 a dřevěné interierové doplňky

Príspevok od užívateľa ondrej » 23 Jan 2008, 22:48

zizo - budem rád, ak sa obetuješ a zmeriaš to, celkom ma to zaujíma...

Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Re: T700 a dřevěné interierové doplňky

Príspevok od užívateľa Sedo » 23 Jan 2008, 22:52

Aj mna to zaujima. Vytahane interiery niektorych Tatier svedcia o priepustnosti ultrafialovych lucov skla, alebo je to nieco insie?

Užívateľov profilový obrázok
kovoo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 30 Dec 2005, 18:37
Bydlisko: TT
Kontaktovať užívateľa:

Re: T700 a dřevěné interierové doplňky

Príspevok od užívateľa kovoo » 23 Jan 2008, 22:58

ziza: mňa by to tiež zaujímalo sa dozvedieť niečo bližšie o spektrofotometrii 8) , keď to nieje vec ovšem niečo tajné :mrgreen:
ja som sa osobne stretol iba s RTG difrakčnou analýzou, poprípade s elek. mikroskopiou (REM, TEM).........
Takže daj do zubov mladému prudilovi, nech sa niečo nového naučí :D

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Re: T700 a dřevěné interierové doplňky

Príspevok od užívateľa ladis » 23 Jan 2008, 23:52

Chlapi, nechte stryca na pokoju. Ať naměří co chce, stejně to bude k prdu. Nebo se snad někdo z vás vytáhne se závislotmi blednutí potahové látky na vlnové délce?

Užívateľov profilový obrázok
Lucián
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 17 Sep 2004, 19:55
Tatry, ktoré vlastním: T2-603 1972
T613-4MiLong M'95 1995
Bydlisko: Brno
Kontaktovať užívateľa:

Re: T700 a dřevěné interierové doplňky

Príspevok od užívateľa Lucián » 24 Jan 2008, 13:46

A nemohlo by tomu interiéru aut více škodit tepelné, tedy infračervené záření?

Ambiciózní tajemníček

Re: T700 a dřevěné interierové doplňky

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 24 Jan 2008, 21:44

ondrej napísal:nie je pravdou, že všetky T700 mali prístrojovú dosku potiahnutú kožou,
"služobné" prevedenia mali interiér v základnej výbave a prístrojovku potiahnutú iba akousi plastickou látkou, prakticky totožnú s bežnými T 613-4...
To zní skoro jako by do "služebních" provedení T700 byla použita jiná palubní deska než klasická T613-4. A u té se myslím nejedná o potažení, myslím, že ta technologie byla asi taková, že se nejdřív do formy nastříkal ten plast, který tvoří povrch (strukturu imitující kůži tomu dodala právě forma), pak se to vypěnilo a vmáčkla se tam plechová kostra.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: T700 a dřevěné interierové doplňky

Príspevok od užívateľa ondrej » 24 Jan 2008, 23:16

tebe znie "prakticky totožná" skoro ako "iná"? :shock:
s výrobnou technológiou môžeš mať pravdu, nikdy som pri tom nebol, tak neviem...

Ambiciózní tajemníček

Re: T700 a dřevěné interierové doplňky

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 25 Jan 2008, 10:10

Ale ne, já jsem spíš nechtěl, aby si to někdo vyložil tak, že u "služebních" T700 byl totožný se čtverkou pouze povrch (potah). Nebyla nakonec ta "služební" T700 jenom jedna, párkrát "převlečená" (TMT613018TP012046)? Určitě ale palubní desku ze čtverky mělo v rámci sportovní askeze také GT/kupé.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: T700 a dřevěné interierové doplňky

Príspevok od užívateľa ondrej » 25 Jan 2008, 14:18

áno, štvorkovú palubku som videl v kupé a v jednej "služobnej" T700 - bola biela sa akýmsi pásom, ale myslím, že nie "Policajná", ale akási "civilná" (servisná?) lebo mi ju aj na chvíľku požičali, a policajnú by som si asi nezobral, aj keď to bola prvá T700, čo som mal možnosť šoférovať, tak som si moc nevšímal, čím bola pomaľovaná....

Užívateľov profilový obrázok
ziza
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 12 Máj 2007, 10:56
Kontaktovať užívateľa:

Re: T700 a dřevěné interierové doplňky

Príspevok od užívateľa ziza » 25 Jan 2008, 14:49

I když je (jak IMHO správně poznamenal stryc Ladis) následující informace k prdu, tak přeci jen níže publikuji slíbenou křivku propustnosti obyčejného sodného skla. Jednak proto, abysme "věděli", druhak hlavně proto, že jsem se trochu mýlil. Jak z měření vidno, obyčejné sklo je neprůhledné nikoliv již při 350nm jak jsem v břitké odpovědi MichaloviB. hospodsky vykřikl, ale až od 330 níže. Ne, že by TO pro dřevo a lak za oknem mnoho znamenalo, ale přec jenom jsem si měl napřed fakta v paměti oživiti, nebo je měřením zjistiti a pak teprve zde vzrušeně pokřikovati. Za to se Michalovi i celému váženému foru zde omlouvám. :oops: :oops:

Dále sděluji, že se t.č. věnuji povrchnímu studiu problematiky fotostability textilních azobarviv (spíš bych měl jít za Mary Loo a spravit světla :evil: ) a slibuji, že se o nabyté vědomosti s forem podělím. Jsou to nečekaně zaujímavé věci :shock: a jeví se, že všichni světloplašší jedinci i s infračerveným Lucianem jsou s kladivem téměř na hlavičce hřebíku. :wink:
Prílohy
DSC00781.JPG
DSC00781.JPG

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných