2 percenta

Diskusia o stretnutiach


Užívateľov profilový obrázok
matúš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 229
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 12:57
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Kamenná 22, Nitra 94901
Kontaktovať užívateľa:

2 percenta

Príspevok od užívateľa matúš » 10 Máj 2006, 19:55

ma napadlo s ohladom na diskusiu o nakladoch na bojnice ci existuju nejake zdruzenia kde sa daju dat korunky z dani, myslim tým tie 2 percenta, mozno by potom bolo viac stretnuti

preferoval by som niekoho kto uz nieco spravil alebo mi vie povedat co za koruny spravi

aj tento rok som daval na auta, na kupu sanitky :) , ale na tatrovky by som dal radsej,

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 11 Máj 2006, 07:45


etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 11 Máj 2006, 11:35

Ondrej: Ale otazka je, co sa za tie 2 percenta v prospech Tatroviek stane. Tatraklub nehyril v poslednej dobe aktivitami... Ak opomeniem teda Dunaj Tour 2006.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 11 Máj 2006, 13:27

etienne napísal:...otazka je, co sa za tie 2 percenta v prospech Tatroviek stane. Tatraklub nehyril v poslednej dobe aktivitami... Ak opomeniem teda Dunaj Tour 2006.
Uviedol som to ako možnosť, nakoľko sa presne na to MarekK pýtal. Kto komu dá, alebo nedá svoje 2%, je čiste jeho vec.
A či TAKS hýril aktivitami, alebo nie je relatívne, rovnako ako obdobie, ktoré označuješ ako "posledná doba" - stále je to však najstarší a najaktívnejší tatrovácky subjekt na Slovensku a aký bude do budúcna, závisí len a len od jeho členov...

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 11 Máj 2006, 13:45

Ondro: Zase tu nevidim nic ine ako diplomaticku odpoved. Ziadnu ozajstnu, preco ? Nemam problem 2% z dani Tatraklubu dat a rad to urobim ale chcem vediet, co Tatraklub robi, ake su jeho aktivity a cinnosti a kam tie peniaze pojdu.

Takisto si myslim ze argument "najstarsi a najaktivnejsi tatrovacky subjekt" nieje naozaj argumentom. Klub sa predsa nehodnoti podla toho kolko ma rokov, ale podla toho, ake ma vysledky. A myslis ze Tatra 141 klub nie je aktivnejsi ? Uz len podla prvomajovej veteran rallye vychadzam z toho ze asi ano...

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarekK » 11 Máj 2006, 13:54

hm ja som o tejto možnosti vedel :wink: ...alebo , že by niekedy v minulosti som sa na to pítal to si nepametám, ale možné to je..., ale pametám si že logo na "X-ku" je sponzorované tatraklubom...

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 11 Máj 2006, 14:15

Etienne - neviem, čo vidíš na mojich odpovediach diplomatické, naopak, ty si mi neodpovedal na moje otázky. Ale nie o tom som chcel písať, ani tu vymenúvať aktivity TAKS a nechať sa tu zaťahovať do debaty týmto smerom. Kto TAKS sleduje a zaujíma sa oň, ten jeho činnosť pozná. Jeho aktivity sú prísupné a je na nich vítaný každý človek dobrej vôle.
Rovnako tu nechcem nikoho - a už vôbec nie teba, Etienne - presviedčať, aby svoje 2% z daní venoval TAKS. Ako som už napísal, opakujem ešte raz - Matúš sa na takú možnosť pýtal (ospravedlňujem sa MarekoviK za svoj predošlý omyl) a ja som odpovedal, že taká možnosť tu je - je len a len na ňom, ako sa rozhodne. Etienne - venovanie tých 2% nie je obchod "niečo za niečo", ale každý ich môže dať tomu, komu chce. To je všetko!

Užívateľov profilový obrázok
matúš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 229
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 12:57
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Kamenná 22, Nitra 94901
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa matúš » 11 Máj 2006, 19:46

No nezaspal som, ale je pravda ze z lenivosti som nehladal.

Tak mozno taky spamovy lajtmotiv, ze cely marec dostavat SS ze daj koruny, daj koruny. Mne to vadit nebude, kto chce nech napise, nervozne reakcie som vyvolat nechcel chcel som len poukazat na to ze aj takto sa da a zaplati to stat.

A este ci sa MareKK neurazil, mna mozete volat aj Hedviga.

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarekK » 11 Máj 2006, 20:50

Mna može volat aj neanbiciózny tajemníček alebo NT

Ondrej: tie 2% sú dobrovolné, a nejde o obchod to je jasné... ale aj tak akými činnostami sa zaoberá TAKS? renovácie, organizovanie zrazov a tak? ak by si to tu prezenoval "transparentnejšie", tak by moholi prispiet aj ludia čo sa o TAKS nezaujmajú a jeho činost nepoznajú...

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 11 Máj 2006, 21:07

To akými aktivitami sa zaoberá TAKS, je dané stanovami a jeho členovia to robia , každý podla svojich možností a schopností. Uprimne poviem , že mne aktivity TAKS-u stačia a ak mi niečo xýba , tak to zorganizujem a viem , že v klube vždy nájdem podporu dobrej myšlienky. Ak si však niekto myslí, že TAKS je organizácia platených ludí , ktorý nemajú nič iné na práci , len sa starať o blaho zbytku obyvateístva, tak sa veími mýli.Klub doteraz vyvýjal aktivity nad rámec svojich finančných možností. Ak sa finančná situacia klubu /možno aj vďaka 2%/ zmení, iste sa zmení aj množstvo aktivít.

Užívateľov profilový obrázok
matúš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 229
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 12:57
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Kamenná 22, Nitra 94901
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa matúš » 11 Máj 2006, 22:11

Postupujme dalej. Ja by som teda uvital aby mi v marci niekto pripomenul kam poslat koruny. Ked je tu este niekto iny kto by vedel prispiet nech napise meno, predpokladam ze niekto z tatraklubu by na to mohol pamatat a dat nam vediet. Ak bude mat niekto iny dovtedy registrovane obdobne zdruzenie nech sa ozve, hodime rec a poslem, jak som pisal, tomu kto povie co z toho spravi.
Drzim palce seckym a dufam ze toto kratke vlakenko neupadne do zabudnutia a niekto sa mi v marci ozve.

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 12 Máj 2006, 07:11

Ondrej: Vobec sme sa nepochopili, z Tvojej odpovede citim skor nahnevanost ako vysvetlenie a tak to pritom vobec neoblo myslene.

Ked propagujem AKEKOLVEK zdruzenie, firmu, akciu a chcem zohnat sponzora/prispievatela/pomocnika vzdy sa snazim napisat NA CO pojdu jeho peniaze a pomoc, CO tym dosiahne, aby bol predsa MOTIVOVANY.

Napisal si, ze by si bol rad, keby ludia prispeli svojimi 2mi percentami na Tatraklub - nenapisal si vsak, ako by boli peniazky pouzite. Ty sam si myslim by si nikdy nedal peniaze na "macku vo vreci" a rad by si vedel kam idu a ako budu pouzite. Preto nerozumiem absolutne Tvojemu vysvetleniu. Nieco za nieco to nieje to viem, ale ked ichniekomu das, tak si nemyslis ze je spravne vediet, co sa s nimi stane ? Ze tym, ze vysvetlis aktivity Tatraklubu tymi 2mi percentami prispeje ESTE VIAC ludi ? Ze vlastne len ziskas ?

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 12 Máj 2006, 08:28

A těch zbylých 98% jde na další mačky vo vreci (u nás jsou to zajíci) nebo se to ví, na co to je?

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 12 Máj 2006, 12:44

Etienne - neviem, prečo cítiš nahnevanosť a nie snahu o vysvetlenie, možno však už trocha stratu trpezlivosti, keď človek ako ty nechce a nechce pochopiť. Tak ešte posledný raz sa pokúsim o vysvetlenie, než rezignujem:
TAKS sa snaží organizovať svoje akcie tak, aby boli nízkorozpočtové a samofinancovateľné, resp. aby vyžadovali iba minimálnu klubovú dotáciu, ako trebárs Tatra Dunaj Tour - lebo jednak to nie je cieľ a jednak ani niet veľmi z čoho. Zatiaľ najväčšie sponzorské investície z klubovej kasy, ako aj zo súkromných prostriedkov, išli na podporu stretnutí Tatra Bojnice.
Rozhodne však na tomto fóre nepovažujem za vhodné podrobnejšie rozoberať internú klubovú ekonomiku, ak sa to tak dá nazvať.
Tretíkrát opakujem, že je každého vec, ako sa so "svojimi" 2%-ami rozhodne. Ak je niekomu TAKS sympatický a rozhodne sa ho podporiť, budem rád. Ak nie, je to predsa každého vec. Prečo chceš odo mňa stále počuť niečo iné? Počúvaj to, čo ti hovorím a rozhodni sa, ako chceš.
Ja sám neviem, ako budú klubové prostriedky využívané v budúcom období - nerozhodujem o tom ja, ale členská schôdza. Klub nie som predsa ja, preto ani nemôžem súhlasiť s tvojim tvrdením, že ja tým niečo získam, ak niekto TAKS venuje svoje 2%. A nemýľ si to so sponzorským, kedy sponzor môže jasne vymedziť, na aké účely svoje prostriedky venuje. To dú 2 odlišné veci.
Pochopil..? Uff.... :?

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarekK » 12 Máj 2006, 13:23

hm :? žial, etiena som pochopil viac ako ondreja... nuž , čo narobím, nabudúce ak sa ma bude niekto pítat kam tie 2% dať (stalo sa mi to), tak mu nebudem moct povedat daj to TAKSu oni robia ..., hmm, no vieš, ja ani neviem čo robia... . ... a človíček pomohol miestnemu "športovému" klubu...lebo ten raz do roka robí diskotéku na ihrisku s lacným pivom ...
:roll:

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 14 Máj 2006, 22:52

Marek, možno to bude tým, že nie si organizovaný v TAKS a nepoznáš stanovy a ciele tejto organizácie. Neprekvapuje ma , že Ondrovi nerozumiesh a Etienovi áno, ak porovnávaš TAKS s dedinským futbalovým klubom. Nič proti futbalu. :lol:

D.A.

Príspevok od užívateľa D.A. » 15 Máj 2006, 12:09

Tak dejte všichni ta bezprizorní 2% mně, zcela transparentně vám odpřisáhnu, že to půjde na lak a všichni můžete mít malým písmem svůj autogram nebo logo na deklu rezervy!

Užívateľov profilový obrázok
matúš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 229
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 12:57
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Kamenná 22, Nitra 94901
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa matúš » 15 Máj 2006, 21:16

A zdruzenie mas ?

8) 8) 8) 8) 8)

D.A.

Príspevok od užívateľa D.A. » 16 Máj 2006, 08:01

Kdykoliv, kdekoliv, s kýmkoliv. Chceš se podružit?

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 16 Máj 2006, 08:51

D.A. napísal:Kdykoliv, kdekoliv, s kýmkoliv. Chceš se podružit?
Hmm, koukám, že z toho budou brzy 4%.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných