Bastardova noda o tom co videl a dostalo sa mu pod ruku :)

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 23 Máj 2007, 14:51

Ondreji, snažím se jen přijít na to, co ty lidi k tomu motivuje. Přišel jsem zatím jen na jedinou věc (aby si to sami pamatovali) a tento důvod mi připadá malicherný. Zatím mi nikdo nevysvětlil, proč pro něj malicherný není. Proto se snažím zjistit, jestli náhodou není ještě nějaký jiný důvod, mně zatím skrytý.

Berte to tak, že se prostě ptám, k čemu mi to bude dobré. Nakonec spousta lidí si myslí, že toto fórum slouží právě tomu - někdo se zeptá na něco, co mu není jasné, druzí, kteří ví, tak mu odpoví. Myslím, že je tu dost lidí, kteří mají na registračních značkách svých vozů čísla, která se shodují např. s typem vozu a je pod jejich úroveň tvrdit, že je to náhoda.

Že se za to platí, to je jen moje domněnka. Možná je to fakt zadarmo, stačí si jen pokecat a baba za přepážkou prohrabe tisíc značek, až najde "613" nebo "607". Řekl bych, že ale v úřadech, které dávají značky pro "okresy" typu Bratislava se baby, co se nudí a chtějí si pokecat nevyskytují. Tam je pěkný šrumec, baba je vzteklá, protože si nestihla uvařit ani kafe a už třiceti lidem ten den vysvětlovala, že mají ten formulář blbě.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 23 Máj 2007, 15:30

Ambiciózní tajemníček napísal:Ondreji, snažím se jen přijít na to, co ty lidi k tomu motivuje. Přišel jsem zatím jen na jedinou věc (aby si to sami pamatovali) a tento důvod mi připadá malicherný. Zatím mi nikdo nevysvětlil, proč pro něj malicherný není. Proto se snažím zjistit, jestli náhodou není ještě nějaký jiný důvod, mně zatím skrytý.....
asi čo človek, to dôvod - mňa napr. nikdy nenapadlo, že to môže byť kvôli tomu "aby si to sami pamatovali", no a - asi sú aj takí. Prečo niekto chce iba biele auto, iný červené a niekomu je to skoro, alebo úplne jedno? Ťažko to asi nejako zaškatuľkovávať, hľadať tu dôvody mi pripadá ako plytvanie časom a energiou a podobne to bude aj v prípade ev.č.

Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Príspevok od užívateľa Sedo » 23 Máj 2007, 16:10

Nemyslim si, ze hladanie dovodov je plytvanie casom a energiou. Mna by to taktiez velmi zaujimalo co ludi vedie k tomu, aby mali taketo SPZky.

Užívateľov profilový obrázok
Štěpán
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Okt 2006, 13:12
Tatry, ktoré vlastním: T613 2/3 1977
Bydlisko: Týn
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Štěpán » 23 Máj 2007, 16:34

Když sem přihlašoval tatru dostal sem na výběr z asi 15 značek, ale žádné číslo jako 613 nebo tak tam nebylo. Jenom 007 a to sem nechtěl.

Palo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1006
Dátum registrácie: 16 Dec 2004, 17:46
Tatry, ktoré vlastním: ---
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Palo » 23 Máj 2007, 16:37

Určite to bude jednoduché.Proste sa im páči ked sa čísla na e.č. zhodujú s typom vozidla ktorému patria.U rovnakých čísiel ide o "peknosť" ich zoradenia,okrúhlosti (333,123,100) bez ohladu na typ vozidla.V prvom prípade to slúži hlavne pre radosť majitela a vdruhom ide viacmenej o taký estetický doplnok vozidla.

Užívateľov profilový obrázok
maroš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 01 Feb 2007, 18:49
Tatry, ktoré vlastním: T-613/3 Vv HaZZ
Bydlisko: IpD
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa maroš » 23 Máj 2007, 18:03

Ked som kupoval tatru mala SPZ: DS-...
ja mam SPZ: SC-...
mam ju preto lebo sa mi to pači a komu sa to nepači
nech sa nepozera :evil:
(ked sa to da zohnat tak preco to nemat)
Prílohy
SC-....JPG
DS-....jpg

Užívateľov profilový obrázok
čadík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 09:33
Tatry, ktoré vlastním: mám černočernou T613
hledám barevnou T613VB
Bydlisko: matka měst
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa čadík » 23 Máj 2007, 19:58

Ambiciózní tajemníček napísal:...Přišel jsem zatím jen na jedinou věc (aby si to sami pamatovali) a tento důvod mi připadá malicherný...Že se za to platí, to je jen moje domněnka. Možná je to fakt zadarmo...
Když někdo vlastní pouze "atypická" vozidla může mu to připadat malicherné. :lol: Ale co my, kteří máme konfekci TDI v nejrozšířenější barvě a standardním továrním provedení, která na parkovisti rozeznáme jen podle SPZ? :?

Jak se říká, líná huba... I v západních zemích lze většinou požádat, úředník/ce se podívá do databáze a řekne, zda je požadovaná kombinace povolená/volná a případně jaké jsou k dispozici číslice...A to vše v rámci běžného správního poplatku, pravda tabulku se SPZ si v těchto zemích musí u autorizovaných výrobců každý nechat vyrobit na vlastní náklady (prakticky kdykoliv a jakémkoliv počtu, odpadá pak cesta na úřad při její ztrátě či poškození, lze jí použít k označení vyhrazeného parkovacího místa...)
Zejména východní země naopak přidělují jen centrálně vyrobené tabulky SPZ, mnohdy v kombinaci asi dle "momentálního nápadu" právě zodpovědného úředníka... např. 1B8 3517 - je úžasně vypovídající :lol: Porovnejte např s http://www.feudal.cz/spz/html/masarykovy_automobily.htm

Naproti tomu na Slovensku lze za tuším 10.000,-Sk oficiálně (čekací výrobní lhůta asi týden) objednat tzv. perzonalizovane EČ. Některá vydaná lze najít na http://www.geocities.com/grosi48/person.txt . Stejně mnozí raději počkají, až přijde "do oběhu" vhodná nová série a v rámci toho kolku jen požádají úřednici o něco konkrétního :wink:
No a ve Švýcarsku staré, momentálně nepřidělené SPZ dokonce úředně draží dalším zájemcům. Za poptávkou jde v ruku v ruce byznys...

Jak píše Ondrej - ony i ty SPZ podléhají společenské módě ( jako když "letí" stříbrná metalíza - proč vlasně?) nebo mýtům (snadná záměna s "vládní" či policejní SPZ? ) ale většinu lidí to vůbec nezajímá...
Přesto: nezaujme Vás snad berlínská SPZ B-MW 750 na Trabantu?

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 24 Máj 2007, 08:17

Ale já nevlastním pouze atypická vozidla. Mám přece taky T613 8)

Chtěl jsem jen vědět, jestli existuje nějaký racionální důvod, mít na T613 značku třeba BA-613XX. Teď už jen čekám, kdy mne někdo dorazí informací "že přece pro všechno racionální důvody být nemusí". Pro toho, kdo má chuť tuto větu napsat, mám zase já šokující informaci: vím to.

Vedlejším efektem této debaty mohla být taky informace, kolik (a zda vůbec) je kdo ochoten za to zaplatit.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 24 Máj 2007, 08:36

neviem ako ostatní, tak ja napíšem za seba hneď niekoľko dôvodov, keď už AT nedá pokoj - asi ho to naozaj interesuje:
- páči sa mi to
- robí mi to radosť
- u T613-4 MiLong na aute chýba označenie typu (iba vpredu znak Tatra), tak ho mám aspoň na ev. č. (613MI)
- zase až za tak dôležité to celé nepokladám, moja známa zelená malachitka mala 713AJ, s tým som ju kúpil a po niekoľkých rokoch aj predával, a aj to číslo mi bolo celkom sympatické,
- no a potom mám ešte dokonca aj jeden racionálny dôvod, takú "pridanú hodnotu", ten sem ale písať nebudem, prezradím ti ho však osobne
...

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Príspevok od užívateľa D.A. » 24 Máj 2007, 10:42

Jiný racionální důvod pro přidělování než "pamatovací"? Ríšane, hustě tlačíš na pilu.

Ondrejův druhý návrh - chybějící označení vozidla - se dá řešit mnohem jednodušejí, 30centimetrovými písmeny přes dveře.



Vhodným doplňkem "správné" RZ je ještě samolepka v podobné velikosti s textem "TATRA King Of The Road", zadní okno ozdobené zvětšeninou reklamního polepu M95 a kapotová poezie opěvující křídla urvaná ze řetězu á la Krnepo. Potom je teprve hi-end styling kompletní.

Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Príspevok od užívateľa Sedo » 24 Máj 2007, 10:55

Ja ked takuto znacku vidim u mna to vyvolava opacny pocit ako pises Ondro. Zaujimave, asi som iny...

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 24 Máj 2007, 12:54

Sedo napísal:Ja ked takuto znacku vidim u mna to vyvolava opacny pocit ako pises Ondro. Zaujimave, asi som iny...
čo je na tom zaujímavé? podľa mňa normálka, že existuje viac názorov, ja svoje pocity a názory predsa nikomu nevnucujem

Užívateľov profilový obrázok
el bastardo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 18 Apr 2005, 15:07
Tatry, ktoré vlastním: tatra 613/3 r.v.77 - predaná
SAAB 9-3 2,0 LPT r.v. 2000 - aktualny povoz
Bydlisko: Hálova 2 ,BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa el bastardo » 24 Máj 2007, 13:16

pokecali ste si , mládenci ?

radsej este jednu z bojníc.
Obrázok

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 24 Máj 2007, 15:14

No, bastardo, to je dost blbá fotka, není tam totiž vidět registrační značka. Můžu hádat, jaké číslice obsahuje? :D

Užívateľov profilový obrázok
el bastardo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 18 Apr 2005, 15:07
Tatry, ktoré vlastním: tatra 613/3 r.v.77 - predaná
SAAB 9-3 2,0 LPT r.v. 2000 - aktualny povoz
Bydlisko: Hálova 2 ,BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa el bastardo » 24 Máj 2007, 15:38

Ambiciózní tajemníček napísal:No, bastardo, to je dost blbá fotka, není tam totiž vidět registrační značka. Můžu hádat, jaké číslice obsahuje? :D
máš 3 pokusy :D

Užívateľov profilový obrázok
dzordzi
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 30 Mar 2007, 18:27
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Kontaktovať užívateľa:

takto-jeto

Príspevok od užívateľa dzordzi » 24 Máj 2007, 16:14

Ja ked pojdem menit značky tak si dám už teraz určite TT 613XX Lebo už ma nebavý počúvat každého "prečo nemáš značky 613??????"

*radek**

Príspevok od užívateľa *radek** » 24 Máj 2007, 20:49

No vida, další "důvod", byť poněkud pofidérní - instalací "protekční" RZ zabránit zvýšenému obtěžování osoby řidiče či majitele dětinskými dotazy z okolí typu "prečo to nemá SPZ se "613"..... :D

Užívateľov profilový obrázok
U.K.N.D
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 08 Nov 2006, 00:08
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa U.K.N.D » 24 Máj 2007, 21:23

Aj aj prikladám jednu z Bojníc:-)
Prílohy
S5000899.jpg
značka...

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 24 Máj 2007, 23:50

Toto sa ma tiež pýta veľmi veľa ľúdí, prečo nemám 613 na značke.
A moja odpoveď? Je mi to jedno :) Ale zasa na druhej strane keby na mňa nááhodou vyšlo 613 tak to určite len tak nezáväzne poteší prirodzene.

Na druhom aute mám zrkadlovú značku 737 a tiež sa ma kopa ľudí pýta "jak si to vybavil zrkadlovú značku?"
Ta jak... ta som čakal v rade a prišlo na mňa, no ja sa už starám o nejakú značku kua :)

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Príspevok od užívateľa D.A. » 25 Máj 2007, 06:15

OK OK, tak specielně pro Rišana k zahrnutí do statistiky jeden konkrétní případ:

Toto mne v prosinci 06 stálo:
* 0,- peněz
* žádné věcné dary
* 1x úsměv a požádání kočendy, jestli by měla něco pamatovacího na nového dvoudobého ďábla.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 35 neregistrovaných