aku Tatru 613 na zaciatok ?

Diskusia o výrobných číslach
Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: aku Tatru 613 na zaciatok ?

Príspevok od užívateľa D.A. » 15 Jan 2008, 16:38

Nereaguji jen na příspěvky z poslední hodinky, je mi úplně fuk, jak se uživatel Ergo Sum (nikoliv Cogito), rozhodne. Shrnu, co cítím po přečtení celého vlákna:

Pěkná debata o ničem, ale těch emocí!
Tak si taky přisadím: Ani medvědi, ani mercedesesmani mi nikdy nic ošklivého neudělali, nemám proč proti nim napsat křivého slova.

Moje osobní zkušenost s "třícípou hvězdou" je poměrně malá. Jako řidič mám za sebou pár tisíc km v dlouhém sprinteru. Působí úplně stejným dojmem jako Transity nebo italské dodávky, na kvalitě zpracování, jízdním pohodlí či spolehlivosti není nic výjimečného. Se 150tkm je častým hostem servisů, jako jeho ve firmě sloužící uvedení kolegové jiných značek.

V "osobácích" jsem se pouze vozil - na přelomu 80. a 90. let v modelech 190 a 230 (předchůdci dnešní C a E třídy); před čtyřmi lety pak v ředitelových zánovních E a S. Interiéry nadité "výbavou", to ano, jinak strohost, chlad a nuda, nevýrazné jízdní vlastnosti a pouze slabé náznaky pohodlí. Stručně řečeno, všechno to táhlo maximálně jako stará Croma bez turba a drkotalo to na českých dálničních nerovnostech jako nejubožejší konfekce jménem Octavia. U menších modelů jsem to tak nějak i čekal (marketingem uměle nafouklá bublina), ale S-kláda (ta těsně po Mamutovi) mě doslova zklamala, čekal jsem mnohem víc.

Prostě jsem se nechal od začátku rozmazlit T613 mod. 77 a 88...


"+" Mercedesů: Dává to pérka z puklic (W123); Löbra (autobusy) a taky fešné aftermarketové liťáky, jako moje Exipy model 86 :-D !!!



Francouzi dělali šmrncovní auta v 50.-70. letech!!! (Simca, Peugeot, Renault, Citroën) Mají duši, při přiměřené údržbě spolehlivě fungují a dělají člověku radost (prožitek jízdy). Je pravda, že s nástupem elektroniky, vstřikování, automatizované výroby... to šlo všechno do kytek, ale to je jiná kapitola. Mluví se tu (snad) hlavně o klasických vozech.



Sám dávám při volbě pekáčů a tvorbě vlastního úsudku hlavně na:
1. vlastní zkušenost
2. podložené názory důvěryhodných lidí z okolí
...
1159. reklamní kecy servírované médii (tzv. nezávislé testy)

A tak jako člověk hravý a zvídavý jsem si teď na dobu předem jasně ohraničenou (tato zima) koupil po totálně spolehlivém a desetiletími prověřeném uměleckém díle soudruhů z NDR "příšerný" hoblík od italských flákačů. Až ukončím testovací období, rád se podělím o výsledek.

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: aku Tatru 613 na zaciatok ?

Príspevok od užívateľa D.A. » 15 Jan 2008, 16:54

Hupky-dupky, tak jsem smíchal toto vlákno s "Používáte tatru jako jediné auto?". Prosím za prominutí, snad Vám to došlo...

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: aku Tatru 613 na zaciatok ?

Príspevok od užívateľa ondrej » 15 Jan 2008, 16:59

Mirku - aký ""příšerný" hoblík od italských flákačů" to sedláš?

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: aku Tatru 613 na zaciatok ?

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 15 Jan 2008, 17:56

D.A. Tak uz nam to prezrad, co to testujes... Ja som mal zatial len jedno talianske auto a to Alfu Romeo 6 2.5l V6 a bola to velka laska, len mi ukradli... Dokonca ju aj vypatrali ale uz bola cela rozrezana :-(

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Re: aku Tatru 613 na zaciatok ?

Príspevok od užívateľa radek » 15 Jan 2008, 18:36

Strýcu, jsou chvíle, kdy by se Jirásek mohl i něco přiučit.... :mrgreen:

Užívateľov profilový obrázok
Erik
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 807
Dátum registrácie: 25 Nov 2004, 22:24
Kontaktovať užívateľa:

Re: aku Tatru 613 na zaciatok ?

Príspevok od užívateľa Erik » 15 Jan 2008, 19:05

Ergo_sum napísal:Erik: este stale sa zda lepsia ako tu co som mal kupit ako tatru vo vybornom stave :-)

P.S. Pisal som do narodneho archivu CR, za tu T603 pre Fidela Castra. Musime chvilku pockat na odpoved.
Ergo- to vazne? Tato je tiez udajne v dobrom stave- naposledy jeta pred tremi lety... Ale ten interier vyzera na to ze to auto malo cele tie 3 roky co stalo otvorene okna :lol:
A super ze si tam pisal- diky moc! Som zvedavy co sa im tam podari zistit...

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: aku Tatru 613 na zaciatok ?

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 15 Jan 2008, 19:54

ziza napísal:
Ergo_sum napísal:....na fore porsche sa mi zacali prichadzat ponuky sami od seba...
To také o mnohém vypovídá! Čímpak to asi bude? :wink:
Majú lepšie forum? Etieneeeeeee :twisted: okamžite dorob do TP full servus, či ako sa to píše! Lebo ináč prejdeme na Porscheee che che

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: aku Tatru 613 na zaciatok ?

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 15 Jan 2008, 20:39

Roman v tom full servise chces sprchu pre tym alebo potom :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: aku Tatru 613 na zaciatok ?

Príspevok od užívateľa miloš » 16 Jan 2008, 13:38

radek napísal:No a závěrem, Ty jsi tu někde poptával nějaký full-servis? Pokud si pamatuji, začalo to tak, že jsi sháněl jakoukoli tatru, posléze z toho byla 613, když jsem zavedl téma na to, že s největší pravděpodobností bude třeba si pěknou T613 nechat postavit, zvážil jsi finanční nároky, prohlásil cosi o T603 či "alespoň" Speciálu (i když existují zajímavější vozidla z řady 613 než "vesmírný" Speciál) .....
Myslím, Radku, že by bylo vhodné, abys vyjmenoval, které T613 jsou pro Tebe zajímavější varianty než Speciál. Já samozřejmě vím,které máš na zřejmě mysli, ale nebude od věci seznámit s nimi i zde přítomné neznalé, kteří si zřejmě myslí, že třeba trojka je to samé jako M95 soudě dle vnějšího vzhledu. Byl bys od té dobroty?

Užívateľov profilový obrázok
Stevo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1180
Dátum registrácie: 10 Feb 2004, 09:41
Tatry, ktoré vlastním: taka bordova
Bydlisko: Garáž
Kontaktovať užívateľa:

Re: aku Tatru 613 na zaciatok ?

Príspevok od užívateľa Stevo » 16 Jan 2008, 13:55

Hjo, Croma bude dalsie auto iduce zadarmo, vzdy, vsade, za kazdych okolnosti :-D Ze lepsie nez S-klada je vopred jasne

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: aku Tatru 613 na zaciatok ?

Príspevok od užívateľa ondrej » 16 Jan 2008, 14:21

No - takéto rôznorodé vlákno tu hádam ešte nebolo, sotva sa tu sem-tam dá vystopovať akási niť súvislostí, každý píše o svojom. Pripomína mi to rozhovor v krčme, kde každý rozpráva a nikto nikoho nepočúva. Nakoniec pôjdu domov s pocitom, ako dobre si pokecali... :mrgreen:

Užívateľov profilový obrázok
Stevo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1180
Dátum registrácie: 10 Feb 2004, 09:41
Tatry, ktoré vlastním: taka bordova
Bydlisko: Garáž
Kontaktovať užívateľa:

Re: aku Tatru 613 na zaciatok ?

Príspevok od užívateľa Stevo » 16 Jan 2008, 14:25

ondrej napísal:No - takéto rôznorodé vlákno tu hádam ešte nebolo, sotva sa tu sem-tam dá vystopovať akási niť súvislostí, každý píše o svojom. Pripomína mi to rozhovor v krčme, kde každý rozpráva a nikto nikoho nepočúva. Nakoniec pôjdu domov s pocitom, ako dobre si pokecali... :mrgreen:
Nepomozem si Ondrej, ale cervena sa mi tam nehodi ...

:twisted:

Užívateľov profilový obrázok
ziza
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 12 Máj 2007, 10:56
Kontaktovať užívateľa:

Re: aku Tatru 613 na zaciatok ?

Príspevok od užívateľa ziza » 16 Jan 2008, 15:30

quote="ondrej"]No - .... každý píše o svojom. ... :mrgreen:[/quote]

A přitom svoji otázku i podmíky nákupu formuloval Ergosum naprosto jasně a jednoznačně!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jen mi není jasné.... co vlastně chtěl slyšet? :wink: :D

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: aku Tatru 613 na zaciatok ?

Príspevok od užívateľa Mojžo » 16 Jan 2008, 17:10

Mňa Tatra 613 nadchla. Už ju mám 7 rokov, jazdím na nej 4 roky (z roka 6 mesiacov cca, v zime nie), najazdil som na nej už relatívne dosť.

Neobyčajná mašinka, chytí za srdce. Mám Tatru 613-3, tú "najobyčajnejšiu".
Musím povedať že nejaké naťahovanie sa za otváranie spolujazdcovi nepoznám, ani potenie sa v horúčavách, ani nejaké sťahovanie okien kľučkami. Mám totiž centrál, klimatizáciu, elektrické okná všade.

Tatra 613-3 je fajnotka. Nemienim sa jej zbaviť. Už mám aj 603-ku :)

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Re: aku Tatru 613 na zaciatok ?

Príspevok od užívateľa ladis » 16 Jan 2008, 17:53

No vida, "najobyčajnejšiu" trojku máš a to je v ní centrál, klimatizace, elektrické stahovaní oken... Škoda, že nebyla tak obyčejná, když vyjela z fabriky. Třeba by to kombinát nemusel tak brzo zabalit (no co už).

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: aku Tatru 613 na zaciatok ?

Príspevok od užívateľa Mojžo » 16 Jan 2008, 18:11

No keď sme pri tom, mám ešte determálne okná, sedadlá "Special" predné (väčšie bočné vedenie a vzadu odkladacia kapsa, zadné tej istej látky a textúry)

A k tomu mi pribalili kopu dobrej nálady :) Povedz ty. Jo sú tam aj 2x bufík a hmlové svetlá vpredu, vzadu, detská poistka na zadných dverách, svetlá urobené komplet cez relátka... Dobrý voz, dobrý dobrý. Veľmi dobrý

Užívateľov profilový obrázok
Erik
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 807
Dátum registrácie: 25 Nov 2004, 22:24
Kontaktovať užívateľa:

Re: aku Tatru 613 na zaciatok ?

Príspevok od užívateľa Erik » 16 Jan 2008, 21:00

Mojžo asi Ta nepotesim, ale to ze mas na sedadlach odkladacie kapsy neznamena ze su zo speciala- tiez mam jednu tatru ktora ma sedadla v modrej kocke s kapsami ns operadlach a nemyslim si ze su tie sedadla zo speciala... Skratka co mali, to dali, ked boli kapsy boli s kapsami, ked neboli, tak neboli... :D

Neregistrovaný

Re: aku Tatru 613 na zaciatok ?

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 16 Jan 2008, 22:01

zdravim Vás Tatrováky.Vim o t-4 a t-3 .1 je s lpg nezapsanym,vypadava zpatečka vady laku,prasklý př.naraznik a maska - drží to,koroze,ne diry,roury k výfukum koroze ale nefouka,stropni okno-netěsné,na zadnich nosnikach už koroze na každe straně už skrz,jako 10koruna,po zahřati 1 strana vice kouří.chromy krupice,zespoda docela dobré,bez stk, 2-3r prý stala,vnitřek průmer,jezdi,ůnik na převodovce,je 1 12v baterie..nic moc,ale zas neni hrůza,jako favorit s přijatelnou korozi bez děr a s lemy.40t.korun českých. 3 ta pry jen 60000tkm asi 2 -3 bubliny na celem auté. pry na blat.lak matný 3 roky prý stala venku.chrom tečky .sedačka zadni nahoře poničena sluncem,ulouply znak.Vše jiné pry super,spodek motor...Vše původni i majitel,kupoval to nové.Gumy pý už nic moc. už na tom,byli nějaci handliři,on prodava za 100t.českých oni nabizeji 85 a pokud neco prihodim mam zitra prijet,jinak prý at nejezdim,ale divne je ,že by mu stačila jen mala zaloha,zbytek až povezu pryč.stk nechce delat gumy... Moc tatram nerozumim,ale placnu na té 4 pokud špatně koupim a odbornik mi opravy rozmluvi projedu 10-15.když si ji necham a budu opravovat,vyleze určite na 100.3 by mě stala,placnu 88 stk , doprava gumy, baterky, placnu 110 než vyjedu a začnu zjištovat mouchy.Vim ,že mi asi neporadite,kterou koupit,ale neco si už koupit musim.vic penez nemam.rozhoupavam se 20 let,když budu dal vahat,půjdou furt nahoru.hlavně ta trojka ta cena.Neni to moc?Dik za radu.
Tomaš 40 majitel Žigula

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: aku Tatru 613 na zaciatok ?

Príspevok od užívateľa ondrej » 16 Jan 2008, 22:56

Tomáš 40 - máš dosť náročný štýl písania, ale ak som ťa pochopil správne, vybral by som si tú trojku...

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: aku Tatru 613 na zaciatok ?

Príspevok od užívateľa Mojžo » 16 Jan 2008, 23:01

Erik: Nepoteším zasa ja Teba. Speciál sedadlá majú väčšie bočné vedenie ako klasické sedadlá. A tieto ja mám.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných