Film je tupý, ale keď v ňom hrá Tatra ...

Diskusia o stretnutiach


Užívateľov profilový obrázok
Tomas Kubik
Diskutujúci
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 29 Dec 2005, 23:20
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613/1, r.v.1979
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Film je tupý, ale keď v ňom hrá Tatra ...

Príspevok od užívateľa Tomas Kubik » 07 Jan 2006, 22:10

Pomozte, pamatnici, ktori poznate nasledujuci film:

Celovecerny film, detektivka, vznikol v Kolibe tak v rokoch 1980-1982, nazov si nepamatam.

Strucny dej: mlady sudruh riaditel, Ing.? (Milan Knazko) ide na sluzobnu cestu, sluzobne auto Tatra 613 chromka, sluzobny vodic Laco (Jozef Adamovic). Kdesi (v pazi) nocuju v hoteli, rano sa ukaze, ze doslo k dopravnej nehode, bol zrazeny a usmrteny chodec (alebo cyklista?), vodic usiel. Ani jeden o tom nic nevie. Asi v tretine filmu sa zisti, ze k nehode doslo sluzobnou Tatrou, stale sa nikto nehlasi k nehode. Casom z Laca vypadne, ze naozaj mal ciernu jazdu v noci, miesto by aj priblizne suhlasilo, ale ucast na nehode popiera. Stale sa na neho tlaci ako na hlavneho podozriveho, on nieco zapiera, vychadzaju najavo dalsie pritazujuce detaily (nocna navsteva vydatej zeny, nejaky alkohol...), nakoniec sa ukaze, ze nehodu spachal jeho sef, ktory si pozical bez jeho vedomia kluce od Tatry.

Uz sa nepamatam, ci tam Tatra defiluje 30 sekund alebo 30 minut, zaverecny obraz je, ako Knazko spatne rozprava vysetrovatelom, co sa stalo, a v obrazovej rekonstrukcii jeho rozpravania po nehode utiera krv z chromoveho predneho naraznika.

Na film nas nahnali povinne pocas dopoludnajsieho vyucovania na ZDS, vraj to bola premiera, neverejna projekcia, mozno sa potom robili este strihy do filmu. Do Prievidze k nam prisli umelci z Bratislavy na besedu, ti dvaja nie, ale napr. reziser (uz si nie som isty) Martin Tapak. Myslim, ze film som nikdy potom uz nezaregistroval v TV ani kine.

Videli ste niekto ten film? Neviete niekto, ako sa ten film volal? Dal by sa pozicat k premietaniu napr. na zraze? Dokazal by to niekto zaistit?

Fantomas, take premietanie filmu s Tatrou v hlavnej ulohe, na zraze v Bojniciach, v kine Tatra, to by bolo stylove...

Užívateľov profilový obrázok
matúš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 229
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 12:57
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Kamenná 22, Nitra 94901
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa matúš » 08 Jan 2006, 14:13

Mozno trosku mimo temu ale dohodol som sa s jednym clovekom co spracovava zurnaly z STV a vybral mi asi 5 relacii co v nich ide o Tatrovky nazvy mam v mejli v robote ale vyzeraju vcelku slubne. Ja ale nemam kedy za nim ist do Bratislavy a teda hladam nejakeho nadsenca co by mal cas a chut sa s tym clovekom tretnut a porozpravat sa s nim. Rad by som si to tu pozrel ked sa do toho niekto chce pustit napiste SS.

Užívateľov profilový obrázok
Eda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 30 Máj 2004, 00:41
Tatry, ktoré vlastním: T613 Elektronic ´93
Bydlisko: Moravská Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Eda » 09 Jan 2006, 00:25

kdyby se nepodařilo ten film najít, tak se hlasím do obnoveného natáčení do role Laca! 8)

Užívateľov profilový obrázok
Eda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 30 Máj 2004, 00:41
Tatry, ktoré vlastním: T613 Elektronic ´93
Bydlisko: Moravská Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Eda » 09 Jan 2006, 00:35

zde je filmografie M.Kňažka

http://www.cfn.cz/detail_osoba.php?oid=19884

nebo

http://www.sfd.sfu.sk/ - nekompletní

zkus na SFU napsat

Užívateľov profilový obrázok
Tomas Kubik
Diskutujúci
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 29 Dec 2005, 23:20
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613/1, r.v.1979
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tomas Kubik » 09 Jan 2006, 22:26

Hm, diky, ale presiel som to cele a nikde o podobnom filme ani stopa. Presiel som vsetky filmy nakrutene 1974-1990, ale podla obsahu nic. Akurat som si vsimol, ze tam nie su televizne filmy. Takze stopa vedie do Mlynskej doliny...

Mimochodom, Bratislavcania asi vedia, ale pre ostatnych: budova televizie v Bratislave bola najvyssou budovou v CSSR a prekonal ju az Cesky rozhlas v Prahe na Pankraci (povodne planovany ako Ceskoslovensky rozhlas, preto taky predimenzovany).

Spat k filmu: na strankach http://www.stv.sk som nic ako archiv nenasiel, takze neviem... Skusim este cez Google nejake osobne stranky oboch hercov, pripadne odporucanie na osobny kontakt s niekym z nich, snad si este niekto vybavi nieco z mladosti...

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 22 Jan 2006, 20:11

V novom americkom filme Hostel sú vedľa seba nastúpené čierne Tatry 613 5 kusov všetko čierne pekne vedľa seba.

Sú to tie najvážnejšie autá z celého filmu a vlastne aj najsvetlejší bod z celého filmu :)

Užívateľov profilový obrázok
mato
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 843
Dátum registrácie: 26 Máj 2004, 21:41
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Petrzalka
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mato » 22 Jan 2006, 22:02

tak to idem rovno skuknut, v ktorej casti to cca je?

Užívateľov profilový obrázok
Tomas Kubik
Diskutujúci
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 29 Dec 2005, 23:20
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613/1, r.v.1979
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tomas Kubik » 22 Jan 2006, 22:16

Vdaka za tipy. Chvilu casu som na internete stravil, ale film (povodny, na ktory som sa pytal) ako by nikdy neexistoval. Prehladaval som vsetko mozne a ani stopa. Mozno ten film nakoniec ani nesiel do distribucie a skoncil ako "prototyp", ktory sa nerealizoval.

ad Hostel: uz som pocul o filme, ale o T613 v nom pocujem prvy krat. Dovod pozriet si film!

Na Slovensku vraj film nezabodoval, Slovensko je tam vykreslene nie ako clenska krajina EU, ale ako nieco, co v nasich predstavach zodpoveda afgansko-tadzickemu pohraniciu (vsetkym Afgtancom aj Tadzikom sa ospravedlnujem za pouzity priklad). Tak som zvedavy na reakcie tatrovakov.

Užívateľov profilový obrázok
mato
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 843
Dátum registrácie: 26 Máj 2004, 21:41
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Petrzalka
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mato » 22 Jan 2006, 22:29

som to teraz prebehol zrychlene, a Tatry su tam. Ale to okolie BA, ach jaj ...

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Príspevok od užívateľa miloš » 22 Jan 2006, 22:31

Mám dojem,že jsem ten film kdysi jako malý viděl.Myslím,že to končilo tím,že Kňažko ještě šel za tím řidičem,aby vzal vinu na sebe a nesl mu v kufříku pár balíčků pětistovek a 2 čokolády pro děti.

Užívateľov profilový obrázok
Tomas Kubik
Diskutujúci
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 29 Dec 2005, 23:20
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613/1, r.v.1979
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tomas Kubik » 22 Jan 2006, 22:41

Uplny konec filmu byl o tom, jak Knazko vyklada vysetrovatelum, jak se to cele sebehlo, coz je prolozeno hranou rekonstrukci skutecneho deje, a uplne posledny zaber je, jak Knazko na chromce bezprostredne po nehode cisti predni chromovy naraznik od krve: najednou byl stop, svetlo v kine a opona... tak si na film pamatuji ja...

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Príspevok od užívateľa miloš » 22 Jan 2006, 22:49

samozřejmě nemyslím úplný konec.Možná se pletu a byl to úplně jiný film.Mě tenkrát dostaly ty čokolády pro děti..Bylo mě padoucha nakonec dokonce líto...

Užívateľov profilový obrázok
Tomas Kubik
Diskutujúci
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 29 Dec 2005, 23:20
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613/1, r.v.1979
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tomas Kubik » 22 Jan 2006, 23:07

Pamatuji si to taky jen letmo... cokolady si nevybavuji vubec, o petistovkach se mi cosi v pameti vybavuje, a jeste si vybavuji docela presne, jak Knazko sel tomu svemu ridicovi do jeho tasky pro klice od Tatry: tehdy to byla takova in cool trendy taska, rikalo se ji tehdy u nas "skladacka": ve slozenem stavu to vypadalo jako etuje 20 na 10 cm, pomerne tlusta se zipem po obvodu uprostred, ten kdyz se rozepl tak se etuje rozdelala na tasku pres rameno zhruba formatu A4 a obe poloviny etuje zustaly na vnejsi strane tasky jako pridavne kapsy

ve filmu mela taska cernou barvu

kdyz uz jsme u tech spominek z detstvi, vybavuje se mi muj prvni kontakt s Tatrou 613: spoluzak na ZDS, take fanda do aut, mi oznamil velkou bombu, ze u nich v baraku bydli nejaky sluzebni ridic a nekdy parkuje sluzebnim autech pred barakem - no a ted ma uplne novou Tatru, a to 613. Jak 613?, nechapal jsem, snad 603, ne? Ne, 613, to je uplne novy model, ktery nahradi 603. Tak jsme se sli podivat a co vam budu povidat, nova chromka, nablyskana cerna, cira okna - bohate proskleni, svetly interier, auto velke, obchazeli jsme ho 20 minut... jak bylo hranate, a ta kridelka vzadu...

Take se mi vybavuje z detstvi, jak jsem se bavil se strycem z Brna, ktery delal technickeho namestka, jestli jezdi tatrou, a rekl, ze radsi Volhou. Proc? Jednou si vzal na sluzebku Tatru, stali na jakemsi malomeste na namesti a kolemjdouci lopata si odplivla "fuj, tajemnici!" Od te doby radsi Volhu, ktera byla preci jenom mene noblesni a nemela takovy esprit...

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luboš » 22 Jan 2006, 23:18

No vida, tak pro tenhle film sháněl loni na jaře pan Majoroš pět trojek. Odkázal jsem ho tehdy i na tohle fórum, tak doufám, že se tam objeví aspoň jedna známá tatra! :)

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 23 Jan 2006, 09:04

Je to približne v strede chlapi, v pasáži ako sa vezú vo Volge 24.

ako vravím - Tatra 613 je v tom filme ďaleko ďaleko najvážnejšie auto, všetko ostatné je tam 2000 rokov pred opicami

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných