Vas nazor na kupu T 603

Tu môžete diskutovať o automobiloch Tatra, ktoré sú na predaj
Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luboš » 20 Sep 2006, 21:25

Clo, ani DPH by se v tomto případě neplatilo.

jano_f
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 17 Sep 2006, 20:35
Kontaktovať užívateľa:

Sumar po vyse mesiaci,.....

Príspevok od užívateľa jano_f » 08 Nov 2006, 22:22

skoro ma jeblo.
uz som 100 (slovom sto) krat olutoval, ze som do toho isiel. Cosi neskutocne.

Za tri aj nieco tyzdna som konecne vybavil prechodny pobyt (nic proti ukraincom, vietnamcom a inej vermezi) ale viackrat by som to absolvovat nechcel.

Potom mohol majitel urobit STK. Lenze nesedeli cisla na motore a tak zacal kolotoc. No nebudem Vas napinat, mesiaci a nieco sa to podarilo, ale mal som 100 chuti sa na to vykaslat. Nebyt tej poistky na moje meno, tak to aj urobim. kazdy den volat majitelovi, ktoreho znameho znamy pozna cloveka,....
Prílohy
small_PB080017.JPG
Cesta domov

tomcat1

Príspevok od užívateľa tomcat1 » 09 Nov 2006, 13:11

Ak budes mat to auto na seba napisane viac ako rok, mozes ho prehlasit na slovensko, bez homologizacie a ostatnych komplikacii.

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jack » 09 Nov 2006, 18:35

Gratuluji..!!! :D Taky sem se stal asi po měsíci problémů s přepisem majitelem 603ky. Nic nešlo normálně. Ale o to víťeznější pocit sem zažíval, když jsme si ji z Ostravy vezli. Běžela asi jen na pět válců, rozštelované a zanesené karburátory se postaraly o střílení motoru. Což vyvolalo velký údiv kolemjdoucích :lol: Přeju ať to jezdí :wink:

jano_f
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 17 Sep 2006, 20:35
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jano_f » 09 Nov 2006, 18:47

Zas take jednoduche to nebolo ani cestou domov. proste nic nie je jednoduche.
Cestou domov sa zacal prehrievat motor,ktory tahal dost slabo (ta 100 tam sla velmi tazko) a co bolo horsie,po zastaveni som zistil, za predne koleso zacalo dymit. Este som to nerozobral, takze neviem co s tym je. Co ale viem, ze cesta domov sa predrazila o 5200 korun. Za odtahovku.
proste mohli byt nove vyfuky. Dost ma to stve, ale generalka na ceste sa robi dost tazko. Musim podotknut bez naradia.
Prílohy
PB080021.JPG
Chudacik ford

Užívateľov profilový obrázok
Tomino
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 18 Sep 2006, 21:57
Tatry, ktoré vlastním: Bohužiaľ nemám Tatru
Bydlisko: Svätý Jur
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tomino » 09 Nov 2006, 18:55

Tak to je fakt smola. :? Co sa teraz chystas urobit, zrenovovat, alebo najnutnejsie opravit a jazdit?
:roll: Inak ak to nie je tajne, za kolko si ju kupil?

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Príspevok od užívateľa miloš » 09 Nov 2006, 19:12

podle té první fotky je to od Doležala,viď? To je opravdu vyhlášený expert,co se výrobních čísel týče.....

Užívateľov profilový obrázok
Derick
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 15 Mar 2005, 01:22
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3
Tatra 613-3
Tatra 613-4
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Derick » 09 Nov 2006, 19:12

jano_f:nezávidím ti vobec.nechcel by som byť na tvojom mieste :( to si musel na 1000% prehrešiť celú Tatru :wink:

jano_f
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 17 Sep 2006, 20:35
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jano_f » 09 Nov 2006, 19:12

[/quote]Ak budes mat to auto na seba napisane viac ako rok, mozes ho prehlasit na slovensko, bez homologizacie a ostatnych komplikacii.[quote]

...to ako fakt? To je divne, nie. Odkial je tato informacia? ...

A co sa tyka ceny. Tak bolo to do tej 100-vky. ceskej. Vratane odtahovky.
Ja viem, nie je to malo, a aj sam som nechcel ist az na tuto hranicu, ale co uz. Dufam, ze to nebudem lutovat.
A co stym?
No samozrejme strecha je znicena, na podlahe som dnes nasiel vodu, vyfuky vykazuju pevnost papiera,......a bude toho viac.
ak sa to vsetko spravi, tak urcite sa to bude aj pouzivat (nie kazdy den). V pripade ak to ale bude vykazovat nespolahlivost, tak to pojde z domu von.

jano_f
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 17 Sep 2006, 20:35
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jano_f » 09 Nov 2006, 19:13

Ten odkaz som nezvladol, no.

Roman

Príspevok od užívateľa Roman » 09 Nov 2006, 20:43

Gratulujem k Tatre 603. Teší ma že sa ti podarila myslím si dobrá kúpa. Nedaj sa ničím a nikým odradiť! Neskôr Ti to 603-ka tisíc krát vráti.....Je to skvelá investícia! Investuj do nej čo potrebuje a neobanuješ. Je to krásny stroj.

vasa26
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: 08 Jún 2006, 22:23

Príspevok od užívateľa vasa26 » 09 Nov 2006, 21:33

Já jsem také jednou přímo "vařil"(přehřívala se) Tatru 603 na sraz na Orlickou přehradu v roca 2002. Také vetšina Tatra přátel mi to vždy připomene... :wink: věnuj se vozu a uvidíš že ti to vícenásobně odplatí a jeste ti bude dělat radost :wink:

Roman

Príspevok od užívateľa Roman » 09 Nov 2006, 22:04

Ja som tiež znova neodolal a vyzerá to tak že znova si jednu kúpim. Je to tvrdá droga. Nadčasovka.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 10 Nov 2006, 09:55

jano_f napísal:..ak sa to vsetko spravi, tak urcite sa to bude aj pouzivat (nie kazdy den). V pripade ak to ale bude vykazovat nespolahlivost, tak to pojde z domu von.
čo by si čakal u auta, ktoré má toľko rokov a dlhšie nejazdilo - že bude prefektne fungovať!? potom by ale stálo 3-4x toľko.
Aká táto tvoja Tatra bude, závisí teraz od teba - čo z nej spravíš. Ak ti ale za to stojí (verím, že áno) získaš naozaj pekný a zberateľsky zaujímavý voz, s ktorým si môžeš užiť veľa pekných chvíľ a ktorý budeš môcť vždy výhodne predať, ak by ťa to prestalo baviť...

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 10 Nov 2006, 11:17

Jeden čerstvý príklad z praxe, čo mi dnes poslal kamarát z Kanady o tom, ako je vnímaná Tatra 603:
".....Musim ale pridat jednu vec - uz vim jak se citej Hollywoodsti herci kdyz je porad nekdo oslovuje a ocumuje. Kam se na T603 hrabe nejake Ferrari, atd.!!! Zatim jsem s T603 vyjel jen parkrat ale pokazde se kolem sesype plno lidi a chteji vedet co je to za auto! No a kazdy Cech, Slovak a Polak na mne troubi, mava a vola z okna kdyz jedou vedle mne! Toto jsem necekal!..."
Prílohy
T603cOdv10kor.JPG

tomcat1

Príspevok od užívateľa tomcat1 » 10 Nov 2006, 18:44

jano_f napísal:
Ak budes mat to auto na seba napisane viac ako rok, mozes ho prehlasit na slovensko, bez homologizacie a ostatnych komplikacii.

...to ako fakt? To je divne, nie. Odkial je tato informacia? ...
Je to koli ludom, co casto menia krajinu posobenia, aby si stae nemuseli kupovat nove auto.
Kolega takto nedavno doviezol BMW, ktore tiez nema homologizaciu. Dokonca aj keby to bolo auto nie z EU, neplati sa clo.

Užívateľov profilový obrázok
stastnytatrovak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 295
Dátum registrácie: 07 Jún 2005, 22:34
Tatry, ktoré vlastním: Prechodne bez auta...
Bydlisko: Soenderborg, Dansko
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa stastnytatrovak » 11 Nov 2006, 00:14

Jano, gratulujem k Tatre, a zelam Ti v nej vela stastnych kilometrov. Ja som chvalabohu *klop, klop, klop* take az problemi nemal, ale bezproblemova moja Tatra nebola tiez. Moja sa cez Nemecko-Cesku hranicu cez Cinovec tahala tak, ako velmi stare uplne vyjeb*** nakladne Tatrovky :lol:
Ale to, co nas Tatrovakov spaja su predsa tie tazkosti atd, po ktorych je to este krajsie zviest sa, ked uz nie su :)
Takze hor do toho !!

jano_f
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 17 Sep 2006, 20:35
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jano_f » 11 Nov 2006, 11:18

V pripade, ze to tak bude fungovat, teda s tym prepisom, tak to by bolo uplne skvele.
Ozaj a s tym zaujmom okolia je pravda. starsi ludia si ukazuju prstom a ti mladsi si to hned fotia mobilmi. Niektori vodici dokonca zastavia na hlavnej, aby ta velka cierna vec mohla okolo nich prejst,......



Ozaj posielam nejake foto zvnutra. Ta voda vo vnutri znamena, aby som sa poobzeral po "novych" tesneniach na okna? a este nieco. kedze nie som odbornik na renovaciu a rekonstrukciu aut, bolo by fajn, keby ste ma nevypiskali pri dajme tomu neadekvatnej otazke. A za odpovede, tisicere diky.
Prílohy
PB100020.JPG
PB100029.JPG

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 11 Nov 2006, 11:38

Ta voda nemusí vždy znamenať poškodené tesnenia, môže to byť kondenzovaná vodná para, ak auto stálo vo vlhkom prostredí. Zaleží na tom , kolko tej vody tam je.

Užívateľov profilový obrázok
Eda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 30 Máj 2004, 00:41
Tatry, ktoré vlastním: T613 Elektronic ´93
Bydlisko: Moravská Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Eda » 11 Nov 2006, 11:39

Tak já nejsem majit T603, ale určitě bych se nesoustředil pouze na těsnění do oken. Ale i to ve dveřích, kolem antény (jestli je), kolem vedení vzduchu/topení, kolem podběhů atd.

typ: vysuš to a zkus dát pod koberec kus lepenky po celé podlaze. Pak sleduj kde nejvíc zvlhne . . .

Zamknuté

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných