Tatra 613.4Long Diamond

Diskusia o výrobných číslach
fitness001o

Tatra 613.4Long Diamond

Príspevok od užívateľa fitness001o » 18 Feb 2007, 10:24

Vite někdo něco o udajne serii T613.4Long Diamond-Diamant?melo to byt snad nekam do Libye.Jan

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 19 Feb 2007, 09:56

Zatiaľ som videl iba krátke T613-4 Diamond - v zlatej metalíze

Užívateľov profilový obrázok
Eda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 30 Máj 2004, 00:41
Tatry, ktoré vlastním: T613 Elektronic ´93
Bydlisko: Moravská Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Eda » 19 Feb 2007, 11:27

Diamond jsem viděl napsáno na zadí kapotě na pár malachitových T613-4. Jednalo se o auta ze známého obchodu - podvodu, kdy tatra smontovala několik desítek (stovek?) T815 i T613 pro firmu Diamoil, která měla zajistit jejich odbyt do Lybie, na kterou ovšem bylo tehdy uvaleno obchodní embargo, hlavně z důvodu atentátu na letadlo v lockerbee a tím pádem se ty auta nedostali nikdy ven.
Obecně jim /T613/ v tatře říkali Diamoil, měli většinou vymontované zf, menší řemenici na ventilátoru za účelem zvýšení otáček a dost vyšisovaný interiér od ročního stání na ploše. Prodávali se jako T613-4 se slevou.

zajímavě popisuje situaci ohledně tatry mezi roky 90-95 náš milovaný tatíček venouš klaus zde:

http://www.psp.cz/eknih/1993ps/tisky/t1513a00.htm

michal olejko

Príspevok od užívateľa michal olejko » 19 Feb 2007, 11:36

Jedna jezdila v Brně dlouhá léta , byla to jedna z nejkrásnějších místních tater, karbec, 5q, long, barový stolek a nádherný liťáky od ťamana :lol:, A jednoho dne s ní hoši z finančáku převrátili ve Slatině u letiště (byvalýho ty kur*ho zrušili) převrátili furgona, a bylo po ptákách ted ju má kamoš Edo víme kdo :wink: ...

ICEMAN T613-4 1992

Príspevok od užívateľa ICEMAN T613-4 1992 » 19 Feb 2007, 12:50

Eda napísal:Diamond jsem viděl napsáno na zadí kapotě na pár malachitových T613-4. Jednalo se o auta ze známého obchodu - podvodu, kdy tatra smontovala několik desítek (stovek?) T815 i T613 pro firmu Diamoil, která měla zajistit jejich odbyt do Lybie, na kterou ovšem bylo tehdy uvaleno obchodní embargo, hlavně z důvodu atentátu na letadlo v lockerbee a tím pádem se ty auta nedostali nikdy ven.
Obecně jim /T613/ v tatře říkali Diamoil, měli většinou vymontované zf, menší řemenici na ventilátoru za účelem zvýšení otáček a dost vyšisovaný interiér od ročního stání na ploše. Prodávali se jako T613-4 se slevou.

zajímavě popisuje situaci ohledně tatry mezi roky 90-95 náš milovaný tatíček venouš klaus zde:

http://www.psp.cz/eknih/1993ps/tisky/t1513a00.htm
Edo nemůžu mít taky jednu z těch slevových T613-4 DIAMOIL ? R.V. 1992 - krátká karburátorová T613-4 VIN: TMT613004NP011369 barva Malachit (dle tvého příspěvku: http://www.tatraportal.sk/forum/viewtop ... &start=120) První majitel byl dle A.T. "...jedná se o...T613-4 OTS-PK, která původně jezdila u ČSD..."
Jak poznám třeba to demontované ZF (dle nějakých úprav karoserie?)

Jak vypadal ten nápis DIAMOND? Dochovalo se nějaké foto?

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 19 Feb 2007, 13:30

Co já vím, tak:

11328 - 4 Diamant - stříbrná
11339 - 4 Diamant - metalíza rubín
11346 - long Diamant - stříbrná
11353 - long Diamant - zlatá
11389 - long Diamant - stříbrná
11481 - long Diamant - stříbrná

Michale, ta brněnská byla myslím malachit, nebo se mi to už plete?

michal olejko

Príspevok od užívateľa michal olejko » 19 Feb 2007, 20:14

Richarde , jo je malachit a má napis Long Diamond C
v 80 s ní nabrali tu avku ale furt po takové prdě vypada dost obstojně, až překvapivě vydržela....

vasa26
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: 08 Jún 2006, 22:23

Príspevok od užívateľa vasa26 » 19 Feb 2007, 20:58

nedávno byla zlatá long na sauto za cca520 000,-poslal by jsem odkaz ale tatra tam již není ..cena se mi zdála vysoká usoudil jsem že je to long,a ty jsou o hodně dražší.. tak jsem tomu nevěnoval pozornost.jen mě ta origo zlatá barva trkla když to tu čtu :idea:

Užívateľov profilový obrázok
Eda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 30 Máj 2004, 00:41
Tatry, ktoré vlastním: T613 Elektronic ´93
Bydlisko: Moravská Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Eda » 19 Feb 2007, 21:29

Richard: to je na těch ev. kartičkách od Plhalové napsané diamant long ??

Vasa: logo diamant se psalo na levou stranu z kapoty, bylo to v obdobnem stylu jako

http://t613.sk/viewimage.php?id=110

nápis tatra zde na této. /sorry Sedo, neni to provokacka/

No netvrdim ze Diamant a Diamoil je jedno a to same, ale podle me to ma souvislost....

Vymontovane servo se lehce poznávalo tak, že po něm v pravé části motorového prostoru zustavali plechové trubky které mizely kolem tlumiče pod auto.

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 20 Feb 2007, 09:37

Na kartičkách od Plhalové jsem tohle nehledal. Ale v knize vyrobených vozů tohle fakt napsané je.

fitness001o

Príspevok od užívateľa fitness001o » 20 Feb 2007, 13:21

no koukam ze tady mezi amatery se moc nedozvim.to vsecko znam.ALE DEKUJI.jinak Diamondy byly i kolem vc11600 a vetsina byly longy.jinak jsem v CR jen na navsteve u kamarada,bydlim jiz leta v SRN.mam sbirku cca 30 T ve stavu po renovaci u vehlasne nemecke firmy.Za tyden si z republiky odvazim dve T700. Jan

michal olejko

Príspevok od užívateľa michal olejko » 20 Feb 2007, 13:35

pěkná zbírečka, nedozvíš víš ono v podstatě není co, vtatře se nikdy na nějaké info moc nehledělo, byl to víc než jednoduchý děj... bohužel legendy předčí realitu... 2x 700 odkoho jsi nakoupil????????

michal olejko

Príspevok od užívateľa michal olejko » 20 Feb 2007, 14:03

vyvezli nám republičku, naš tatíčku Masaryčku,,, to sou věci :lol:

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Príspevok od užívateľa miloš » 20 Feb 2007, 14:29

fitness001o napísal:no koukam ze tady mezi amatery se moc nedozvim.to vsecko znam.ALE DEKUJI.jinak Diamondy byly i kolem vc11600 a vetsina byly longy.jinak jsem v CR jen na navsteve u kamarada,bydlim jiz leta v SRN.mam sbirku cca 30 T ve stavu po renovaci u vehlasne nemecke firmy.Za tyden si z republiky odvazim dve T700. Jan
tak si je nezapomeň nechat taky zrenovovat u věhlasné německé firmy.Budou to potřebovat.Mám rozumět tomu,že je vezeš zpátky do Čech,když je odvážíš z republiky?(bydlíš již léta v BRD,ne?)

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 20 Feb 2007, 15:23

fitness001o napísal:no koukam ze tady mezi amatery se moc nedozvim.to vsecko znam.
No to víš, přece tady někdo hned nevybalí všechno nějakému anonymnímu honzovi z posilovny. Ty taky "všecko znáš" a nenapíšeš nám sem nic, maximálně nějaký prostoduchý dotaz. Takže snad chápeš, ne?
fitness001o napísal:mam sbirku cca 30 T ve stavu po renovaci u vehlasne nemecke firmy
No, třeba jsem narazil konečně na někoho, kdo mi dokáže vysvětlit, k čemu je někomu tolik verglů. Vždyť ani nejde mít každý jiný, tolik odlišných typů snad ani Tatra nedělala. A k čemu mít dvě relativně stejná auta?

vasa26
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: 08 Jún 2006, 22:23

Príspevok od užívateľa vasa26 » 20 Feb 2007, 15:32

fitness001o napísal:no koukam ze tady mezi amatery se moc nedozvim.to vsecko znam.ALE DEKUJI.jinak Diamondy byly i kolem vc11600 a vetsina byly longy.jinak jsem v CR jen na navsteve u kamarada,bydlim jiz leta v SRN.mam sbirku cca 30 T ve stavu po renovaci u vehlasne nemecke firmy.Za tyden si z republiky odvazim dve T700. Jan
no joo holt sběratel ted jsem padl naprdel ,jsi rofesionál ?přes tatry..máš bazar? tak se zas někdy stav ..30T =(30 Trabantů????):shock: a ta věhlasná firma?nesliším hlasy??? děkuji :wink:

michal olejko

Príspevok od užívateľa michal olejko » 20 Feb 2007, 15:37

mě se chce něco říct a já něcoooo řeknu... Johny z fitka.... no rači nic to by jsme se tady zasekali jak u Stalingradu...a mohl bych tím nasrat verbální veteranisty a "veteranisty" zbohatlíky a cartelové překupníky...

*vláček*

Príspevok od užívateľa *vláček* » 20 Feb 2007, 17:42

fitness001o napísal:Za tyden si z republiky odvazim dve T700. Jan
Zde vidíte opravdu pečlivý přístup.. Pro případný (a pravděpodobný) nedostatek dílů se pojstí koupí rovnou dvou vozů... Mimochodem Tatra T30 je pěké auto, ale v Kopřvnici většinou psali prvě písmeno označujcí továrnu (t jako tatra) a teprv potom číselné označení vozu (30) :wink: . To věhlasní odborníci veteránisti z BDR neví :shock: ?

Užívateľov profilový obrázok
Pelda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 275
Dátum registrácie: 30 Okt 2006, 00:01
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3, r. v. 1987
Bydlisko: Zastávka u Brna
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pelda » 20 Feb 2007, 23:06

fitness001o napísal:no koukam ze tady mezi amatery se moc nedozvim.to vsecko znam.ALE DEKUJI.jinak Diamondy byly i kolem vc11600 a vetsina byly longy.jinak jsem v CR jen na navsteve u kamarada,bydlim jiz leta v SRN.mam sbirku cca 30 T ve stavu po renovaci u vehlasne nemecke firmy.Za tyden si z republiky odvazim dve T700. Jan
To fitness001o:No, sbírka 30 Tater a VŠ vzdělání Ti rozhodně nedává právo povyšovat se nad nás ostatní, protože to jediné podstatné-díru do pr..le máš stejnou jako my a "vysávání" rodné vlasti na poli osobních tatrovek (chromovanou 120tku by jsi asi do Německa netahal, že) taky není nic k chlubení, spíš zavrženíhodné. Zas jeden takovej. Ale na druhou stranu všechno zlé je k něčemu dobré a čím méně Tater u nás bude, tím větší budou mít ty naše hodnotu. Jen škoda těch sedmikil, že budou zavřené v nějaké sbírce kvůli potěšení jednoho jediného ještě k tomu namachrovaného pošetilce. Osobně si myslím, že veterán žije tehdy, když může přinést radost a potěšení i ostatním lidem. Např. když se vyjede na nějaký sraz a krásou a technickou originalitou daného veterána se mohou potěšit a třeba si i rozšířit obzory jak ostatní veteránisté, tak i veřejnost. Takhle si myslím, že to auto prožije bohatší život a možná bude i prospěšné, než když bude někde zavřeno jen pro jednoho jediného člověka.

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 20 Feb 2007, 23:33

fitness001o napísal:no koukam ze tady mezi amatery se moc nedozvim.to vsecko znam.ALE DEKUJI.jinak Diamondy byly i kolem vc11600 a vetsina byly longy.jinak jsem v CR jen na navsteve u kamarada,bydlim jiz leta v SRN.mam sbirku cca 30 T ve stavu po renovaci u vehlasne nemecke firmy.Za tyden si z republiky odvazim dve T700. Jan
Jinak pekné informácie pre nás "amatérov", otázka je v čom sme amatéri :lol: Tvoju zbierku renomovaných T ti prajem, ale myslím , že ti skôr škodí , ako osoží :wink:
P:S: ešte že tí Nemci tú poslednú vojnu prehrali.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných